Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Lachtal
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Alpengasthof Tanzstatt - 5% téli előfoglalási akció!
ÜZENETEK (815)Időben csökkenő Időben csökkenő
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2006.12.22. 19:27
Üdv Lord76,

valóban voltam már nagy francia sípályán ahol a 7 éjszaka 19.000.- Ft-ba került fejenként, kaja nélkül és csak annyira volt pályaszállás, hogy léccel neki lehetett menni a ház falának. Ebből következik, hogy nem mindig az ár mutatja az igazságot.
Lachtal-ba valóban az ár miatt mentem, de nem hittem azt hogy Alpe'd Huez-ben leszek. Sajnos már csak a teljes ár kifizetése után találtam meg ezt a fórumot. A sípályával nem volt bajom mert nem tudtam kipróbálni. A szállásadók gondolkodásával és viselkedésével volt a bajom. Az pedig, hogy nem hajlandó kitölteni az ott tartózkodásunkat igazoló papírt, nekem arra enged következtetni, hogy valamit eltitkol....
De azt hiszem kár ezt tovább ragozni, hiszen mindenki szubjektívan itéli meg a síutakat, viszont ha sok ember véleményét elolvassuk akkor talán tudunk valamire következtetni. Bennem nem maradt rossz érzés Lachtal-al kapcsolatban ez egy sima tanulság volt számomra. Egyébként sem szoktam kétszer ugyanarra a síterepre menni, hiszen annyi van belőle, hogy győzzem bejárni őket....
Egyébként éreztem már nagyon jól magam 11 km-es sípályarendszeren is (az igaz ott a házigazdák osztrákok voltak....)
Jó sízést és sok havat neked és mindenkinek...:))
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2006.12.22. 09:37
Fabianla! Erre egy rendkívül rövid és egyszerű válasz adható: mert olcsó
Ha már ez a környék, akkor inkább Kreischberg vagy Frauenalpe, "kicsit" tovább autózva meg ott van Turrach, lungai síterepk stb stb...
Lord76
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2006.12.22. 08:13
Üdv Obivanrobi!

Ahogy nézegettem te már jártál Fo-ban is, ráadásul nem is egy kis terepen, úgyhogy biztosan visszalépés volt számodra az a néhány nap, amit Lachtalban töltöttél. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy akik a Tisza-tóhoz mennek nyaralni csalódni fognak, ha a horvát tengerpartot várják tőle. Lachtallal is ez a helyzet. A szállásról pedig minden rosszat hallotatok már, ennek ellenére mégis azt választottátok, gondolom azért mert olcsó volt. Bocs, de ha a sok rossz tapasztalat ellenére is ennél a helynél maradtatok, akkor nem tudlak sajnálni.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.12.21. 23:03
Én pedig cáfolom. A pályák amikor voltunk kifogástalanok voltak, a szállás (Arton) is teljesen kultúrált és megfelelő. jót kell kifogni ez igaz :-)
fabianla
21 élménybeszámolót írt
21
18 éve tag
2006.12.21. 21:42
Maximálisan egyetértek az elöttem szólóval! Csak azt nem értem, miért nem hiszik el az idelátogató honfitársaink, hogy ennél milliószor jobb helyek vannak Ausztriában. Időben, távolságban nem vagy csak 1-2 órával meszebb, árban teljesen hasonló fekvésben, szolgáltatásban, sípályákban fényévekre jobbak. Ha már egyszer Ausztriába megyünk síelni, miért a leggyengébb helyet választjuk?? Ennél a Szlovák sípályák is sokkal jobbak... Na jó nem ragozom tovább. Nekem sem tetszett Lachtal.
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2006.12.20. 10:04
Sziasztok,

megjártuk Lachtal-t, tegnap este érkeztünk haza. Reménykedtem benne, hogy az a sok rossz amit olvastam itt a fórumon talán már nem igaz. Azt hiszem sajnos nem így van. Familienhaus Tanzstatt-ban laktunk. A legnagyobb baj a kajával és a szállásadók hozzáállásával volt. Nem akartak adni róla semmilyen papírt ("vendégbejelentő"), hogy ott lakunk. Ami azért baj, mert ennek bemutatásával olcsóbb lett volna a síbérlet. Úgy éreztük, mintha mi lennénk értük és nem ők értünk. Értem én hogy olcsó, de reggelire két zsemle, öt fél szelet átlátszóan vékony sonka, két szelet uborka és két negyed szelet paprikakarika(!!!) egy kicsit kevés. A vacsorára kapott tarhonya 5 kis pörkölt húsdarab és tasakos gombakrémleves láttán éreztem magam rosszul. Egyetértek az előttem írókkal, hogy egy szezon alatt akarják megszedni magukat. Ez így sajnos nem működik szerintem. Én senkinek sem fogom javasolni, hogy ide menjen. Egyébként saját fürdőszobás tiszta szobák voltak, de az ágy olyan hepehupás, hogy aludni nehéz volt rajta. Másnap sielés közben elgondolkodtam rajta, hogy nem szabad egy bizonyos minőség alá menni (pénz ide vagy oda), de ez az a szinvonal ami elrontja a másnapi sízés örömét....:(((
A sípályáról nincs tapasztalatom mert inkább átmentünk sízni Murau-ba a kevés hó és az állandóan fújó szél miatt. Az biztos, hogy ha valahol elkezd esni a hó akkor itt esik elsők között. Az utakat sajnos nem takarították, ha nincs nálunk hólánc nem tudunk felmenni a hegyre.
Egy szóval én soha többet nem megyek Lachtal-ba....
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.12.18. 16:06
Lara, van egy jó hírem, ma havazik és ágyúznak is (most még a képeken is látszik) és állítólag még hidegszik az idő, reméljük nyitnak még meg pályákat, mire mentek.
Jó utat és írd meg, hogy milyen volt, mi 1 héttel később megyünk mint Ti.
Üdv,
Gergő
foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.12.15. 13:07
Hát néhányan csúszkálnak, de ahogy nézem csak a Heberlift van nyitva, a 6ülésesen még az ülések sincsenek fent(foto2a). Azért reménykeltésnek ez is jó. :-)
foto2.jpg
foto3.jpg
foto2a.jpg
Lara78
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2006.12.15. 08:59
Akkor nem marad más hátra, reménykedjünk:)

Köszi a bíztatást és a képeket!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.12.14. 16:11
Hát 7főn és kedden hóágyúztak 1000el, legalábbis a 6üléses alatti pályákon. A csatolt képeken a pályán a reggeli fényben ratraknyomokat lehetett látni, most meg úgy néz ki, mintha vki csúszna is. A honlapon meg továbbra is azt írják, hogy holnap nyitnak. A Schönberg és Tanzstatt pályák aljának barnaságát nézve kétségkívül Teilbetrieb lesz, de nyitnak. A pályákon kívül az alsóbb részeken tényleg elolvadt az a kevés hó ami esett a 7végén.
Obertauern mint pótmegoldás bennem is felmerült, csak mi csoporttal megyünk, busszal, nem én döntök. A szervező azt mondta, hogy ha Lachtal nem lesz nyitva, akkor megtaláljuk a megfelelő megoldást...
Remélem erre nem lesz szükség! És a remény hal meg utoljára... :-)
foto2.jpg
foto3.jpg
Lara78
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2006.12.14. 14:15
Ez van legközelebb?
Elvileg pályaszállásunk lenne, dehát ez van:(
Azért köszi!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.14. 14:03
Obertauern ott van nem messze, olyan 100km.
Lara78
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2006.12.14. 14:01
Sziasztok!

Nagyon-nagyon remélem, hogy lesz hó, mert mi jövő héten indulunk és 20-23-ig leszünk ott. Hol nézed a webkamerát, ahol látod a hóágyúzást? Mert a https://www.lachtal.at-n és csak azt látom, hogy olvad az a kevéske hó is és totál barna föld minden:((( Mi lesz, ha nem lesz hó? Hova lehet menni? Milyen lehetőség van a környéken? MÁr teljesen kivagyok:(

vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.12.12. 08:31
Lesz hó!!!
Mi dec 27-én megyünk és már a teljes összeget befizettük, úgyhogy muszály, hogy legyen hó! :-)
Most elég jól néz ki a hely a webkamerák alapján, a hóágyúk most is mennek, meg tegnap is egész nap mentek, reméljük az idő is megembereli már magát az év végéig...
Sok havat mindenkinek!
Anííta
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2006.12.11. 20:27
Szia Guszton!
Nagyon köszönöm kis beszámolódat:-) Szerencsére minket a kaja probléma nem fog érinteni, mivel saját kajákat viszünk.

Viszont kezdek egyre inkább idegesebb lenni...mert január 2án megyünk sielni...egy csomó pénzt már befizettünk az irodába....
DE MI LESZ HA NEM LESZ HÓ?!!!!!

Nyugtassatok meg, hogy lesz...:-)
Én nem győzök imádkozni az égi fehér áldásért és az ottani tartós minuszokért....

Üdv Mindenkinek!
Anita
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2006.11.21. 21:01
Azok nem is szélturbinák hanem vetillátorok, azért olyan nagy a szél.
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2006.11.21. 18:29
Akkor megelőztök minket. Mi febr 10-17-ig megyünk. Remélem, hogy tényleg olyan szuper, mint amilyennek a honlapjukon tűnik.
Remélem, hogy majd beszámolsz :D Esetleg majd kérdeznék pár hasznos infót, ha hazajöttetek ( pl edények száma, fajtája )
Jó utat nektek!
Üdv
Special K
laci66
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.11.21. 10:10
Lachtal nem nyerte el a tetszésemet,de volt magyar nyelvű gyerekoktatás,6 éves kisfiam jól érezte magát.Nagyon szeles,nem véletlenül van ott rengeteg szélturbina.Kezdőknek szerintem megfelelő a pálya.Este viszont megáll az élet.Jól éreztük magunkat,de többet nem megyek oda.
Jujika
12 élménybeszámolót írt
12
19 éve tag
2006.11.20. 14:10
Szia Specialk!

Mi is a Schlatterer hüttébe készülünk január végén. A weboldal tényleg nagyon biztató. Már alig várom! Ti mikor mentek? Hátha már előbb kaphatunk róla személyes beszámolót.. :))

Üdv.
clematis40
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.11.16. 16:55
Köszi Gusto! Tuti tök jó lesz!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.