Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Naftz Andras által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (34)Időben csökkenő Időben csökkenő
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2024.01.25. 21:30
Most jöttünk haza.18-án csütörtökön értünk ki.Szakadt az eső péntek délig,majd átváltott havazásba. Eböl lett szerintük 45 cm. Ma reggel mikor indultunk haza szépen havazott . Poljice gondolla ,Poljice húzós Trnovo, Djokovic kabinos és Ogorjelica felvonó működik. Kevés a hó. Kapott is a lécem elég rendesen.
Előzmény: (gumiszu 220498)
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2023.03.09. 22:02
Mi Január 23-tól 29-ig voltunk akkor nagyon jó hóviszonyok voltak. de szinte mindennap akkora köd, hogy a síléc végét is alig láttam.Tavaly ugyan ebben az időszakban éjszaka -26 fok is volt. Nappal -10 körül szikrázó napsütés egész végig.Sajnos ma már ilyen az időjárás. 30 egynéhány évvel ezelőtt mikor elkezdtem síelni itthon és Szlovákiában,már Decemberben volt elég természetes hó.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Bulgária
2022.03.14. 22:55
Március első hetében voltunk Banszkoban. Az út nagy része autópálya. Otthontól a Banszkói szállodáig nekünk 825 km. Szabadkánál mentünk fel az autópályára ez a Bolgár határig teljesen készen van. A Bolgár oldalon a határ után kb. 10km-es szakaszt még építenek, itt vannak terelések. A Szófiáig hátra lévő szakasz (kb 40km fele autópálya a második fele pedig négysávos út. Szófiától Blageovgrádig ismét autópálya. Innentől még 50km Banszkó jó kis szerpentin. Mikor mi odaértünk szakadt a hó de takarították ezerrel, sikerült hólánc nélkül fel jutni Banszkóba.

Mi egy 4 csillagos szállodában laktunk ez pálya szállás volt. De reggel kivittek a gondollához délután pedig vissza hoztak. Reggel 8.30-tól 10-ig fél óránként délután pedig vissza 15.30-tól 16.45-ig volt transzfer. A gondollátol a szálloda gyalog 14 perc sí felszereléssel. Párszor megtettem mikor lekéstem az utolsó transzfert.

Eredetileg Kopaonikba készültem de itt nem sokkal többért kaptam ezt a szállodát (Reggelivel vacsorával innivalóval: sör, bor, rövidital üdítőital plusz még welnesz részleg is volt) mint Kopaonikban egy apartmant. Ez eddig nagyszerű volt, de azért vannak problémák is. A gondollánál reggel hatalmas sor, valószínűleg több órás sor állás. Fent aztán semmi sor folyamatosan lehet pörögni. Délutánonként többször is lecsúsztam a gondolla középállomásáig (Chalin valog) akkor már simán be lehetett férni a kabinba. Én Egyszer sem álltam sorba,van rá megoldás. Taxi vagy privát taxi a gondolla felső állomásáig (Banderitza poliana 10BGN néha eggyel feljebb Shilingarnik 15BGN) sajnos ennyivel drágább lett a bérlet. 4évvel ez előtt voltunk akkor sohasem kellet 10-15 percnél többet várni, igaz akkor 2 héttel később voltunk.

A pályákat sem nagyon ratrakolják amíg ott voltunk egy hétig, talán kétszer. Jó kis bucka sízés volt. Ez a kezdő síelőknek okozhat problémát a pálya letöréseknél. A kék pályában vannak nagyon hosszú enyhe lejtők kicsit meredekebb letörésekkel. Ezek a letörések lesznek buckásak. De cserébe jó sok friss hó volt. Én nagyon jókat mentem. A nap végén legtetejétől a parkolóig 38 percig csúsztam egy huzamban. A felső részen azért volt egy két szusszanás, de utána aztán meg állás nélkül végig. A felvonók úgy vannak kialakítva, hogy sehol sem lehet ott ragadni mindenhonnan a parkolóba visz az út.

Az árak: tea 4BGN cola 5 sör 8BGn forralt bor 10BGN saslik sült burgonyával +cola 20BGN.

A nagy számú Román síelőt a pályán és a szállodában látva úgy gondolom, hogy Románia jobban teljesít, pedig nem is volt ki plakátolva.
20220303-144554.jpg
20220302-102639.jpg
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2022.02.23. 00:14
Síbérletet lehet fizetni bankkártyával Euróval vagy KM-el. Hüttékben és a vendéglőkben a kártya nem mindenhol jó. De EUR-t mindenhol el fogadják és többnyire EUR-t adnak vissza. Ha mégis KM a vissza járó azt korrekten számolják, 1EUR az 2 KM.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2022.02.21. 00:00
Mi udvarnál mentünk át.A Horvát határon nem kértek semmit.A Bosnyák határőr kért covid igazolást.Nekünk uniós van,3 nyugati oltással.Vissza felé sehol nem kértek semmit.De ez még Januárban volt.Szerintem most már még lazább a helyzet.
Előzmény: (macskai 215459)
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2022.02.04. 21:18
Kedves fehebert! Az autópályán kapus rendszer van.Horvátországban és Boszniában is. Lehet fizetni KM-el EUR-al és kártyával is.A Horvát autópálya Eszék és Svilaj(ez a Bosnyák Határ) között 24 vagy 26 Kuna,nem emlékszem pontosan. Boszniában van egy rövid szakasz ez 1,3 KM. Utána Zenicátról van ismét pálya ez 7 KM. ez biztosan ennyi volt.Szarajevo Még kb. 60km.Út közben vannak telepített radarok.Észre lehet venni őket jó nagy kockás dobozok.De korrekt módon időben előre jelezve vannak. Egy van az autópályán Visoko könyékén (ez kb. 20km-el Szarajrvó előtt van).Itt 110 km a sebesség korlát.Ezen kívül még 3 db van, ezek még az autópálya előtt vannak.Ha Mohácsnál mentek át akkor még Horvátországban is van egy.Ez Pélmonostor(Beli Manastir) után van, egy jó hosszú faluban.Mi Brankoviciben szoktunk megállni .Itt van Egy FIS nevű bevásárló központ pénzváltóval és önkiszolgáló étteremmel.Vele szemben az út túl oldalán egy pékség jó bureket árulnak.Jó sielést!
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2022.01.31. 22:52
A covidról nem írtam. Ott tartózkodásunk alatt el is felejtettük, hogy létezik. Lifteken vendéglőkben,szállásunkon sehol senki nem hordta a maszkot. Belépéskor a Bosnyák határon elkérték az oltási igazolást(nekünk UNIOS van).Út közben Brankovicinél van egy FIS nevű bevásárló központ, ott lehet pénzt váltani és egy önkiszolgáló étteremben enni.Maszkot ott sem viselt senki.Az út túloldalán van egy pékség ott sem használta senki.A benzinkúton tankoláskor ugyan ez volt a helyzet.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2022.01.29. 23:36
Így van .Mi Idősebek így csináljuk.
Előzmény: (WéberF 214896)
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2022.01.29. 23:23
Most voltunk Jahorinán. A 3 évvel ez előttihez van pár változás. Udvarnál mentünk át.Az út egy kicsit rövidebb és gyorsabb.Elkészült az autópálya határ átkelő Horvátország és Bosznia között, így már nem kell Samac felé menni.Kifelé és visszafelé sem kellet várni semmit. Zenicától egész úton esett a hó.Az utolsó 500 m-n fel kellett szerelnem a hóláncot(Poljicén laktunk) .Az 1-s felvonó kabinos lett. Úgy néz ki, hogy az előzőleg itt levő 6 üléses felvonót két részre osztották. Az egyiket elvitték A Rajka dolinába ez a 10-s felvonó, most már itt is van ülős felvonó. A másik felét pedig egy új pályára Trnovora(ez a 9-s pálya) építették fel. Van még egy kabinos ez a 8-s. Itt pálya is új.Több régi pályát ki vasaltak, sokkal kevesebb a bukkanó és újakat is építettek. Nagyszerű időnk volt szerdáig , csikorgó hideg (hétfő éjszaka -26 fok).Nappal ragyogó napsütés.Az 1-s és a 8-s kabinosnál voltak napközben néha többen, de pár percnél többet sohasem kellet várni. Két óra után 0 perc várakozás. 9,6,10 felvonókon és a pályákon sokszor egyedül voltam.Az árak is kedvezőek. Síbérlet január 23-ra 24 Euro(ez még főszezon) az utána következő 3 napra 63 Eur(ez már közép szezon). Nekem már senior jár. A hüttékben tea 2 KM forralt bor és a pohár sör 4KM. Esténként Poljicén vendélőben ketten 20-30 Eur.-ból megvacsoráztunk.Lehet fizetni Euróval és KM-el is.Rendesen váltják 1Eur 2KM.Ha Euróval fizettünk többnyire Eurót adtak vissza.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2022.01.07. 20:42
Bulgáriában Banszko.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2021.03.22. 21:46
Mi is voltunk már többször a villa Kosticban. Akkor még a parkba belépéskor nem kellett fizetni. A villa Kostic parkon belül vagy kivül van? A Suncana dolinánál ingyen tudtunk parkolni.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2021.03.19. 20:45
Ha faluban (Brezecén) laksz kb 20 km.-t kell autózni. Reggel fel este lefelé.Kemény szerpentinen. Régebben egy kétüléses járt.Középen egy átszállóval.
Ha a Belareka pályát végig lehet síelni az nagy élmény a nap végén.Nekem egyszer
sikerült de csak a feléig lejeb már nem volt hó. Ez még 2013-ban volt azóta sem lehet használni Belareka 1-et(fekete) és Belareka2-öt(kék)pályát. Mi mindig találtunk szállást fenn a hegyen.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2021.02.04. 22:21
Köszönöm mostmár ertem + hazafele karanten.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2021.01.28. 21:13
Nem igazán ertem. Horvátország tranzit ez rendben. De Boszniában hogyan lehet hosszabb ideig maradni.
Előzmény: (pasity 211200)
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Grúzia
2020.01.29. 18:35
Mi tavaly Áprilisban voltunk.Vannak furcsa dolgok de azért mindent összevetve nagyon joléreztük magunkat. A repülőjegyet még Novemberben meg vettük.Egy Hahn air nevezetü légitársaság gépére.Ez állitolag szeződésben állt Gruziával.Ez Tbiliszibe repült volna, de ezt végül törölték. Maradt a Wizz air. Kutaiszibol a Georgian busszal utaztunk a fővárosba ez 20 Lari fejenként.A busz csak Március végéig jár Gudaurig.Innen transzferrel utaztunk a szállásunkra a hotel Edelweisbe.Csak ajánlani tudom.A taszfert sokkal olcsobb közlekedési eszközzel lehet potolni a marsutkával.A Tanszfer 180 Lari marsutka 7 Lari.Taxi Tbilisziben 20 Kutaisziben 10 Lari. A pályák alsorésze nem valami jo volt. Timeout és a Marco Polo hotel között.A felső rászek rendben voltak.Eurot a repülőtéren és a fővárosban a marsutka állomáson, ami piac is közép árfolamon váltották.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Grúzia
2020.01.09. 17:26
A pályán még biztonságos ha a lift is az.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2019.11.09. 23:30
A senior síbérlet a mostani árlista szerint már nem ingyenes.
Előzmény: (pasity 205957)
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
Topik: Grúzia
2019.08.30. 22:31
Mi Áprilisban voltunk. Jót síeltünk,nem voltak sokan. De a síelők többsége Orosz volt.Valószínűleg Szilveszterkor sokkal többen lesznek.
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2019.08.27. 23:23
Megnéztem a honlapon tényleg 65 felett ingyenes. Remélem nem csak Bosnyák állampolgároknak.Ez után úgy mint Pasity ˝Ha hó, csakis Jahorina"
Előzmény: (szala4 205990)
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2019.08.17. 21:37
Ez nem vicc?
Előzmény: (pasity 205957)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.