Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Chopok, Lomnic és Csorbató is üzemel a hétvégén

2010.04.23. Bata Attila

Chopok, Lomnic és Csorbató is üzemel a hétvégén Immáron „sokadik” szezonzáró síelésükhöz érkeztek a még üzemelő szlovákiai síterepek. A hagyományosan sokáig üzemelő síterepeken még az előttünk álló hétvégén is lehet egyet-kettőt csúszni. Akinek még van kedve egy utolsót síelni, irány az Alacsony- vagy a Magas-Tátra síterepei.
Húsvét óta már jobbára csak hétvégenként nyitnak ki a magasabban fekvő szlovák síterepek. Az ígéretek szerint addig üzemelnek, amíg a hó kitart, tehát akár a mostani is lehet az utolsó hétvége. Jasnán, Chopok északi oldalában valóban az utolsó hétvégét tervezik. Hétközben csak a négyszemélyes Koliesko-Luková lift üzemelt és a Májová 2, Majstrovská 7, valamint Pretekárska 1-es pályák. Ehhez jön még, csak a hétvégén üzemelő pálya, a FIS11-es. A hétvégén két további lift is jár majd a kétszemélyes Rovná Hola-Konský Grúň és egy húzólift. Szombaton az egyik fenti menedékházban jelmezes síversenyt tartanak, a legjobb jelmezeket díjazzák. A síterep szerint a hóréteg vastagsága 50 cm. A déli oldal hivatalosan már két hete zárva tart.

A Magas-Tátrában is két helyen is lehet síelni. Itt már hétközben állnak a liftek, de ezen a hétvégén ismét síelhető a Csorba-tó feletti rész és a Lomnici-nyereg. A Lomnici-nyeregben a múlt héten 40 cm hó esett, jelentősen javítva a síelés feltételeit. A közvetlenül Tátralomnic felett található pálya a múlt hétvégén bezárt, ebben a szezonban már nem üzemel.
KOMMENTEK

Szállástippek
Chata pod Chopkom
Chata pod Chopkom alpesi stílusú, modern apartmanok Brezno városától nem messze, Myto sítereptől 1, Táletól 3,4 míg a Chopok déli oldalától 9 km-re található. Két különálló 6+2 fős, 90 m2-es jól felszerelt apartman várja a vendégeket.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
AKCIÓ
Holiday Village Tatralandia csillagcsillagcsillagcsillag
A Holiday Village Tatralandia üdülőfalu bungalókat és apartmanokat kínál Közép-Európa legnagyobb aquaparkjának szomszédságában, 15 km-re Jasnától. Sorház jellegű házakban 4-5 fős apartmanok, illetve különálló 3-5 fős és kétszintes 7-8 fős faházak foglalhatók.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
AKCIÓ
Hotel Liptov csillagcsillag
Hotel Liptov, retro Hotel Chopok északi oldalán, a A3-Grand kabinos közelében 2-4-6 fős szobákkal. A legközelebbi sípálya (10a) 350 méterre található.
Magyarul beszélünk Wellness Pályaszállás
További szállástippek