Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Risoul - Vars
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
pongormiki
19 élménybeszámolót írt
19
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Risoul - Vars
2018.01.29. 14:55
Január 21-27-ig töltöttünk egy szuper hetet ezen a csodálatos helyen. A Skikines segítségével jutottunk el búszos utazás keretein belül, ezúton is köszönet nekik. Jó volt a szervezés, az út brianconi bevásárlással kb. 17 óra volt. Szerintem simán vállalható. A szállásunk Vars 1650-en volt az Odalys appartmanban, 2p4 típusú 4 főnek teljesen megfelelő. Alagsorban medence, 2 gőzfürdő, kis fittnessterem, minden ingyen, a víz elsőre hidegnek tűnik, másodjára is. A hangulatos kis üdülőfaluban csak egy kis pékség, reggel fél 8-as nyitással, vegyesbolt, mely napközben van nyitva, illetve 2-3 sportbolt, kölcsönző, és néhány étterem van. Aki többre vágyik, ingyenes síbusszal 10 perc alatt átrándulhat Les Clauxba, este 7-kor indul vissza az utolsó járat, napközben ritkán, reggel, és délután sűrűbbben. Érkezésünket a franciák 10 cm friss hóval ünnepelték, aminek vasárnap reggel nagyon örültünk, mert nagyon szép hátteret adott a csúszásoknak, és lehetett próbálkozni pályán kívül is. Nagyon szuperek a helyi pályák. A kék Vallon pálya nagyon ajánlható kevésbé gyakorlott sízőknek, változatos, nem botozós, nem is túl meredek kb. 6 km hosszúságú, pont a szállásnál van a vége. Az Olympic piros nagyon jó vonalvezetésű, dinamikus széles pálya, egyik kedvencem volt. Egyébként nagyon sok pálya tetszett, szerintem itt aztán tényleg mindenki ki tudja tombolni magát. Risoulban a szélső tányéros melletti pirosak, és kék pálya, a Coqs, a négyes ülős melletti piros pályák, melyek mellett egy kis szurdok vezet le többszáz méter hosszan, mint egy természetes félcső, nem kis élvezeti faktorral. Nagyon jókat ugráltunk benne. A Les Claux részen tetszett a Sibieres, Tetras, a Chabrieres csúcsról futó pirosak, stb... Nagyon jó a feketék felhozatala is, mindegyik puha buckás meredek, kivétel volt a Chabrieresről elérhető Coni, amelyen előttünk csak néhányan jöttek le, ennek hála nem volt buckás, viszont puha porhavas, aminek nagyon örültem. Szerintem ez a terepen a legmeredekebb pálya, tuti az adrenalin. Snowparkokból széles a kínálat, nagyon jól vannak kitalálva, kezdőktől a profikig mindenki ki tudja magát tombolni. Éppen zajlott az Outdoorfest, napokon keresztül gyönyörködhettünktünk a különböző versenyek résztvevőinek ugrásaiban. Nagyon jók a terep adottságai szüzhavazás szempontjából is, szinte bárhol lehet hódolni ennek a szenvedélynek. Átlátható a rendszer, változatosak a lejtők, csak jó hóviszonyok kellenek hozzá. A felvonóktól sem kell megijedni, tényleg van néhány lassú, de többségben vannak a gyorsabbak, és egyébként is időt kell szánni a nézelődésre is. Hüttékből is széles a választék, minden részen több található, viszont árakról nem tudok beszámolni, nem vagyok nagy hüttelátogató. 2 telefonos alkalmazás is segítségünkre volt, hogy tudjuk, ki hol van a társaságból, mennyit, és hogy csúsztunk, stb, a Maprika, és a 4riders ski, mindkettő jópofa, a második még a megcsúszott pályákat is külön felsorolja annak jellemzőivel. Összegzésképpen leírhatom, hogy az általam eddig meglátogatott helyek közül a legjobbak között van, simán öt csillag.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.