Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pattyski által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1345)Időben csökkenő Időben csökkenő
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.21. 21:20
Szerintem meg nem sokan..

Ezt bizonyítja hogy nagyon sokan vannak Szlovákiában.
Amúgy meg teljesen félreérted a dolgokat. Itt nem nézik le a magyarokat, mert nincs miért, semmivel sem jobbak mint a magyarok.
Az más dolog, hogy van más okuk (bár nem tudom miért lenne a turizmusban) de ezt sajnos én, mint magyar, soha nem fogom megtudni, sajnos.
Csak azt mondd meg, hogy miért csak az osztrákoknál lehet jól síelni? Azért mert valakinek valami baja akadt egy bunkó szlovákkal, azért már a pálzák sem jók?
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.21. 20:06
Most tűnt fel hogy már többen is szoltatok a rendőrökről.
Nem értem, mi vele a gond?
Faluban gyorsan mész és bemérnek, akkor mi van? Hibáztál , fizess. Miért gondolod hogy más országban másképp van, vagy MO-n, pl?
Az szintén tévhit, hogy a magyarokra utaznak, a szlovákokat is ugyanúgy megbüntetik.
Persze annyi előnyük van hogy ők nagyjából tudják hol mérnek általában.
Van egy jó tanácsom : ne vezessetek gyorsan lakott területen. Tudom hülye tipp, de ez van.
Amúgy a sebességhatár lakott területen 60 km, tehát kb. 70km/h-ig nem is állitanak meg. Az meg szerintem elegendő, főleg MO-hoz képest.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.21. 20:01
Marzio
Szerencsére nem sokan gondolkoznak igy mint te.
Az árak még olcsóbbak, kaja az sokkal (alkoholról és más dolgokról nem is beszélve), a pályák minősége már nem sokkal marad el az osztrákétól. (persze nem mindenhol)
Természetesen vannak még hibák, nem profi hozzáállás, de a helyzet javul...
Én is sokat járok Ausztriába, Olaszországba és jó is meg szép is, de azért ott is van hiba.
Nem tudom ha valaki észrevette, de nekem az volt az érzésem néha hogy lenéznek, nekik csak keletiek vagyunk.Persze nem mondják a szemedbe, de ha figyelmesebb vagy akkor néha észreveheted. Bár én nem beszélek magyarul ha kint sielünk (nincs kivel) és akkor nincs gond.
Tehát nem akarom védeni a szlovákokat, de nem kell őket leirni.
Ahogy Arnold mondta
I'll be back...
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.21. 00:19
Sajnos igazad van sokmindenben, de sajnos nem mindig egyszerű a dolog.
Pl. szerinted mennyi beleszólása van a turizmusból élőknek a politikusokra, illetve a napi eseményekre? Nem sok...
Itt nincs szervezett turizmus szövetség, vagy bármi más ami hatékonyan képviselné a turizmus érdekeit a kormány felé...sajnos...
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.20. 18:00
Van más információforrás is mint a magyar média...
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.20. 12:38
RM

A magyar médiát felejtsd el, egyáltalán nem objektív (tisztelet a kivételnek), csak a szenzáció számít.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.20. 12:28
Agent,

Ez nagyon találó mondat....
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.20. 12:27
Snowman régi álma beteljesül az idei évtől, remélhetőleg.
Pontosabban lesz pályarendőrség, mert a tavaly elég sok baleset történt, mert sokan gyorsan és felelőtlenül síeltek, stb.
Hivatásos rendőrök lesznek, akik szabaidejükben felügyelik majd a pályákat, mint pl. Ausztiában is szokás.

Többször is említettem, szívesen veszek bármiféle kommentárt, megjegyzést , bármi ami nem tetszik, nem jó, azonnal szóljatok, akár itt, akár emailben.
Szerencsére tudok tenni ezügyben, mert én felelek a magyar vendégekért.
Eddig majdnem az összes javaslatot, sérelmet megoldottam, és remélem így is lesz továbbra is.

Ebben a magyar szlovák ügyben is sikerült tennem valamit, bár ezt nem szeretném részletezni, mert nem nyilvános. A lényeg az hogy tudunk nyomást gyakorolni, ha bármi gond van, mert ismejük a megfelelő embereket.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.20. 00:54
Nem tettem egyenlőségjelet a két dolog között, nem is ezt akartam, csak a megítélés módjára, általánosításra utaltam.
No mindegy , téma lezárva, ez ingoványos terep, és off, főleg a síelésról szóló weblapon.
Aki akar jöjjön Szlovákiába síelni, aki nem az menjen máshova, mindenki saját maga döntse el hol akarja elkölteni a pénzét.
Csak annyit még , hogy Szlovákia TELJESEN biztonságos minden szempontból, azaz nem kell tartani "magyarveréstől" főleg nem magyar állampolgároknak.
Ha ez megtörténne, én lennék az első aki tiltakozna.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
Topik: Donovaly
2006.09.19. 23:39
A régi Zvolen pályát akarják üzembe helyezni, új 4 üléses felvonó megépítésével.
Viszont ez pénzfüggő, még nem biztos hogy a jövő szezonra elkészül.
Az idei évben is sok fejlesztés történt, csak egypárat említenék:
- új érintésmentes beléptető rendszer, a legmodernebb ami létezik jelenleg
- 4 db ÚJ ratrak
- 16 db új hóágyú, így teljes pályarendszer hóágyúzva lesz.
- új iroda Budapesten, ahol 15% al olcsóbban megvásárolhatóak a bérletek Donovalyra és 4 más síközpontra

Mindez nem nagyon látható, de azért a szolgáltatások minőségére azért hatással lesz.
Pattyski
https://www.ho.hu
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.19. 23:31
Fazzoletto

Sajnos én is döbbenten néztem az éjjel 3ig a Tv-t, és nem tudtam eddig elképzelni, hogy ilyen megtörténhet MO-n.
Bár már 13 éve nem élek MOn, de azért követem az otthoni híreket és gyakran vagyok otthon.
De most akkor mondjam azt, hogy félek hazamenni egypár garázda szemétláda miatt? felégetik a parkoló autómat?
Vagy hogy a turisták elmaradnak, mert azt mondják a magyarokról, hogy xyzzyx és veszélyes MO?

Tehát azért át kell gondolni, hogy mit mondunk másokról, és kit nézünk le, ítélünk el.
Na most tényleg nem írok többet :))
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.19. 23:26
Még egy rövid megjegyzés:
Nehogy valaki azt gondolja hogy a magyar rendőr nem utazik a külföldiekre. Amióta SK rendszámú autóval járok, vagy valaki mással megyek MO-ra többször előfordult, hogy át akartak verni, de mindig sikerült megoldani az ügyet ha megszólaltam magyarul.
Tehát nem kell a rendőrőket bántani, mindenhol vannak jók és rosszak is...

A lopásokról és betörésekről sajnos nem tudok semmi pozítivat mondani, nálunk is előfordult, sajnos, de idén már jobban felkészültünk, kamerarendszer, állandó felügyelet , stb.

Amúgy itt is elmondhatom ugyanezt mint fentebb, máshol is előfordul, nem csak itt. (Tudom, nem mentség)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.19. 23:19
Végig olvastam az összes hozzászólást és eléggé elszomorít sok hozzászólás.
Elöljáróban hadd meséljek el egy esetet:
Az idén nyáron Törökországban nyaraltunk egy "jó" szállóban. Sok hiányosság volt, a szoba sem volt mindig kitakarítva, a pincérekről nem is beszélve.
Sokminden nem tetszett, azt mondtam hogy OK ez nem jó, legközelebb nem megyek ebbe a szállodába.
De ESZEMBE sem jutott, hogy a törököket általában szidjam, vagy hogy az országot leírjam.
Spanyolországgal szintén volt ilyen kellemetlenségem, ettől függetlenül a kedvenc országom.

Visszatérve a témához: Szlovákiában élek már 1O éve és SOHA senki nem bántott, nem sértett meg pedig itt aztán csak szlovákok vannak.
Voltam magyar, cseh rsz. autóval, senki nem bántott.
Utóbbi időben történt magyarverésről, pedig a napokban kiderült hogy mégsem úgy történt ahogy eredetileg közölték. Nem akarom kommentálni az esetet, de az itteni emberek értetlenül állnak a MO-i hisztizés előtt, egyszerűen nem értik miért van ez a szlovákellenesség a magyar médiában.

Más téma: szolgáltatások minősége, emberek hozzáállása
1O évvel ezelőtt amikor idekerültem azt sem tudták az idegenforgalomban dolgozó emberek, hogy mi fán terem az egész vendéglátás, mosoly, viselkedés stb.
Azóta nagyon sok javulás történt, de sajnos nem elég, de nem lehet mindent egyszerre megváltoztatni. A másik tényező az emberi faktor. Itt elég alacsonyak a fizetések, ezért az emberek nem nagyon motiváltak, hogy jobb teljesítményt nyújtsanak. (tisztelet a kivételnek)
De ez is meg fog változni, aktívan dolgoznak, dolgozunk hogy minél jobban szolgáljuk a síelőket, turistákat.
Évente sokszor megyünk Ausztriába, szakmai továbbképzésre, hogy sikerüljön felzárkozni hozzájuk majd valamikor.

Tehát mindenkit arra kérek ne higgyen a médiában keringő rémhíreknek, hanem nyugodtan lehet Szlovákiában síelni, túrázni.

Ha bárkinek bármilyen kérdése van, igyekszem megválaszolni mindet, a legjobb tudomásom szerint.

Egy magyar, aki Szlovákiában lakik és szeret ott lakni, élni.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.09.19. 22:39
Sajnálom hogy rossz tapasztalatod volt nálunk.
Igazából nem tudom mi lehetett a gond, kár hogy nem jöttél be és ha elmondtad volna mi nem tetszett akkor esetleg tudtunk volna valamit tenni, változtatni. Lehet hogy az oktatónak rossz napja volt és ezzel neked is és nekem is ártott.
Minden igyekezetünk ellenére előfordulhatnak hibák, de megteszünk mindent hogy minél kevesebb legyen.
Az idei évben új rendszert vezetünk be. Minden tanuló illetve vendég kap egy kártyát, amelyet az oktatás után jellemezheti az oktatást, illetve a kapott szolgáltatásokat.
Ha a tavaly ez már működött volna akkor lehet hogy nem fordult volna elő veled ez, mert lehet hogy másképp lett volna.
Ha netalán még egyszer erre járnál, szívesen látlak, esetleg írj egy email t a hokukachoponthu email címre.

https://www.ho.hu
Pattyski
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
Topik: Donovaly
2006.02.13. 22:20

Nem tudod mit vesztettél...
A Koliba egy jó hely, jó kajával, igaz a pincérek néha nem tudják mit csinálnak, de ennek az az oka hogy ott töltik gyakorlatukat a pincér tanoncok....
Ettől függetlenül nem rossz hely.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
Topik: Donovaly
2006.02.13. 22:14

Kedves Botond igazad van a biztonság mindennél fontosabb de nem gondolod,hogy némi módosítással megoldható lenne a probléma? Egészen pontosan arra gondolok,hogy a kiszálás után egy elég szűk és rövid részen kell 180 fokban visszafordulni és csak itt lehet készülődni a csúszáshoz.Gondolom a nagy összeborulások a kanyarban történtek.Amennyiben lehetséges lenne ezt a részt kibővíteni és nagyobb hely lenne a fordulásra akkor talán nem lenne tömörülés a kanyarban.Mondjuk ez emberi hozzá állás kérdése is mert többször találkoztam olyan"kedves"emberrel aki a kanyar közepén állt meg vakarózni.

Na látod ebben az utolsó mondatban van minden. Ezért vannak a gondok, balesetek stb. Egyszerűen az emberek semmibe veszik az alapvető szabályokat.
Aki tud szovákul, annak érdemes elolvasni a parksnow fórumjaiban levő panaszokat, mármint a szlovákok részéről. A legnagyobb gond a kezdők akik nem a tudásuknak megfelelő pályán mennek és az ész nélküli száguldozók. Nagyon sok balesetet szenvednek de okoznak is a magyarok, sajnos.
Nem véletlenül hogy a honlapomon a főoldalon szerepel a SI KRESZ szabályzat és mindenkinek a figyelmébe ajánlom.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
Topik: Donovaly
2006.02.07. 20:23

Igen lehet kártyával fizetni jegyért, ahogy majdnem mindenért, kivéve a kisebb éttermekben vagy a magánszállásoknál.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
Topik: Donovaly
2006.02.07. 20:21

Többen említették a Zahradiste oldalon levő felvonó sebességét. Ennek egyszerű oka van: a sok kezdő. Eleinte bekapcsolták a nagyobb sebességet, de úgy estek ki belőle a kezdők, mint az almák a fáról, össze vissza. Na akkor született meg a döntés, hogy csak 1.sebesség.
Tudom többen nem szeretik ezt, de a biztonság miatt van így.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2006.02.02. 00:39
Mindenki figyelmébe ajánlom aki ezen a hétvégén akar Donovalyba jonni vagy csak átutazna ...
FONTOS INFO

https://www.ho.hu/traffic.shtml

Ez azt jelenti hogy tényleg le lesz zárva az út, addig amíg a parkolók megtelnek, Síelni viszont tényleg jól lehet majd...
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
Topik: Donovaly
2006.02.02. 00:37

A Vesel szállót nagyon kerülni, csak akkor odamenni ha már minden mindegy és csak aludni kell, kaja felejtős...minőség mint olyan NINCS. Csak úgy hívjuk DONOVALY és a szállodaipar szégyene....
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.