2001-ben tűnt el egy müncheni hegymászó az osztrák Ötztali-Alpokban. A rendőrség feltételezte, hogy egy gleccserszakadékba zuhant, de a holttestét nem találták meg egészen idén augusztus 23-ig, amikor is egy 51 éves hegyi vezető 3000 méteres magasságban észrevette, hogy egy kéz nyúlt ki a hóréteg alól, sőt az áldozat feje is látható volt. Az áldozatot helikopterrel elszállították, a fogazata alapján beazonosították, a boncolás szerint kihűlésben halt meg.
A francia Alpokban is kísért a múlt. A Mont Blanc melletti Blossons-glecseren 1966 januárjában zuhant le egy indiai repülőgép, amikor elvétette a landolást a genfi reptér irányába. A repülőgép mind a 117 utasa életét vesztette a katasztrófában. Nemrégen turisták szóltak a hegyi mentőknek, hogy valami nagyon csillog a hómezőn. Két vállalkozó kedvű hegyi mentő felment körülnézni, de csak a repülőgép maradványait, kábeleket, roncsdarabokat találtak, és egy diplomata táskát az indiai külügyminisztérium feliratával. A hegyi mentők viccesen megjegyezték, hogy aranyra vagy ezüstre számítottak, de helyette csak papírokat és roncsokat találtak.
Lassan 100 év elteltével még mindig kísért az első világháború. Ebből a korszakból származó gránátokat találtak az olasz Presanella egyik gleccserén. Az olasz hadsereg augusztus végén gyakorlatozott 3200 méter magasságban a gleccseren, és akkor bukkantak körülbelül 200 darab gránátra egy 100 négyzetméteres területen. A gránátokat biztonságba helyezték.
Az augusztusi kánikulában olvadó gleccserekre jó példa az olasz Stelvio-gleccser:
Az augusztusi kánikula idején
Az augusztusi 31-i havazás után