Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Certovica
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Cet
145 élménybeszámolót írt
145
13 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Certovica
2014.03.08. 14:32
Sajnos Kosútkán a tavasz megette a sípályát, ezért a konkurenciát próbálhatjuk. Két napot az Ördöglakodalom hágó pályáin síeltünk. Ezek a pályák északi fekvésűek, 1100 - 1450 m közötti magasságban vannak és jelenleg is elegendő mennyiségű hó van. Itt természetesen lehet fanyalogni, hogy csak 60cm, délutánra már kásás, néhol kilátszik a fű és a törpefenyő, de a fanyalgóknak ezt a terepet sem javasolnám. Nem fanyalgók viszont március végéig itt biztosan csúszkálhatnak.
Van egy 600 m hosszú pingpongasztalra vasalt középkezdő pálya egy TatraPoma lifttel és még egy 900 méteres TatraPoma a csúcsra ahonnan több lehetőség is van lecsúszni. Szombatra az egyik pályát le is ratrakolták meg egy kék erdei utat is, ahogy ott mondják, az "alföldieknek". Ennek ellenére a csúcs csak síelőknek! Már a felfele a lift is komoly élvezet, 5-6 méteres repülésekkel, komoly rángatással. Nekem bejött. Pont ilyen volt a nyolcvanas években is és én akkor voltam kamasz. Cserébe viszont gyönyörű panoráma, kevés ember és a 4 órás jegy mindössze 11 Euro. Ezt össze lehet vetni a Chopok, vagy Ausztria kínálatával. Chopokot kipróbáltuk. Szó se róla az is kitűnő, csak egészen más.Meg Ausztria is. Nem szabad a körtét a banánnal...
Jövő héten is jó lesz, ráadásul Kosútkán a panzióban márciusban egy éjszakát fizet, kettőt marad akciót tartunk.
certovica1.jpg
certovica2.jpg
certovica3.jpg
certovica4.jpg
certovica5.jpg
certovica6.jpg
certovica10.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.