Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kezdő snowboardos vagyok

ÜZENETEK (436)Időben csökkenő Időben csökkenő
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.02. 13:23
Mi az arena plazaban vettük mikuláskor, de december 23-án még volt belőle.
Ebből a fajta cipőből meg van nagyobb méret is 17ezerért (F2):
http://www.tandtsport.hu/csoportok/thumbnails/men_ftwociponew.jpg
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.02. 13:20
Eddig fél órát volt a lábán, amíg felpróbálta azt mondta kényelmes.
Két hét múlva megyünk Jahorinára, ott fog elkezdeni tanulni.
nassbetyár
44 élménybeszámolót írt
44
11 éve tag
2013.01.02. 11:57
És mi a véleménye a feleségednek a bakancsról?
Előzmény: (Harlequin 148708)
nassbetyár
44 élménybeszámolót írt
44
11 éve tag
2013.01.02. 11:46
Nee! :D és az melyik Hervis? Mert az itteniben egy db snowboard cipő sincs. Tudom menjek a vasfüggönyön túlra...
Akkor megpróbálok vele alkudozni. Köszi az infót! :)
Előzmény: (Harlequin 148708)
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.02. 10:56
Ezt a bakancsot 11ezer forintért árulják a hervisben, újonnan, dobozzal.
A feleségemnek is ilyet vettünk, mert csak ebből volt kis méret.
nassbetyár
44 élménybeszámolót írt
44
11 éve tag
2013.01.02. 10:20
Ez a bakancs még esélyes lehet:
http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Snowboard_cipo_Vadiuj_Atomic_39meret_7517420.htm
Főleg, ha meg tudok egyezni az eladóval, hogy előtte felpróbálhassam.
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.01. 18:19
Kölcsönöztünk a feleségemnek egy pár síszettet, 2hónappal előbb kiválasztottuk melyik legyen. Elvittük és a pályán derült ki, hogy elfelejtették felvaxolni. (Ez volt az első kölcsönzésünk, fogalmunk se volt, hogy néz ki egy felvaxolt síléc).
Mivel 1600méteren a pálya csúcsán volt a szállásunk, egy fél napunk elment arra, hogy levittük a léceket, rendberakattuk, saját pénzen, vissza a szállásra...
Mondjuk jóváírták a kölcsönzési díjból, de az elvesztegetett fél napárt ez nem kárpótolt.
nassbetyár
44 élménybeszámolót írt
44
11 éve tag
2013.01.01. 17:57
Pedig komolyan fontolóra vettem, hogy onnan fogok kölcsönözni :), viszont sajnos ahhoz messze van, hogy megérje. Mi volt a rossz tapasztalat?
Előzmény: (Harlequin 148621)
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.01. 17:04
Általánosítások alapján cipőmárkát választani szerintem badarság. Magyar gárda tagoknak nyilván nem probléme, de hadd ne kezdjek már családfakutatásba mielőtt cipőt veszek.
Oda kell menni felpróbálni, ha jó, örülünk, ennyi.

(Amúgy tudom honnan van az idézet, nekem személy szerint rossz tapasztalatom van a bolttal, persze ettől még neked lehet, hogy jó tanácsot fognak adni.)
nassbetyár
44 élménybeszámolót írt
44
11 éve tag
2013.01.01. 16:55
Nem volt drágább, általában 4-8 ezer Ft között van az áruk, attól függően mennyire használtak, de láttam már ennyiért újat is.
Találtam még egy érdekességet: "Tudnunk kell világviszonylatban a magyarok lábfeje közepes, a sarka pedig keskeny. Ilyen lába van a cseheknek, szlovákoknak, németeknek, belgáknak, svájciaknak (az ő találmányuk a betépőzárazható sarokszűkítő is). Tehát senki ne várja egy K2, Morrow, Burton, Forum vagy Sims snowboard cipőtől, hogy keskeny legyen a sarka."
Előzmény: (Harlequin 148613)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2013.01.01. 15:36
Egy kicsi szak irodalom olvasását javasolnám minden ide tévedő oltári nagy baromságokat feszegető páciensnek.Elég lenne ha végig olvasnátok figyelmesen amit csak ezen a portálon írnak a snowboardokról,öltözködésről,technikai ruházatról és mindenről ami ezzel a sporttal kapcsolatos.Gondolom egyszerűbb tök debil kérdéseket feltenni és várni a megváltást és igen tudom,hogy ez itt egy snóbis fórum de mint olyan érdemes lenne egy kis szintet tartani.Olvassatok,olvassatok,tapasztaljatok.Várom a savat!
Pacsi és BÚÉK!
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.01.01. 15:08
Ha 10-12ezer forintnál nem drágább, akkor vedd meg. Egy ismerősömnek van és elégedett vele, bár még kezdő ő is.
Amúgy én egy deeluxe rodeo-t vettem a hervisbe tavaly 11ezer forintért, maradéktalanul meg vagyok vele elégedve.
Igaz, hogy 3éves raktáron ragadt model, de ennyiért kölcsönözni se lehet.
Amúgy a Hervisbe szokott lenni F2 is, ugyanilyen áron, csak ilyen idétlen nonfiguratív minta van rajta.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2013.01.01. 11:51
nagy hiba!

A lényeg, hogy bakancsnak a szára felé érő speciális sízokniban érdemes nyomni és akkor telejesen más élmény lesz a síelés illetve boardozás.

üdv: cool
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.01.01. 11:30
igazatok lehet, mert mezei otthon használatos zoknit használok. na majd akkor ezt is szerzek be.
Előzmény: (coolman 148596)
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2013.01.01. 10:59
Így van...

Zokni anyaga és a szellőzés hiánya adhatja... Ugyanis ezek a jó technikai anyagok megfelelően szellőznek, de nedvességet nem nagyon kéne átengedniük.

üdv: cool
Előzmény: (badzoli 148589)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2013.01.01. 10:04
Fura, ilyenről még nem is hallottam. Mármint, hogy a gyöngyvászon átengedné a kinti nedvességet. Szerintem, hogy a lábad tocsogjon a vízben a nap végén, ahhoz kb egy tócsába kéne beleállnod. Egy normális, belsőcipős baki kizárt, hogy annyi vizet engedjen be, hogy azt a bőrödön érzehesd.
Én inkább a nem megfelelő zoknira tippelnék...
Előzmény: (Peetry 148538)
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2013.01.01. 09:29
Abban is van igazság amit írtál... Lehet ülve is fűzni, mert valóban hátra feszül utána a láb. És valóban tágulnak egy picikét.

Viszont nem nagyon kéne hogy tocsogjon a lábad a bakiban. Ez inkább a technikai anyagok hiánya lehet... Vagy csak nagyon izzad a lábad. :)

üdv: cool
Előzmény: (Peetry 148538)
nassbetyár
44 élménybeszámolót írt
44
11 éve tag
2012.12.31. 21:29
Várok még pár napot, megnézem a környéken a kölcsönzőket, aztán megírom mire jutottam. Addig is B.U.É.K! :)
Előzmény: (badzoli 148552)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2012.12.31. 19:02
Ez a Hervis sajátmárkás terméke, én ilyen deszka/kötés kombóval kezdtem. A cipőik elég egyszerűek, a lábamon nem, de a kezemben volt, megtapogattam. Egyszerű, semmi extra, talán picit túl egyszerű felépítésű, viszont nagyon olcsó.

De való igaz, hogy az idei szezon elején olyan akciók voltak mindenhol, hogy aki vásárolni akart és nem használta ki ezeket, az sajnos nagy lehetőségeket dobott el. Talán lesznek hasonlók majd, de inkább csak a szezon vége felé, most a téli árleszállításokban nagy kedvezményekre ne számítsatok.

Viszont érdemes lesz nézni a procross honlapját, ugyanis hamarosan költözik a bolt a Margit körútról, ha van egy pici sütnivalójuk, kiárusítanak mindent.
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2012.12.31. 18:57
Én ugyan eddig csak és kizárólag Burton (moto, most meg Ruler, illetve deeluxe és Raichle alpint) bakancsokat használtam, de azért nem ennyire sarkos a dolog, hogy csak a burci az egyetlen jó. Mindent a lábforma-cipőkaptafa összeférhetősége határoz meg, még a hőre formázható bélések ellenére is.
A Head, a Forum, a Deeluxe, a Nitro, a Rossignol, a DC, a Flow, az Atomic, NIKE és még megszámlálhatatlan, de nagynevű sportmárka bakancsai között találni jót és kevésbé megfelelőt, mint ahogy lehetséges, hogy valakinek pont a Burton bakik nem passzolnak. De általában kijelenthető, hogy ezekkel a bakancsokkal nehezebb melléfogni, mint pl a Limited4you termékeivel.
Szerintem a bakancsnál a legfontosabb, hogy kivehető béléses legyen, vagyis cipő-a-cipőben. Ezek a belsők mind gyorsfűzősek. Aztán a következő kérdés a bakancs keménysége, ez általában 1-10-ig értendő. Ha step-in-ről beszélünk, ott nagy kompromisszum a kompatibilitás.
A külső cipő lehet gyorsfűzős, hagyományos, vagy BOA-system. Sok versenyző esküszik a hagyományosra, én nem adnám semmi pénzért a gyorsfűzős bakimat, sokkal kényelmesebb a kezelése.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.