Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

hangyalany által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (99)Időben csökkenő Időben csökkenő
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2023.03.14. 22:37
Kiegészítésként még annyit, hogy vasárnap reggel még át lehetett jutni a déli oldalról az északira, de aztán leállították a lifteket, így 70 km taxizással jutottunk vissza a délen leparkolt kocsinkhoz. Napközben többször bemondták, hogy le fognak állni a liftek - szlovákul és angolul. Volt, aki hallotta (és értette), de sokan nem voltunk ilyen szerencsések. De felháborítónak tartom, hogy egy olyan síterepen, ahol a síelők ekkora százaléka magyar, egyáltalán nincs semmilyen tájékoztatás magyarul. Még az 5 nyelven ,,beszélő" bérletárusító automatákon sincs lehetőség a magyar nyelv kiválasztására. De legalább az információs irodában tudtam velük angolul kommunikálni, és segítettek taxit keríteni, ráadásul összehoztak egy másik pórul járt párossal, így feleződött a taxiköltség.
A mai napon a déli oldalon nagyon kevesen voltunk. Valószínűleg költséghatékonysági okokból kizárólag a C4-es tárcsa és az A5-ös kabinos ment. Mivel a B6-os ülőst nem indították el, a kék 34-es panoráma alja pedig élvezhetetlenül jeges, néhol köves és sok helyütt már barna foltos volt, jószerivel csak úgy lehetett lejutni a lifthez, ha a piros 31 a-n vagy a piros 36-oson fejeztük be a csúszást. Több sísulis csoport is volt ma a pályán: az említett piros szakaszokon a kezdők kb. az életükért küzdöttek. Ráadásul a kabinos tetején kb. 15 négyzetméter van a felcsatolásra és elindulásra. Élmény volt, ha az ember egy sísulis csapattal együtt ért föl...
Nálam Chopok nagy szerelem, de az idén kicsit csalódtam. Bár a holnapi napban még reménykedünk...
Előzmény: (Kis Kovi 218557)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2022.02.09. 13:38
Sziasztok!
Lehet, hogy nem vagyok elég ügyes, de nem találom a síterep oldalán, hogy hány éves korig jó a gyerekjegy, és hány éves korig jó a junior bérlet. Tud valaki segíteni? Egy link is elég, ha mégis fent van az oldalon, csak én nem találtam meg...
Köszönöm!
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2017.02.02. 07:21
Köszönöm, sokat segítettél! Lehet, hogy én is megpróbálkozom az idén ezzel újra.
Előzmény: (Bigmafa 193631)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2017.02.01. 20:50
Hol sikerült kiállíttatnod az ingyenjegyet? A Nova Hola pénztárja fölötti irodában? (Nekünk pár éve ott kellett intéznünk.)
Előzmény: (Bigmafa 193550)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2017.01.25. 22:38
A kedvezményt tavaly terjesztették ki 6 évről 8 évre.
Én általában nem bújtatom a bérlet nélküli legkisebbet, hanem szorosan mögéállok, és együtt megyünk át a forgókapun. (Ajánlatos a bal karodat (már ha annak a zsebében van a síbérlet) a hátad mögé tenni, hogy ne olvassa le egyből a bérletet a kapu, jobb kézzel a gyerek mellett előrenyúlva megfogni a forgó vízszintes szárát, és úgy odahúzni magadat. Ha szorosan egymás mögött bent álltok a forgóban, akkor leolvastatni a bérletet, és indulás! Ezzel meg tudod akadályozni, hogy a gyerek átmenjen egyedül, és neked kelljen bújnod.) :)
Egyébként néhány éve, amikor még a három nagy gyerekünk volt kicsi, mi is utánajártunk az ingyenes bérletnek, hiszen 2 felnőtt 3 gyerekkel nehezen megy át a kapun. Akkor kaptunk is a cseppeknek ingyenes bérletet, de nem a pénztárban, hanem a Nova Hola pénztára fölött, az emeleti irodában állították ki. Kicsit macerás volt, és nem voltak túl készségesek sem, de végül is megkaptuk. Esetleg megszűnt már ez a lehetőség? Nem tudom, mert már csak a negyedik van 8 év alatt, és vele elboldogulok így is...
Előzmény: (Bigmafa 193103)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2017.01.14. 18:08
Mi évek óta náluk vesszük, sosem volt gondunk vele!
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2016.02.10. 18:00
Reggel óta szakad a hó, esett vagy 20 centi - de már nagyon rá is fért a pályákra! A hét elején még eső is esett, sőt mára virradó éjjel is, csak hajnaltájt csapott át havazásba. Ennek megfelelően a pályák állapota hétfőn és kedden nem volt túl jó. Csak az ágyúzott részek voltak használhatóak, máshol csak sár és fű.
A mai havazás miatt a pályákon rengeteg a friss, de vizes-tapadós hó. Remélem, holnapra megďolgozzák a ratrakok, és jól lehet majd síelni. Mert ma minden pálya nagyon buckás volt, a mély, tapadós hóban akadt a léc rendesen. Viszont legalább kevesen voltunk (csak az őrültek, meg mi :) ). A Nova Holán ráadásul alig pár méter a látótávolság, ami még mókásabbá teszi a helyzetet. A síelők számát és az időjárást is jól jelzi, hogy mindenki a kabint használta (aki nem ismeri ezt a felvonót: 6 hatszemélyes ülőke után jön egy nyolcszemélyes kabin), és így sem kellett sorbaállni egy percet se. Jó volt ma is, de várom a holnapot!
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2016.02.03. 21:41
Én is optimista vagyok: MUSZÁJ, hogy legyen hó jövő héten! Évek óta visszajárunk ide, és eddig mindig kifogtuk! Volt olyan év, hogy alig pár hét volt a szezon, és akkor is jókor mentünk.
Előzmény: (vh 187178)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2016.01.24. 22:06
Köszönöm a jó hírt, örülök neki!
Még egy kérdés: sífutást oktat valaki Donovalyban? Tavaly hiába kerestünk ilyet, aki oktató ott volt, az mind csoporttal érkezett, vagyis a sífutó csoport hozott magával oktatót is. De helyben nem tudtak nekünk ajánlani senkit. Tényleg nincs, vagy csak rossz helyen - rossz időben érdeklődtünk?
Előzmény: (pattyski 186542)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2016.01.20. 18:29
Köszönöm, várom az információt! Bár február 2. hetéig még az ibolya is kinyílhat, tudom... de csak nem lesz ilyen!
Előzmény: (pattyski 186434)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2016.01.18. 22:07
Információt szeretnék a sífutópályákkal kapcsolatban. Használható már valamelyik? Ha nem, mikorra várható?
Ezen a linken (http://www.parksnow.sk/zima/hu/lyzovanie-prevadzka.php#pravadzka) a sípályák címszó alatt a sífutópályák vannak felsorolva? Mert akkor szomorúan veszem tudomásul, hogy azok még nem üzemelnek...
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2015.02.02. 22:20
Ma csodálatos idő volt. Délelőtt havazott, de délutánra kisütött a nap, és a Nova Hola tetején is jók voltak a látási viszonyok. Megint csak köszönet a Zahradište oldali lassú tárcsa aljában dolgozó felvonókezelőknek, akik nagyon sokat segítettek abban, hogy az ötéves kisfiam megtanuljon egyedül felvonózni.
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2015.02.01. 19:01
Köszönöm a tippeket, megnézem őket. Tudom, hogy Aflenz hétvégén meg síszünetben működik, de nem biztos, hogy akkorra tudjuk időzíteni a családi síelést.
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2015.01.31. 23:53
Tud valaki elérhető közelségben hasonlóan kedves, pici, családias síterepet, mint Aflenz volt?
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
Topik: Donovaly
2015.01.28. 20:13
A parkolóba érkező tárcsás felvonó melletti pálya az első lépés, legalábbis szerintem (már ha nem akartok oktatásra menni a Patty Ski sísuliba - oda nem is érvényes a bérlet). A felvonókezelők készségesen segítenek: ha látják (vagy szóltok), hogy egészen kezdő, aki próbálkozik, még le is lassítják a liftet. A négy gyerekem közül már három tanult meg ott önállóan felvonózni: segítik őket, ha kell, métereken keresztül kísérik is, míg megtalálják az egyensúlyukat.
Általában a (lentről nézve) jobb oldali a lassúbb, és lecsúszni is azon az oldalon érdemes annak, aki tényleg kezdő.

Hüttézni nem szoktunk, de a gyerekek néha beugrottak egy forró csokira, az 1,5 euró volt a Nova Hola aljában.
Előzmény: (vh 178866)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2015.01.25. 22:01
Rengeteg a kérdés, és a legtöbbre nincs olyan válasz, amely mindenkinek egyformán megelégedésére szolgál. Egy biztos: abban senki sem kételkedhet, hogy a szervezők mindent megtesznek a nap sikeréért. Úgy látom, az időjárás is mellétek áll: napok óta tegnap este láttam először 0 fok alatti értéket az élő kamerák hőmérőjén. Jó időt, sok havat, mosolygós gyermekarcokat!
Előzmény: (skioutlet 178628)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2015.01.25. 20:20
Valóban ez az alapprobléma, hogy a Magyar Síszövetség honlapján is csak a tagszervezetek listája van fent, de az ezekhez tartozó leigazolt versenyzők neve és tagsági száma nincs. Így tényleg nem ellenőrizhető, ki amatőr, és ki nem. Esetleg lehetne a jelentkezési lapon egy ilyen kérdés, hogy a jelentkező tagja-e valamely síegyesületnek. A továbbiakban a lebonyolítás semmit nem változna, csupán az értékelésen kellene módosítani annyit, hogy külön rangsorolják az egyesületi keretek közt síelő gyerekeket, és külön a valódi amatőröket. Ez persze egyrészt kétszer annyi első díjat jelent, vagyis anyagi problémákat is felvet, másrészt a nevezési lapot kitöltő szülő becsületére van bízva, hogy igaz választ ad-e a kérdésre.
Előzmény: (skioutlet 178602)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2015.01.24. 21:43
Természetesen leírom, ha érdekel, csak nem akartam vele untatni senkit.
Az egyik problémájuk a pálya rövidsége volt: a kicsiké rendben volt, de a nagyoké szerintük túl rövid volt, és elég lankás részen volt kitűzve. Persze előtte egy hétig a Nova Holán síeltek, nyilván ahhoz viszonyítottak.
Ami még nem tetszett, az az eredményhirdetés hosszúsága volt. Értem én, hogy mindenkit név szerint ki akarnak hívni, megajándékozni, de felnőttként is próbára tette a türelmünket, hogy végigvárjuk, a gyerekeknek meg még nehezebb volt. Persze az a mi egyéni ,, pechünk", hogy 3 gyerekünk 3 különböző korosztályban versenyzett, így tényleg végig kellett várnunk.
Az is kedvét szegte sokaknak, hogy bár ,,amatőr" síversenyről van szó, előfordult, hogy az első 5-6-8-akárhány helyezetten teljesen egyforma sínadrág és síkabát volt, láthatóan egy sportegyesület egyenruhája. Nehéz megmagyarázni a gyereknek, hogy akkor ők most hogy is lehetnek amatőrök, illetve mennyire azok...
A gyerekeim más területen versenysportolók, az ő szakágukban is van a versenyzői kategórián kívül szabadidős (vagyis amatőr) kategória - és sajnos gyakori tapasztalat, hogy az egyesületek ezt nem tartják be, hanem versenyzőket indítanak ezekben a futamokban is, így az amatőröknek semmi esélyük nincs. Felnőttként tudja az ember, hogy ez az egész nem a nyereményről és a helyezésről szól, de a gyerek berzenkedő igazságérzetét nem könnyű elcsitítani, pláne akkor, ha nem vagyok biztos benne, hogy alaptalan, amit érez.
Mindezek mellett tényleg becsülöm az összes szervező áldozatos munkáját, és bízom benne, hogy sokan nagy örömüket lelik majd az idei versenyben is.
Előzmény: (Chopoker 178560)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2015.01.24. 20:19
Sajnos vegyes érzelmekkel távoztunk tavaly erről a versenyről. Így a gyerekeim egybehangzó döntése értelmében, bár aznap épp ott leszünk, nem nevezünk. Nem a helyezés miatti csalódás mondatta ezt velük, mert dobogóra állhattak, de mégsem tetszett nekik annyira, hogy újra menni akarjanak. Mindettől függetlenül sok sikert kívánok a szervezőknek és az indulóknak is!
Előzmény: (skioutlet 178532)
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2015.01.23. 19:22
Ha sok a hó, akkor ,,őrülteknek" is remek hely, jókat lehet szűzhavazni, erdei ösvényeket bebarangolni - meg persze nagyokat esni és nevetni, mikor beszakad alattad a szűz hó, és akkor tudod meg, hogy eddig a törpefenyők tetején síeltél. :)
Persze a felső ülőlift elbontásával a nap egyik fénypontja - teázás a Schönleitenhausban, majd több km-es csúszás szinte a szállásig - sajnos már nem lehetséges.
Előzmény: (nyugiba 177550)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.