Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

lorka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (73)Időben csökkenő Időben csökkenő
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2019.12.31. 13:07
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, elsősorban bérléshez. 156cm/46kg vagyok közepesen síelek, ráadásul kihagytam pár évet, de azért ha belejövök, szeretem a dinamikát, lendületet, és némi sebességet is. Jó az autoturn, rocker, nem szeretek gondolkozni már minden kanyar előtt, pályán síelek, a széles carvingolást csak pihenésképpen gyakorlom. ...Alapvetően a Rossignol és Völkl márkákhoz van bizalmam (egyszer béreltem egy dögnehéz Nordikát, egy igazi gépet, na az nagyon tetszett, bár egy hétig cipelni, na az kétszer is meggondolandó) A síhossz mindig problémás, a komolyabb léceket 150cm-től gyártják, úgy nézem. eddig ezeket néztem: Rossignol Famous 6w 2019 149cm vagy Rossignol Unique 14 142cm vagy 149cm. Egy hét franciao. lesz, jó lenne fejlődési lehetőség, kihívás.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.29. 22:56
pedig=is, és én se,

pfuj bordosok, pfuj majomsí?
Előzmény: (gaboca 152835)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.29. 14:26
"much more fun", emlékszem, hogy a snowboarddal kapcsolatban is hasonló ellenvetések fogalmazódtak meg, mára teljesen elterjedt, a komolyabb síelők pedig boardoznak a síelés mellett.
A kölcsönzős rábeszélt egy Rossignol rocker lécre, mivel eladta mind a jól bevált Atomicokat az én méretemben, és nem bántam meg, hogy kipróbáltam.
Alsó-közepes tudással könnyű kezelni, nem is kell odafigyelni rá, olyasmi, mint egy autómata váltós autó.
Barátnőmnek is feltűnt, aki nem hisz a technológiánan, hogy biztosan megyek, kevésbbé fáradok. Kérdezgette, hogy pl. ívre fordulásnál mikor és hogyan terhelek, de én ezt nem tudtam megmondani, mert nem is veszem észre. Persze nem hitte el, szerinte ez hülyeség, hogy a technológia meg a geometria pótolná az alapokat, hiába mutattam, hogy rá van írva: auto turn:-)
2-3 nap könnyed sízés és kirándulgatás után igényem támadt volna, hogy megpróbáljam jobban kontrollálni a lécet, érezni az íveket, technikában is fejlődni,de erre ez a léc nem alkalmas. Viszont van néhány gyakorlat, mint például az egy lábon fordulás, ami ezzel a léccel sokkal könnyebb.
Nagy élmény volt, de legközelebb ismét egy hagyományos lécet választanék.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.27. 14:52
Ma jöttünk haza, Vars-ban síeltünk egy hetet.
Érkezéskor + első nap esett 30-50 cm friss hó, itt abba is hagyhatnám a beszámolót és a képzeletre bíznám a többit...

De azért mégis: nagyon jól kialakított/adottságokkal rendelkező síterep, változatos pályák, aránylag könnyen, sokféleképpen el lehet jutni bárhonnan bárhova, persze a 180km-hez képest.300napot süt a nap/év.
A csoportból sokan át sem síeltek a Risouli részre, a Vars-i is elég változatos, de nekünk persze a térkép jobboldali szélére eső Clos des Alpes pálya volt a kedvencünk, meg a többi, Homme de Pierre(kőember) csúcshoz tartozó pályák. Ezen a csúcson van egy nagyon kellemes Hütte, a hátsó völgy felé néz a terasza, nincs nagy tömeg, először észre sem vettük. Felmerült bennem a kétség, hogyha történetesen a térkép jobb szélén laktunk volna, akkor talán a Peynier(baloldali) pályákért lelkesednénk, ez nyilván alkati kérdés, igaz, az sem lehet véletlen, hogy ilyen messzire utazunk...
A hátsó völgy,Chardon-felvonó,stb, ígazi fehér tenger, csak hegyekből vannak a hullámok, elhagyatott, ameddig a szem ellát, csak fehér, hóesés után itt óriási szűzhavazások voltak, még a pályákon is volt 20-30 cm friss hó.
A kezdeti hóesés után egy nap volt nagy szél, a lenti pályákon ilyenkor is barátságos, a többi négy nap verőfény, a legmagasabb csúcson is szélcsend(igaz, nem mindig), de ilyet én eddig még sehol nem tapasztaltam.
Risoulban van Airbag, aki szeretne megtanulni ugrani, annak nagy élmény,(egy ugrás+egy gratis 2E, 3ugrás 5E) aki már tud, annak kevésbbé érdekes, kicsi az ugrató, de Varsban rengeteg különböző ugratós pálya van.
Mikor ottjártunk egész héten a gyorssízők versenyeztek a KL-pályán, 245km a rekord, ha jól emlékszem, -ez a pálya le is volt zárva, pedig nagyon tetszetős, legalábbis az alsóbb része, szépen kezelték, a többi fekete pályát pedig meghagyták buckásnak(fél méter friss hó) ezekből egy elég is volt. A fekete pályákat egyébként mindenhol ki lehet kerülni.
Az l'Ecrin des Nieges -ben laktunk, a francia beszámolókhoz képest kifejezetten jó, a fürdőben van törülközőszárító, felszerelt konyha.A valóságban 150-200m a pályákig, viszont a vars-i oldalról bárhonnan haza(közel, nem házig) lehet csúszni, nem kellett parázni az utolsó felvonóval. Mi kp-ben fizettük a kaukciót, másnap kirabolták a recepciót, úgyhogy ment a huzakodás a visszautalásról, aki teheti, kártyával fizessen.
A buszunk- Unitravel- több helyre is ment, több csoport, Ny-Mo-on is szálltak fel-le, az ilyen nagyon aggasztó, tünt el felszerelés a csoportból, persze visszafelé meglett, de bérelni kellett, felelős persze nincs, visszafelé hajnalban leszáltak néhányan, és én véletlenül megkerültem a buszt, és megláttam a bőröndömet a sötétben a földön, a távozók csomagjai között, szerencsén múlt, a sofőrök minősíthetetlenek voltak, de a helyzet eleve problémás és minden megállónál figyelni kell.
Nem panaszként, hanem tanulságként írom ezeket a problémákat, mert ezek a helyzetek sem tudnak eltántorítani attól, hogy legközelebb is Franiaországig menjek síelni, akár busszal, akár ugyanide, de a kíváncsiság valószínűleg másik terepre visz. Többen mondták, hogy ennyire szuper helyen még nem jártak, és én is így vagyok vele.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.10. 03:07
Ezek most szánkóznak???

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Chamrousse
2013.01.06. 16:06
Addig is, amíg valaki szmélyes élményekkel tud szolgálni:

http://www.chamrousse.com/www-liste_afnors-VISIBH[SPORTW-381-HIVER-UK-COMMERCES_SERVICES.html

Itt biztos találsz válaszokat, sőt, online foglalni is lehet...
Előzmény: (Gyurczi 149527)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.04. 13:59
Jó havat!
Előzmény: (Gabriel 149183)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.04. 00:20
Mi január 18-án indulunk. Várom a beszámolót...
Előzmény: (Gabriel 149063)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.03.25. 15:31
Nézem a hójelentéseket,-sajnos idei szezonban már nem tervezek menni- és pl. Nassfeldnél azt látom, hogy X-Y cm TAVASZI HÓ. Hát az meg milyen lehet? Rákattintok a terep hójelentésére, felhő-eső-villám, vagyis zivatar.
Nem elég, hogy a tavaszi havon síelő síelőt jó kis tavaszi záporok lepik meg, még a villámok elől is menekülni kell???
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.03.20. 18:40
Én a kezdő és az alapszint megkülönböztetését javasolom. Így lenne négy szint, ha nagyon elveszünk a részletekben, akkor a százalék sem lesz elég.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2012.02.27. 14:21
Van azért áru a boltban, de elég drága.
Pékárut én is sms-ben rendelnék, mert itt bevásárolni vacsorára, az elég húzós, akkor már megéri beülni egy hüttébe.
Olvass vissza néhány oldallal.
Előzmény: (makossy 135704)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.02.26. 18:40
Járt esetleg valaki mostanában Stuhleck-en?
Az érdekelne, hogy egy ilyen olvadás mennyit árt a pályáknak, ugyanis a jövő vasárnapon gondolkozok, és addig még hasonló felmelegedést mond. Pontosan meg úgyse tudják eltalálni az időelőrejelzést...
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.02.10. 18:55
Ismét eltűnt egy talány az életemből. Egy hétig kovácsoltuk az elméleteket. Volt aki attól tartott, hogy esetleg ráz.

Na majd legközelebb kifigyelem azt a kis kapcsolatot a fordulókban, csak jussak vissza.
Előzmény: (csabor 133965)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.02.10. 10:59
Nassfelden:
Hohe Höhe chair lift "warm up"

Érezhetően langyos volt!

Lachtalban nem tűnt fel, hogy a fűtött az ülés.

Egyébként valaki megírhatná, hogy hogyan fűtik...
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.02.03. 22:11
8.15-kor indul az első gondola, szép időben állítólag 8-kor.
Ilyenkor még alig van valaki, nemhogy sor...
Ráadásul a pályák is folyamatosan telnek meg, 10-ig alig van fönt síelő, jó másfél órát lehet szinte üres, tökéletes pályákon síelni.
Megéri fölkelni. Mi is csoporttal járunk, minden évben azon aggódok, hogy a korábbi turnusban reggelizzünk.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.02.03. 14:40
Sílift interjú:
Herr (legyenmondjuk) Günter, kb. 72 éves, Gerlitzentől 6km-re lakik, nyugdíjas. Gerlitzen síterepre kedvezményes szezonbérletet vált minden évben. Szinte minden nap fenn van a pályán, egy évben 80-90 napot síel. Azt sajnálja, hogy még mindig nincsenek unokái, kisgyerekekkel lenne igazi a síelés.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2012.01.30. 22:23
Nagyon klassz síutak! amolyan lachtali csemege. A hármas a legkönnyebb, és legtöbbször nyitva is van, a másik kettőt gyakran zárva tartják, elég egy kis köd, gondolom, hó, az most van bőven. Nem túl széles, amolyan behavazott földutat képzelj el, nem is olyan meredek, de ha kijegesedik, akkor nehéz:)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.01.29. 20:40
Pénteken jöttünk haza Gerlicéről, öt nap verőfényes napsütés.
A 40 cm műhóból csodákat tudnak kihozni, sokkal gyorsabbak így a pályák, és alig volt bucka, vagy jég. Aki a cm-eket vagy a km-eket hajszolja,(előbbit hóban, utóbbit pályahosszban), annak nem ajánlom, mindenki másnak viszont igen. Hozzátartozókat bátran lehet itt kényeztetni. Annenheimben laktunk, a tópart és a helyi mikroklíma önmagában megér egy kirándulást. A csúcsról körpanoráma, tökéletes látási viszonyok. Igaz, hogy csak hétköznap voltunk, a népsűrűség nem volt zavaró, igazi sorban állás csak este, a levonó körül alakult ki. Mindegyik pályát tudnám a kedvencemnek tekinteni, de reggel a 10-en érdemes kezdeni, szép időben mindenképp, korán alig vannak, és csodás a panoráma. Külön érdeme a helynek, hogy 8.15 kor már nyitnak a pályák, és 8 órát lehet így síelni. Összességében az öt nap januári napsütésben síelés feledtetni tudta a hóhiányt, és ha egyébért nem is, de a legszebb osztrák síterep címért mindenképpen versenyezhet.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.01.15. 13:37
Kedves bennfentesek,

szeretném kérni, hogy járjatok közben a Karintia déli részébe készülők érdekében.
Felháborít az az igazságtalanság, ami az idei tél csapadékeloszlását jellemzi.

Üdvözlet
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.01.14. 19:51
Senki nem jött mostanában Gerli-ről?
Vinni kell a havat?
Egy hét múlva indulunk, elég kevés hónak tűnik a webkamerákon, és a hóágyúk sem mennek, pedig hideg van. Még a víz is elfogyott?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.