Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Brockey által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (205)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.11. 10:44
Na, mai nappal lezárták a Grossglockner Hochalpenstrasse-t, mert a honlap szerint holnap délelőttől havazás várható. Ez ugye azt jelenti, hogy már csak a kabinos lift középső állomásáig lehet kocsival felmenni (gondolom szükség esetén csak hólánccal)?
A sípálya honlapja szerint a várható nyitási időponjuk nov. 22-e. És frissítették a hójelentést:-) Ott találtam az új időpontot. Ami még nekünk pont jó lenne.
A mai időjárás szerint szerdán 4pelyhes, csütörtökön 6pelyhes havazás lesz a Scharecken (2600 m)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.11. 09:16
Persze elolvastam az előző hozzászólásokat, de azért kíváncsi lennék a véleményetekre. 6,5 (117 cm magas) és 8,5 (136 cm magas) éves gyerekeimnek, akik síeltek már velünk (a kisebbik 3*1 hetet, a nagyobbik kb. 5*1 hetet), van egy 90 és egy 120 cm-es léce. Az állmagasságukat most nem tudom, de este majd megmérem és beírom, de hátha addig is valaki elmondja a véleményét arról, hogy jók-e ezek a lécmagasságok, vagy már nagyobb kell. A nagyobbiknak azt gyanítanám, hogy OK, a kisebbiken gondolkodom, hogy nem kicsi-e. És ha úgy döntenék, hogy a kicsiét cserélem, akkor nem lenne-e túl nagy neki a 120-as?
Előre is köszönöm, ha valaki kiokosít.
Még valami a gyerekes szülőknek. Nagyon tudom ajánlani az Imola Sport nevű boltot Érden ( https://www.imolasport.hu ), ahol a 140 cm-es lécig becserélik az előző évben ugyanott vett gyerekléceket-cipőket egy nagyobb méretre. Szerintem ez egy nagyon hasznos segítség, amikor a gyerekek elég gyakran növik ki a cuccaikat és elég sok pénzbe kerülne egy nagyobb méret vásárlása.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.10. 17:36
Szerdára "hatpelyhes" havazást mondanak. Remélem, most megjön a tél:-) És akkor már csak jövő szombatig kell várni.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.09.12. 10:01
Stani, köszi a tippet. Megnéztem a Hinterstoder honlapját, ott 11.29-re írják a tervezett nyitást, nekünk pedig csak 11-22-29. között jó. Aztán hátha itt is, ott is lesz hó, és így mindegy lesz, hová megyünk. Talán már most hétvégén elkezd esni, ha nálunk eső, ott hó lehet.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.07.20. 16:01
Köszi a hozzászólásokat. Igazából éves bérletet akarok venni magamnak meg a feleségemnek (okt 31-ig 279 Euro/ fő), amivel a gyerekeink (15 éves korig) ingyen síelhetnek a szezonban. És nemcsak itt, hanem másik 5-6 helyen is Ausztriában ( https://www.skisport.com ). Szeretnék többször is elmenni, de csak minden hónap 20-30 között tudok menni. Decemberban drága a pályaszállás, amit kinéztem, akkor Lackenhof fog bejátszani, január meg február meg még messze van, úgyhogy novemberre ezért néztem ki ezt a helyet. Meg kíváncsi is vagyok rá. Így, hogy éves bérletünk lenne és többször mennénk, nem olyan nagy gond, ha nem lenne hó (persze jó lenne), kirándulhatnánk is.
Tudom, tudom, lejjebb olvastam, hogy nem ajánlják családosoknak, de ha velem vannak, nem féltem a gyerekeimet, tavaly simán lejöttek a piros pályákon Lackenhofban, az erdőből még nekem kellett kiparancsolnom őket, csak a fekete pályákra nem jutottunk, mert esőt kaptunk az utolsó 2 napra. Viszont nem freeridolni mennénk, ezzel csak azt akartam mondani, hogy annak a hiánya sem gond. Szállás dec 6-ig 235 vagy 320 Euro négyünknek egy hétre az alsó (völgyállomáshoz vivő) piros pálya mellett. Csak ezt minél előbb le kellene foglalni, ezért kérdeztem.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.07.13. 20:16
"Heiligenblut nagyon hóbiztos, azonban ezt nem a hóágyúknak, hanem kiváló mikroklímájának köszönheti, így itt már november végétől megkezdődik a szezon"
Ez szerintetek tényleg így van? Nov 22-29 között mennénk, a honlap szerint nov. 15-én nyitnak. Kinek mi a véleménye?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.21. 14:25
Szia Katka!

Akkor mi váltunk titeket az apartmanban. Tanuláshoz szerintem jó lesz még így is, mivel a Kids Park mellett van. A "visz el" azt jelenti, hogy te is tanulsz? Vagy csak a kislány?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.21. 08:50
Ymibá!
Én is 27-től foglaltam 5 éjre, én is egy kicsit izgulok, hogy mi lesz. Nézegetem az időjáráselőrejelzéseket. Accuweather.com, wetter.at, snow-forecast.com, tw1.at meg a panorámakamera előrejelzését. Na, ezekből annyit sikerült leszűrnöm, hogy ha netalán hó nem is esne (ha Magyarországra mondja, ott is kell lennie, ha onnan jön), legalább mínusz fokok lesznek. A snow-forecast.com szerint keddről szerdára virradó éjszaka esni fog 5-10 cm hó.
Meg lesz egy Int. Ö. Jugend Meisterschaft 28-31 között. Ilyenkor - gondolom - minden nap egy fél napra lezárnak egy pályát. Remélem, ez egy fentebbi pálya lesz és az alsó kékeket békénhagyják. Te nem tudsz erről valamit?
Tényleg és hol lesz a szállásotok? Találkozhatnánk és ihatnánk egy glühwein-t. Miről lehet majd megismerni benneteket? Én fekete síkabátban és világosbarna nadrágban leszek, feleségem piros-fehér-fekete kabátban, és egy 8 ill. 5ésfél éves kisgyerekkel fogunk síelgetni. Először csak 2-3 napra akartam menni, mert van egy fő foglalásunk február 24-től egy hétre (Wolf's Revier, a régi posta épülete, én kérdeztem tőled, hogy hogyan lehet oda lesíelni), de felkínálták (Margarete Teufel, a Kids Park mellett), hogy 300 Euróért 5 éjre adnak egy 4fős apartmant. És úgy döntöttünk, hogy élünk a lehetőséggel, hátha ez segít a gyerekek sítudásának fejlődésében.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.19. 13:31
Egyébként elé aggasztó a hó-, és időjáráshelyzet. Az Ötscherbahn-t bezárták a hozzá tartozó 3-5-7 pályákkal együtt, és láthatóan esik az eső, +2,5 °C van.:-(
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.19. 13:29
Senki nem tud 8-ótok közül németül? Csak pár mondatot kell leírni: Haben Sie frei Zimmer von ... bis ... für 8 Personen? Wieviel kostet es?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.15. 13:18
+4°C van most, 60-80 cm hó, 100-130-ról kb. 1 hét alatt, de csütörtökre Schneeschauer-t mondanak. Gondolom, síelni azért még lehet, bár nem ártana egy kis hó. Én is figyelem, mert 30-a körül én is kinéznék.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.12. 19:15
Azt tudja valaki, hogy az éves síbérlethez (sunnycard) kell-e fénykép? Mert ha netalán nem kellene...
Okt 31-ig megvéve 273 Euro, a 6 napos pedig 126.
Ha 2 szülő vesz, 15 éves korig ingyenes az összes saját gyereknek. Ha egy szülő vesz, 10 éves korig ingyenes a gyerekeknek.
https://www.skisport.com
Ja, és még másik kb. 6 másik osztrák helyre is érvényes (pl. Grossglockner, Hinterstoder-Wurzeralm, Patscherkofel, Hochficht, Hochkössen, ezek kicsit távolabb vannak, de ha kevés hó van a közelben, ezeken a helyeken biztos van valahol). Jellemzően piros-kék színű helységnevek, mint Lackenhof.
Nagyon gondolkozom jövő szezonra egy ilyenben.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.10. 21:39
rebka, ha engem kérdeztél, akkor válaszolok: a Wolf's Revier-ben foglaltam, ami a tavalyi posta épülete, egy világoszöld épület állítólag 150 m-re az Eibenkogllifttől. Lehet, hogy ott mentetek el előtte (elvileg emögött van a szánkópálya meg az eiskletterturm). Ez 4fős, egyszobás apartman 62 E/éj-ért. Én valahogy mindig apartmant keresek, mert nagyobb, lehet főzni és én ilyenkor nem szeretek alkalmazkodni semmilyen félpanzióhoz + a gyerekeinknek nem is érné meg, mert az evés nem az erősségük. Én ezzel a 25 W-os égő problémával sohasem találkoztam (az is igaz, hogy ebben az évszázadban még nem olvastam könyvet, de ez offtopic), szerintem csak nem volt szerencsétek.
A szlovák-osztrák dolgot én már rég eldöntöttem, persze én Siófokról könnyebb helyzetben vagyok, mint ti Egerből. Egyébként minden tiszteletem a tiéd, én tudom, hogy 2 gyerekkel milyen nehéz, ez 4-gyel iszonyat nagy megterhelés lehet, remélem értékelik, vagy majd fogják, ha nagyobbak lesznek.
A saját síeléseddel kapcsolatban: aki ennyit megtesz a gyermekeiért, annak fantasztikus akaratereje lehet. Ne add fel! Ha a férjeddel nem megy, te is vegyél 1-2 órát, de a legfontosabb, nem félni. Tényleg egy olyan pályán, ami neked fekszik (még ha a gyerekek lebébipályázzák is) próbálj meg gyakorolni. És merj gyorsan menni, mert maximum elesel, nem lesz nagyobb baj, mindenki esve-kelve tanulta meg. Az élezést próbáld megtanulni és ha ura vagy a léceidnek, arra mennek, amerre te akarod, akkor fogod élvezni az egészet. És még valami: én úgy látom, hogy nagyon sokat teszel a családodért. Éppen ezért ők is megtehetnének neked valamit: 1-2 alkalommal a te sítanulásodat helyezni a középpontba. Ne engedd, hogy mindig a "gyerekek érezzék jól magukat" legyen a legfontosabb. Mert ez egy társas szórakozás és annyi mindent köszönhetnek neked, ez a minimum tőlük, hogy egy kis türelem és tolerancia segítségével felhozzanak téged.
Én Franciaországot javaslom nektek. Tökéletes pályaszállás, olcsó, a gyerekkedvezményeket nem tudom, de én nagyon visszavágyom oda. Nálunk 8 és 5 és fél évesek a gyerekek, ha elég nagyok lesznek egy ilyen hosszú úthoz és már elég jól síelnek ahhoz, hogy az ottani síelés ne csak szenvedés legyen, biztosan visszatérek velük. Én kétszer voltam (Valfrejus és Puy St. Vincent), de nálam az az etalon. Ott a 4000-es csúcsok között fantasztikus körülnézni a pálya tetejéről (ami alacsonyabban van a körülvevő csúcsoktól). Egy hátránya van: a távolsága.

Minden jót:

Brockey
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.09. 21:27
Szia Ymibá, szerintem ezt nekem ígérted, köszönöm szépen az infókat. Én egyébként az alsó kék pályát néztem ki a gyerekeimnek (ami levisz az Eibenkogllift aljába, 8-as számú), vagy a tányéros lift szimpatikussága esetén a 9-es. Aztán jöhet majd a 7-es, ha jól megy nekik.
Még egy kérdés: mit jelent az, hogy "nyitottak gyakorlópályát"?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.08. 23:17
Köszönöm, skioutlet.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.01.08. 18:51
Nem tudjátok véletlenül, hogy az alsó tányéroslift (Seiser, 5. számú) a hozzá tartozó baby pályával (10. számú) működik-e az esős viszonyok közepette-után?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2007.12.31. 16:55
Én inkább arra gondoltam, hogy azért menne távolabb az ember, mert hiába 120 km (nekem 230), ha köves-latyakos, nem olyan jó minőségű a pálya, mert + 3-4 fokokban nem tudnak csodát tenni. És ma pl. Lackenhofban 10 cm hó esett és eddig is - 4-5 fokok voltak.
Azért köszi az infót, és sajnálom, hogy így jártatok. Semmering pl. nálam ezért nem rúg labdába (Szlovákiáról nem is beszélve, de ez már más lapra tartozik).
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2007.12.29. 17:14
OK, Csabee, előre is köszönöm, jó síelést holnapra. Akkor ezek szerint te nem mennél távolabb.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2007.12.29. 15:14
Most milyenek a pályák? A weblapjuk szerint griffig és +4 fok van. Ha január 1-2. körül akarnánk menni, ide mennétek vagy egy kicsit távolabb? (Mariazell, Lackenhof, Hochkar, ahol most is mínuszok vannak és havazást mondanak a következő napokra szemben Mönichkirchennel)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2007.12.19. 21:29
Igen, reggel én is láttam a DunaII-n és az Orf2-n is. Nagyon szemezek Mönichkirchennel, csak egy bajom van vele: csak 2003-as (és attól fiatalabb) születésű gyermekeknek ingyenes. És sajna, a kisfiam 2002. júniusi. Ez a limit máshol mindenhol 6 éves kor, nem értem, miért kellett ezt 5 évre levinni. A 2000.márciusi kislányomnak OK a gyerekjegy, ő már nagyjából tud egyedül síelni, de a picit tanítgatni kell még, az OK, hogy megveszem magunknak a 2 felnőttjegyet (amit szintén nem tudunk kihasználni) de még az övét is. Na ezért foglaltam Lackenhofra egy hetet. Mindezek mellett is 1-1 napra továbbra is szemezek vele a lentebb említett 1-es és 5-ös pálya miatt.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.