Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Parang és Straja síterep leírás cikk fotóalbum értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként: összesen 18, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  TibbFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.06. 12:43
(Üzenetazonosító: 205241)
Tibb Hozzászólások: 76
Regisztrált: 2008.11.03.
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Alábbi út folytatása, csak Parengről. (Pareng és Sztrázsa két pálya, nincsenek is túl közel)
Szóval a Petrozsényi szállástól viszonylag könnyen elérhető a pálya. A városból indul, kb 5km-t megy egyenes, de azért szép szintet tesz meg, mert az alsó rész is 1000m-en volt. A régi libegő körül től sok parkolóhely nincs, út mellett pár autó, meg egy kisebb fizetős parkoló, 2lej/óra díjjal. 15 lej lett a vége (kb 1050ft). Innen az út megy még kicsit fel, a Hotel Rusuig. Annak az udaváróbl indul egy új, modern, gyors felvonó. Túl soka parkolási lehetőség ott sincs. Mi a régi libegőnél álltunk meg. Jegyet mindenütt lehet venni, napijegy ami a libegőre és új felvonóra jó 60 lej (kb 4200ft). A régi libegő kb 25 percig visz, de jó hosszan, nagy szintet tesz meg. Az új felvonó rövidebb is, meg a hoteltől előbb lefelé megy, majd elkezd emelkedni, van egy középső állomása, lesíelve csak odáig lehet jutni pályán. Van egy makadám út a hotelig, amin simán le lehetett csúszni, majd kb 200m sétával eljutni a hotelig. Beszállni viszont léccel az ölben lehetett. A pályák meglepően jók, változatosak. Nagyon jó a B jelű pálya, ami egész fentről indul, eleinte erdőben, meredeken, majd egy völgyben folytatja, egészen a régi libegő aljáig. Lent több hóágyú is van rajta. Kis szépséghibája a lassú visszajutás. Sok húzófelvonó van a rendszerben, de ezek közül csak egy működött, az Eurparang nevű fekete pályán, de arra helyben lehetett külön jegyet venni, 1 menet 5 lej (350ft) Viszont egy ösvényen tovább lehetett csúszni a B pályára. Sok freeride lehetőség van még, így a kevés felvonó ellenére egy nagyon kellemes meglepetés volt. Régóta haldoklik a hely, az új ülőfelvonó lendített rajta. Ha az összes tárcsás is menne (pár valószínűleg évek óta áll, talán nem is működőek már), és közös napijegye is lenne, akkor egy igazán jó kis rendszer válhatna belőle. Tömeg az nagyon nem volt, a szombat, gyönyörű napsütéses idő, és jó kis minuszok ellenére sem.
Dátum: 2019.02.27. 12:38
(Üzenetazonosító: 205121)
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egy ideje nézegettem, végül február 22 és 25.-én el is mentem. Az út Pesttől jó 7 óra volt, zöme autópálya, Lugas után jó főút, de sok hosszú falu, ami lassítja. 20 perc volt a határátkelés, vissza 0. Petrozsény felé kis emelkedők is. A szállásunk Petrozsényben volt, mivel a parangi és Transzalpina pályákra is elmentem, kiinduló pontnak jó volt. Nomeg árban is jó. Hotel Rustic, út mellett. 3000ft egy éj, sovány reggelivel, lent étteremmel. Árához képest tökéletes, tágas szobával.
A Sztrázsai kabinos felvonó Lupeniből indul, kb 25km volt még odáig. Parkolás a kabinos alatt 15 lej. Fel is lehet autózni az állomásig, egy jó meredek úton, de ahogy láttam ott is csak fizetős parkoló van, néha a feljutás sem egyszerű, így sok értelme nincs. Jegy sokféle van, pontos, menetenkénti, napi kétféle. Mi azt vettük, ami 9-du5 között az egész rendszerre jó. 100lej, kb 21 euró. A kabin 750m-ről indul fel, egy nemrégi 8 fős Leitner. Alatta egy nagyon jó 2km-es pálya, aminek az alján volt egy kis hóhiányos rész - a két hét meleg ott is megtette a hatását - de azért lecsúsztunk rajta párszor. A kabinból kiszállva kicsit fel kellett a következő felvonóig gyalogolni. Összesíelni se lehet - van ugyan egy híd, amin pálya van, de alatta meg keresztezi az aszfaltot, le kell csatolni. Be is állították rá a ratrakokat, hogy ne lehessen használni. Így a kiírt 8,2km pálya nem áll. Állítólag néha versenyt rendeznek, akkor havat hordanak az aszfaltra, úgy már átsíelhető. Az állomás fölött egy jó széles, nem túl meredek, carvongolós több km-es pálya van, rajta 1 lassú ülős, vele párhuzamosan egy húzó, egy régi de gyors 4-es ülős, meg egy csákányos felvonó. Ezekkel lehet a Mutu csúcsig jutni. Onnan balra vannak a legjobb páláyák - egy piros, egy jó meredek fekete - Lupului, a Canal, ami egy természetes félcsőszerű vájat. Sok erdei, freeride lehetőség itt. Onnan egy lassú ülős hoz vissza - első nap a ködben állt, de mikor letévedtem, beindították, hogy visszahozzanak. Tovább megy a Sztrázsa csúcsra 1800m-re egy gyors 4-es ülős, ami hat éve ott van, de csak tavalytól működik. Pénteken iszonyat szél, köd volt, így nem is láttuk, hétfőn kevesen voltak, azért nem indították be. A csúcs alatt, a Mutu csúcsnál botozni kell, így a 8,2km pálya itt is sántít picit. Összeségében azért nagyon jó pályarendszer, gyönyörű a táj, kilátás, mintha egy alpokbeli csúcs rendszeren lennénk - jobbra balra felvonó, nagy víztározó fent, körbe mindenütt havas csúcsok (Retyezát, űparang 2500m), alant a völgyben város. Sok hóágyú, főbb pályák megvilágítva. Az állomáson több kajalehetőség, önkiszolgáló étterem.
Feladó:  manaFérfiKezdő síelő
Dátum: 2019.01.26. 08:01
(Üzenetazonosító: 204054)
mana Hozzászólások: 20
Regisztrált: 2008.11.17.
1 síterepet értékelt

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

a videó Parang és a Straja is van

Feladó:  mathejozsefFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2018.11.24. 13:40
(Üzenetazonosító: 201968)
mathejozsef Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2012.09.04.
18 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Helo ! Strajan most van egy kabinos felvono negy szekes es egy jo par tanyeros lift ! A palya csucsrol 8 km palya van egeszen le az aljig ! Negy felvonoval jutsz fel! Van kivilagitott palya is a kozpontol motelek kabanaktol!Berlet is valthato ket fele !Egyik 9 tol 17 ig a kabinos is bele ertve vagy 9 tol21 ig de a kabinos nelkul ! Meg eri meg latogatni van boven motel minden izlesre !Szerintem Romania egyik leg jobjai kozul valo siterep es most is minden evben fejlesztenek !A beretek ara 100 lej mindketore !
Feladó:  BettneyNőHaladó síelő
Dátum: 2013.11.07. 18:27
(Üzenetazonosító: 162197)
Bettney Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2011.02.11.

Jajj és köszönöm azoknak, akik nekem segítettek annak idején a válaszaikkal :)Töltök fel képeket, ha tudok
P080213-11.00-01.jpg P080213-11.00-02.jpg P080213-11.00.jpg P070213-07.51.jpg 20130204-145425.jpg P040213-10.39.jpg P040213-10.40.jpg P050213-10.12.jpg P060213-10.48.jpg P070213-10.30.jpg P080213-08.41.jpg P040213-10.01.jpg
Dátum: 2013.11.07. 18:24
(Üzenetazonosító: 162196)

Sziasztok!

Mi februárban voltunk Straja-n, tartok egy kis élménybeszámolót, hátha segítségére leszek valakinek.
1. Szegedről indultunk, igaz a távolság nem nagy, de lassan tudtunk haladni az utak minősége miatt.
2. RENGETEG rendőr az utak mellett, büntetnek ezerrel. Mi is beleszaladtunk. Az igazság az, hogy pontosan még most sem tudjuk miért büntettek meg, mert nem tudta elmondani, csak románul beszélt, de 700!!! eurót akart velük kifizettetni! Végül 50 euróban maradtunk helyszínen :)
3. Nekem maga a táj nagyon tetszett, végig szakadt a hó. Nehéz volt eljutni a szálláshoz, mert a mienk feljebb volt. Mi direkt egy kicsit eldugottabbat választottunk, lent nagy a nyüzsi. A legtöbb szállás egy helyen van, a kabinos felvonónál, illetve a hegyi út szélén, szinte mind úgy ahogy pályaszállás. Először nem is engedtek fel, lent kellett hagyni a kocsit és persze pénzért felvitt egy kisbusz. Mérgelődtünk, de felfelé inkább hálát adtunk. Elég durva volt. Később felvittük a kocsit, mert nekem bátor és ügyes párom van, de sokan nem kockáztatták meg, amit nem is csodálok.
4.Mi itt foglaltunk szállást: http://www.turistinfo.ro/, szerintem nagyon jó kis oldal, a google fordítót használtam hozzá. Itt laktunk: http://www.turistinfo.ro/straja/caz...are-straja/vila_casa_alpina-c65253.html Vila casa Alpina. Nevetséges összegért szuper ellátást kaptunk. "Pályaszállás" volt, ami ebben az esetben azt jelentette, hogy valóban volt egy (ha jól emlékszem) korongos felvonó a ház előtt, de az vagy ment vagy nem, és elég meredek, mi kicsit bénák voltunk nem mindig sikerült feljutni a tetejére :) Néha inkább gyalogoltunk felfelé. Mivel magasan van a panzió kibirható volt a távolság. Viszont nagyon rugalmasak voltak. Majdnem minden reggel megkérdezték, hogy akarunk-e felvonóval menni akkor pl 10.-11.ig beindítják, és ha "kiestünk" útközben felkiabáltak, hogy menjünk vissza, megvárnak, ingyen mehetünk még egyet, olyan is volt, hogy visszajöttek értünk minden rendben van-e. Szóval általában jó fejek voltak sokan beszéltek pár szót magyarul. Fent a hegyen ahol nagyüzemben ment a felvonózás néha kicsit türelmetlenek voltak.
4. A felvonók..... hát én nehezen viseltem a húzós felvonókat, elfáradtak a lábaim, de a fiúknak nem okozott gondot. A kétüléses felvonó állítólag csak ritkán van nyitva, pl. szilveszterkor, de az idő sokszor nem engedi. Így valós pályahossz csak töredéke a hivatalosnak. Lent a kabinos felvonó és a hozzá tartozó pálya SZUPER. Persze, ha esik rendesen a hó, ha rendbe hozzák a pályát, ha nem olvad, és ha megy a felvonó. Nekünk volt szerencsénk ilyen napokhoz az tényleg szuper volt. Fent bár a pályák nem túl hosszúak, és én bosszankodtam a sok felvonózás miatt, az kárpótolt, mikor elindultunk a hegy tetejéról, a térdig érő hóban a fák közt emberek nélkül és kalandosan valahogyan elértük a panziót. Ja amúgy a panzióig teljesen vissza lehet csúszni.
5. A felvonók pontrendszerrel működnek egyáltalán nem drága, nekünk egy kicsit káoszos volt. A kabinoshoz pl. más bérlet kell mint a többihez. Ez csak a hegy alján derült ki, még jó hogy volt nálunk annyi pénz.
Összegezve: 60000 ft-ért nagyon jó kis kirándulás volt, ár érték arányban nagyon megérte, a fiúk már mennének is vissza, nekem a sok húzós felvonó nem tetszett, én ennél kicsit kényelmesebb vagyok :) de egyszer még én is biztosan visszamegyek!
Remélem tudtam segíteni. További szép napot Mindenkinek!
Feladó:  mac13Férfi
Dátum: 2013.03.27. 09:45
(Üzenetazonosító: 158241)
mac13 Hozzászólások: 18
Regisztrált: 2009.11.13.
17 síterepet értékelt

Dátum: 2013.02.07. 00:10
(Üzenetazonosító: 154030)
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A városból felvezető őskori ülőszékest vadiúj Leitner kabinosra cserélték. A weboldaluk szerint van még egy új ülőszékes a Staraja csúcson. 12 pályát, 26km összhosszban írnak, amiből 20 ágyúzott. A leghosszabb pálya 8,1km, 1868 és 750m között.
Feladó:  Anna12NőHaladó síelő
Dátum: 2013.01.08. 10:43
(Üzenetazonosító: 149767)
Anna12 Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2011.12.31.
13 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Bettney!
Mi holnap hajnalban indulunk Strajara, Székelyföldről. Van foglalt szállásunk, 3 napig maradunk. Nagy izgalommal várjuk, remélem csupa jó dologról fogok tudni Neked beszámolni. Előzetes kalkulációnk szerint nem fog sokba kerülni, sem a szállásunk, sem a felvonók. Minden esetre kb. egyharmada a Brassó melletti Poiana-i áraknak.
Hétvégén jelentkezem,
üdvözlettel Anna
Előzmény: (Bettney 149095)
Dátum: 2013.01.03. 17:48
(Üzenetazonosító: 149095)

Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha valaki járt mostanába Straján, megírná a véleményét. Szeretnénk menni február környékén, de nem sok infó van róla. Mennyire modernizált a pálya és milyen jegyárak vannak mostanság? Pár éve már akartunk menni, de sajnos nem jött össze. Szegedi vagyok így nincs sokkal meszebb, mint pl. Eplény, de Straja nagyobb. Vagy menjek inkább magyar pályára, nem érdemes ezért Romániába menni? Köszönöm
Feladó:  HitorideNőHaladó síelő
Dátum: 2012.12.20. 16:45
(Üzenetazonosító: 147118)
Hitoride Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2012.12.20.

Ezek szerint járt arrafelé. :) Engem az árak érdekelnének, mert arról nem sok információt találtam. Érdemes kimenni, ha csak egy napot töltünk ott családdal?
Feladó:  stuntranchFérfiProfi síelő
Dátum: 2012.10.24. 20:13
(Üzenetazonosító: 141679)
stuntranch Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2012.10.24.
3 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

ujabb sifelvonok es sipalyak jottek letre ! szuper hely kezd lenni ! erdemes el latogatni:) !
Előzmény: (csabax 89181)
Feladó:  csabax
Dátum: 2010.05.29. 09:14
(Üzenetazonosító: 89181)
csabax Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2008.10.30.

Sziasztok!
Én ott születtem, a Zsíl völgyében, Petrozsényban, és ott is éltem le életem első húsz évét. Így nem csoda, hogy rengetegszer kirándultam a Párengra és Strázsára is. Bár érdekes, nekem a Straja jobban tetszett nyáron, mint télen. (Igaz, aki síelni szándékozik, annak nem ajánlatos nyáron menni.)
:-)
Feladó:  atomkukacz
Dátum: 2008.11.22. 12:42
(Üzenetazonosító: 55805)
atomkukacz Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2008.11.15.

Hali Bikeman! En a tavaly voltam Strajan snowboardozni, nekem nagyon tetszett. Ha joltudom nem lehet vasarolni berletet a felvonohoz. Jegyeket kell valts. minden jeggyel 1szer mehetsz fel(1 jegy ara 2007-2008 telen 3 lej volt- ami kb 200FT). Ha jolemlekszem 5 vagy 6 palya van, amibol 2 van kivilagitva, az egyik egy kisebb kezdopalya, a masik pedig a 3-as palya az ha joltudom piros. Autoval is fellehet menni, szoktak tisztitani az utat felig. Bar nem a legjobban, en interneten kerestem valakit aki avval foglalkozik, hogy a sieloket viszi fel jeep-el, vele garantaltan nem akadsz el a hoba..(jo kis kocsija van, meselte, hogy 1szer felment telen az 5os sipalya legtetejebe az autoval)- szallas a legolcsobb, ha kis fahazikoba laksz, en is abba laktam, 45 lejt fizettem 1 ejszakara, volt 1 kis konyha furdoszoba 1 kis eloszoba ahova lecuccolhatsz mikor jossz a palyarol, futes faval, melegviz..
-menyibe kerül egy egésznapos jegy felnőteknek és gyerekeknek (van-e lehetőség félnapos vagy "pontos" jegyek vásárlására?
-ha nem érek oda péntek 16-ig (és kocsival sem lehet felmenni?) akkor hogyan jutok fel?
-tud-e valaki itt pálya szállást ajánlani?
Feladó:  Bikeman
Dátum: 2008.01.21. 12:50
(Üzenetazonosító: 45878)
Bikeman Hozzászólások: 48
Regisztrált: 2007.05.18.
2 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Staja! Ide tervezem a következő utat. Ha valaki tudna segíteni?!
-melyik pálya van kivilágítva?
-menyibe kerül egy egésznapos jegy felnőteknek és gyerekeknek (van-e lehetőség félnapos vagy "pontos" jegyek vásárlására?
-ha nem érek oda péntek 16-ig (és kocsival sem lehet felmenni?) akkor hogyan jutok fel?
-tud-e valaki itt pálya szállást ajánlani?
Feladó:  Snowboy
Dátum: 2006.02.14. 08:28
(Üzenetazonosító: 18249)
Snowboy Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2006.01.24.

Parangon a pályák kék és piros szintűek, lehet gyakorolni a buckasízést. Nincs nagy tömeg, nem kell sorbaállni. 140 Ft egy felvonó, (bérlet nincs), a völgyből 400 Ft-ért tudsz egy ülőfelvonóval feljutni a hegyre, de csak napközben! Télen tilos és szinte lehetetlen autóval felmenni a hegyre, de bérelhetsz snowmobilt is (14e Ft/óra). Lefele a hegyről "toronyiránt" jöhetsz léccel vagy szánkóval is, óriási élmény mindkettő.
A szállások, "cabana"-k olcsók, de érdemes többször rákérdezni a fűtésre és a melegvízszolgáltatásra, mert hallottunk fagyoskodó csoportokról. Itt egy főre már 2000 Ft-ért kapsz szállást. Ezenkívül magasabb szinvonalat képvisel egy panzió (Vila Parang) és egy vadiúj szálloda (Hotel Rusu). Érdemes előre foglalni szállást, mert hétvégén telt ház van.
Strajára Lupény városából vezet felfele egy erdei út, ezen csak terepjárók tudnak felmenni, de itt is üzemel ülőfelvonó (500 Ft). ítt szélesebb, hosszabb lankásabb pályákat találhatunk, több a fiatal és a gyerek. Sajnos itt nem tudtuk kipróbálni az összes pályát.
Összességében elmondható, hogy ha egy alacsony költségvetésű síhétvégére vágysz érdemes kipróbálni.
Feladó:  zsociFérfiHaladó síelő
Dátum: 2006.02.13. 21:24
(Üzenetazonosító: 18224)
zsoci Hozzászólások: 553
Regisztrált: 2005.11.15.
16 síterepet értékelt

Na de akkor mi a jó része?
Feladó:  Snowboy
Dátum: 2006.02.13. 15:31
(Üzenetazonosító: 18193)
Snowboy Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2006.01.24.

A Zsil-völgyében, Petrozsény mellett található a két síközpont, a magyar határtól, Nagylaktól csupán 300 km-re. A hét végén néztük meg a két helyet 1-1 napra. és megállapítottuk, hogy hétvégét megér. Igaz nem egy családi síközpont egyik sem. Sok a kezeletlen pálya, a felvonók is kívánnivalót hagynak maguk után, csakúgy mint a szálláslehetőségek.
Címek: https://www.paring.ro ill. https://www.instraja.ro valamint a román sípályákról szóló https://www.ski-in-romania.com ill. https://www.skiresorts.ro
Ha valakit érdekel ez a két olcsó és egyre fejlődő siterep, szívesen válaszolok a kérdésekre.

laponként: összesen 18, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 34 vendég és 3 regisztrált felhasználó látogatja.