Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Folgaria - Lavarone síterep leírás cikk fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként: összesen 11, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  szjanosFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.03.09. 00:40
(Üzenetazonosító: 200550)
szjanos Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2012.12.25.
1 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sajnos erről a síterepről nincs aktuális beszámoló. Most akkor csak néhány sor, mert a hosszú beszámolókat személyes blabla dumákkal úgysem olvassa senki. Ez egy nagyon jó síterep, mindenki tudásához megfelelő, hosszú pályákkal, és rengeteg napsütéssel. Az igaz itt is, hogy a szombat és vasárnapok kissé zsúfoltak, de a hét többi napján akár privát pályaként is használhatunk időnként egy-egy szakaszt. Folgaria 72 km, ami valóban annyi, Lavarone jelentősen kevesebb, ettől függetlenül az is megér 1-2 napot. Nagyon jól karbantartott pályák, minden nap, és rengeteg napsütés. Ajánlom mindenkinek, mi 2017-ben és 2018 januárban is itt voltunk, mert nagyon megszerettük. És biztosan jövünk még ide. Ha sikerül, feltöltök egy videót is, ami csak Folgaria pályáin készül a fejkamerám segítségével, természetesen nem mindegyik pályán. Ettől azért ott sokkal több lehetőség van. Talán érdemes megnézni.
Feladó:  LamehFérfiHaladó síelő
Dátum: 2011.03.10. 13:06
(Üzenetazonosító: 114598)
Lameh Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2009.12.16.
14 síterepet értékelt

Folgaria-Lavarone beszámoló:

Most voltunk 2011. feb. 26 - márc. 5. Folgariában és azért döntöttem úgy, hogy írok egy kis összefoglalót, hogy más ne essen bele az én hibámba! A síutat azzal hírdették, hogy a rendszert beválasztották a három legjobb olasz terep közé az idén és a 4 új négyüléses lifttel együtt már össze lett kötve a két pályarendszer, Folgaria és Lavarone, amellyel a rendszer pályáinak hossza meghaladja a 100km-t!!! Ebből arra következtettünk, hogy ez egy tökéletes síterep 5-6 napra haladó sízőknek és snowboardosoknak, sajnos nem olvastunk utána kellőképpen!

Haladó snowboardosoknak EGYÁLTALÁN NEM ajánlom, haladó sízőknek is csak feltételesen!!! Nagyon sok az átkötő kék pálya, lankás erdőcsík, ahol a boardosok csak nagy szenvedések árán tudnak átjutni és síelőknek is halszálkázniuk kell! Nagyon kevés a használható, megfelelő meredekségű piros pálya, és az a néhány is nagyon rövid ami van. Az egy fekete pedig inkább mondható pirosnak (a legtöbb piros pedig erős kéknek...)!

A város pici, éjszakai élet szinte nincsen!

Tehát családoknak, kezdőknek, esetleg idősebb, kényelmes síelőknek ajánlható pályarendszer, progresszív síelők ne várjanak sokat a helytől!!!
Feladó:  envokenFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2010.10.31. 21:26
(Üzenetazonosító: 92007)
envoken Hozzászólások: 183
Regisztrált: 2008.09.03.
14 síterepet értékelt

Fura ez a pályarendszer, az új felvonókkal azt írják, már 90kmes lett a pályarendszer, de nekem úgy tűnik itt minden pálya kicsi, és alig van szint különbség:S Csak kéne még nekem egy olasz síút, és ide pont megy...
h i r d e t é s

Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2010.10.29. 11:14
(Üzenetazonosító: 91848)
batus Hozzászólások: 1934
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

80 cm hó esett, így szombaton itt is kezdődik a szezon!
Feladó:  eolga
Dátum: 2008.02.26. 17:51
(Üzenetazonosító: 49531)
eolga Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2007.01.17.

Élménybeszámoló Olaszországból, Folgaria síterepről (Trento tartomány)
febr 16-23

Utazás: a Brenner-hágón keresztül oda felé 9 óra, visszafelé 11 óra alatt jöttünk. Visszafelé az autópályán Salzburgig állandó dugókba jutottunk. Nem volt baleset, de rengetegen voltak a pályán.

Pályák: 60 km-es a pályarendszer, főleg kék és enyhe illetve közepes piros pályákkal. A hivatalos oldal 150 cm havat írt, de ez nem volt igaz. Szerintem 50 cm-nél nem volt több, de a pályák szépen karban voltak tartva. Pedig nagyon meleg volt, a végén már árnyékos pályákat kerestünk. Első nap jeges északi szél fogadott minket, de a többi nap hétágra sütött a nap. A pályarendszer kisebb részekre tagolódik, de szépen átsíelhető mind, kék erdei pályákkal kapcsolták őket össze. Mi 6 napra voltunk és a végére már egy kicsit unalmas volt, már többet napoztunk és hüttéztünk. Szerintem 4-5 nap intenzív síelés elég erre a terepre. A bérlettel még át lehetett volna menni Lavaronéba. Viszonylag kevés külföldi szót hallottunk. Úgy vettük észre, hogy Folgaria elsősorban az olaszok között ismert. A hosszú, széles kék pályák miatt ideális családi síhely.

Síbérlet ár: 125 euro (mi csoportos árként kaptuk)

Hütte árak: Ausztriához képest jóval olcsóbb volt. Kávé: 1 e, kapucsinó: 1.5 e, forralt bor: 2e, bombardino: 3.3e, szendvics: 3.5 e.

Szállás: Hotel Residence Golf. Pályaszállásként tudtuk, de sajnos nem volt egészen az. A szállás és a pálya között volt az úttest és a parkoló. Tényleg közel volt, de nem tudtunk hazasíelni, gyalogolni kellett a felszereléssel. Maga az apartman szép volt, új, de a konyhája nem túl jól felszerelt. Csak a legszükségesebbek voltak. Az apartmanok négy személyesek voltak és két fajta elrendezésű volt: a hagyományos: egy hálószoba és egy nappali kihúzható ággyal illetve belső kétszintes: ami nagyobb volt és tágasabb, de egy légterű volt a nappali és a háló. Tartozott wellness rész a szálláshoz, ez elég jó volt.

Folgaria: maga a város nagyon pindurka. Hangulatos a fő utcája, de tényleg egy parányi falucskát kell elképzelni.
Feladó:  vh
Dátum: 2007.11.21. 18:46
(Üzenetazonosító: 39722)
vh Hozzászólások: 241
Regisztrált: 2005.12.11.
50 síterepet értékelt

Sziasztok Mindenki!

Vigyázz! Nem mindegy, hogy Folgarida, vagy Folgaria. Mivel azt írtad, hogy Marilleva-Folgarida, így biztos vagyok benne, hogy mire gondolsz.
Igen, átsíelhető. Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida össze vannak kötve. Gyönyörű pályarendszer, szépen gondozzák. A Superskirama bérlet érvényes ezeken kívül még Pejo, Tonale, Monte Bondone pályáira is. Ezeket sível nem tudod elérni, autóval Tonale Marillevától 20 perc.
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2007.10.19. 12:12
(Üzenetazonosító: 37366)
TZoli Hozzászólások: 933
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem. Csak Folgarida-Marileva átsielhető, de vigyázni kell, mert két külön pályának számít.
A Paganella és Tonale, mint a két egymástól legtávolabbi pálya majdnem félnapi út téli körülmények közt, busszal.
Feladó:  trubadur
Dátum: 2007.10.19. 09:55
(Üzenetazonosító: 37360)
trubadur Hozzászólások: 32
Regisztrált: 2005.02.24.

Sziasztok,

az en kérédsem az lenne, hogy átsielhetőek-e a Superskiramahoz tartozó pályák Folgariából, tehát buszozás, stoppolás :) nélkül siliftekkel at lehet-e jutni a többi pályára pl Folgarida, MAdonna di Campiglio, stb...?

lasd:
http://www.skirama.it/cms-01.00/art...icolo.asp?IDcms=312&s=90&l=EN

Udv,
peti
Feladó:  fekete lászló
Dátum: 2006.12.31. 11:52
(Üzenetazonosító: 27788)
fekete lászló Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2003.09.14.

Én már voltam többször is. Mi érdekel?
Feladó:  ObserverFérfiHaladó síelő
Dátum: 2006.12.19. 18:24
(Üzenetazonosító: 27002)
Observer Hozzászólások: 482
Regisztrált: 2005.03.09.
58 síterepet értékelt

Kb. 1994-ben 10 évesen voltam, tehát nekem még egy kis 300méteres tányérosliftes pálya is nagy élményt jelentett. Emléklszem, valami morgást hallottunk az egyik hegy mögül, 1-2 másodpercre rá irtózatos nagy sebességgel elhúzott nem sokkal a fejünk fölött egy NATO-vadászrepülő, ment a Balkánra... Ezekután bebizonyosodott, hogy nem jó vicc alacsonyan röpködni sípályák közelében, lásd
https://sielok.hu/rovat/tortenelem/...cikk/felvonobalesetek/
linken az 1998-as cavalesei balesetet.

Na, kicsit elkanyarodtm a témától, az a lényeg, hogy sok használható infót nem tudok mondani a helyről. Annyi biztos, hogy sok kis pályarendszerből áll, ezért sokat kell buszozni köztük. Kezdőknek és olyanoknak, akik nem kilóméterbajnokok szerintem jó hely.

A Residenze Alpi apartmanházban volt a szálásunk,meg voltunk vele elégedve.
Feladó:  apalermoi
Dátum: 2006.12.18. 11:44
(Üzenetazonosító: 26817)
apalermoi Hozzászólások: 248
Regisztrált: 2005.12.15.
11 síterepet értékelt

Igen jártam! (amennyiben nem téveszted össze Folgaridával)
Mivel életemben először itt volt a lábamon léc, ezért komoly véleményre ne számíts, de ahogyan emlékszem nem túl nagy síterep, persze lehet, hogy felét sem láttam. Konkrét kérdésre esetleg tudnék válaszolni, de most így a távolból nem sok minden jut eszembe.
ciao

laponként: összesen 11, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 59 vendég és 4 regisztrált felhasználó látogatja.