Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

issimus által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (268)Időben csökkenő Időben csökkenő
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Flattnitz
2014.03.04. 16:28
Ez a helyet én is nézegettem már és ezek utan rászánom magam, hogy megnézzem. Föleg, hogy a Kreischbergen fürtökben lognak a magyarok mindenfelé. A fotok alapján nem is lehetnek rosszak a pályák. Ha azt veszem, hogy mondjuk Eplényben van kb. össze-vissza 7 km pálya, akkor ez klasszisokkal jobb lehet. A siterkep alapján a francia felvono alatti pályáknak olyan 3 illetve 3,5 km hosszuaknak kell lenniük, ami elég jonak tünik. Egy misét mindképpen megér, föleg ennyi pénzért. Manapsag 35 juro alatt nem nagyon lehet sehol sielni.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2012.12.31. 23:26
Szerintem a D2 semmivel sem jobb mint a tobbi gyarto top lece. En a Kastle rx sl-lel tok jol elvagyok. Semmi szemfenyvesztes csak egy hagyomanyos tuti szendvicslec.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.11.23. 20:42
1 millió euró??? ezek normálisak? Egy kis félreeső síterepen lévő panzióért? Bad Gasteinban ugyanekkora panzió 5-6-700 ezerért... vagy hogy ne menjünk messzire a Tauplitzon 550 ezerért...
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.11.23. 20:34
Ez csak arra lesz jó, hogy előbb elkezdhess sorba állni. A Kreischbergen minden reggel számolhatsz 1/2 vagy 3/4 óra sorban állással.
Előzmény: (WAndrea 123714)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Obertauern
2011.04.17. 11:27
Ma is alig vannak nálad a pályákon? Én valahogy nem találom az üres pályákat... Megmutatod merre vannak? :-)
Előzmény: (Sörapu. 117653)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.04.16. 17:14
Persze ez nézőpont kérdése. Tegnap OT-ben jobb volt, köszönhetően a friss hónak. A Turrachon azért elég sok jégfolt van és a mult heti nagy meleg miatt több pályaág már le van zárva. Ugyanakkor tény, a pályák jók, szinte mindenhol van hó és az komoly eredmény, hogy eddig nyitva tudnak tartani, egy ilyen rossz szezonban. Ahhoz képes, hogy mennyi hó szokott itt lenni, idén alig esett. A legtöbb síterep a tervezett előtt bezárt mert nem bírta megtartani a pályákat.Vagy nevetségessé tette magát, mint a Katschberg, ahol két felvonót nyitva tartanak és a pálya szélén lehet egy kis hóban csúszkálni, hogy elmondhassák magukról, hogy húsvétig nyitva tudtak tartani. A turrachi felvonós cégnél röhögnek a markukba, hogy a "nagy" ellenfél Kreischberg bedobta a törölközőt. (Mondjuk soha nem értettem, miért mérik magukat a Kreischhegyhez, nyilván ez valami stájer betegség.)

A Turrachi felvonós cég forgalma idén 4 százalékkal esett vissza és veszteségesek lesznek, de gyanítom a legtöbb felvonós cég elmondhatja ezt magáról Ausztria keleti felében.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Obertauern
2011.04.16. 14:03
Ma jöttek a németek ezerrel. Hét tartományban kezdődött most a húsvéti szünet és bejelentkeztek a németek is. A Turrachra is jöttek fel szépen és szerintem OT-ba is lesz egy csomó bifkis.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.04.16. 14:01
Hát egy hét alatt a Turrach nagyon sokat romlott. Ez a kis hideg ugyan jót tett neki és a kritikus helyeket némi műhóval megigazították, de látszik, hogy feladták itt is a küzdelmet. Az Eisenhut alját, a fekete részt már három hete nem ratrakolják és ott már a fűcsomók előjönnek, de a többi részen van hó, igaz, hogy elég kemény és jeges. Lehet rajta síelni, fogalmazzunk úgy...

Ha nem lesz megint plusz 15 fok, akkor a pályák valószínűleg kitartanak május 1-ig. Az igazá ktirkus a csákonyosok alatti rész, ott már jórészt csak jég van.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Obertauern
2011.04.15. 16:04
Két nap óta szállingózik a hó és a hóágyúkat is beröffentették. Obertauernben. Kb. 20 centi jött össze, a pályák egész jó állapotban vannak, viszont az egész síterep teli van angol és amerikai és német tinédzserekkel. Kevesebben vannak mint februárban szoktak lenni, de április közepénhez képest határozottan tömeg van a pályákon. Amíg leértem a Zehenkaron öt 20 fős csopotot kellett megelőzni. Szóval nem lehet nyugottan húzni az íveket, figyelni kell ezerrel, mikor csúszik be eléd egy kezdő.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.04.11. 06:38
Úgy látszik azok a síterepek, amelyek kitartottak megkapják a várt hideget. Keddtől itt a lehülés. Éjjelre már mínuszokat mond és talán hó is lesz. A Turrachon már izzítják a hóágyúkat. Nevetnek is a markukba, mivel a Kreischbergnek be kellett zárnia:-)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.04.09. 18:16
A Kreischberg bedobta a törölközőt. Holnap nyitnak ki utoljára. A FAnnningberg is csak eddig bírta.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Obertauern
2011.04.08. 06:56
Persze-persze, de én itt arra gondoltam, hogy mindenki orrba-szájba fejleszt és emiatt emeli az árakat. Idén a Katschbergen csökkent a vendégéjszakák száma, mindenki panaszkodott, hogy 20 év óta nem volt ilyen rossz szezon. Persze ez a kevés hóval is magyarázható. Viszont például a Katschberg a hollandokra és a németekre épít és pont a németek azok, akik egyre kevesebbet költenek síelésre. Nagy bajban is van a Katschergberg, mert a liftek egy család kezében vannak és ők nem hajalandóak semmi előremutatót tenni, csak a pályákat fejlesztik. Pedig szerintem a körítés is fontos. A Turrachon fele olyan jó pályák sincsenek mint a Katscherbgen, de Pistenbutlerrel, a lovaspólóval a befagyott tavon és a többi aprósággal odaédesgetik a síelőket. A mult héten a Katschberg már kongott az ürességtől (sőt már négy hete kong az ürességtől), a Turrachra viszont feljárnak Villachtól Klagenfurtból és a környékről. A környék összes osztrák nyugdíjasa ott tobzódik:-)

Van egy-két kivételes síterep, mint Obertauern és a többiek, talán ők nem érzik annyira, hogy kevesebbet költenek az emberek síelésre. Ráadásul az ilyen helyeken a körítés adja magát.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Obertauern
2011.04.07. 19:03
Egyébként szerintem ezért tartanak ott a sípályák ott ahol. Szinte minden kis hegyoldal ülőlitre cserélte a csákoányosokat. Ahol korábban két vagy háromüléses lift volt, most hat vagy nyolc üléses van ülésfűtéssel. A drága műhóról nem is beszélve. A síbérletárak minden évben legalább 50 centel vagy 1 euróval emelkednek, és ha ez így folytatódik nem tudom hol a vége. Az ilyen hosszú szezonok pedig megerőszakolják a síterepeket. Kontkrétan ma a Katschergen vitt át az utam, mert nem akartam az alagútért fizetni. A pályák teljesen fel vannak olvadva, a Tschanek fele már hiányzik, de már a Direttisimán is hiányzik a pálya közepe. Már rég be kellett volna zárniuk. De nem nyitva vannak! Még akkor is ha a pálya fele már felolvadt és egész nap jó ha 15-20 ember síel. Ergo veszteséget termelnek és nem csodálkozom, ha jövőre lehet még drágább a bérlet.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.03.30. 16:12
Áprilisban még Obertauern és a Turrach is rendben van. Ma a Turrach elég jó volt. A három nagy pálya (Eisenhut, Fis, Zirbenwald) északi irányba megy le és ma is kőkeményen voltak még délután is! Délelőtt meg érdemes a Kornockon menni 12-ig az is jó állapotban van.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.03.30. 16:05
A Turracher Höhe még nagyon jó. Szerintem érdemes átmennetek oda. A két nagy felvonó, a Zirbenwald és a Turrach alatt kőkeményen voltak ma a pályák. Még délután 3-kor is nagyon jól lehetett síelni rajtuk. De jó volt a Sonnenbahn is, a Kornock és a Wildkopf már csak délelőtt használható. A Kreischbergen nem voltam, de Katschberg és a Grosseck már a múlt héten is használhatatlan volt. A tetejé még úgy, ahogy, de 11 után kikádasodik és puha mindenfelé. Szóval két óra síelés után napozás a hütték előtt. Ellenben a Turrachon és Obertauernben remekül lehet még síelni.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.02.24. 18:22
Örülök ha nálatok vannak ilyen gépek. Gondolom vadiúj Discovery géppel szervizeltek odahaza. Igaz?
Előzmény: (AAron 111858)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.02.24. 18:16
A sógoroknál elvégeztem a WIFI Bindungsmontegekursot, és három éve síkölcsönzőben és sportboltban dolgozom Ausztriában. A gép ugyanezeket az értékekek dobja ki... Szóval a képlet működik, erről ennyit.

Csak elhasznált kopott sícipővel nem, de azt inkább ki szoktam dobatni a vevőkkel és újat vásároltatok.

Miért Aaron inkább a térdcsontot méregeted, mint a németek?
Előzmény: (AAron 111859)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.02.24. 06:42
Kötés beállításnál mindenki saját maga is kiszámíthatja az erősséget. (Ez egy durva számítási módszer, de a síelők 90 százalékánál ezzel kiszámítható.)

Közepes sítudásnál: testsúly osztva 10-zel, és ha abból levonsz egyet megkapod azt az értéket amire beállíthatod a kötést.

Kezdőknél mínusz kettőt kell levonni. Sportos, igen jó síelőknél pedig testsúly osztva tízzel.

Ezt igazából csak a bakancs hossza és a testmagasság befolyásolja. Ha valakinek nagyon nagy lába van, akkor erősebbre is be lehet állítani, mert az erőkar hosszabb, illetve ha valakinek nagyon kicsi a lába, és nagyon "dagi", akkor gyengébre kell állítani.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.02.24. 06:35
Odahaza olcsóbb a szervíz, ez igaz, de elég tréhül leszrevizelt léceket láttam magyarok kezében. Magyarországon olyan dolgokról nem is igen hallotak, mint Ceramic disc az élezéshez és Steinschliff, ami szép struktúrát ad a talpnak, hogy jobban csússzon. A legtöbben még a réges-régi nyugaton levetett gépekkel dolgoznak. Az is igaz, viszont, hogy kint 20-25 eurót le kell perkálni egy kis szervízért, viszont a lécet úgy néz ki mint új korában.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.02.24. 06:16
A Liquidmetalt jó 10 éven keresztül használta a Head, idén tulajdonképpen a KERS váltotta. A lécekben megmaradtak az "inteligens" szálak (ezt a helikopter rotorok merevítésére találta ki az amcsi hadsereg), amelyeket merevvé teszik a lécet és ezt kombinálták a chippel, ami a léc meghajlásakor keletkező energiát használva gyorsítja a lécet kifelé a kanyarból.

A lécben ez a mag felső részében volt, ez volt külső burka a magnak. A drága szendvicsléceknél erre jött rá egy aluminium réteg és a műanyag borítás.

Egyébként nem folyékony fém volt, hanem a molekulaszerkezete volt a fémnek "folyékony", azaz képesek voltak a molekulák helyet váltani.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.