Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SÍFUTÁS - kezdő vagyok

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2011.02.08. 17:59
A hétvégén Szlovákiába, Skalkára látogattunk, részletek a Skalka topikban. Aki még nem járt ott, ne hagyja ki, érdemes. Mi most szombaton is megyünk.
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2011.01.06. 17:42
Csaknem egy évnek kellett eltelnie ahhoz, amióta itt érdeklődtem, hogy a sífutás rejtelmeibe belekóstoljak.

Karácsonykor Ramsauban töltöttünk pár napot (Planai, Hochwurzen stb.) de 24-e délutánját, mivel korán bezárták a pályákat, Gombos (Charlei) Károly, mellesleg magyar biatlon bajnok, irányításával a sífutó pályán töltöttük.

Hát élményem volt bőven. Először is az, hogy könnyű a cipő és a léc, azután meg a hanyatt esés. Ezt megismételtem vagy háromszor mire megéreztem a terhelési pontot, s negyedik körtől már nem voltak problémáim. Köszönhetően Charlei instrukcióinak, aki becsülettel és nagy szakértelemmel levezényelte első próbálkozásainkat.

Persze Ő ahogy szokta, utána még tartott egy kis edzést 10-15 km-en + néhány lőszert is elropogtatott a ramsaui biatlon lőtéren.

Azt kell mondjam, hogy jó buli a sífutás, csak jó kondíció kell hozzá, s nagyon lehet élvezni. Biztos meg fogom ismételni más adandó alkalommal is.

Néhány kép a szárnypróbálgatásról:
kep-003.jpg
kep-005.jpg
kep-008.jpg
kep-010.jpg
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2011.01.05. 10:24
Most jött a Bozsik Sífutóiskolától a hír, hogy ezen a héten szerda, csütörtök és pénteken 3 órától lesz sífutás oktatás a Normafa - Anna-réten (játszótér alatt, a kápolnánál)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.11.15. 17:56
Nem sí futok bár elkezdett érdekelni a dolog ahogy elkezdtem túrni a netet a témában és a hóshow-n is beszélgettem a Bozsik sulival. Amúgy a párom van rákattanva...
Előzmény: (Bélapó 93597)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2010.11.15. 17:51
minerel sífutsz? Valamikor a 70-80-as években csináltam Harrakov környékén. Az NDK-sok kapattak rá. Mikor megnyílt az út Ausztria felé, abbamaradt.
Előzmény: (minerel 92491)
Bata Attila
2085 élménybeszámolót írt
2085
17 éve tag
2010.11.06. 03:11
http://www.ramsau.com/de/winterurlaub/langlauf-skating.html

Az oldal közepén - a Langlauf - alatti linkeket kattintgasd tovább, pályatérképek, árak stb.

December elején sok helyen ingyenes az első csúszás, két éve voltam ilyenen Mallnitzon.
Előzmény: (minerel 92491)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.11.05. 21:39
Nem találtam más sífutós topicot ezért itt kérdeznék.
Egyszer Ramsau felé bóklásztam és ott kilométereken keresztül mentem egy hihetetlen sífutópálya rendszer mellett. Tudtok erről esetleg egy linket?
hmm
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2010.02.19. 20:59
Szia Viri

Ha itthon is akarod művelni a sífutást, akkor a klasszikus technikának van nagyobb esélye. Skating pálya csak kevés helyen van - ez egy kb 1,5 2 m széles ratrakolt vagy másként tömörített pályát jelent.

A klasszikus technika előnye, hogy ha nem csak nyommal ellátott pályákon szeretnél menni, akkor hóesés után tiéd a határ. A meredekebb részeken a lécet és a botot egyszerűen felkötheted egy hátizsákra és felsétálsz - a szerkó pillesúlyú -, lankásabb részen meg ráállhatsz, és ami nyomot csinálsz magadnak felfelé, azon lefelé már ragyogóan tudsz jönni.

Legszebb emlékeim a Bükkben hóesés után tett túrák - Ómassától Nagymezőig kis erdészeti utakon fel, majd rá a sífutópályára, és saját nyomon vissza. Príma :-)

De itt Budapesten is sok helyen lehet a sífutást fél-amatőr módon művelni. A Hárshegy körül is van egy pálya, amit csak mérsékelten szoktak összetaposni, meg a Hármashatár-hegyen, a reptéren is találhatsz nyomokat.

Persze mindig álmodozom róla, hogy egyszer kiviszem ausztriába a futólécet is és kibróbálom milyen a hivatalos verzió. Na majd legközelebb.
hm
Előzmény: (Viri 85279)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2010.02.19. 20:22
Köszi!

A jövő hét végén teszek egy próbát. Azt hiszem a pályákon, és a környezeten (Ramsau am Dachstein) nem fog múlni.
Előzmény: (Trailrider 85073)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.02.18. 13:32
Köszi :) Igyekeztem valami hasznosat írni.

Viri, sok sikert!
Előzmény: (klaci 84913)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2010.02.18. 09:25
Köszi Trailrider!

Nagyon sok értékes információt kaptam. Várakozással tekintek az első lépések elé, sajnos a Bozsik iskola nekem messze van, nem vagyok pesti, de az ő oldalukon is olvastam sok érdekességet. Talán egyszer benevezek egy táborukba, de előtte föltétlenül kipróbálom valahol.
Azt hiszem a skating technika adja magát a sízésből, hisz néha ott is alkalmazzuk bár a lesikló lécekkel kicsit munkásabb, meg aztán korcsolyázni is tudok.

Köszi még egyszer!
Előzmény: (Trailrider 84743)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.02.17. 12:58
Idevágó idézet a TAXI 1-ből:
"Mi lenne, ha még értenél is hozzá?"

Én nem vagyok sífutó, de nagyon tetszik, amit és ahogy írsz!
Előzmény: (Trailrider 84743)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2010.02.16. 09:46
Nem, itt nem pörögnek a sífutós topikok. Én is most barátkozom a sporttal. Előszöris azt kell eldöntened, hogy melyik technikát szeretnéd megtanulni, a klasszikust (diagonal), vagy a korcsolyázót (skating / freestyle).
A kettő között a mozgás a különbség, míg a klasszikus egy előre irányuló, a futáshoz hasonló mozgás, a korcsolyázó a nevéből is adódóan a korizáshoz hasonló mozgást igényel, ahol egyik léc élét a hóba tolva a másikra lököd magad, és csúszol, és fordítva.
Én csak a klasszikushoz adhatok tanácsot, skateben nem vagyok otthon, de kezdésnek amúgyis inkább a klasszikust érdemes megtanulni.
Alapvetően két fajta léccel találkozhatsz - vaxolóssal és pikkelyessel. Teljesítmény tekintetében a vaxolós gyorsabb, ha jól vaxolod, ha rosszul, akkor vagy nem lesz tapadásod, vagy feltapad a hó az aljára, és onnantól nem mész sehova. Gyakorlat nélkül nem érdemes belevágni.
A pikkelyesnél az előrehaladáshoz szükséges tapadást az alján található "recék" biztosítják. A kiindulási akap, hogy egy lábbal terhelve a recéknek le kell érnie a hóra, ha a testsúlyodat egyenlően osztod el a két lécen, akkor viszont nem, vagy lehetőleg csak nagyon kis felületen. A léceket ennek megfelelően súlyra hangolják. Egy adott léc kb 15-20 kg-os testsúlytartományban dolgozik jól. Ha túl puha a léced, a pikkelyes rész mindig leér és lassít, ha túl kemény, akkor pedig beleterhelve sem ér le, és nem tudod elrúgni magad, mert a lendítést végző lábad egyszerűen hátracsúszik.
A Bozsik sífutóiskola oldalán találhatsz rajzokat: https://www.sifutas.hu
Vásárlás előtt végezd el a próbát, jó-e neked a léc. Állj rá mindkettőre, egyenletesen terhelve, a kötés alatt át kell tudnod dugni egy A4-es papírlapot. Terhelj át egyik lábadra, a lap meg kell, hogy szoruljon a kötés alatt.
Ez csak sima felületen működik, pl parketta, ipari padló. Betonon, padlószőnyegen nem fog menni ;)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2010.01.06. 09:25
Úgy látom a sífutás nem egy izgalmas téma a fórumon.
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.11.03. 12:06
Engem az érdekelne, hogy milyen szempontok szerint válasszak futólécet.
Még soha nem sífutottam, de egyszer kipróbálnám. Tudom a kölcsönzőkben megfelelőt adnak, de jó lenne tudni, hogy a paramétereimhez mi passzol. Milyen adatok alapján kell választani?
korsi
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.11.20. 09:54
Sziasztok!
Kezdőként érdeklődnék a sífutás-tanulás lehetőségeiről elsősorban Bp.és környékén. Kinek-milyen tapasztalata van a szervezett oktatásokkal kapcsolatban? Kondíció-felkészültség-felszerelések, társaság, korcsoport...bármi hasznos infot szívesen olvasnék.
Előre is köszönöm.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.