Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Brockey által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (205)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.11.16. 23:45
Már nagyon bizsereg a talpam és azon gondolkozom, hogy nov 28-i hétvégén el kellene ugrani valahová. Sőt, péntek-szombat-vasárnapra gondoltam. Mivel van szezonbérletem Heiligenblutra és Hinterstoderre, ezek közül lenne az egyik 28-29-én, ha minden jól megy (a jelenlegi melegfronttól is függ még, meg hogy van-e kedvem 150 km-rel többet autózni).
A kérdésem az, hogy pénteken, azaz nov. 27-én melyik síterep lesz nyitva szerintetek? Saalbachot mintha láttam volna, de az még messzebb van, valami közelebbire gondolnék. Vagy a legjobb az lenne, hogy Heiligenblut a hirdetettel ellentétben nem 28-án, hanem 27-én nyitna. Tavaly is így volt, ha jól emlékszem.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.10.22. 14:27
Péter!

Köszönöm az értékes hozzászólást. Akkor szerintem megpróbáljuk a 120-as lécen megnagyobbíttatni a kötést egy fúrással a nagyobbiknak (a 120-as lécet amúgy sem akarom eladni, mert később jó lesz a kicsinek), a kisebbiknek pedig amúgy is kell cipő, úgyhogy a 90-es lécet 110-esre cseréljük (majd megmérem a szájmagasságát, szerintem 110 körül lehet), az elég lesz egy ideig neki. Irány az Imola!

Üdv:

Császár Barna
a. Brockey
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.10.21. 23:59
Az én véleményem szerint nem olyan rossz terep ez. Tavaly március végén voltam 1 hetet itt és február végén 1 napot (+ 1 napot Wurzeralmon). Az árairól nem tudok nyilatkozni, mert nekem skisport.com féle szezonbérletem volt, ami ide is érvényes volt, ezért is mentem ide. Ez 285 € és érvényes másik 5-6 síterepre Ausztriában szétszórva (Heiligenblut, Lackenhof a legismertebbek), így 15 éves korig ingyenes szezonbérletet kaptak a gyermekeim is. Szerintem gyönyörű a kilátás, a panoráma nagyon szép, elég megnézni a galériában található képeket (nekem is hasonlóak vannak). Azzal egyáltalán nem tudok egyetérteni, hogy rövidek a pályák. Persze, nem egy Saalbach, vagy egy szuper francia-svájci nagyterep, de pl. Lackenhof pályái sokkal rövidebbek, 1 hét alatt még a gyerekeimmel együtt síelve is meguntuk, itt volt olyan pálya, amire nem is jutottunk el. Szerintem még a középső állomásig sem annyira rövid, de a tetejéről az aljáig kifejezetten hosszúnak mondanám.
Február 28-án, szombaton síeltünk Wurzeralmon, bár nem voltak kevesen, de várni a felvonónál nem nagyon kellett (max. 1-2 perc). Ez egy kisebb terep, kb. Lackenhof szintű, de 1-2 napra pont jó. (Főleg annak tükrében, hogy ha Hinterstoderen sokan vannak, ez jó alternatíva) Kb. félméteres friss hó volt, fantasztikus látványt nyújtva, a hütték tetején meg pár parkoló autón, egyszerűen gyönyörű volt. Itt tényleg rövidebb pályák vannak, de ez 1 napra nem okozott nehézséget.
Március 1-én vasárnap hatalmas tömeg volt Hinterstoderen, ilyent én Ausztriában még nem tapasztaltam. Az alsó állomásnál kb. 40 percet kellett várni (araszolni), a középsőnél kb. 10-15 percet, ez tényleg borzasztó volt, én is a szlovák horror kategóriába soroltam. Viszont március végén semmi ilyesmit nem tapasztaltam, gondolom, a februári hétvégék a húzósak ebből a szempontból.
A mi problémánk másból adódott. A középső lifthez vezető sípályák (4-5 felől is meg lehet közelíteni) mindegyike annyira lankás, hogy jó messziről kell nekiereszteni, hogy egyáltalán odaérjen az ember a lifthez, ne kelljen deltázni. Ezzel még nem is lenne probléma, viszont a gyerekek - testsúlyuknál fogva - képtelenek erre, nekik itt mindig küzdeniük kellett.
A havazásra sem lehetett semmi panaszunk, minden reggelre esett hó, egyik nap 20-30 cm, nagyon jól lehetett szűzhavazni is. Mácius végén ez több volt, amit vártunk, igaz délutánra az alsó pályák nedvesek-latyakosak voltak, de felül nem volt gond.
Nagyon jó a megközelíthetősége, az A9 sztráda mellett van, tűlünk (Siófok) kb. 400 km, szerintem gyorsabban oda lehet érni, mint az alsó-ausztriai terepekre (Lackenhof, Hochkar)
Mindent összevetve, nem rossz terep, én még valószínűleg visszatérek a gyerekeimmel (15 éves korukig) a szezonbérlet miatt (ha nyitva lesz, november végén is egy hétvégére), bár kíváncsi leszek a nem februári hétvégi forgalomra. Remélem, azt a tömeget nem kell újra átélni.
Előzmény: (galmate83 70521)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.10.21. 20:12
Ugyanaz a kérdésem, mint tavaly. Gyerekeim 9,5 és 7,5 évesek, 140 és 124 cm magasak, az állmagasságuk 120 és 105 cm, szerintem elég jól síelnek, és ugyanaz a 120 és 90 cm-es lécünk van, mint tavaly. Szerintetek ezek idén még jók lesznek?
Én nem erőltetném a hosszabb lécekre cserét, mert az egyrészt pénzbe kerül, másrészt meg kisebb léccel könnyebb boldogulni (a fékezést leszámítva), de sajnos a sícipők mindenképpen cserére szorulnak. A nagyobbiknak már jó a feleségem sícipője (a feleségem térdszalagszakadás miatt idén nem fog síelni, tehát a kislányomnak idén nem kell venni új gyereksícipőt), viszont a 120-as léc kötésébe nagy. Vagy a kötést próbáljuk meg egy üzletben átfuratni nagyobbra, vagy nagyobb cipőt befogadó kötésű sílécet veszünk, vagy kisebb hosszal rendelkező sícipőt. Vagy eleve egy nagyobb sílécet (130 cm-es)?
A kisebbiknek pedig nagy a nagyobbik gyereksícipő (pedig az jó lenne a 90-es sílécbe) és kicsi az általa tavaly használt kisebb gyereksícipő, tehát neki mindenképpen venni kell egy kettő közötti cipőt. A kérdés csak az, hogy, 90-es, 100-as vagy 110-es lécbe valót?
Szerintem tényleg jól síelnek, hála a tavalyi 3*1 hét síelésnek (és nem tavaly kezdték). Szerintetek milyen léc lenne az ideális nekik? Előre is köszi a válaszokat!
Előzmény: (Brockey 54418)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.12. 21:07
Egy utcával lejjebb van a sífelvonóhoz képest, de kb. 300-400 m így is. Ezért mondhatták, hogy gyalog sincs messze. A posta és a lovagló-akármi között van.

Jó síelést kívnok!
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.12. 14:34
Batus, megvan a 220 cm hó. Lehet, hogy a cikket véletlenül 1 héttel korábban közölték le?:-)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.12. 09:57
:-)
A Hunguest Hotel nincs messze az alsó kabinostól, ugye? Majd otthon megnézem térképen.
Hát igen, mi 6 főre 308,50 Eurót fizettünk egy heti szállásért a csákányos lift mellett, jó, mondjuk nov. 22-29 közöttre (ez kb. 7 E/fő/éj). Gondolom a hotelben kicsit több lesz még az akciós árral is. Na meg 3 héttel később van.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.10. 17:44
A http://www.snow-forecast.com/maps/static/alps/next3days/snow szerint a következő 3 napban 25-50 cm hó fog itt esni. Az eső szerintem a fentebbi régiókban kizárva, ott most is -7--8 fok van, nem hiszem, hogy ez 0 fölé menne. Max. Heiligenblutban tudom elképzelni az esőt, de ott sem nagyon. Inkább azt tudom elképzelni, hogy a nagy havazás meg beborulás fog gondot okozni.
Egyébként hol fogtok lakni?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.09. 15:27
A síbuszokról nem tudok nyilatkozni, mert mi fent laktunk a hegyen, kb. 1700 m magasságban, a Tauernberg csákányostól kb. 50 m-re, a Tauernalm hütte mellett. Annyira előszezon volt, hogy a hütték sem voltak nyitva, csak utolsó nap, amikor megnyitott a 3 kabinos lift, akkor meg szinte egész nap síeltünk. A feleségem balesete után másnap vettem a szomszédos Tauernalmban 1 liter forralt bort, ami 14 Euroba került és átvihettem kancsóstól poharastól a szomszédba.
A pályákról sem tudok sokat mondani, mert utolsó napon is csak 3 pálya vált elérhetővé. Az általam már említett 10. számú, ami a völgybe, Heiligenblutba vitt le, ez tetszett a legjobban, a Schareckről a középső állomásig vivő, ez is tökjó, csak egy kicsit hosszú volt a gyerekeknek és a Schareckről a Panoramabahn irányába levivő, ezt nem is találtam ott hirtelen meg, később meg beborult és örültem, hogy lejutottam a Schareckről a középső állomásig (Rossbach).
Ami a legkirályabb volt, az az, hogy rajtunk kívül szerintem max. 10-15-en mentek a pályákon, amelyek nagyon jól meg voltak csinálva, az a ratrak utáni csík volt látható az összes pályán és én ezt nagyon szeretem. Néhol, ahonnan lefújta a szél, egy kicsit jeges volt, de ahogy esett a hó, ezeket is beterítette és egyre jobbak lettek a pályák.
Na ennyit egyenlőre, majd még írok.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 12:19
Még annyi, hogy a https://www.skiline.cc oldalon többek között a heiligenbluti sípályán síelt km-eket diagram formában (idő-magassági szint) ki lehet utólag nyomtatni a síbérlet számának megadása után. Szerintem egész frankó dolog!
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 12:16
OK, vond kérdőre:-)

A lényeg, hogy mindegy, hogy 150 vagy 220 cm, tényleg április 19-ig kitartson és bárki, aki ide megy, kiváló hóviszonyokkal találkozzon.

Nov. 28-án pénteken már látszott, hogy jól fog alakulni, délután szakadó hóesésben a gyerekeimmel kiválót síeltünk a 10. számú, Talabfahrt-on, ami a kedvenc pályánk lett.
Délelőtt a hosszabb, Schareck-ről lejövő pályán is lehetett síelni, de aztán beborult és nem lehetett semmit látni.
Egyébként egész héten (Nov. 23-27) csak a Tauernberg csákányos volt nyitva, ahol nagy bosszúságunkra egyik oldalon a szlovén, másik oldalon meg a horvát sícsapat edzett a kapuikat kitűzve. Azt a buckahalmot, amit produkáltak, meg fekete pályává lehetett volna minősíteni. És sajnos, meg is lett az eredménye, mert szerdán délután a feleségem lécének az egyik bucka befogta az elejét és megtekerte a térdét. Térdszalagszakadás. Ő emiatt már idén sajnos nem síel velünk.:-(
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 11:46
Köszi, Stani. Akkor most melyiknek higgyünk? Az ORF által megszólaltatott GmbH vezetőnek vagy a GmbH honlapjának?:-)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 11:29
Nem kötözködni akarok, de egy kicsit megkérdőjelezném a cikk számadatait. Az, hogy 150 cm hó esett az utóbbi napokban, meg hogy 220 cm van a Schareck tetején, nem állja meg a helyét, legalábbis a hivatalos honlap https://www.gross-glockner.at szerint. A tegnapi és mai hójelentésükben is 100-150 cm szerepelt. 150 cm hó kb. 1-1,5 hét alatt eshetett szerintem. Mi nov. 29-én jöttünk haza, akkor zendített rá, addig 0-30 cm-t írt a hivatalos honlap. A cikk dec 5-i, tehát 1 hét alatt esett elvileg 100-120 cm. Nem néztem minden nap, de 2 nap alatt nem hiszem, hogy olvadt volna 70 cm-t.
Január 24-től megyek újra, így én is örülök a jó híreknek, de azért túlzásokba nem kellene esni, nem tudom, hogy a cikk forrását honnan vette a sielok.hu (Batus).
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 12:57
Na, megjött a válasz:
"Dear Mr. Császár,

management decisions base on economical reasons and wont change with weather conditions. There will be only t-bar lift and slope Tauernberg during next days. On week-end 29./30.11. we are going to open more slopes - with the utmost probability Schareck and Fallbichl.

Sorry, but we dont have other news.

BR Heidi Müller"

:-(
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 10:54
Azt írták, hogy hétfőtől péntekig csak ez fog menni. Nov. 28-30-ra pedig írnak valami Elan Opening-et, de semmi más infó nincs. 28-a péntek, az ottani utolsó napunk, talán ekkor több felvonót is megnyitnak.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 10:12
TibiF, köszi a választ.
Pedig bíztam benne, hogy ha hó van, meg a ratrakok ott vannak, az emberek, akik vezetik őket, nincsenek szabadságon, akkor megcsinálnak legalább egy lentebbi pályát, amit kabinossal lehet használni.
Úgy foglaltam le a szállást még szeptemberben, hogy ha nincs hó, nem baj, mert pihenünk, kirándulunk, de most, hogy ott lesz a sok hó, kicsit többre vágynék, mint egy csákányos lift 1,5 km pályával egy héten keresztül.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 08:58
Heiligenblut-Grossglockner szombaton (22-én) nyit egy csákányos felvonóval (Tauernberg). Ez a Mölltaltól kb. 25 km-re van. Eddig a pozitív hír. Ami a rossz hír (legalábbis nekem, mert 22-29 között megyünk), azt írták e-mailben, hogy egész jövő héten állítólag csak ez az egy szem felvonó lesz nyitva, akármennyi hó is esik. Ezt mondjuk nem értem, miért van. Gazdaságossági szempontok? Mindenesetre írtam nekik egy elégedetlenkedő e-mailt, várom a válaszukat.
Egyenlőre úgy tűnik, hiába örültem a beszúrt képnek:-(
alpssnownext3days-20081120.jpg
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.14. 10:55
Klaci, semmi gond.
Egyébként az állukig 100 és 120 cm. A kicsinél még mindig bennem van, hogy egy 100-as lehet, hogy jobb lenne.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.13. 14:15
Nálam, mint szülő nem szempont a gyerekem száguldozása, neki lehet, hogy az lenne:-) Tavaly a kisfiam kezdett ráérezni a sebességre, elkezdett száguldozni, egészen addig, amíg egyszer erősen pofára nem esett, megütötte magát, aztán a nagy bömbölés után sokkal óvatosabb lett.

Egyébként csak azt írtam, nem tudom, hogy nem kicsi-e nekik, nem azt, hogy mindenképpen nagyobbat akarok venni. Nem értek hozzá, ezért kérdeztem.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.12. 10:10
Szab, köszi a választ. Egyébként felhívtam az Imolasportot, ott is ugyanezt mondták, plusz még annyit, hogy a hosszabb léc akkor jó, ha szempont a gyorsabb siklás. Ez meg nálunk nem szempont (most még).
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.