Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

issimus által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (268)Időben csökkenő Időben csökkenő
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.02.21. 07:19
A Fresh Up-ról sok jót nem mesélnek a helyiek (a vállalkozóról, aki mögötte áll.) A faszi két éve csődbe ment, akkor pl. nem tudta kifizetni a dolgozóit. (Persze ez az oktatót nem érinti, sőt, attól még valaki baromi jól oktathat, hogy nem a megfelelő cégnél van.) Kicsit túlvállalta magát a Resch. Épített egy csilli-villi kölcsönzőt, csak a banki törlesztőket nem tudta fizetni. A Hintereggernek még mindig 70 ezer euróval tartozik.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.02.21. 07:13
Sankt Michaelben tudok szállást. Amikor a rokonok hozzánk jöttek ott aludtak. Egy aranyos idős házaspáré a ház, 20 eurót kérnek egy éjszakára reggelivel. Kétágyas szobák, fürdőszobával. Ennél olcsóbb szállást nem tudok a környéken. A ház Stranachban van, közvetlenül a hegy lábánál, a síbusz a ház előtt áll meg.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.01.13. 07:07
Tegnap gyönyörű idő volt a KAtschbergen. Előző nap esett kb 10 centi hó, ami jót tett a pályáknak. Csak a st. margareteni oldal volt jeges az alján, mert ott már eső esett. Fent a csúcson volt néhány vadabb széllökés, de ha kicsit lejebb ért az ember, abszolute nem volt szél. A pályákon nagyon kevesen vannak, jószerivel csak horvátok és szlovénok.

Most éppen hó esik fent, de nap közben állítólag annyira meleg lesz, hogy esőbe vált át.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2011.01.13. 07:01
Csak egy kis pontosítás. A Murau-Tamsweg főúttól kb. 15 kilométer az Almhüttendorf. A hágó kereken 20 kilométerre van Predlitztől.

Egyébíránt ez volt Ausztria egyik legmeredekebb útja, a nyolcvanas évek elejéig. Akkor még egy 32 (!) százalékos emelkedő vezetett Turrach falutól a hágóig, ezt szelídítették meg a szerpentinekkel, ahol most a faházak is vannak.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.12.04. 07:08
Két napja voltam síelni a Turrachon, és elég sok magyar honfitársunk volt ott (a nagy része a Club Hotelből talán, mivel a Kreischberg nem volt nyitva) A Kornocknál lévő francia felvonóba a következő jelenet játszódott le. A két 10 éves gyerek áll beengedő résznél, ami éppen kinyílik. Az apuka kb. 5 méterről hátrébbról rástartol a felvonóra és az éppen becsekkoló gyerekét fellöki. A három emberke kicsit a rakást játszik, miközben jön a szék és az apuka úgy szidja a gyereket, mint a bokrot, hogy mit bénázik az a felvonóban... Percekig tartott, mire sikerült kibogozni a léceket, a felvonót le kellett állítani, a liftes pedig alig bírta türtőztetni magát, hogy ne hangosan nevessen.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Lachtal
2010.12.03. 06:40
A helyiek a Hohen Zinken oldalából a Tanzstatt irányába szoktak lefelé jönni, mert a szél oda hordja be a havat. Tavaly előtt többször láttam, hogy amikor éjszaka 20-30 centi leesett a helyiek már korán reggel kint voltak a mélyhóban.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.12.03. 06:37
Tegnap délután dél felől megjöttek az újabb hófelhők. Gyűlik a hó a Turrachon is. A helyiek szerint idén nagyon durván sok hó lesz, sokat fog esni, mert 10-12 évente fordul elő, hogy ez a régió északról és délről is megszakítás nélkül kapja a a havat. Tegnap jóformán csak magyarok vettek napijegyet, de mivel jövő héten a szerda Ausztriában munkaszüneti nap, a hétvégén már jönnek az osztrákok is dögivel. Hétfőre mondt brutális havat és egész héten esni fog a Hohe Warte szerint.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.12.01. 07:22
Szerda reggel elkezdett szakadni a hó, de a nagy havazás állítólag pénteken jön majd. A Katschberg pénteken nyit, szombatra már szép időt mondanak.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.11.30. 16:57
A Turrachon ma négy lift volt nyitva, járt a Kornock is. Elég kevesen voltak, így nagy ritkán lehetett emberrel találkozni. Jószerivel csak magyarok és néhány helyi volt kint, meg persze a csapatok tartottak edzést. A napibérlet 27, a félnapos 21 juró. Igen jó hó van, állítólag éjszaka esik egy kicsit, a nagyobb havazást péntektől mondják.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Lachtal
2010.11.25. 21:44
Próbáldat az oberzeiringi és a mödebruggi szállásokat is?

Zum Grünen Specht
Gasthof Haunschmidt,
esetleg a Kurhotel?
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Lachtal
2010.11.20. 05:34
Mi általában a Café Hannesba jártunk be. árakban ez is valami hasonló. Általában itt kajál a felvonós személyzet is. Jól főznek és imádtam, amikor a Hannes magyarul vette fel a rendelést. Szóval osztrák létére legalább a kaját és a piák nevét megtanulta magyarul.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Obertauern
2010.10.26. 19:01
Ma voltam fent Obertauernben, a hágó környékén 20-25 centi esett, fent 40-50 centi is és a hóágyúk ezerrel dolgoznak. A szállodások szerint úgy néz ki a pályák november közepén nyitni fognak.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.10.26. 18:54
Azért Murau szerintem elég drága. Olcsóbban lehet Schladming közelében építési telket vásárolni, mint a Kreischberg környékén, pedig a Mura völgye egy lapon sem említhető az Enns-völgyi pályákkal. Arról nem is beszélve, hogy itt nyáron nincs túl sok programlehetőség. Az ingatlanárak szempontjából Lungau egy kategória Murauval és ott azért fényévekkel jobbak a lehetőségek minden szempontból. De lehet, hogy csak én látom így:-)

Félre értés ne essék, szép hely, de azért mondjuk Schlagming körényéke már egészen más világ. Egy ugyanakkora építési telket hasonló áron vagy esetleg kicsit olcsóbban kapok meg Schlagming mellett, mint Sankt Georgen ob Murauban, ami azért nevetséges...
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.10.24. 15:40
A Frauenalpe és a Rosenkranz között durván 6 km a távolság. Kérdés, hogy kifizetődne-e egy ilyen projekt. Ezt a pénzt szerintem inkább a pálya fejlesztésére kéne fordítani. Bár az is igaz, hogy minél többet fejlesztenek annál drágább a bérlet. Én a Kreischberg bérletárait mindig is pofátlannak tartottam. Majdnem egy kategória Obertauernnel vagy a Katschberggel és fele annyit sem nyújt.

Lachtal is most iszonyatos tempóban kezdett el fejleszteni, itt is az a kérdés, hogy fel tudnak-e mutatni annyi vendégéjszakát, hogy kifizetődő legyen a ráfordított pénz. Pedig Lachtalban mindig is nagyobb volt a napi vendégek száma a környék városai miatt, mint a Kreischbergen.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.09.25. 19:57
Lachtal:

Új hatüléses felvonó a Schönbergen, illetve egy csákányos a Tanzstatt hegy másik oldalán. Vadonatúj kék pályával. A Régi dízelmotoros Zinkenliftet is kicserélték.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.07.31. 18:30
Évek óta járom az osztrák utakat és autópályákat, ha a rendőr bemér mondjuk autópályán semmi gond. A büntetés nem postázzák magyarországra. Nagy ritkán kaptak el belterületen, legutóbb Kelet-Tirolban mentem 50-es táblánál 70-nel és fizettem 20 eurót. Sok helyen van telepített radar magyar rendszámmal arra nyugodtan lehet hederíteni. Sokszor villant már és soha nem kaptam csekket. Ezekkel csak az osztrákokat tudják megbüntetni. Persze nem lesz ez így mondigm előbb-utóbb elkészül a régóta ígért EU-s rendszer és akkor sehol sem leszünk biztonságban.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Lachtal
2010.04.22. 07:05
Ezen még nem jelöli az azt új pályát, lehet hogy idén csak akkor épül meg ha van rá keret. Tulajdonképpen a hatülésessel átellenben fog lemenni. Tavaly még úgy tervezték, hogy a Tanzstattliftet szerelik le és azt helyezik át a hegy másik oldalára.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Lachtal
2010.04.21. 05:15
A hegy másik oldala, a 7-es pályával átellenben. A kápolnától fog lefelé menni a pálya.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
Topik: Lachtal
2010.04.13. 18:34
Télre elkészült a hatüléses a Sisi felett és mellette 40 kis hüttét is építenek. Abszolut pályaszállás, 6-8 ágyas kis faházak, szaunával. Nem appartmanház jellege lesz mint a Monarchiának, hanem kis aranyos faházak lesznek kandallóval meg minden. A Zinkenliftet is cserélik, egyedül az új pályát és felvonót húzzák még a Diterichalm felé.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2010.03.10. 20:13
Ezen a héten fél Németország, Hollandia és Románia itt síelt. A pályák jók, de iszonyatos tömeg van. A gleccsere tart mindenki, de a Giggijochi oldalon is nagy a nyüzsgés. Esetleg érdemes Obergurglt megpróbálndi, de szerintem Kühtai a legjobb választás. Sokkal olcsóbb és nagyon tuti hosszú piros pályák vannak. Szinte nulla tömeg. Esetleg Hochötz is jó választás, bár itt rövidebbek a pályák.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.