Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Maribor Pohorje
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness & Spa Hotel Bolfenk - 6=7 éjszaka
ÜZENETEK (563)Időben csökkenő Időben csökkenő
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2018.02.08. 19:28
Valakinek friss infója Mariborból?
fecco
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2017.12.21. 22:27
Szerintem érdemesebb Bohinjt választani.
pestililla
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2017.12.17. 09:09
Szerintetek erdemes menni most karacsonykor?
fecco
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2017.11.15. 20:43
A 2016/17-es szezon Mariborban nagyon gyenge volt (hómennyiséget illetően). Ha mindenképp január elején mennétek, akkor Rogla és Krvavec is jobb választás, ott rendesen hóágyúznak.

Amennyiben lesz hó, Szlovénia legszebb síterepe Bohinjban a Vogel. Mivel ez a pályarendszer a Triglav Nemzeti Park területén fekszik, ezért egyelőre nem tudják megoldani a víz feljuttatását, így mindig természetes hón lehet sízni. Kivétel ez alól a gyerekpálya és a Brunarica (kb. 300 méter hosszú).

Jelenleg a Vogelen amúgy 60 centi hó van, úgyhogy bizakodóak a szezont illetően
Előzmény: (orshyp 196419)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.11.06. 21:29
Én januárban még nem voltam itt és csak a pálya rendszer felét ismerem. Az elmúlt 2 évben emlékeim szerint nem volt sok természetes hó januárban. A hóágyúzás beindul, amint megjön a hideg. Azzal érdemes számolni, hogy a sok kék pálya inkább csak összekötő- közlekedő út. Ezeket vékonyabban jelölik a térképen. Ilyen pl. a kék 13; 14; 15- ös alsó része, de a 19; 20- as kék pályák is. Nagyon szép, de lejtése néhol egyáltalán nincsen és ha bejön egy meleg időszak, akkor küzdelmes, mert nem csúszik. A 17- es, vagy a 21; 22- es fent a „csúcson” igazi kezdőknek való kellemes, rövidebb kék pályák tárcsás felvonóval. A 15 teteje is enyhe lejtésű, de széles kék pálya. Ha már egy kissé jobban megy a csúszás, akkor a piros 18- as Ruska nevű pálya is szuper. Ugyanez a helyzet, már némi rutinnal, a piros 23; 24 felső részei is jó, de csak, ha megy a tárcsás lift. Mert a 23 piros pálya alsó része kevésbé jó hóviszonyok esetén jegesedhet. Ez a rész kezdőknek igen csak kalandos lehet. Persze azt is meg kell tanulni. Még amire figyelni kell, hogy a pályarendszer két végpontja (Bolfenk – Areh) nem könnyen síelhető össze (az említett összekötő utak miatt), itt síbusz jár, de talán kényelmesebb és rugalmasabb az autós közlekedés a két magaslat között.
Előzmény: (orshyp 196419)
kék 14- es átkötő "sétány"
Zigart felfonó
kék 21- es Zigart pálya
orshyp
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2017.11.04. 23:16
Sziasztok! Még sosem voltunk Mariborban. Január elején mennénk. Mik a tapasztalatok, általában ilyenkor jók a pályák, ha esetleg ninca túl sok hó akkor is élvezhető a hóágyuk miatt? Kék pályán mennyit lehet összefüggően síelni? Köszönöm
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.02.27. 08:46
Vasárnapi Maribori (Areh) 1 napos síelésünk tökéletesre sikerült. Napos, kellemes, kissé tavaszias idő még délutánra sem rontott a pályák jó minőségén és a hétvégi "tömeg" is szépen eloszlott. 11.00 után alakult ki kisebb 3- 4 perces sor a Ruska felvonónál, ebéd után már ennyi sem volt. Sajnos a Partizánka felé zárva volt az átkötő út, a pénteki kisebb havazás ott nem segített az általános hó hiányon.
A 16- os pálya tetejének baloldalán igen jót ettünk (bableves, csevapcsacsi), a jobboldalán pedig ittunk. Az egész helynek van egy kellemes, nyugis, kedélyes hangulata. Ezt az idillt csak egyszer törte meg két elszabadult kamikaze- óvodás, amit végig döftek a pályán, minden eleganciát és kontrolt mellőzve. A mamájuk sem tudta utolérni őket, pedig a szlovénok jól síelnek. Az első becsapódást sikerült elkerülni, mert már messziről jelezte közeledésüket harci kiáltásuk, ami már az öröm és a pánik átmeneti állapotát jelezte felénk. Félre is húzódtunk. Aztán a pálya végén, amíg a felvonózásra vártunk újra előkerültek és az egyik törpe nekisodródott a lécemnek. Én már felkészültem a becsapódásra, végül éppen csak súrolt (különben is 90 kg vagyok), de ő elesett. Ekkor még nem sírt, hanem rövidesen megjött a mama is, akinek sötét felhőként árnyalta arcát a harag. Szerencsére én ebből már nem kaptam, de a kissrácnak azonnal meghatározta a büntetés mértékét, mert ezután pityeregve, láthatóan megbánva tettét, csúszott a felvonóhoz. Szerencsére sérülés nem történt. Remélem a büntetés is enyhült, miután bemagolta a FIS 10 pontját.
P1310257.JPG
P1310252.JPG
P1310272.JPG
P1310243.JPG
P1310254v.jpg
P1310276vv.jpg
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2017.02.22. 14:15
Csak annyit pontosítanék, hogy ez nem két hegy, hanem egy folyamatosan emelkedő hegygerinc, aminek a túlsó legmagasabb vége az Areh. Közben is vannak jó pályák, amik sajnos a gyatra hóhelyzet miatt egyre ritkábban mennek (pl.Partizanka). Ha van elég hó össze is lehet sízni az egészet, bár az átkötések néhol munkásak. Régen sokat jártunk ide, jó kis hely, örülök, hogy nektek is bejött.
Előzmény: (TheJack 194503)
TheJack
16 élménybeszámolót írt
16
11 éve tag
2017.02.22. 14:00
Sziasztok!

Február 16-19 között voltunk 4 teljes napot Mariborban. Szállásunk a Bolfenk hegyen volt a hegyállomástól kb. 3 percre gyalog, azaz pályaszállás. Kellemes kis apartman 1 hálószobával és nappali-étkező-konyhával. 4 felnőtt és 1 gyerek kényelmesen elfért. A szállással kapcsolatban két negatívum, hogy nem volt mikrosütő (megoldottuk sütővel), és vékonyak a falak. A szomszéd apartman nappalija szomszédos volt a mi hálószobánkkal, így mindent lehetett hallani.
A pályák:
Ahogyan azt korábban többen is megírták itt két hegy van és ezeket kötötték össze. Mivel hó hiányában az összekötő pályák nem üzemeltek, ezért valóságban is két külön pályarendszerként üzemelt.
Bolfenk:
Ez van alacsonyabban, ezért itt már érezhetően olvadásnak indult a hó csütörtökön délután és pénteken már délelőtt is. A felső rész nagyon jól van felépítve a tanulók szempontjából. Az 1-es pálya tetejénél a kicsiknek varázsszőnyeg és tanulópálya, a bátrabbaknak tányéros felvonó. A tányéros már kiszolgálja az 1-es kék pálya felső szakaszát is. Az 1-es pálya hosszabb felső része kellemes lejtésű egy nagyobb letöréssel. A szakasz végétől a pálya elejére egy régi 2 üléses felvonó visz fel (lassan). Innen a pálya további szakasza és a piros 4-es induló része hóhiány miatt le volt zárva, így a piros 5a pályán lehetett csak elindulni. Kezdőknek nem ajánlott erős letöréssel. Az 5a többi szakasza kellemes a haladók részére, de kezdőknek is teljesíthető. Az 5a-ból ismét lehetett használni a kék 1-es alsó szakaszát, amely a kabinos felvonóhoz vitt. Ez egy modern, gyors felvonó, így a kék1-piros5a-kék1 útvonalat használtuk a legtöbbször. Kezdő barátunk pedig a kék1 felső szakaszán gyakorolt a kétüléses felvonóval.
Areh:
Pénteken délután átmentünk busszal a másik hegyre. A buszmegállóban meg kell nézni a pontos indulási időpontokat, de felhívják a figyelmet, hogy ezek hozzávetőleges időpontok. Esetünkben a busz pontosan indult. Kb. 10 perc alatt átvitt minket a másik oldalra. Mi elsőnek a kék 19 pályát választottuk, hogy elérjük a beülős felvonót. Ez egy keskeny bemelegítő-közlekedő pálya.
Aztán elénk tárult a varázslat: A piros 23 pálya. Széles tepsi, kellemes lejtőkkel, igazi carving pálya. Már-már azt hitte az ember, hogy egy gleccseren van. A pálya lejtéséből adódóan olvadásnak nem láttuk nyomát. Mivel megtetszett a pálya, ezért itt töltöttük a szombat és vasárnapot is. A 23-on van egy erős letörés, amely délutánra már kijegesedett a sok fékezés hatására. Emiatt a létszám is kb. harmadolódott, így alig voltak a pályán (de baleset nem volt).
Vasárnap megnéztük a piros 16 pályát is, de az inkább egy erős kék vagy rózsaszín.
Ami feltűnő, hogy a 24-eshez tartozó tányéros és a 16-oshoz tartozó csákányos viszonylag gyors volt az osztrák terepekhez képest.

A látogatott hüttékben kedvesek voltak, a kiszolgálás gyors volt. A mellékhelyiségek tiszták.

Összességében kellemes 4 nap volt, előzetesen rosszabbra számítottam, de a piros 23 pálya csodás. 4 napot el lehet tölteni itt. Jól elfáradtunk. Havasabb időszakban érdemes meglátogatni, most elég kevés volt a hó. Ami nyitva volt az rendben volt, de sok volt a lezárt pálya vagy pályaszakasz. A honlapon írt hóvastagságok és nyitott pályák száma megfelelnek a valóságnak.
Maris
3 élménybeszámolót írt
3
10 éve tag
2017.02.08. 20:05
SziaSztok!
17.én mennénk Mariborba esetleg valaki tud friss hó és pálya adatokat mondani???
Köszönöm előre is!
Esetleg este valami szórakozási lehetőség???
Maris
3 élménybeszámolót írt
3
10 éve tag
2017.02.08. 20:03
SziaSztok!
17.én mennénk Mariborba esetleh valaki tud fross hó és pálya adatokat mondani???
Köszönöm előre is!
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.01.31. 16:11
Most érkezett hivatalos válasz, miszerint: "a felsorolt sípályákba nem számolták bele az edzőpályákat, oktatópályákat, összekötő síutakat, ez okozza az eltérést".

Más kérdés, hogy ez ténylegesen kiadja-e a 10 km-es különbséget, de ez a hivatalos álláspont és nekünk ezt kell feltüntetnünk.
Előzmény: (admin3 193152)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.01.23. 16:56
Köszi az észrevételt a pályakilométereket illetően.

Érdekes, az itteni http://www.visitpohorje.si/en/ski-trails-and-lifts/ pályák listáját összeadogatva 32,9 km jön ki valóban, de alul a "TOTAL"-nál 42 kilométert írnak ki, nem nagyon ment a matek arrafelé :)

Utánajárunk, melyik lehet a helyes információ.
makaigyozo
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2017.01.23. 15:36
Sziasztok! jan 13-15 hétvégén voltam Mariborban, az akkori képet tudom leírni, gondolom nem sokat változott. Pénteken utaztunk, szerettem volna esti sízni, de az akkori havazások miatt nagyon lassan értünk oda, le is maradtam a sízésről, de még a vacsiről is. A Videc szállóban foglaltam, kicsit olcsóbb a többinél, kaja teljesen rendben, a wellness részlege is nagyon jó- élménymedence, jacuzzi, szaunák, pici szépséghiba, hogy a szombat esti "földrengés" is bennfoglaltatik az árban. Közvetlen havazás után voltunk, ez meglátszott a pályákon, az erősebb letörések jégig lefötörve, összekupacolva, ez nehezítette a dolgunkat. Mivel kevés pálya van nyitva, és hétvégén voltunk, a tömeg -főleg a Bolfenken-, nagy volt, ez tovább rontott a helyzeten, de lehetett sízni. Mikor át akartunk buszozni az Areh pályáira, nagyot szívtunk, mert a busz a kiírthoz képest 30 percet késett(szlovén precizitás???), és végtelen lassúsággal vánszorgott fel az Areh-ra, másnap már okulva , autóval mentünk ki, és csak a bakancsomat kellett levenni, már mentünk is, így 15-20 perc az átköltözés. Az Areh kellemes hely, gyönyörű, hosszú és széles pályák (Pisker) 6os ülőlifttel, meg egy kis húzólifttel. Bár itt nem volt tömeg, a letöréseket viszonylag hamar lekotorták, maradtak a huplik és a jég, voltak sokat akik a pályán kívüli havat választották, ott viszont kevés volt a hó, előbújt a talaj. Az Areh központi részén van egy nagyon szupi piros pálya(inkább kékespiros), a Ruska, ezen lehetett dörgetni rendesen, gyengesége, hogy csákányos lift szolgálja ki, hamar elfáradtunk. Van itt még tanpálya is.
Szóval nem rossz ez a Maribor, csak kissé sportos, sokat kell korcsolyázni, vagy lecsatolni, buszozni. Inkább hétköznapra ajánlanám, akkor talán kevesebben vannak.
Még valami. A legtöbb hazai fórumon Maribor úgy szerepel, hogy 40-42 km sípálya van. Nos, ez feltehetőleg nem igaz, ezt kb alátámasztja a Marprom honlapja, ahol a működő pályákat úgy írják ki, hogy pl 40% van nyitva, tehát mondjuk 12km a 33,8km ból. A számok nem pontosak, csak az össz km az állandó, amit ők most 33-34 km nek tartanak.
A büfék jók, de nem olcsók, ezek már inkább osztrák árak, sajnos.A tájékoztatásról sem tudok jókat mondani, aki először van ott, össze kell szedje magát rendesen. Mi van nyitva, mi nincs? Kevés a pályatérkép, a pályákat jelölő tábla stb. Kicsit gazdátlannak tűnik.
Vadtehén
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2017.01.17. 09:29
Sziasztok!
Elérkezett az idő, pénteken mennék Mariborba. VAlaki, aki mostanában volt, vagy jelenleg is ott van, tud valami információt a hóhelyzetről? Mennyire járható az út? Esetleg jön valaki még mostanában arra? :)
hajosovics
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2017.01.01. 18:06
sziasztok! esetleg valaki a közelmúltban, vagy most kint van Pohrjén? érdekelne a valós hó és felvonó helyzet, ill. jegy árak!
üdv.:HAJosovics
dzseki
6 élménybeszámolót írt
6
9 éve tag
2016.12.29. 19:20
Ha jól értem, 30-án a stadion zárva lesz, a szlovén csapat edzése miatt. Remélem, a felső pályák nyitva lesznek. http://www.visitpohorje.si/snezni-stadion-bo-30-decembra-zaprt-do-10-ure/
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2016.12.25. 13:36
Én sajnos nem tudok ilyenről, de érdemes bemenni városi buszjárattal (a kabinos alsó állomásától indul) Maribor belvárosába (kb. 15 perc), ott vannak lehetőségek bőven, pl. https://www.facebook.com/KLUB-PLUS--105611786175955/ és megannyi bár/étterem/kocsma.
Előzmény: (Maris 191426)
Maris
3 élménybeszámolót írt
3
10 éve tag
2016.12.25. 11:30
Sziasztok!
Szeretném kérdezni,hogy az aréna hoteltől van a közelben szórakozóhely,hütte???
Vadtehén
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2016.12.21. 11:01
Kedves Győző!

Köszönöm az információt. Pécsről utazunk. Nem tudom már, hogy hol hallottam/olvastam egyszer, hogy a több napos jegyek elvileg érvényesek az esti síelésre is. De én is csak azt láttam a honlapon, amit Te is írtál. Gondoltam, aki szokott járni Mariborba, talán ismeri a rutint.
A mostani kedvezmények árak valószínűleg januárra már nem lesznek. No mindegy, még van egy-két hetem indulásig, talán kiderül. :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.