Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Qjoszucsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
2022.12.21. 19:54
Halló, a hétvégén voltunk egy napot az U Čapu pályán Tanvald felett, a Krkonose hegységben.
Egy tányéros tanuló és egy széles csákányos kék volt nyitva. 3 órás jegy 400 czk, bérlés 250-300 czk/nap.
Nem voltak sokan, nem volt sorbanállás, a terep tanulóknak jó. Oktatás 600czk/óra privátban, angolul beszélő oktatóval. Kb 1 óra 45 perc Prágától Liberec felé, a fele pálya.
Az idő hideg és szeles volt, a pálya éttermében tartalmas kaják vannak.
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
Topik: Jested
2019.02.09. 20:44
Helló,
Ma voltam Jesteden (CZ) először síelni. Igazi alpesi élmény, egy olyan hegyen, mint a Kékes, csak az északi oldalában a tetejétől a feléig lehet (!) síelni két négyülésesen, egy kétülésesen és egy kabinossal, amely ma nem ment, valószínűleg a szél miatt. Vannak csákányosok is kiegészítésül, illetve a pályák közötti távolságok miatt.
Tapasztalatok:
A pályák jól behavazottak, hóágyúzottak, ratrakoltak, kifagyottak voltak. De a szűk pirosakat (4-5) az erdei részeken hamar lesíeli a nép középen jegesre, oldalt buckásra, kb 10-11-re, szombaton. A jobb oldali széles piroson nem voltam. A 4-5 pályák bőven kilométer felettiek, igaz sok helyen szűk, erdei pályák, de élvezetes lejönni. A fekete széles és meredek-:))
Van még egy hátsó széles rész, amely nagyon jó pálya, de csak a hegy feléig jön le (700 méter hosszú, 6-7 számúak), viszont a kétüléses felvonó kapacitása csúcsára ért 10 után és hosszú sor keletkezett. Máshol nem volt sor, a pályán a sízők jól eloszlottak.
Kölcsönöztem, de nem kellett volna. Egyfajta lecük van, helyi gyártmány (Iridium). A cipő, sisak, bot OK, de a léc... nekem nem jött be, billeget, szitált, rövid volt, szenvedtem vele, lehet az én hibám.
A kölcsönzőben délben több mint 45 percet kellett várni, németek a sorban csoportos szeppukuban gondolkoztak.
A szolgáltatások: parkolás, büfé, felvonók nagyon jók, tiszta Ausztria. A pályák fenti elosztásán, hosszabbításán, szélesítésén sokat, illetve a jegyeladáson és kölcsönzőn még keveset, de sürgősen lehetne még dolgozni, de összességében egy jó hely egynapos síelésre.
Prágától GPS szerint 80 perc az út, végig autópálya.
Üdv, Q
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
Topik: Bánkút
2018.01.21. 20:59
Helló,
Mekkorra hó esett ma Bánkúton?
Nyitnak a lelvonók a héten?
Üdv
Előzmény: (dannydog 198313)
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
2018.01.21. 20:57
Sziasztok,
Szerda helyett vasárnap lett. Másik több ezer emberrel együtt jót síeltünk, igazán eloszlott a tömeg, zömében magyarok,szlovákok, csehek, lengyelek, és helyiek.
A pályák jó állapotúak, a felvonók közül mind működik-:))) az időt készen kaptuk, de panasz nem lehet.
Kivételesen Bp-Tatabánya hajnalban a hó miatt, visszafelé a kátyuk miatt katasztrófa...
Aki tud menjen!
Üdv, q
Előzmény: (Farsi21 198303)
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
2018.01.15. 19:48
Köszönöm az infókat mindenkinek!
Szerdán éles sível megyünk, üdv, Q
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
2018.01.14. 17:04
Hello,
Január 17-én van tervben Stuhleck, egy egynapos csúszásra.
Tudna írni valaki, hogy milyenek a viszonyok. Az nagyon jó lenne, ha valaki hétköznapi sielők számáról is tudna írni pár sort. Előre is köszi, Q
Ps: cserébe csütortön megírom milyen volt-:))))
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
2017.12.25. 17:56
Egy éve használok egy pár Volkl rtm 163 lécpárt. Az elején valóban fura volt.

Most azonban Forgatok, élezek, mint a korábbi carvinggal. Mindezt szándék szerint, irányítani könnyebb. Igaz az élezést el kell hinni és sebesség is kell hozzá. Nekem a súlyom utóbbiban sokat segít-:)))))) (95 kg, 183 cm)

Az egyedül teljesen igaz, hogy egyenesen remeg a síléc csőre, ekkor szerintem is bizonytalan érzést nyújt.
Nekem mély, friss hóban nem jött be igazán... de igazán csak kezelt pályán használom.

Szóval ízlések és pofonok különbözőek! Tervezek kibérelni egy keményebb carving lecet, majd egy hosszabb cca 170 cm rockert és ha bejön, az egyiket meg is veszem.
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
Topik: Lachtal
2017.12.25. 17:44
Örülök, ha segíthettem, jó sportolást!
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
Topik: Lachtal
2017.12.17. 22:15
Sziasztok,
Most vagyunk itt gyerekekkel. A hóviszonyok egész jók-:)
A szél elviselhető, napközben a csákányos fölött majdnem mindig fúj (1-2 pályák). Nyitva van a Zinken is.
Minden este rendesen kezelik a pályákat. A keleti oldalon kevesebben vannak, de még hétvégén is elviselhetőek a sielők és kényelmesen lehet csúszni.
A szállások félházzL mennek, a hütték már nYitva, az utat Oberzeiring felől még sózzák is.
Előzmény: (ibi 197087)
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
Topik: Tauplitz
2017.03.08. 21:48
Úgy látszik egy napot érdemes volt várni! Ratrakolt, jol előkészített pályák vártak ma, csodás időben. Igaz a legátogatottabbakra délre 70 centis buckákat túrt a nép, de még élvezhető volt.
A pályarendszer lényege, hogy két átszállással besíelhető 8 km egyben!!!
A Lawinenstein- Tauplitztal piros egyes teljesíthető így. A gondoláig is kb 4 km egyben.
Kezdőknek valóban nem valóak a pályák. A Mitterstein durva fekete, és Tauplitzalmnál is van egy ilyen.A gondolaig es volgyekig vannak kellemes pirosak, és még sok nagyon rövid pálya van az Tauplitzalmnál, gyereknek, kezdőknek jók tanulni. A mitterdorfi völgypálya már zárva, de kiváló busz visz fel a gondola alsó állomására, ami síbérlettel ingyenes. Még egy hónapog nyitva lesznek, Tauplitzalmnál több mint 1.5 m hó van. A napijegy most 40 helyi pénz.
Minden pincér magyar vagy cseh, németül nem kell tudni-:))))
Jó csúszást!
Előzmény: (bouquetk 192365)
Qjoszucsi
11 élménybeszámolót írt
11
7 éve tag
Topik: Tauplitz
2017.03.07. 20:20
Tényleg nem ratrakolnak-:(((
Két napja esik a hó, a pályák élvezhetetlenek...
Már ha nem tévedsz el-:))))
Előzmény: (bouquetk 192365)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.