Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Bukovel síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 539, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  BanatiBarnaFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2019.03.21. 11:36
(Üzenetazonosító: 205488)
BanatiBarna Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2018.02.14.
18 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Az alább elített rossz tapasztalatokat ellensúlyozandó leírom a mi rendkívül pozitív élményeinket is:

Kezdjük ott, hogy mi miatt menne valaki keletre síelni a jól bevált osztrák pályák helyett: Mert valami mást, valami izgalmasat, valami kicsit ízesebb élményt keres, a picit steril nyugati vendéglátáshoz képest. Mi pontosan erre vágytunk és ezt meg is kaptuk!!

Ugyanúgy mint tavaly, most is a márciusi hosszú hétvégén látogattunk ki. Picit későn indultunk, ezért szinte sötétben értünk ki Ukrajnába, ezt pedig nem ajánlom, érdemes még világosban megtenni a rossz útszakaszt. Ismét Máramarosszigetnél keltünk át, meglehetősen gyorsan kb fé óra volt az egész. A vámosok mind fiatal srácok voltak, meg sem fordult a fejükben, hogy kávépénzt kérjenek, bár nálam már oda volt készítve. Amúgy nem értem ezen sokan miért problémáznak, más vidék, más szokások, korábban nálunk is ez volt... Tök kedvesek, aranyosak, nem szórakoznak semmivel, amennyivel olcsóbb az egész út, az a pár száz forint bőven belefér szerintem!

Az utak az első 50 km-en a nagyon rossz és a húb*zmeg csoda hogy nem esett ki a kerekünk között váltakoznak. Érdemes 40-el vagy lassabban közlekedni és a durván kátyús részeket gyök 2-vel megtenni. Megint csak azt tudom mondani, izgalmas, más. Amikor ott vagy szorítod a fogad, de visszatekintve hatalmas kaland és nem cserélném el.
Az utolsó 50 km teljesen jó út, lehet haladni. Összesen 10-11 óra útidővel érdemes számolni, ami nagyrészt a határátjutás gyorsaságán múlik.

Az ellenőrző pontokon csak megálltunk egy pillanatra és mentünk is tovább, nem állítottak meg minket. Amúgy ha valakivel kamuszondát akarnak megfújatni, ragaszkodjon hozzá, hogy adják oda a gépből kijövő papírt amin rajta van az érték!!! Bemondásra nem mehet a dolog.. Közben érdemes kéznél tartani a nagykövetség telefonszámát. Szerintem ha valaki felkészültebb azt úgyis elengedik cseszegetés helyett, tavaly velem is így volt.

Ismét a Radisson Sas-ban szálltunk meg, az ár nyugati szinthez képest alacsonyabb, a szolgáltatás minősége, tisztaság, személyzet kedvessége viszont még akár jobb is!

A síbérleteket pár héttel korábban bukovel központi oldalán rendeltem meg, 5000 ft / fő / nap-ra jöttek ki, ami szintén nevetségesen olcsó a kapott szolgáltatáshoz képest. A pályák reggelre mindig gyönyörűen le voltak ratrakolva!

Az időjárás nagyon kedvező volt, két napig friss hó esett majd vasárnapra a 10 fokban jött az olvadás de csak a nagyon népszerű pályák kis része lett kásás. Magáról a helyről elmondható hogy külön mikroklímával rendelkezik ami miatt sokkal jobban megmarad a hó mint két domboldallal arrébb. Ez jól látható ahogy autóval haladunk Bukovel felé.

A pályákat magukat nem elemezném annyira, a térképről minden leolvasható, inkább kezdőknek és középhaladóknak ajánlom a helyet, bár van néhány valóban fekete és freeride rész is amik komoly kihívást nyújtanak, de nem ezek dominálnak. 4 nap alatt már mindent bejártunk, ennél hosszabb távon talán unalmas lehet, ilyenkor érdemes kihasználni a számtalan más szórakozási és extrém sport lehetőséget a környéken.

A mások által említett "keleties" síelési habitussal nem találkoztunk. Sehol sem volt sor, meglehetősen kevesen voltak a pályákon, senki sem tolakodott, sőt én kifejezetten éreztem a pozitív változást tavalyhoz képest a síkultúrában. Páromat Boardosként kérés nélkül(!) segítette néhány síző kolléga betolni, egyszer sem éreztük hogy veszélyesen közlekednének, sőt a legtöbben inkább óvatosak és lassak voltak a pályákon. Személy szerint sok helyivel beszédbe elegyedtem, mindenki mosolygós és kedves volt, sőt a magyar származásunk sem váltott ki sehol negatív érzéseket.

A hütték minősége sokat lépett előre tavalyhoz képest, legtöbbjük teljesen át lett alakítva és új, modern enteriört kapott. A minőség továbbra is nagyon magas, szupereket ettünk kedvező árakon, kedves kiszolgálással.

Esténként néhány új éttermet próbáltunk ki, ezek közül a gombaházat, a Lucky Bull és a SALO-t és a mellette levő pizzeriát próbáltuk ki, mindegyikkel maximálisan meg voltunk elégedve. Külön kiemelném a Gombaházat és a Lucky Bull-t ahol olyan alázatos és figyelmes kiszolgálásban volt részünk amit régen tapasztaltunk már, pedig rengeteget járunk minőségi éttermekbe!

Hétfőn 1-ig csúsztunk és csak ezután indultunk haza. Visszafelé a határ sokkal gyorsabban ment. Az egyik vámos már messziről integetett és mosolygott, hogy felismert, ezúttal ő sem kért kávépénzt (lehet, hogy rájuk szóltak?), én ettől függetlenül odaadtam neki a maradék 500 Ft értékű hrivnyámat, aki akar nyugodtan vessen meg ezért, nekem nem fájt ennyivel ápolni a magyar-ukrán kapcsolatokat :)

Visszafelé sehol sem száguldozva 11 óra volt az út.

Összességében azt kell, hogy mondjam, mi ismét NAGYON jól éreztük magunkat Bukovelben!! Maga a település egy szelet svájc, amihez ugyan rögös út vezet (szó szerint) de szerintem ez inkább tanulságos és izgalmas, semmint elrettentő. Simán lehet, hogy jövőre már nagyobb társasággal fogunk a Kárpátokba kinézni a jól bevált (és picit már unalmas) alpesi túránk helyett.
Nekem személy szerint nagyon benőtte magát a szívembe Bukovel és az ukrán mentalitás, sőt legközelebb még messzebb keletre, Gudauriba tervezek menni.
kilátás keletre Néhány helyen ennyire rossz au út minősége Radisson Sas Superior szoba kilátással a pályára Salo Étterem "szerény" vodka választáka :) Húsos barátfüle és szarvashús borban főtt körtével A banya háza - több órás spa fürdő és szauna élmény, vétek kihagyni!!! Aranyos faházak a belvárosban Éjszakai síelés éjfélig!!! friss hó reggel Radisson átrium 7-es pálya a Radisson mellett 2019-03-15-12.42.52.jpg 2-es felvonó kilátás az 1-es felvonóról 2019-03-15-15.31.52.jpg Gombaház - Грибова хата hihetetlen kreatív tálalás :D Gombaház - Грибова хата 2019-03-16-07.46.33.jpg 2019-03-16-08.07.52.jpg 14B szánkópálya 14-es lift tetőállomás 7-es lift 2019-03-16-10.58.21.jpg 15-ös lift Snowpark a 8A pályán kilátás a 12-es liftről Lucky Bull étterem 13-as lift kilátás az 1-es liftről 16E freeride bejárata 12-es pálya tetőállomás kilátás a 12-es pálya tetőállomásról kilátás az 1-es liftről kilátás a 2A pálya tetejéről Felicitá pizzéria Radisson bár kilátás a 15-ös liftről Szétázott útszakasz hazafelé. Értelemszerűen nem mindenhol ilyen, ez csak egy 100m-es szakasz amit érdemes volt megörökíteni :)
Feladó:  adalbertFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.10. 22:24
(Üzenetazonosító: 205339)
adalbert Hozzászólások: 392
Regisztrált: 2007.03.11.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azért ez felháborító!! Jelenteni kellene a nagykövetségnek, vagy a magyar külügyminisztériumnak. Valami hatásos védekezést ki kellene találni ez ellen. Valaki tud-e arról, hogy mi a hivatalos eljárás Ukrajnába az ittas vezetés kiszűrésére? Mi az, hogy nem vesznek vért az ittas vezetőtől?? Egy machinált szonda hogy bizonyítaná a bíróság előtt, hogy ittas volt az illető? Vagy egy olyan telefonszámot tud-e valaki, amit felhíva egy ukránul beszélő személy ráijesztene ezekre a mocskos lehúzós rendőrökre.
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2019.03.08. 12:43
(Üzenetazonosító: 205296)
bouquetk Hozzászólások: 183
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ha kicsit visszaolvasol - 2018. április - volt már hasonlóról szó. Egy biztos, én ilyen helyre nem megyek.
h i r d e t é s

Feladó:  illolnorkaNőHaladó síelő
Dátum: 2019.03.08. 12:22
(Üzenetazonosító: 205294)
illolnorka Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.03.05.

Sziasztok,

Február 23-március 02 között voltunk Bukovelben síelni. Románián keresztül mentünk 2 autóval, az ukrán határon két helyen "vámoltak" meg, egyszer regisztrációs díjként kérték (1000Ft kb), másodjára a kocsiba behajolva kávépénzt kérve (1000Ft kb), az sem volt baj, ha forintot adtunk neki.
Az út a határ után a legrosszabb, telis-tele kátyúval, de Bukovelig folyamatosan javul.
VISZONT!!!
Bukovel előtt 13km-el, 2 megye határán van egy 0-24 órás Ellenőrző Áteresztő Pont, 17:30 körül értünk oda, egy alig észrevehető, Stop Kontroll tábla van kirakva. Mi csak lelassítottunk, egyből meg is állítottak. Papír ellenőrzés után elvitték a Páromat 20 percre, mint kiderült, kamu szondát fújattak vele, és úgy, hogy SEMMILYEN alkoholt nem ivott (nem szed gyógyszert, nyilvánvalóan drog hatása alatt sem állt, nem használt olyan fogkrémet stb.) 0,34 ezreléket mutatott a szonda. Ez olyan mintha délután 2kor ivott volna 2 erős sört.
Előkeveredett közben egy tört magyarsággal beszélő cseh kolléga is, vele folytatták tovább a beszélgetést. Onnan indult az alkudozás, hogy 1500 euró, feljelentés, bíróság, jogsi bevonás. Kérte a párom a vérvizsgálatot, erre közölték vele, hogy ez itt nem úgy működik, csak akkor van vérvizsgálat, ha ő okozna balesetet. Közben kiderült, hogy a Párom is régebben a rendőségnél szolgált, ezekután tesztelni kezdték, hogy vajon igaz-e. Körülbelül 20 perc szondázás/beszélgetés/alkudozás után kiküldték, mert egyeztetniük kellett, hogy elfogadják-e a 200 eurónyi összeget, amit a Párom felajánlott, hogy ennyit tud fizetni. Mikor visszahívták, közölték, hogy elengednek minket fizetés nélkül.
Akikkel mentük már nem voltak ilyen szerencsések. Két nap után visszamentek Rahóba vásárolni, a 2 éves kisgyerekükkel, természetesen őket is megállították. A felállás itt is ugyanaz volt. Igazoltatás, Apukát, (aki teszem hozzá, magasabb rangú katonaként szolgál itthon!!!!) elvitték, kamu szonda fújás, nála 0,24 ezrelék lett az „eredmény”. Ugyanúgy elkezdődött az alkudozás, és annak ellenére, hogy megmutatta a szolgálati jelvényét is, legomboltak róla kb, 85 ezer forintot. Jó volt nekik minden, forint, euró, hrivnya.
Ezekután kicsit félve indultuk hazafelé kora reggel, nem is véletlenül. Meg is állították a másik autót megint, itt is volt egy magyarul beszélő kolléga beosztva, de akikkel együtt utaztunk Barátunk már kolléga megszólítással indított, így pár perces beszélgetés után, tovább engedték őket.
Nem tudom, hogy más is tapasztalt-e már ilyeneket, egyik fórumon sem olvastam ilyenről, de engem teljesen váratlanul ért ez a fajta igazságtalanság. Tudom, hogy más világ, és úgy álltunk hozzá, hogy kaland, de akkor is.
Pár kellemetlenséget leszámítva, jól éreztük magunkat, a pályák jók voltak, főleg a hegyi pályák, mondjuk én nagyobb „hütteéletre” számítottam, azért nem lehet összehasonlítani egy francia hüttével.
Sorban állási kultúrájuk nulla, volt, hogy egyszerre hárman álltak a lécemen, és ha lát egy 20 centis részt az ukrán azonnal benyomja magát oda, aztán néz értetlenül, hogy nekem mi a bajom, amikor kifejezem nem tetszésemet az ügyben😊
Kevés olyan emberrel találkoztunk, aki valóban értett angolul, főként ment a mutogatás kézzel-lábbal.
A szállodánk nagyon rendben volt, hatalmas volt a tisztaság, egyébként máshol is ezt észleltem. Nagyon finomakat vacsoráztunk a szállodánk éttermében, jó áron.
Nem bántuk meg, hogy itt síeltünk lehet, hogy még visszafogunk térni, de következőleg nyugatra kalandozunk 😊
Feladó:  levisdFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.17. 21:01
(Üzenetazonosító: 204854)
levisd Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2010.02.28.
23 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ukrajna-Bukovel
2019. január 23-27. között látogattuk meg síelés céljából.
Gyönyörű hely, egy igazi kis Svájc a Kárpátokban! A sípályák tökéletesen előkészített állapotban várják a sportolni vágyókat, ahol mindenki megtalálja a tudásszintjének megfelelő nehézségű lejtőt!
A szálláshelyeken szinte mindenki beszél angolul, így a kommunikáció sem okoz nehézséget!
Egyedüli probléma az utak minősége, ezért arra fel kell készülnie az idelátogatóknak, hogy a haladás nem a megfelelő ütemű a kiszemelt úti cél felé!
Ez utóbbi ellenére is, csak ajánlani tudom!
Feladó:  Angyalbandi2FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.16. 15:02
(Üzenetazonosító: 204824)
Angyalbandi2 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2017.02.06.

Sziasztok!

Aki esetleg kint van: milyen a pályák állapota?
Webkamerák szerint úgy tűnik jól állják ezt a "tavaszt".
Feladó:  Puskás AndrásFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.11. 14:51
(Üzenetazonosító: 204659)
Puskás András Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2009.10.23.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Mindenki!

Három napot síeltem Bukovelben, február 05-06. és 08-án.
Az utazást nem ecsetelném, hisz már annyian leírták, hogy ahhoz nem lehet mit hozzá tenni.
A szállással kapcsolatban is csak annyit, hogy mivel a tervezés szerint egy másik síterep felkeresése is cél volt, így a kettő között, Kőrösmezőn volt egy magyar ajkú családnál.
Végül is elvárásaim csak a sítereppel kapcsolatban voltak, de sajnos azzal kapcsolatban is minimálisra tettem a mércét az indulás előtt bekövetkezett nagy enyhülésnek köszönhetően. Mondhatni mindenre fel voltam készülve, hogy alig lesz hó. Hát valóban ahogy közelítettünk minimális fehérség, locs-pocs, megolvadt jégmaradványok, majd jött a sípálya látványa, ami csodálatos fehérségben tündökölt. Óh, itt tényleg fogok síelni, s valóban a pályán rengeteg hó, műhó, nem számít, csak csússzon.
Szóval február 05-én egész nap olyan érzésem volt mintha április végén síeltem volna, vizes, kásás túrt hóban, ami délutánra már igen sok helyen bucka hegyeket alakított ki.
Aztán másnapra megérkezett a mínusz, és tökéletesen ratrakolt, kifagyott pályák fogadtak, olyan minőségi szinten, hogy még délután is
minimális buckásodás volt tapasztalható. Természetesen néhány fekete tetején jégfoltok voltak, de ilyen időjárási viszonyok mellett hol nem.
Ezek a pálya állapotok voltak jellemzőek a harmadik Bukoveli napomra is.
Meg kellett állapítanom, hogy Bukovelben a hóágyúzott pályák tökéletesen síelhetők egész nap, ami arra enged következtetni, hogy a műhavuk, vagy ratrakolások kifejezetten tartósnak mondható.
Ami nem hóágyúzott pálya, több fekete, illetve bucka pálya, az mind zárva volt, hisz sok helyen kilátszódott a föld, már amit a liftből lehetett látni.
Igen a liftek. Csak beülősök és néhány csákányos. Elég rövidek, ami ha fázik az ember nagyon hosszú, és persze a pályák is rövidek, talán ha összekapcsolunk több pályát a lecsúszáshoz a legaljára, de természetesen ott várakoznak a legtöbben, s akkor 2-3 beülőssel kell vissza jutni.
Konklúzió, sokat kell liftezni, így sorban állni, s a liftek sebessége sem szaggatja az istrángot.
A pályarendszer először kaotikusnak tűnt, de a második nap végére miután körbe jártam oda vissza többször is, leszámítva a párhuzamos pályákat, már elég jól eligazodtam.
Nagyon furcsáltam és nem értettem, hogy bármelyik hüttébe mentem, lent vagy fönt, olcsó vagy drágább, mindenhol csak egyszemélyes wc-t találtam, persze sorban állással.
Aztán felvilágosítottak, hogy vannak több személyes wc helyiségek, épületek, oda kell, menni, soha nincs sorban állás. Ilyennel csak eggyel találkoztam amit véletlenül vettem észre az két lift indulási helyénél az üzletsoron, beékelődve két üzlet közé. Szóval ilyen állítólag van több.
A hütték nagyon színvonalasak, az olcsóbb kategória is, mindenhol tudtam kártyával fizetni.
A pályarendszer közvetlen környezete, infrastruktúrája nagyon látványos, igen jó színvonalú, viszonylag olcsó szolgáltatásokkal, ha elhagyjuk Bukovelt ez az ajtó becsukódik.
Egy gondolat erejéig megemlíteném, hogy rengeteg síoktatót láttam, de szinte mindig csak egy-egy emberrel foglalkoztak, nem csoporttal.
A pályán síelőkkel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy rengetegen vannak kezdeti stádiumban, inkább a hóeke jellemző a pályákon, de ez teljesen kezelhető “probléma”, mert szélesek a pályák, meglepően a szerpentin kék levezetők is kifejezetten szélesek, így nem okozhat gondot a sok hóeke, sem egymásnak, sem a haladóbbaknak.
Szép napot!
IMG-4422.jpg IMG-4423.jpg IMG-4425.jpg IMG-4428.jpg IMG-4434.jpg IMG-4436.jpg IMG-4438.jpg IMG-4439.jpg IMG-4453.jpg IMG-4454.jpg IMG-4463.jpg IMG-4467.jpg IMG-4468.jpg IMG-4469.jpg IMG-4484.jpg IMG-4486.jpg IMG-4497.jpg IMG-4498.jpg IMG-4499.jpg IMG-4501.jpg IMG-4512.jpg IMG-4515.jpg IMG-4646.jpg IMG-4647.jpg IMG-4649.jpg IMG-4650.jpg IMG-4652.jpg IMG-4656.jpg IMG-4672.jpg IMG-4673.jpg IMG-4675.jpg IMG-4693.jpg IMG-4694.jpg IMG-4698.jpg IMG-4702.jpg
Feladó:  rtomFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.01. 22:43
(Üzenetazonosító: 204330)
rtom Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2009.02.09.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok,

január 23-tól töltöttünk a családdal Bukovelben 4 éjszakát, röviden összefoglalnám az élményt:
- Miskolc - Csengersima - Máramarossziget - Bukovel útvonalon mentünk, Csengersimánál van egy meglepően rossz 20 m-es szakasz, a románoknál problémamentes volt az út (hó és majdnem kátyúmentes). A határ ukrán oldalán a területre belépésnél kapunk egy cetlit, miután kiálltuk a sort, és átvizsgálták mind2 ablaknál a papírokat (útlevél, forgalmi és KGFB zöldkártya), kapunk 2 pecsétet, ezzel engednek ki. Mind2 irányba kb 1 óra volt az átjutás. Nem jattoltunk sehol, de nem kötekedtek.
- Az ukrán oldalon az utak minősége Aknaszlatinánál a legrosszabb, Bukovel felé haladva egyre jobb, de sok helyen a semmiből bukkan elő egy kátyús szakasz, nagyon észnél kell lenni.
- Rahón útba esik egy supermarket, ott érdemes megállni bevásárolni, Bukovelben magasabbak az árak.
- a szállásunk a leírás szerint 150 m-re volt az 1-es felvonótól, de az max légvonalban volt meg, a kb 300 m-es séta bakancsban, síléccel a kézben nem esett jól, így inkább a hegyen töltöttük az időt :-)
- a síbérlet kapcsán azt olvastuk, hogy a napi bérlettel lehet este is síelni, de sem napi teljes áru, sem a reggel 9-ig kedvezményesen áron vásárolható napijegyre ez nem igaz, csak a min. 2 napos esetén. Én személy szerint szeretek sokáig aludni, így a délutános jegy jött be, az 12-től érvényes fél 8-ig.
- a síterep nekem nagyon tetszett, pár felvonó kivételével (5-ös kerülendő!) viszonylag gyorsan sorra lehet kerülni, változatosak a pályák, a többség fákkal övezett.
- Az ukránok között sok a bátor, a fekete pályán többször találkoztunk háton csúszó kollegával, illetve a freeride pályán kétségbeesetten álldogáló síelővel, de ezek veszélytelenek, ellentétben a síoktatót hátulról nagy sebességgel letaroló vadállattal, ezek miatt a fekete pályák környékén érdemes körültekintően közlekedni.
- helyi kajáldák közül próbáltuk a Felicita-t, a Borzo Varenyiki-t és a szállodánk éttermét, mindenhol finom ételt kaptunk, és az árak sem szálltak el (átlag 10ezerből kijött egy vacsi 4ünknek)

Én személy szerint tervezem a visszatérést jövőre.
Feladó:  matyofoldiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.22. 22:41
(Üzenetazonosító: 203952)
matyofoldi Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2006.11.24.
16 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia. Köszönöm az információt. :-)
Üdvözlettel: matyofoldi
Előzmény: (Schlosser 203950)
Feladó:  SchlosserFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.22. 21:53
(Üzenetazonosító: 203950)
Schlosser Hozzászólások: 47
Regisztrált: 2010.01.21.
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia,

teljes felszerelés bérlése (síléc, sícipő, síbot, sisak) a szett minőségétől függően napi 150-250 hrivnyába kerül.
Útlevelet szoktak kérni letétbe a bérlés idejére.
Jók a Dzvin Ski boltok az 1-es parkolóháztól a falu irányába, vagy ugyanezen az úton a Ski Shop is ajánlott.

Ha Bukovel központjában bérelsz, akkor nagyobb tömegre és valamivel magasabb árakra számíthatsz.

üdv,
Lakatos Dániel
travelbukovel.hu
Dátum: 2019.01.22. 11:13
(Üzenetazonosító: 203920)
16 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok. Van valakinek információja arról, hogy a siléc bérlés mennyibe kerülne?
Dátum: 2019.01.21. 12:57
(Üzenetazonosító: 203882)
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Bence,

mi januárban eddig 2 alkalommal voltunk, mindkétszer (ukrán idő szerint) 14 óra környékén értünk oda és alig volt autó, kb. 20 perc alatt átmentünk. Szerintem a kora délutáni időszak megfelelő.

üdv,
Lakatos Dániel
travelbukovel.hu
Feladó:  Bencebb1989FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.20. 08:43
(Üzenetazonosító: 203833)
Bencebb1989 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.01.20.

Szervusztok. Február vége fele mennénk Bukovelbe. Odafele menet szerintetek hány órára érdemes a Román-Ukrán határra érni, hogy emberi idő alatt átjussunk? Hogy ne legyenek sokan előttünk, ne legyen váltás stb? Köszi a tippeket.
Dátum: 2019.01.05. 10:33
(Üzenetazonosító: 203037)
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia mrelod!

Sajnálom, hogy összességében negatív élménnyel jöttetek haza Bukovelből, de engedd meg, hogy néhány ponton reagáljak a hozzászólásodra:

HATÁRÁTLÉPÉS
Egész évben (és egész téli szezonban) a szilveszteri időszak a legterheltebb mind a határ, mind a sípálya szempontjából. Sajnos amikor jöttetek vissza, akkor beleestetek abba a tömegbe, akik az ünnepeket otthon töltötték és január elején visszaindultak dolgozni Nyugat Európa felé, ezt pedig nem tudták a határok kezelni, mindenhol nagy sorok voltak, mi egy másik határon 4,5 óra alatt jutottunk át.
De szilvesztertől eltekintve az átlagos határátlépési idő kifele és befele is 1 óra körül szokott lenni.
Csúszópénzt kizárólag a román-ukrán határ ukrán részén kérnek, de nincs rá szabály, hogy hol és mennyit, ha mondja, hogy káfé, tradícija, akkor kezébe kell nyomni 20 UAH-t és kész. Tőlünk útlevélbe rakva sosem kértek. A magyar-ukrán határokon pedig egyáltalán nem kérnek.

UTAK
Igen, ezt én is mindenkinek javaslom, hogy világosban érjen oda. De idei évre egyébként a korábbiakhoz képest sokat javult a helyzet, ha Beregsuránynál vagy Tiszabecsnél léptek be Ukrajnába, akkor egészen Husztig új az út, és Rahótól is teljesen jó. Vannak viszont szakaszok, ahol nagyon észnél kell lenni, sötétben a kátyúkat és az út mellett sötét ruhában, kivilágítatlanul sétáló embereket is nehezebb észrevenni.

ANGOL TUDÁS
Itt is csak azt tudom mondani, hogy az előző évekhez képest nagy fejlődés van, mert 5-6 éve még minden csak cirill betűvel volt kiírva, az információs táblák is, a sípálya bemondójában is csak ukránul beszéltek... Most már kint van minden angolul is. Lehet még olyan helyeket találni, ahol nem fognak beszélni angolul, de egyre többen tudnak. Hüttékben is, kölcsönzőkben is, bérletpénztárakban is.

SORBANÁLLÁS, SÍKULTÚRA
Ez jogos, tényleg nagyon messze vannak még az elfogadhatótól, de évről évre itt is érezhető a javulás. A szilveszteri időszak után pedig már lecsökken annyira a tömeg Bukovelen, hogy sorban állni szinte nem is kell, így kevésbé lesz zavaró, hogy rámennek a lécedre... De a pályán tényleg nekünk kell jobban figyelni!

ÁRAK
Itt is nagy változás van a pár évvel ezelőtti viszonyokhoz képest, de sajnos nem jó irányba. Néhány éve még bárhova beülhettél, biztosan sokkal kevesebbet fizettél egy hüttében, mint Ausztriában, Olaszországban vagy akár Szlovákiában vagy nálunk. Most ez már nem teljesen igaz, vannak hütték (főleg azok, amelyeket a sípálya üzemeltet), ahol pofátlan árakkal lehet találkozni.
Van hütte, ahol 165 UAH egy 0,5l Heineken, ez ~1.700 Ft. De szerencsére vannak még normális árazású hütték, ahol 50-60 UAH-ért ugyanúgy tudsz venni rendes helyen egy korsó sört, vagy 65 UAH-ért nagyon finom helyi kézműves sör is kapható. Van olyan hely, ahol 32 UAH (350 Ft) egy leves. Ukrajna legjobb pizzériája is itt van, szintén nincs elszállva árakkal, mert 1.600 Ft-nak megfelelő hrivnyáért kapsz fatüzelésű kemencében sült pizzát.

Összeszedtük a travelbukovel.hu oldalon, hogy melyik helyeket érdemes becélozni, ahol jó a minőség és az árak is elfogadhatók, indulás előtt érdemes átlapozni:
http://travelbukovel.hu/programok/

üdv,
Schlosser
travelbukovel.hu
Előzmény: (mrelod 203035)
Feladó:  mrelodFérfiProfi síelő
Dátum: 2019.01.05. 10:10
(Üzenetazonosító: 203035)
mrelod Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.01.05.
1 síterepet értékelt

Sziasztok!
Mi iden szilveszterre mentunk bukovelbe. Nagyon dicsertek, nagy remenyeket is fuztem a kiruccanashoz. De oszinten szolva kisse csalodtam... de kezdem az elejerol.
Romanian keresztul mentunk at a hataron. Maramarosszigeten. 3 oraba telt ossz-vissz ahogy atertunk. Nagyon lassan megy minden. Pedig csak 30 kocsi volt elottunk. Az ukranoknal osszesen 3 helyen kell csuszopenzt adni. Ha nem adsz kerik. Nem kell sokat, csak jelkepes 500 forint erteku lejt, hrivnyat, forintot nem adtunk. Az elso katonanak aki megszamolja hanyan vagyunk nem kell adni. A masik srac aki megnezi az autot meg a okiratok ellenorzese elott se kell adni. De a ahol van az irat ellenorzes ott mind a ket kisablaknal kell adni. Figyeljen mindenki hogy legyen ukrajnara is kiterjedo biztositasa az autora. Mikor pedig messz tovabb es a sorompos katona is megallit. Keri az utleveleket, de nem azert hogg megnezze, hanem hogy vane benne penz. Mi nem tettunk, kerte. De az ukranok meg se nezik, hogy az iratokhoz mik vagy kik tartoznak. A kocsit se neztek meg, az utasokat se. Nekik a penz a fontos es a kezukbe levo iratok jok legyenek.
Az ut elso 40 km az a kritikusabb, jarhato. De esznel kell lenni. Mert ha egy katyut elkapsz, ott is maradtal :)) ajanlatos napvilag odaerni.
Tenyleg ahogy mondtak. Az elmaradt ukran videk utan mintha ausztriaba kotnel ki.
Raterek a sizos reszere: haromnapos berletet vettunk postan kikuldve, persze postan veszett a mienk a berlet, csak hogy nehogy minden ugy mukodjon ahogh kell. Elso reggel be kellett menni kerni szemelyesen a berletet. Na hat ott az angol tudas kihal ott, hogy three days two persons. A masik kezzel labbal intette hogy egy mukkot nem tud angolul, ezt azzal bizonyitotta, hogy az utlevelen nem talalta meg, hogy hol irja a nevet, mi kellett megmutassuk... de ott mar konnyesre rohogtuk magunkat, mikor a billentyuzeten ment az ujjaval soronkent vegig es kereste a betuket. Ezt levideoztuk es mikor vegeztunk trollkodaskent a sorban allo utolsonak megmutattuk az majd sirva fakadt :)))) erre csak annyit tudok hozzafuzni, hogy nem hajlandoak keriteni embereket, akik legalabb folyekonyan dadognak angolul es olyan embert talalni aki szamitogepet nem csak tevebe latott azelott.
A sorbaallas az megint egy idegrendszert nem kimelo dolog. Az ukran, orosz sporttarsak gyurodnak, nagyon hangosak, lepnek a leceidre, elolrol, hatulrol. Es annyit se mondanak hogy bocsii, ez termeszetes ott. Semmi sikulturajuk nincs. A liftrol ahogy leszallnak nem az az elso hogy felrealljon valami olyan helyre ahol a kovetkezot nem zavarja. Megall ahol neki jol esik. Es ha elutik meg o van felhaborodva.
Mi egy kicsit komolyabb szinten nyomtuk, volt koztunk aki verseny szinten is sizett, nemzetkozi porondon is. De nagyon esznel kell lenni. Ott nem eleg csak az elso figyelni, ott a latoszogon belul mindenkire kell figyelni. Ossze vissza mennek, ott all meg ahol a legveszelyesebb. Kanyarokba kepesek megallni es selfiezni, telefonoznak akar beszelgetni is megallnak a kanyar kozepen. Volt olyan hogy egy nagy bucka alatt levoltak ulve, ami fentrol egyaltalan nem latszott. Fittyet hanynak a sajat egeszsegukre. Utolso este az esti sizesen egyik palyan mar csak olyan 7 meter szelesen volt jo kozepen. Nagy buckas es jeges volt a ket szelle. A palya kozepen azon a jo iven ket snowboardos olelkezve selfiezett leulve... nagyon idegesito tud lenni az ilyen. Mert szinte minden lesiklasnal volt hasonlo. A tarsunkat egy reszeg orosz utotte el hatulrol ugy, hogy bot nelkul egyenesen ment be a piros palyan. A lecet szervizelni kellett az eses utan... az orosz egy szot se szolt, ment tovabb.
A szallasnal egy nagy hazat vettunk ki, kifizettunk 2500 eurot 4 napra. grillezni akartunk kozoltek hogy 100 hrivnya a fa. 1000 forint kb. De itt is az a kicsinyesseg, hogy ekkora osszeg utan van pofajuk elkerni.
A sikozponton belul nem ajanlom a kajalast, mert osztrak arak vannak :))) pl egy sör 2000 forint, egy leves ugyanennyi. A kave 1000 stb. Van egy grill&bar az ut masik oldalan ott a kaja is jo es az arak is nagyon.
Osszessegebe, a palyak jok, az emberekkel van baj inkabb. Nem csak a palyakon, a jardakon is 10 centis ho, nem takaritjak le tobb nem utan sem.
Hazafele 6 orat alltam a hataron, az eleg is volt nekem. En ketszer voltam uktajnaba: eloszor es utoljara. :) remelem segithettem az elmenyeimmel akik ezutan szeretnenek menni! Jo sizest mindenkinek :)
Dátum: 2018.12.13. 08:59
(Üzenetazonosító: 202439)
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia,

december 23-26 között megyünk ki, írj egy üzenetet ha érdekes lehet!

üdv,
Schlosser
Dátum: 2018.12.09. 14:05
(Üzenetazonosító: 202318)
16 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Üdvözletem. December közepén nem tervez valaki Bukovel-be néhány napos sítúrát? Csatlakoznék költségtérítéssel.
Dátum: 2018.12.04. 10:30
(Üzenetazonosító: 202205)
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

November 30-án megnyitott a bukoveli síközpont!
e6a06bfe80eab526b53993d301605b5e.jpg b9ad5b83851b2793c2ea6dc6ccb56396.jpg 090c0e58424fe24389aed18840bc187e.jpg 6e35c88ae757ff2222b8b9fc3399e3d7.jpg 577bc52160c25d6130f6c47582e1b530.jpg 1e40a52ec8af71130ba77f23d2428290.jpg a1fcdd9445202c36247bf0b702683213.jpg 72b29604859946f3474831892beaa3bd.jpg
Dátum: 2018.11.12. 14:21
(Üzenetazonosító: 201792)
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sokakban felmerül mostanában, hogy mennyire biztonságos / ajánlott Ukrajnába látogatni a jelenlegi politikai helyzet mellett.

Közös közleményt adott ki a TravelBukovel.hu és az UkrajnaiSiterepek.hu, a két szervezet amely Magyarországról a legtöbb csoportos utazást szervezi Bukovelbe, érdemes elolvasni:

http://travelbukovel.hu/hirek/magyarkent-ukrajnaban-aktualis-es-hiteles-informac...
Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.04.13. 15:15
(Üzenetazonosító: 201115)
- Marky - Hozzászólások: 491
Regisztrált: 2008.12.02.
54 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

+1
Nem is értem, itt korábban mások is teljesen elfogadhatónak tartották a dolgot. Bezzeg milyen felháborodás lenne ha egyszer valaki Hegyeshalomnál találkozna pl ugyanezzel a szituval!

Oda megyek, ahol vendégként fogadnak, ebbe nálam a kenőpénzek adása és a koholt vádas szívatások messze nem férnek bele...
Előzmény: (bouquetk 201114)

következőutolsó laponként: összesen 539, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 49 vendég és 4 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet