Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Traveller által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (42)Időben csökkenő Időben csökkenő
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
Topik: Obertauern
2024.02.21. 15:29
Nem is tudtam ,hogy ilyen befolyásos ember vagyok :) Már sok pályán jártam ,szoktam is értékelni ,amúgy szállásokat is ,de nem tudtam ,hogy ennyire tőlem függnek a dolgok.
Leírom ,hogy régi a lift ,erre kicserélik :)
Legyen Úgy !! Sajnos nem tudunk összefutni a pályán,mert én a kezelt pályákat szeretem inkább.
Előzmény: (jóska63 220860)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
Topik: Obertauern
2024.02.21. 08:16
Ez már nem Obertauern téma . Sok mindennel egyetértek ,amiket írtál ,senki nem szereti a zsúfoltságot ,a szemetelést a pályán ,sorban állásokat a liftnél ,baleseteket, .Személy szerint főleg nem szeretem az agresszív profitvezérelt jegyáremeléseket,ami mellet meg csökkentik a szolgáltatásokat. A modern lift is egy szolgáltatás.
Megértem az indítékaidat és a szokásaidat,de észre kell venned,hogy nagyon sok ember nem olyan mint te. Azok is akarnak síelni .
Előzmény: (jóska63 220855)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
Topik: Obertauern
2024.02.20. 15:36
Elgondolkodtattál Jóska63!

Hajlok arra,hogy igazából felvonó sem kell,na meg persze ratrak még annyira sem.
A sílécekben a sok szennyező műanyag ,azok a műszálas anyagok a ruhákban,az a sok mérgező gáz és villany , na meg a tehenek a hegyen/ trágya -metángáz/ a globális felmelegedés, pusztuló gleccserek,a mormoták szűkülő élettere, a fogyó hiúz populáció,..............huh el is borzadtam .
Lehet,hogy neked van igazad és az emberiség öli meg a Kék Bolygót,azzal,hogy lejött a fáról.
Elolvastam a síelős bemutatkozásodat háromszor,mert első kettőre azt hittem,hogy több sor el lett gépelve .
Előzmény: (jóska63 220852)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
Topik: Obertauern
2024.02.20. 09:23
2024.02.17.
Már többször is voltam ezen a pályán, elsősorban magas fekvése, jól átlátható pályarendszere, nagyságához képest alacsonyabb ára és a jól kialakított körsí rendszere /Tauernrund/miatt. Nem beszélve a G2 kihívásáról.

Most viszont eltekintve a rendkívül enyhe februártól,amiben a pályák a sűrű esők miatt teljesen szétáznak, szembesültem a pálya gyengeségeivel is.

A jó körsírendszer árnyoldala a földrajzi katlanos fekvés, ami miatt -mint most is - sokszor megül köd a pályán és ez nagyon lassítja a síelést. A pálya 100 km-e viszonylag rövid szakaszokból áll össze, ezért sűrűn kell sorban állni a lifteknél. Ha már a liftrendszernél tartunk ,azok jórészt nagyon elavultak. Talán a Help című film forgatásán John Lennon örvendezett itt a modern felvonókon ülve. Az elmúlt 10 évben kb. két új lift lett beállítva, az egyik egy vegyes kabinos, amibe nincs léctartó, a másik egy modern 6 -os ülős, az viszont kialakítása ellenére nem volt fűtött.

Összességében nem rossz pálya, de osztrák viszonylatban, a nagy rendszerek /100 km, vagy felette / között alsóbb kategóriás.
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
Topik: Corvatsch
2024.01.18. 10:39
2024. január közepe. Corvatsch közel sem annyira ismert, mint St Moritz. Itt is csodálatos a kilátás a környező hegyekre, magas a pálya /3300m felett van a teteje /ragyogóan lekezelt mindegyik. Kb 10 km re van a már említett "presztizs csodától" úgyhogy érdemes elmenni. Kevés a lift, mert hosszúak a pályák, a völgypályák is teljes értékűek, nem erdei poroszkálók. Minden lesiklás dinamikus, nem nagyon van kezdőknek való terület.
Érdekes, hogy nekem a 120 km meghirdetett lesikló terület túlzásnak tűnt, lehet,hogy azért, mert a tetejéről az aljáig egybe le lehet menni és a jó pálya miatt gyorsan sízhető.
Kevés az étterem, nincs nagyon hütte, nincs fűtött felvonó. A napijegy ára 85 Frank, a félnapi 75 frank - ez arányos és logikus:) A franc egye meg ezt a dinamikus árképzést. Na de hát St Moritzban edződtem és már meg sem lepődtem a 8 Frankos 33-as sörön és a kis adag 17 Frankos konzerv gulasch-on.
Összességében azonban nagyon ajánlom a pályát a jó síelőknek.
A csoportkép talán a 60 as évekből való .... ma már érdekes a feelingje.
20240110-122815.jpg
20240110-144510.jpg
20240110-144109.jpg
20240110-144115.jpg
20240110-134527.jpg
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
Topik: St. Moritz
2024.01.17. 14:54
St. Moritz egy nagyon szép síterep, talán csak a Dolomitok látványosabb Olaszországban. 2024. január közepén síeltünk itt. Mindenhol természetes hó volt, és talán a magassága miatt is kiegyenlítetten és hosszan havasak a pályák és a táj is .Nagyon jól sízhető, szemmel is belátható a haladási irány, döntően dinamikusak a pályák és nagyon jól lekezeltek .
Ám : A felvonórendszer eléggé elavult, kevés a buborékos lift, kopottak az ülések. Meglepetésemre egy felvonó sem fűtött. A méretéhez képest elég kevés az étterem, és nincsenek hangulatos hütték. A pályákat pedig nem számozzák, így azért jobban kell figyelni.
Az még csak elnézhető volt, hogy nem szaladgáltak a legenda szerinti bernáthegyi kutyák rumos hordóval a nyakukban :) de a 87 Frankos napijegy, főleg januárban enyhén szólva Durva volt. Ezt a fenti szolgáltatás hiányosságok tekintetében mondom.
Szóval, aki az olasz, osztrák megapályák színvonalához szokott, annak csalódást fog okozni, egyébként nagyon jó síelni rajta. Ó... ez a fránya Svájc és St Moritz......
Nálam 5 csillag legalja......
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2020.12.09. 14:21
Jani Julinak sok mindenben igaza van ,főleg a carving és a farolás közti technikai különbségekben és az abból eredő síelés különbségből . Amúgy nem versenyző szinten az ember a síelés öröme és a látnivaló miatt síel elsősorban és nem a technika mindenek feletti csiszolása ürügyén . De ! Le a " bukósisakkal azok előtt ,akik mindig a csípőjük és a bokájuk dőlésszögét figyelik a táj helyett...
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2019.02.08. 10:30
Most már nem Kalinics Miklós és Csabeszka síelő társainkról van szó ,hanem a magyar síelők kinti szállásairól ,bérletárairól,hüttézéseiről,szaunázásairól és esetleg a síelésekről.
Kb 500 000 magyar jár ausztriába síelni ...egyre többen ,de úgy látom még mindig nincs helyre téve a dolog .Talán megérne egy külön topikot .
"Luxus szórakozás a síelés ,vagy sport 2019-ben ? "
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2019.02.07. 09:46
Az "átlag magyar " is sokat költ arra ,amit fontosnak tart pl. cigaretta,ami legalább 100 E havonta/fő ,vagy plázás bevásárlások ,vagy alkohol ......vagy elmegy Afrikába 1 hétre és akkor ez már nem 33 E naponta . Aki soknak tartja az osztrák árakat ,az menjen Romániába síelni,vagy Ukrajnába.
A síelésről sok téves nézet alakult ki ,főleg az,hogy nem sportnak tekintik ,hanem sznob szórakozásnak ,amit folyton irigyelnek ,utálnak ,de mindig szeretnék csinálni .
Természetesen fillérekért,de luxus körülmények között .....
Ilyen az ember ...:)
A meg nem értett lelkeknek ajánlom a futást !!!!
Mindenhol lehet csinálni,minden sportnak az alapja ,nem felszerelés igényes,nagyon egészséges és rendkívül olcsó ..
Viszont nem nagyon lehet dicsekedni vele társaságban .
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2017.10.13. 11:42
Rendben ,majd küldöm a választ priviben .
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2017.09.04. 13:29
A múlt idényben csináltunk egy jó kis -karácsony előtti sízést-a Hochkönigen.Most Bad Gasteinbe és Dorfgasteinbe megyünk dec.16-17-18-19-20- án/4 éjszaka, ez szombattal kezdődik. A szállás apartmanokban van,önellátással.
Még vannak szabad szobák ,amire be lehet jelentkezni.A Gastein völgy nagyon felkapott hely ,hamar elmennek a szállások,főleg a mérsékelt áruak ,mint ez is .Ezért igyekezni kell a foglalással.
Gyertek egy jó kis csúszkálásra ,a völgyben egyébként 4 pálya van ,mindegyik jól síelhető . Van közösségi hely is ,ahol este kibeszéljük-bor mellett-a pályákat és a pálya ördögeit :)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2016.11.30. 19:59
Ne Habozzatok-ingyen van a sör esténként a panzióban :)
Egyébként most nyáron voltam ott ,tényleg megéri a 36 Eurót főleg abban a régióban , és a pálya is jó .
Kellene még egy pesti síelő ,akinek van kocsija .
A szobák ,csak kettesével foglalhatók,egyedül a duplája .
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2016.11.30. 14:52
Úgy néz ki négyen már megyünk .ha valakinek van még kedve hozzá : indulás dec 18 -4éjszaka szállás Maria Almban ,síelés : Hochkönig.
Szállás :36 E /Fő/éj/ -All inclusive light ellátással .
Még 2 db 2 ágyas szoba van ,a többi hely elkelt .
Szállásban tudok segíteni ,de tőlünk független .
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2016.11.28. 12:52
Ok !
Holnapra kiderül mennyien leszünk .Bad Gastein és környékére gondoltam ,de Ha nem lesz annyi hó Flachau-Wagrain is jó lesz,ott már kb.60 km pálya működik.
A részleteket majd privátban írom .
Előzmény: (wetro 190517)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2016.11.27. 21:01
Sziasztok !
Kimennék síelni egyet karácsony előtt-amikor még alacsonyabbak az árak -december 17-21 között 3 éjszakára a Ski Amadén belül, közepes, vagy nagy pályára bárhová.
Viszonylag még vannak szabad apartmanok és panziók is . Kocsim van ,apartmanban főzést nem vállalok :)
Csússzunk egyet még a Jézuska előtt .....
Ha valakit érdekel írjon ide ,vagy privátba.
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2015.02.04. 10:53
Daddy te azért a 67 éveddel még nem vagy öreg :) az 97 nél kezdődik.
Sok mindenben igazatok van ,meg abban is ,hogy nehéz a kérdést eldönteni .
Minden esetre biztos ,hogy lehet zseniálisan síelni 10 pályán is ,de kevés olyan őrült van ,aki esik-kel állandóan és már 100 síterepnél tart . Esetleg Bélapó :) ..A pálya az síterep az indítás szerint ....
De tényleg már előjöhetne az a "nagy öreg " aki a legtöbb sípályát bejárta és itt azt regisztrálta is .
Az se baj ,ha még ezek után is gyatrán síel :)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2014.01.31. 08:32
Köszi Tibor az érdeklődést !
Síeltünk többekkel a Klippitztörlön 3-4 napot ,aztán utána 4 napot a Katschberg -Grossec- Obertauern hegyeken nagyon szép ,napos időben .... itt hatan voltunk .
Tervezünk esetleg még 2 síelést februárban és márc elején vegyes csapattal .

Jelszó továbbra is : inkább 4x3 napot egy idényben ,mint egyszer 12-t :)

üdv !
Előzmény: (paskat 168319)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2013.12.07. 10:13
Sziasztok !

Tehát az ajánlat :
4 éjszaka szállás ,6 fős apartmanban Nassfeld mellett 8. km re /síbusz van, az apartman 3x2 es.+3 napos síbérlet Nassfeldbe+takarítás +áram+sítároló------870 E
Tehát 1 főnek 145 E Csak üdülőhelyi díjat kell fizetni.

Az utazás egyénileg történik 2014 jan 19 .én ,visszautazás jan 23.án.
Csak ez az 1 időpont szabad és csak ez az 1 apartman ,mert már elvitték a többit az akció olcsósága miatt .
Egyébként utazási iroda szervezi .Keddig van gondolkodási idő arra be kell fizetni a pénzt,szerdától eladják másnak.

Eddig háman vagyunk ,aki biztosan megy ,a többiek még hezitálnak. AKIT ÉRDEKEL VASÁRNAP ESTIG ÍRJON NEKEM PRIVÁTBA TELEFONSZÁMMAL ,MERT MEG KELL SZERVEZNI KEDDRE A BEFIZETÉST.
Nem életünk nagy síelésére készülünk ,csak egyszerűen elmegyünk 4 napra Nassfeldbe,nagyon olcsón . Ha összejön mehetünk máshova is mondjuk februárban .
Előzmény: (lulu2008 163783)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2013.12.03. 11:18
Lehet még jelentkezni ,1 hét múlva lesz fix ajánlat januárra.
Lulu megfáradt egy kicsit ,mert parázik ,hogy sok a csaj és összevesznek a pasikon :) Úgyhogy csak potens pasik jöjjenek már, síelési tudásuk nem is számít...
Előzmény: (csili58 163264)
Traveller
43 élménybeszámolót írt
43
12 éve tag
2013.11.06. 16:11
A Klippitztörl változatos pálya de viszonylag kicsi és csak 2 ülőfelvonó van . Sok a 7 nap ide,mert a környéken semmi nincs ,a legközelebbi falu kb 8 km ,de az is fenn a hegyen van .
Az ár egyébként nem rossz ,ezek mellett .
Most már hajlok arra ,hogy menjünk 5-6 napra és van olyan hely ,ahol majdnem pályaszállás van településen 30 Euróért/nap reggelivel ,vacsorával . Ehhez mit szóltok ?
Lulu már lelkesedik érte :)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.