Menü ≡

Pécs - Misinatető síterep leírás cikk galéria videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 213, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2020.03.31. 09:13
(Üzenetazonosító: 209118)
bouquetk Hozzászólások: 238
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A fókás léc akkor halad optimálisan, ha minél kisebbet emelünk, és hosszan ki tudjuk csúsztatni. Akkor van baj, ha a fóka átnedvesedik és rátapad a hó, ezzel akár lehetetlenné is teszi a csúszást, és így lépkedni kell, ami lassú és fárasztó. Ez a gond alapvetően nedves hónál jön elő, vagy ha pl. véletlenül átmész valami vízen. Szakboltokban lehet kapni erre külön impregnáló spray-t, és vaxot is. Én azt használom ami éppen otthon van, sima folyékony vax, sífutó vax, gyertya.
Előzmény: (skalipat 209115)
Feladó:  skalipatFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.03.30. 20:03
(Üzenetazonosító: 209115)
skalipat Hozzászólások: 49
Regisztrált: 2008.11.21.
56 síterepet értékelt

Irigykedem.
A fókát miért, és mivel kell vaxolni?
Előzmény: (bouquetk 209113)
Dátum: 2020.03.30. 16:06
(Üzenetazonosító: 209113)
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
A történelem ismétli önmagát. Ezt a sztorit egyszer már megírtam ide, szinte napra hét évvel ezelőtt, 2013. márciusában. Most ismét lejött 30-40 cm hó, és én persze újra mentem. 25-én reggel 6-kor kinézve az ablakon minden, az út is fehér. Eldőlt, menni kell. Készülök, pakolok, mint már annyiszor, mi jön, mi marad. Csak az fura kicsit, hogy mindezt otthon teszem. Nem kell sietni, nincs autózás és hosszú a nap. Megy a matek, hogy melyik léccel? Hajlanék a szélesebbek felé, arra gondolva, hogy a pályán milyen jó is lenne. Végül győz a józan ész, oda is kell jutni, meg ott felfele is. 9 előtt indulok. A hó kicsit nedves, alul olvad is. A vax a fókán Remeterétig tart ki, itt egy darab gyertyával újítom fel. Két futón kívül senki. Van itt egy nyiladék, abban szoktam léccel közlekedni, át is váltok rá. Menet közben ütögetem le az ágakról a havat, hogy visszafele ne zavarjon. Lapisban áll pár autó, de ember sehol. Felérek a Rotary D-i oldalára és éppen utolérek pár túrázót, amikor újra meg kell állnom vaxolni. A TV torony környékén már többen vannak, főleg szánkózók. Kihasználják, hogy nincs iskola. Miközben szerelek át, egy autóból rám köszön Péter, a sípálya mindenese, gondnoka stb. Megörülünk egymásnak, jó lesz együtt csúszni, mászni. Lecsúszom a turista úton, majd a felső kövesen a pályára. Mire indulnék befut Péter is. Megbeszéljük, hogy lecsúszunk, majd eltúrázunk Kisrét fele. A pálya egészen kiváló. Mindig elcsodálkozom, hogy ez az ős öreg Ski Trab lécem milyen jó. Csodaszépen úszik fel, pedig csak 80-as a dereka, igaz könnyű. A menet olyan jó volt, hogy ismétlést kívánt. Beszélgetve igen hamar felfókáztunk. A második menet után indultunk Kisrétre, majd amerre adja magát. Végül egy hosszú irtáson fel a Rortáry É-i oldalára. Itt útjaink elváltak, Péter visszacsúszott, és meg toronyiránt fel a János kilátóhoz. Innen már haza tudok csúszni. Jó kis menet volt lefele, hamar hazaértem. Volt még egy feladatom, megtartani a szezonzárót a kertben. Kb. 80 méter kék pálya. Ha már lúd, legyen léc teszt is. Előszedtem a 95-öst, meg a 116-ost is egy-egy körre. Annyira jó volt, hogy a szélesebbel mennem kellett még egy ráadást. És ezzel, ezt az igencsak különös, rövidre sikerült, elemeiben azért parádés szezont 19 nappal bezártam.
h i r d e t é s

Feladó:  admin2NőHaladó síelő
Dátum: 2020.03.25. 19:22
(Üzenetazonosító: 209091)
admin2 Hozzászólások: 408
Regisztrált: 2003.06.26.
19 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egy friss videó:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Itt találtuk:
https://www.wakeblog.hu/wakeboard-s...zezon-kezdet-helyett-snowboard-es-si/
Dátum: 2020.03.25. 15:45
(Üzenetazonosító: 209089)
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tökéletes porhó, ez volt ma.
Feladó:  ttamas1028FérfiProfi síelő
Dátum: 2020.03.25. 11:55
(Üzenetazonosító: 209087)
ttamas1028 Hozzászólások: 148
Regisztrált: 2009.12.05.
31 síterepet értékelt

Volt valaki kint a pályán?
Középgyükési út felé simán le lehet csúszni?
Köszönöm.
Feladó:  WéberFFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.03.22. 19:08
(Üzenetazonosító: 209066)
WéberF Hozzászólások: 1741
Regisztrált: 2006.10.13.
48 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Csak egy kis nosztalgia: 1963. márc. 21-én országos középiskolai alpesi síbajnokság volt a Mecsek északi oldalán - igaz, nem a mai Misina alatti pályán, hanem egy kissé keletebbre, a Kisréten - szerénytelenül jelentem, hogy a soproni "profik" mögött a kilencedik helyem ma is büszkeséggel tölt el. Attól még egy kicsit keletebbre, a Dömörkapu felé még egy "32 m-es" síugró sánc is volt - itt törtem el a főiskolai szertárból (Édesapám az Állattani tanszék tanszékvezető tanáraként a Sportkör elnöke is volt) kölcsönkapott lécet úgy, hogy a levegőben lecstolt, én simán talajtfogtam, de az önálló életre kelt léc egy sziklának csapódva megvált a csőrétől. Szóval voltak még telek márciusban még a mediterrán jellegű Pécsett is. WFeri
P.S.: Ja a "felvonó" akkor úgy működött: lécet vállra, futólépés a hegytető! Egyébként felvonóval - egy tárcsással - 1973-ban találkoztam elöszőr Sinaian, ahova az akkor vendégdiákként Bukarestben tanuló öcsém meglátogatása révén kerültem.
Előzmény: (bouquetk 209065)
Dátum: 2020.03.22. 17:08
(Üzenetazonosító: 209065)
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Jó lenne, de inkább csak a fele lesz. Egyébként 2013-ban március végén lejött 30 centi. Lett egy pazar nap belőle. Be is számoltam róla. Azért reménykedem egy kis túrasíben, sajnos a felvonó most nem opció.
Feladó:  ttamas1028FérfiProfi síelő
Dátum: 2020.03.22. 12:42
(Üzenetazonosító: 209064)
ttamas1028 Hozzászólások: 148
Regisztrált: 2009.12.05.
31 síterepet értékelt

Kicsit elkésett az idei havazás is..
Snow forecast szerint a Mecsekben akár 30 cm is eshet...
Feladó:  pecsisiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.23. 15:28
(Üzenetazonosító: 199974)
pecsisi Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2008.12.23.

Hétvégén általában 9-től. Előtte érdemes a https://www.pecsisipalya.hu -n és a sielok.hu -n megadott telefonos elérhetőségen érdeklődni.
Előzmény: (HofEE 199955)
Feladó:  HofEEFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.02.23. 11:07
(Üzenetazonosító: 199955)
HofEE Hozzászólások: 39
Regisztrált: 2013.12.15.
21 síterepet értékelt

Jó kis összefoglaló! Szombaton hány órától lesz nyitva a pálya?
Előzmény: (pecsisi 199925)
Feladó:  pecsisiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.22. 21:14
(Üzenetazonosító: 199925)
pecsisi Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2008.12.23.

https://www.pecsma.hu/abszolut-vide...o/igy-sielnek-kis-pecsiek-mecsekben/
Egy beszámoló a ma megrendezett sí-diákolimpiáról.
Feladó:  Farkas PéterFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.26. 08:20
(Üzenetazonosító: 193298)
Farkas Péter Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2013.01.17.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Sporttársak!
Köszönjük a dicséreteket és a kritikákat is. A Pécsi Sípálya üzemeltetése a rendelkezésre álló alacsony költségvetésből nagyon nagy kihívást jelent, így örülünk, hogy idén van legalább egy ember aki nagyon kevés pénzért, de kezeli nekünk a felvonót, segít eligazodni. Hiteles információ a 30-558-48-71 telefonszámon.
Feladó:  illeskeseFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.25. 15:19
(Üzenetazonosító: 193270)
illeskese Hozzászólások: 148
Regisztrált: 2010.09.29.
8 síterepet értékelt

Hétfőn amikor elköszöntem, mondtam hogy szerdán is jönnék még egyet délután, nyitva lesz-e? Igen.
Ma 2 előtt értem a síházhoz, miután köszöntem, az Úr első szava az volt hozzám, hogy mindjárt zárunk. Felcsatoltam és lecsúsztam Tettyéig.
Fogok még menni, ha a hasraütés-szerű nyitvatartást lecserélik valami hivatalosra, vagy egy hiteles ember lesz ott akinek lehet a szavára adni.
Feladó:  déziFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.24. 17:37
(Üzenetazonosító: 193219)
dézi Hozzászólások: 220
Regisztrált: 2009.02.20.
39 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Hajba G. ! Mi itt Kékestetőn évtizedekig ilyen felvonóval élveztük a sielés örömét az északin. Valaha az erdőgazdaság használta rönk húzásra. Imádtuk, mert rengeteget tudtunk síelni a gyaloglás helyett. Sajnos az utóbbi időben, a felvonó korszerűsítése miatt (csákányosra cserélte a vállalkozó),nagyon ritkán van alkalmunk.Mivel a pálya természetvédelmi területen van, így hóágyúzni TILOS ! Várjuk a természetes havat, amit, ha az üzemeltető megfelelő mennyiségűnek ítél, ratrakol és akkor indítja a felvonót. Tavaly 1 napot sem tudtuk használni a felvonót. Visszasírjuk ezt a kezdetleges liftet !Tapostunk, flatteroltunk, de síeltünk az északin.
Előzmény: (hajbag 185803)
Dátum: 2017.01.24. 12:43
(Üzenetazonosító: 193200)
8 síterepet értékelt

A buszos ügyfélszolgálaton azt mondták hogy nem tudják sózni, mert természetvédelmi terület. Ettől függetlenül le volt már takarítva annyira, hogy járható legyen szerintem.
Előzmény: (bouquetk 193188)
Dátum: 2017.01.24. 09:45
(Üzenetazonosító: 193188)
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az kész vicc, hogy a busz nem megy fel a Misinára, 10 napja esett kb. 20 centi hó. És még ezek akarnak ott fejleszteni.
Előzmény: (illeskese 193172)
Dátum: 2017.01.23. 21:19
(Üzenetazonosító: 193172)
8 síterepet értékelt

Ma délután busszal felmentem a Dömörkapuig, mivel a TV-toronyig nem jár a busz. Innen egy jó 20 perc alatt a síházhoz értem, délelőtt telefonon érdeklődtem hogy megy-e a felvonó, pont akkor indultak. 1 körül érkeztem a síházhoz, beköszöntem, majd a már jókedvű felfonókezelő Úr csak annyit kérdezett tőlem: "Hoztál bort?" :D
Kicsit kifújtam magam, fizettem egy napijegyet, megkaptam az övemet és mentem is. Rajtam kívül hárman síeltek még, mint megérdeklődtem ha 10-20 ember összegyűlik, az már tömeg. :) Szokásosat tudom mondani, ajánlott a bőrkesztyű, kövezős léc, és a jó térdek. A pályán persze sok helyen fű, kő, bucka, ettől függetlenül nagyon jól éreztem magam. Nem használtam még hasonló felvonót, de a honlapjukon lévő két képet lecsekkolva nekem elég volt az instrukció, valahogy egyből ráéreztem. Az is igaz, hogy eddig ez a felvonó dolgoztatott meg legjobban, oda kell figyelni, felfelé is megedzi az embert.
Én szorítok még az időjárásnak, egy újabb 20-30 centi nagyon jól esne mindenkinek. 4-kor elmentem, utólag is köszönöm az egyik síelő srácnak hogy levitt kocsival. A lécemet otthagytam, szerdán tervezek még egy kört menni.
IMG-3446.JPG IMG-3449.JPG IMG-3451.JPG IMG-3452.JPG
Feladó:  hajbagFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.08. 19:59
(Üzenetazonosító: 185803)
hajbag Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2010.09.06.
18 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Folytatva hazai síterep "gyűjteményem" a mai napon Pécsen jártam. Igazi retró hangulat, kezdőknek nem ajánlom, inkább az olyan fanatikusoknak, mint én vagyok. Amit most leírok, az tanulság,és semmiképpen sem kritika, minden tiszteletem az üzemeltetőké, akik forró teával, és zsíros kenyérrel dobták fel minden odalátogató hangulatát!
Jártam már Dunakömlődön, ezért van tapasztalatom a bájos, hazai low cost-ból üzemeltetett pályákkal. Aki ismeri Pécset könnyen odatalál, a TV toronyig könnyű eljutni, ám havas napokon a parkolással gond lehet mert a parkolót nem tisztítják, bár csak elfértünk valahogy. Ami a legfontosabb: Munkáskesztyű az ideális a felvonó miatt, és olyan léc, meg síruha amit nem sajnálsz! A síház abszolút korrekt, van melegedő, segítőkész üzemeltetők, és megmutatják a felvonó használatát is. Érdemes a parkolóból sima cipővel lesétálni a síházhoz, mert visszafelé jelentős emelkedő van. A felvonó az egy külön történet. Kapsz egy övet, amelyen rajta van a felvonó, amit te fogsz ráakasztani a kötélre. Ezt megkapod még a síházban, aztán léccsatolás, és jön a pálya felső brutális része amin nincs mindenhol hó, ezen a lesíelést kezdőknek abszolút nem ajánlom. Utána viszont kellemes kék pálya, és a szűz havat kedvelőknek sok erdős rész a régi felvonó felé, illetve ott még egy pálya. A felvonózás a következőképpen működik: bal kéz megfogja a kötelet, hagyja, hogy csússzon a tenyérben, jobb kézzel a kampót ráhelyez, megfeszít, aztán a felvonó ránt egy nagyot. Én az első kettőnél hasra estem, de utána már nem volt gond :) Kezdőknek nem egyszerű, snowboardosoknak úgy láttam egy kicsivel nehezebb. Ha kezdőként Pécsen jársz, felső szakaszon érdemes legyalogolni, majd sajnos vár rád egy felfelé gyaloglás is, ha csak nem leszel nagyon ügyes a felvonóval. :) Mivel ratrak nincs a pályát a síelők, boardosok simítják le, pár órával a kezdés után egész elfogadható volt a minősége.
Ár-érték arányban rendben van a fanatikusoknak, nagyon bájos a retró hangulat!
Feladó:  admin2NőHaladó síelő
Dátum: 2015.11.23. 13:47
(Üzenetazonosító: 184210)
admin2 Hozzászólások: 408
Regisztrált: 2003.06.26.
19 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nincs komoly kár a kigyulladt síházban, így, ha megjön a hó, mehetünk csúszni a Mecsekre!
http://www.pecsiujsag.hu/pecs/hir/s...port/nincs-komoly-kar-a-kigyulladt-sihazban-i...

következőutolsó laponként: összesen 213, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
INGYENES TANÁCSADÁS » UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »