Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Certovica
síterep infó oldal
ÜZENETEK (57)Időben csökkenő Időben csökkenő
Cet
145 élménybeszámolót írt
145
13 éve tag
2018.02.04. 06:56
Két év elteltével tegnap ismét Ördöglakodalom. Reggelre esett 15cm friss hó, így a retró sièlmény, szűzhavas retró síélmény lett. A hegyről lejövő pályák felét ratrakolták, így amikor a nagylift kötélfelrakás miatt 15 percre megállt, és félúton ki kellett szállni, kényszerűségből próbáltuk ki először a friss havat,... És jó volt! Talán jobb, mint a ratrakolt rész. A napijegy 16. Gasztronómiára senki se számítson, a legjobb a faház büfé hotdogja, a két étteremnek csúfolt helyen közölték, magyar csoport ebédel, és ez a teljes kapacitásukat leköti. Ennek ellenére a hely sportolásra alkalmas, szabadidős síelésre, kezdőknek nem javallott. Szlovák féléves szünet ellenére minimális várakozás a lifteknél. Készpénzt hozni, bankkártya felejtős.
Ze Ma
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.03.04. 14:23
Sziasztok !

Van magyar hivatalos facebook oldal az ide látogató magyaroknak! Minden info rajta van folyamatos frissítéssel.

Keressetek minket:

https://www.facebook.com/Certovica-S%C3%ADk%C3%B6zpont-795388127233453
molnarf
31 élménybeszámolót írt
31
11 éve tag
2016.03.01. 17:48
Beszámoló 2.
2016.02.20.-án ismét voltunk itt, MINDEN RENDBEN volt. kb. 25 cm friss hó volt a pályákon és az utakon is, működtek a síliftek, volt kezelt pálya és freeride pálya , hegyoldalak.
HÉTVÉGÉN 2016.03.5. vagy 6. , ismét MENNÉNK IDE , VAN SZABAD HELY A KOCSIBAN.
M.F.20-2556077.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
molnarf
31 élménybeszámolót írt
31
11 éve tag
2016.02.11. 08:00
Beszámolok, NAGY ÉLMÉNY VOLT Certovica!!!
.
2016,02,06-án szombaton voltonk Certovicán , de nem tudtunk síelni , mert csak egy pálya és egy lift működött. A neten hírdették , hogy minden működik, pedig nem volt hó a többi pályán !!! -- Lecsúsztam a parkolóból a pénztárig , felnéztem a sípályákra , LEDÖBBENTEM láttam a foltos pályákat , majd LECSATOLTAM és FELGYALOGOLTAM a kocsihoz. Tovább mentünk kb 5 km és ott találtunk egy sielésre alkalmas sípályát: neve :Visnya Boca , Király Boca 1000-1360 m magasan van, csak 1 pálya van , de az meredek ,gyors. Ott tudtunk síelni.
M.F.
Ba Guszti
9 élménybeszámolót írt
9
9 éve tag
2016.02.07. 17:06
egyszer ide tévedtem kb 1995 telén hétközbe, szerencsére igy nem voltak sokan tettszett a pálya , rendbe is volt jót csuszkáltunk
árba is jó volt de délutánra az iskolások elözönlötték igy eljöttünk, családosoknak kis gyerekkel ajánlom
bunkas
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2015.02.08. 18:55
Február első hétvégéjét (péntek, szombat, vasárnap) Certovicán töltöttük. A pályák jól ratrakoltak voltak, bár egy-két kósza ökölnyi jégdarab örömmel fetrengett, várva áldozatát. Símaszkot, szemüveget ajánlatos vinni az oda készülőknek, hiszen néha olyan erős szél támad, hogy másodpercek alatt beteríti hóval az ember arcát. Akik a nyugodtabb síelést szeretik, azok inkább péntekre tervezzék csúszásukat, de a tényleges hétvégén sem volt egy percnél hosszabb sorban állás a felvonóknál. A nem ott éjszakázóknak ajánlatos korábban odaérni, mert a szabad parkolók hamar elfogynak. A Stiv Panzióról írt régebbi véleményekkel nem értek egyet (lehet azóta új személyzet van), nagyon családias szállás, kedvesek, segítőkészek, és jól főznek!! :) A 3 napos bérletet napi 10 euróért adják kedvezményesen, amúgy a pályán váltva 15-be kerül egy nap. Ajánlom mind kezdőknek, mind haladóknak, de vigyázni a többi síelővel, mert szeretik pár centire megközelíteni az előttük haladót.
4.jpg
6.jpg
1.jpg
2.jpg
17.jpg
16.jpg
10.jpg
tothlevente
378 élménybeszámolót írt
378
14 éve tag
2015.01.26. 23:17
http://www.holidayinfo.sk/hu/SkicentrumCertovica/Mapa/753

Ezen az oldalon megvan minden fontos infó magyarul is.
Előzmény: (dynarick 178672)
dynarick
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2015.01.26. 10:29
Sziasztok,

Mivel én nem találtam ide beillesztem a jegy árakat. Holnap megyünk remélem jó lesz!

Čertovica / STIV Resort Lift Tickets | Most Current Pricing
Last Updated: Dec 1, 2014
Day
Child
(0-11)
Junior
Adult
(12-59)
Senior
(60+)
Weekday
€11.00 - €13.00 €11.00
Weekend €11.00 - €13.00 €11.00
Afternoon Pass €9.00 - €10.00 €9.00
2-day pass - - €18.00 -
6-day pass - - €42.00 -
Cet
145 élménybeszámolót írt
145
13 éve tag
2014.03.08. 14:32
Sajnos Kosútkán a tavasz megette a sípályát, ezért a konkurenciát próbálhatjuk. Két napot az Ördöglakodalom hágó pályáin síeltünk. Ezek a pályák északi fekvésűek, 1100 - 1450 m közötti magasságban vannak és jelenleg is elegendő mennyiségű hó van. Itt természetesen lehet fanyalogni, hogy csak 60cm, délutánra már kásás, néhol kilátszik a fű és a törpefenyő, de a fanyalgóknak ezt a terepet sem javasolnám. Nem fanyalgók viszont március végéig itt biztosan csúszkálhatnak.
Van egy 600 m hosszú pingpongasztalra vasalt középkezdő pálya egy TatraPoma lifttel és még egy 900 méteres TatraPoma a csúcsra ahonnan több lehetőség is van lecsúszni. Szombatra az egyik pályát le is ratrakolták meg egy kék erdei utat is, ahogy ott mondják, az "alföldieknek". Ennek ellenére a csúcs csak síelőknek! Már a felfele a lift is komoly élvezet, 5-6 méteres repülésekkel, komoly rángatással. Nekem bejött. Pont ilyen volt a nyolcvanas években is és én akkor voltam kamasz. Cserébe viszont gyönyörű panoráma, kevés ember és a 4 órás jegy mindössze 11 Euro. Ezt össze lehet vetni a Chopok, vagy Ausztria kínálatával. Chopokot kipróbáltuk. Szó se róla az is kitűnő, csak egészen más.Meg Ausztria is. Nem szabad a körtét a banánnal...
Jövő héten is jó lesz, ráadásul Kosútkán a panzióban márciusban egy éjszakát fizet, kettőt marad akciót tartunk.
certovica1.jpg
certovica2.jpg
certovica3.jpg
certovica4.jpg
certovica5.jpg
certovica6.jpg
certovica10.jpg
umdi
1 élménybeszámolót írt
1
10 éve tag
2014.03.04. 08:29
Március első hétvégéjén voltunk ott,és nagyon jól éreztük magunkat.Mind a szállás mind a pálya,maximálisan megfelelt az elvárásainknak.Családdal voltunk,főleg a gyerekek miatt jó a pálya,mert a kicsi(5éves)és a nagyobb biztonságos pályán gyakorolhatta a sí alapjait.Ha van rá lehetőségem biztos,hogy vissza fogok oda térni!Családosoknak és kezdő,vagy haladó síelőknek ajánlott inkább.

Üdv:Zoli
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2014.01.10. 16:44
Megjártuk Certovicát, megjártuk :-(

2-án délben érkeztünk a Stiv panzióba, délután csúsztunk a helyi egyetlen rövid pályán. Bemelegítésnek elment, de másnap reggel nem próbáltuk meg újra, átmentünk Tále-ba. Az nagyon jó volt.
Certovicán mintha megállt volna az idő. Minden a régi szlovák érzést hozta. Nem volt elég hó a pályán, de éjszaka sem indították el a hóágyúkat annak ellenére, hogy a szálloda tele volt, pedig éjszaka hideg volt.
Csak akkor menjetek ide, ha nagyon sok hó van. Csak haladó sízőknek ajánlom, a kezdők számára elég meredek pályákkal.
A Tále cím alatt írtam néhány sort arról a pályáról is.

A szállással nem volt igazán semmi baj, talán a vacsora lehetett volna kicsit igényesebb, több zöldséggel, de még így is elment.

Elégedetlen nem vagyok, de az lettem volna, ha nincs tále.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2013.12.27. 18:40
Üdv Mindenki!

2-án Certovica a cél. Ebben a pillanatban a pályák állapota a kameraképek alapján nem túlságosan biztató.
Légyszi biztasson valaki, ha jártatok ott mostanában. Kitart az a kicsi hó addig?
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2013.03.15. 20:23
Végre megvalósulni látszik egy gyermekkori álmom. Egy síterepen a nagy hó miatt ott ragadni:) Ezt az álmot leginkább akkor vágytam, amikor még oskolába jártam.

Certovica, magyarul Ördöglakodalma-hágó. Nem véletlenül ez a neve. Évekig jártunk ide vagy 20-30 évvel ezelőtt. Most egy napra megmutatom a legkisebb gyermekemnek - ezzel a céllal jöttünk nosztalgiázni. Úgy indultunk útnak, ahogy sokszor máskor - majd lesz valahogy. A hágón már nem volt szállás, így lementünk az első faluba, Királybocára, Vysna Bocára. Teljes a tél. A faluba érve megláttam egy táblát: Chata pod Certovicou 2,2 km. Ez az a ház ami a sípálya alján van, egy kis tó mellett. Festői hely, évekig csak néztük, milyen lehet itt lakni. Mivel viszonylag jobb autóm van, gondoltam nekiszaladok a durva emelkedőnek. A kezdeti lendület után vettem, hogy ez egy durva út. Alul egy mély nyom jól befagyva, a nagyobb gond, hogy két oldalt kitolt hóval tiszta jég hófal. 20-30 centinél nagyobb kilengés már kockázatos. Nem igen ajánlatos kizökkenni a nyomból, akkor annyi a kocsi oldalának. Ha lassan nyomom akkor leállok, vissza tolatva a meredeken elkerülhetetlen a félre csúszás és onnan aztán se le, se fel. Szóval csak előre fel, amig lehet, majd lesz valami. Izgalmas, közös szurkolás után csak felkeveredtünk a házhoz. Nem bírom ki, hogy ne dicsérjem meg ezt a menetet teljesítő gépet: XC 60.

A ház 1938-ban épült. A mai tulajdonosa Jozef, egy 68 éves négy gyerekes, három Bernáthegyi kutyás hegyi ember. Az öreggel öt percen belül megtaláltuk egymást. Este már mutatta a gépén milyen itt az élet. Összességében több ezer napot síztem, sok-sok sztorival, de egy óra vetítés után megint gazdagabb lettem.

Csütörtökön délután még egy jót tudtunk sízni, bár a hegyre menő nagy lift csak időnként ment. A viharos idő, és a vagány pályán elég volt ez a két óra.

A kezdeti megérkezési megnyugvást kicsit felborzolta, hogy a személyzet valamiért felmondott és látványosan, gyalogosan elvonultak. Ma reggelre teljes hóvihar, liftek persze nem mentek, az idevezető egyébként is elképesztő utunkon méteres hófalak. Na most mit tesz ilyenkor az itt rekedt sportember? Az egyik pozsonyi családtagról kiderült, hogy az apuka szakács, ő készítette az ebédet az itt ragadtaknak. A ma este érkező, gyalogosan ide lemászó fiatal besztercebányai csapat hamar vette az adást, rögtön beálltak mindenesnek.

A holnapi programunkat színesíti az a kérdés, hogy hogyan keveredünk ki innen összesen négy autóval. ( Eredeti terv egy Lomnici-csúcs bejárás lenne. ) Az egy szem traktort - ami a ház előtt vesztegel - is a személyzet tudta volt kezelni. Szóval elég nagy az esély az itt ragadásra. Az öreg most mutatja, hogy az ő Land Roverét, hogy szokta a sípályán felhúzni a ratrak, miközben mind a négy kerekén lánccal nyomja a gázt. Mondjuk ezt kihagynám, de majd meglátjuk:)

A ház honlapja, magyar nyelvű pdf. verzióval is:
http://chatapodcertovicou.eu/
boardapó
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2011.12.30. 20:32
Tegnap este érkeztünk haza, 3 napot töltöttünk itt. Szállás a pálya mellett, mogorva vendéglátók , trehány pályamunkások, de csodálatos hóviszonyok , gyönyörűen behavazott táj. Volt minden a néhány nap alatt tejköd, havazás, szikrázó napsütés és rengeteg , gyakorlatilag nyitástól zárásig csúszás. Kicsit későn jött besízésnek tökéletes volt
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.12.12. 18:03
A főoldal szerint nyitva van. A Holiday info .sk szerint csak hétvégén ! Lehetne ezt frissíteni mert felvetődött mint lehetséges célpont holnapra és így kicsit becsapós ?*

*köszi, jeleztük a szolgáltatónak, reméljük holnapra már az aktuális infó lesz kint! /Admin/
petymeg
52 élménybeszámolót írt
52
14 éve tag
2010.12.07. 07:58
az engem is érdekelne mert most vasárnap ez az egyik lehetséges célpontom!
petymeg
52 élménybeszámolót írt
52
14 éve tag
2010.12.02. 13:17
Sziasztok, Ózd-Kazincbarcika-Miskolc környékéről nem megy holnap ide valaki akihez betársulhatnék? Vagy egy fő jöhet velem is. (több cucc nem fér a kocsimba) A társaság akivel terveztem a szezonnyitó csúszást visszalépett egyedül kolbászolni meg nem az igazi.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.09.19. 20:43
Bár néhol kissé ijesztő, de én szeretem ezt az utat. Mivel egykoron én is Pásztó közelében laktam :) nagyon sokszor mentem erre a Tátrába.

A lomnici építkezésekről már készül a cikk, úgyhogy várom a friss képeidet!
Előzmény: (Robin 89931)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.09.19. 20:40
Igen ,rendben . Az azért furcsa hogy sok esetben még a hajtűkanyarokat sem táblázzák ki . :) Kátyú viszont egy sem !!! Lomnicon egyébként sok a fejlesztés . A mai napon is gőzerővel dolgoztak de ez már egy másik topic. Majd holnap képekkel illusztrálom.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.09.19. 20:20
hmm, ezek szerint Tiszolc és Breznó között is van korlátozás?
Remélem Murány felé rendben volt az út...
Előzmény: (Robin 89925)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.