Akár egész évben az íróasztal mögött ülsz, és nem igazán végzel testmozgást, akár rendszeresen sportolsz, érdemes felkészíteni a testedet a síelésre, hiszen ez a mozgásforma speciális módon terheli meg mind az ízületeket, mind az izmokat.
Ennél egyszerűbb feladatok várnak rád, nézd meg az alábbi videókat!
Ahhoz, hogy a minimálisra csökkentsd a síelési sérülések kockázatait, az Emineo Magánkórház gyógytornászai összeállítottak egy rövid gyakorlatsort, mellyel fel tudsz készülni a síelésre.
8 gyakorlat, amivel fel tudod készíteni a tested a síelésre, segítségként videókban mutatjuk meg a gyakorlatokat.
Ha mégis megsérülnél, milyen sérülésekre lehet számítani síelés közben?
Térd
A sípályán leggyakrabban a térd sérül, hiszen ez kapja a legnagyobb terhelést. A legjellemzőbb a keresztszalagok sérülése, de a belső vagy a külső porcgyűrű és a porcfelszín is gyakran sérül.
Kéz
Mivel esés során ösztönösen a kezeinkkel tompítunk, a csuklók, kézfej sérülései sem számítanak ritkaságnak egy síbaleset során.
Fej
Eséskor súlyos sérülést okozhat, ha a fej kemény tárgyba (fa, szikla, stb.) ütődik, ezért minden körülmények között használj bukósisakot, ha síelsz.
Váll
Az esés módjától függően gyakoriak lehetnek a vállsérülések is. A szalagokat, izmokat és inakat is érintheti az esés. A vállsérülések ellátása ortopéd szakorvos feladata. Sok esetben helyreállító műtét is szükséges.
Mielőtt síelni indulsz, ne feledkezz meg a megfelelő síbiztosításról sem, hiszen egy esetleges baleset során jelentős költségeid merülhetnek fel (pl. mentés, szállítás, mentőhelikopter, sérülés ellátása, halaszthatatlan műtét, stb.)
A sísérülések kezelésében az Emineo Magánkórház ortopéd-traumatológusai és térdsebészei nagy tapasztalatot szereztek, így amennyiben tervezett műtét válik szükségessé, modern, jól felszerelt műtőkben el tudjuk végezni az operációt. Rehabilitációs csapatunk pedig a páciens minél gyorsabb gyógyulását segíti.