Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

St. Moritz

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2024.01.17. 14:54
St. Moritz egy nagyon szép síterep, talán csak a Dolomitok látványosabb Olaszországban. 2024. január közepén síeltünk itt. Mindenhol természetes hó volt, és talán a magassága miatt is kiegyenlítetten és hosszan havasak a pályák és a táj is .Nagyon jól sízhető, szemmel is belátható a haladási irány, döntően dinamikusak a pályák és nagyon jól lekezeltek .
Ám : A felvonórendszer eléggé elavult, kevés a buborékos lift, kopottak az ülések. Meglepetésemre egy felvonó sem fűtött. A méretéhez képest elég kevés az étterem, és nincsenek hangulatos hütték. A pályákat pedig nem számozzák, így azért jobban kell figyelni.
Az még csak elnézhető volt, hogy nem szaladgáltak a legenda szerinti bernáthegyi kutyák rumos hordóval a nyakukban :) de a 87 Frankos napijegy, főleg januárban enyhén szólva Durva volt. Ezt a fenti szolgáltatás hiányosságok tekintetében mondom.
Szóval, aki az olasz, osztrák megapályák színvonalához szokott, annak csalódást fog okozni, egyébként nagyon jó síelni rajta. Ó... ez a fránya Svájc és St Moritz......
Nálam 5 csillag legalja......
Carousel
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2022.01.10. 20:40
Zouz-t ajanlanam kezdesnek, egyszerübb palyak, kilatas kb. ugyanaz.
Ha a Corvigliara mentek fel, semmikepp ne induljatok oktato nelkül. A fogaskerekü alatt van a Schweizer Skischulenak a gyakorlopalyaja.
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2022.01.02. 13:29
Ami a legfontosabb: oktató nélkül ne vágjatok bele, mert nem olyan lesz, mint a filmekben
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
BarbaraCoach
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.02. 09:12
Sziasztok! Párommal teljesen kezdők vagyunk, először megyünk síelni. Pontresinába érkezünk. Számára egy snowboardot vettem karácsonyra. Kicsit izgulunk a tapasztalatlanságunk miatt, de nagyon reménykedünk benne, hogy kezdőként is élvezni tudjuk életünk első sítűráját. Kérlek benneteket, hogy bármilyen hasznos tanácsotok van a számunkra, illetve, ha ismertek kint dolgozó magyar síoktatót, írjatok nekünk! Nyitottak vagyunk minden segítő információra, árakkal, étkezéssel, bérlésekkel, látnivalókkal, vásárlási lehetőséggel, környékbeli kiruccanásokkal, hóhelyzettel kapcsolatban. Autóval megyünk, 6 napot töltünk majd itt. Az emailünk: lifechangerhu@gmail.com Köszönettel, Barbara és Józsi
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.03.16. 10:56
Sziasztok!

2021. március 2. és 4. között három napot síeltünk St Moritz terepén.
Szállás: Celerina falujában az Inn Lodge egyik stúdiójában, ár-érték arányban kiváló volt, nagyon ajánlom.
Síbérlet: szállással együtt síbérlet akció van, 6 napra napi 45 frank a bérlet ára.
Parkolás: a Celerina-Marguns felvonó aljábannapi 5 frank, de mi a helyi síbusszal utaztunk minden nap.

St Moritz fekvése egyszerűen tökéletes, csodásan benapozott pályák, gyönyörű kilátással mindenhonnan. Minden nap minden pálya tökéletesen le volt ratrakolva, kifogástalan módon előkészítve. Alapvetően szinte csak piros pályák vannak, középhaladó, felsőhaladó szinten mondanám élvezetesnek itt a sízést. A pályáknak nagyon nagyon jó húzásuk van, engadini szokásként a természetes dombokat sem ratrakolják le, így jól el lehet szállni minden emelkedőn többször is.
A Margunsnál három csúcs, Glüna, Las Trais Fluors, Fuorcla Grischa pályái futnak össze: számunka a legélvezetesebb a leghosszabb, 17-es piros pályán csúszás volt, ez a gyönyörű Val Schlattain völgyben vezet végig mintegy 2 kilométer hosszan. Rövidebb csapatós pályákat nekem a 22-es pálya vitte, míg a 21-es kéken jó néha pihenni egyet.
A Plateau Nair-ről leszakadó 15-ös pályánál életemben szélesebbet még soha nem láttam. Érdemes egyszer-kétszer felmenni a Piz Nairra is, gyönyörű a kilátás a panorámateraszról is, élvezetes a gleccserpálya a Lej de la Pesch-hez, ugyanakkor kicsit rövidnek mondanám.
Hosszabb pályák az 1,2,4 pirosak, ám ezeket különösen délelőtt érdemes
meglátogatni, délután 2-re teljesen buckás, kásás lesz, a tengerszint feletti magasság ellenére a gyönyörű benapozottság miatt.

Összességében nekem tetszettek a pályák - és nagyon örülök, hogy a covid idején eljutottunk síelni. Ám nem vagyok felhőtlenül boldog, többet vártam St Moritztól. A pályák elég rövidek (vs Franciaország, vs Tirol, vs Dolomitok), ugyanakkor gyönyörűen előkészítettek. Az ételek árai nagyon borsosak a hüttében, erre érdemes felkészülni. A pályák száma érzésre kevesebb, mint ami meg van jelölve, sok pálya ami alsó régiókban van igazából csak hazacsúszó pályának alkalmas. Nekem Corvatsch jobban tetszett, de mindenkinek saját ízlése van :) A környező terepekkel kiegészítve persze mindenkinek ajánlom a terepet, aki 2-3 nap komoly sízést szeretne, ennyi idő alatt bőven felfedezhető St Moritz, mellé 1-2 nap Corvatsch, 1 nap Diavolezza (ahova mi sajnos nem jutottunk el idő hiányában). Mi visszatérni valószínűleg nem fogunk, ennek oka, hogy közelebb van hosszabb, jobb és nagyobb terep :)

Fotóalbum: https://sielok.hu/fotoalbum/stmoritz-svajc-2021/galeria/
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2021.02.28. 19:20
Múlt héten 3 csodás napsütéses napot töltöttünk St. Moritzban.
Pályaszállásunk volt a Signal felvonó aljában.
Nagyon jó széles piros pályákon sieltünk( 1,2,4) tetszettek a Marguns régió piros és fekete pályái(22,23,24)
A gleccser pályák is élvezetesek voltak(16,34,18)
Kedvenc helyünk Lej de la Pesch,hangulatos terasz,kellemes zene,itt finom foundut ettünk.
Gyönyörű a kilátás Piz Nair,Fuorcla Grischa,Las Trais Fluors.
Nagy élvezet volt lesizni a fekete 18as tetejéről Celerináig.
A város csodaszép,a tó partján fekszik,szép épületek,hangulatos utcák,csilivili üzletek,csábitó kirakatokkal.
galambos_gabor
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2020.02.20. 18:49
Sziasztok!
Pontresinaban (St. Moritz mellett kb. 10 km) sieltünk, és ott felejtettük a cipöinket. Ma szóltak vissza, hogy a cipõk megvannak, de nem tudják elküldeni. (Ez természetes, örülünk, hogy megtalálták:-))
Van valaki a közelben, vagy megy arra még az idén kocsival?
Ha igen, akkor el tudná hozni Magyarorszâgra?
Itt már êrte mennénk.
Elõre is köszönjük, ha tud valaki segíteni.
Matyi72
128 élménybeszámolót írt
128
13 éve tag
2014.02.11. 13:05
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Matyi72
128 élménybeszámolót írt
128
13 éve tag
2014.01.21. 09:10
Én igen, és köszi! :)
Előzmény: (WéberF 167097)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2014.01.16. 11:33
Huhh! Ezeket mind Te fotóztad? Nehéz lenne egyenként értékelni őket, így összességében egy nagy 10-es! WFeri
Előzmény: (Matyi72 167058)
Matyi72
128 élménybeszámolót írt
128
13 éve tag
2014.01.15. 16:52
Szombat- vasárnap-hétfőn volt szerencsém St.Moritz-on síelni. Fantasztikus ez a hely. A videót szombaton készítettem, a Piz-Nair csúcsról lefelé.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Galéria (szerk.): https://sielok.hu/fotoalbum/stmoritz-2014jan/galeria/
Bende Krisztián
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.02.10. 10:59
St. Moritz fantasztikus! Sokszor voltam már ott síelni és hihetetlen jó volt. Gyakorlatilag állandóan süt a nap (365 napból/322 napos !!!), a városka meg egy igazi alpesi ékszerdoboz! Nem olyan rettenet mint mondjuk Davos, ami egy lepukkant gyártelep hátsó udvarára emlékeztet... Nagyon nem véletlen, hogy St Moritz az elit mekkája!
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2006.01.03. 13:07
fz: Köszi szépen a javaslatot! A közelben leszek egy hétig, gondoltam átugrok. De már korábban is gondoltam ezt (mind a négy alkalommal), de még egyszer sem tettem meg. Tulajdonképpen semmi más okot nem tudnék mondani, hogy miért menjek át, csak azt, hogy elmondhassam, hogy síeltem Svájcban is.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 11:50
A Corvatsch és a Corviglia a két nagyobb, ezeket ajánlanám. Ha még nem foglaltad le, inkább ne menj St Moritz-ba, csalódni fogsz. A terepek nincsenek összekötve, önmagában a legnagyobb sincs 100 km, kb olyan, mint egy közepes osztrák terep, a város meg borzasztó ronda.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2005.12.29. 11:20
Aki síelt már ott, melyik terepet ajánlja? Corviglia-Marguns
Diavolezza-Lagalb
Zuoz-Albanas
Corvatsch-Furtschellas

h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.