Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

nyugiba által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (391)Időben csökkenő Időben csökkenő
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.03.15. 23:03
Március 15-i hétvége a Kreischbergen.

Egyenlőre nem bántam meg, hogy eljöttem ide szezont zárni.
Délelőtt még jók voltak a pályák. Délutánra a 6 üléses és a 18-as környéke már eléggé kipuhult.
A Rozenkrantz környékén délután 4-ig jól lehetett síelni, noha volt némi tömeg és 5-11 perc várakozás a felvonónál. A csákányra nem kellett 5 percnél tovább várni.
Sajnos a 18-as alja elég hamar buckásodott, a nap végére már méretes buckákon lehetett jönni.
A nap végén a középállomásig mentünk le a 2-esen. Az már eléggé vízisí volt.
A parkolóban 17h körül 17 fok volt!
Remélem, holnap reggelre lesz egy kis fagy!

Ma tényleg szinte magyar volt a hegy, más nyelvű beszédet csak ritkán lehetett hallani. Azért az Eagle-ből jövő, sok helyen hallható tuctuc-ról le tudtam volna mondani.
Örömteli volt, hogy sokan viseltünk kokárdát.

Update: Március 16-án szombaton reggel még lehetett 2 jó kört menni az 1-esen. 16h-ra már csupa jég és sárfolt volt.
12 után már minden pályán részben pálya- részben buckasízés volt.
De az is hasznos tapasztalat.

Holnap reggelre egy kis friss havat és éjszakára pár fokkal hidegebbet ígér az időjárás jelentés. Remélem, igazuk lesz.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.03.13. 20:00
Van valakinek frissebb híre?
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.03.08. 13:28
Emellett aki kint van, tudna valamit írni a pálya állapotáról?
Előzmény: (cotugno 221066)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.02.24. 19:30
Szia!

Családi fotóim vannak, amiket nem szívesen tennék közszemlére.

Hivatalosan itt van egy külső kép:
https://immo-timeline.at/a/hoyer-sorgt-fur-brandschutz-der-10er-gondelbahn-am-kreischberg

Ez a terv része lehet, de kb, így néz ki élőben is kívültől:
https://www.skigebiete-test.de/skimagazin/neue-10er-gondelbahn-am-kreischberg-in-der-steiermark.htm#&gid=1&pid=1

Mi 11 hónapos babát gond nélkül tudtunk altatni a pihenőben. A bejárattól jobbra nyíló rész jól felszerelt, van bakancs és kesztyű szárító, asztalok, padok, étel és ital automata. Az ablak előtt egy gyereksarok szőnyeggel és puffokkal. Viszont egy animációs filmeket mutató nagyképernyős TV is van, ami elől szinte lehetetlen elvontatni a 10 év alatti gyerekeket.

Aki nem akar sétálni vagy síelni az el tud itt üldögélni, gyerekeket pásztorolni. Ebédidőben (11h30-13h30) nagy szokott lenni a tömeg, de a gyerekesek általában együttműködőek.

A balra nyíló részen csak sörasztalok és padok vannak és csupasz falak. Ezt csak nagy forgalom esetén nyitják ki. Babakocsival lehet keringeni a pihenővel szemközti síléc tárolóban is. Abban is van pár szék.
Előzmény: (szabop_27 220921)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.02.03. 21:50
Hazaértünk egy tartalmas síelős hét után.
Ma szinte tavaszias idő volt, meleg és napsütés.
Ezzel járt, hogy sok helyen olvadt ill. kásásodott a hó és sok helyen alakultak ki tömör buckák.
Ezt is érdemes megtapasztalni és gyakorolni a sízést ilyen körülmények között is.
Aki most megy, erre készüljön a jövő héten.
No meg a komoly létszámra. Hatalmas dugókat láttunk este 4h30 körül a Murauba vezető országúton....
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.31. 20:51
Ma 15 óra körül a szinte üres 18-as pályán a víztározó környékén 3 együtt mozgó deszkás fiatal közül az egyik szabályosan felöklelt. Oldalról fékezés nélkül szállt belém. Kb. 10 métert repültem.
Még egy "Elnézést kérek" sem jött ki egyikükből sem. Mikor meghallották, hogy magyarul beszélek, akkor az egyikük valami olyasmit motyogott "Ha magyar, akkor nem számít, mehetünk". Ott is hagytak, név, telefonszám, bármilyen adat megadása nélkül elhúztak.
Az összes pozítív lépésük annyi volt, hogy az egyikük odahozta az elszállt botomat....
Ha esetleg valamelyikük magára ismer, vagy egy ismerós tudja, hogy kikről van szó, akkor javaslom hogy szálljanak magukba és gondolkozzanak el.
Ha ennyire nem képesek kontrollálni a mozgásukat, akkor nem szabadna pályára menniük. Hála Istennek, nem lett semmi bajom, de egy ilyen ütközésből súlyos kórházi eset is kijöhetett volna.
Amit tettek, az megfelel "gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés kísérlete" és "segítségnyújtás elmulasztása" kategóriának.
Ebből akár börtön is kinézhet.
Most épp szerencséjük volt.

De kívánom, hogy jobban fontolják meg, hogyan közlekednek a hegyen.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.29. 21:46
Semmi gond! Reggel tökéletes volt az 1-es pálya végig.
De mindenhol lehetett rendesen menni. Vannak jeges részek, de legalább nagy buckák nincsenek. Porhavat lehet mindenhol találni.

Az 5, 7 és 9 éves unokáim is tudták élvezni a pályákat. A fiamék holnap jönnek.
Előzmény: (calcio1 220565)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.29. 17:51
Szombaton pontban 15h-kor kezdtünk, kihasználva, hogy a többnapos bérlet -1. napján van ajándék 1 óra 15h-től.
Hát ez elég nagy meglepetés volt. A nap végén akár korcsolyával is lehetett volna körözni. Vasárnap már reggel kezdtünk és ki lehetett tapasztalni, hogy hol jobb. Pl. a 2-es pálya jobb oldala már reggel is jeges volt. Viszont a közepe és a bal oldal rendben volt.
Az is igaz, hogy ki korán kel, jó pályát lel. Ma is friss ratrak nyomon lehetett siklani az 1-es pályán reggel 9 körül.
Szóval ésszel, a pályára és a sebességre figyelve nagyon jól élvezhető a pályarendszer, ahol az elmúlt napokban ragyogó napsütés fogadott bennünket. A héten csak csütörtökön várható egy kis havazás.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.08. 12:48
Tegnap is jött friss hó. Nekem a buckasízés nem annyire élvezetes, így délben be is fejeztem és elindultam haza.
Kb. harmadannyian voltak vasánap, mint szerdán.
Mindenesetre jó évkezdés volt ez a jan.2-7 közötti hat napos síelés.
Az jól jár, aki most megy, mert van bőven friss hó.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.06. 20:53
Megjött egy kis friss hó, és eltűnt a tömeg. Ma nagyon baráti hangulatban, sorban állás nélkül telt a nap, pedig Vízkereszt Ausztriában ünnepnap.
Kíváncsi vagyok, holnap mire számíthatunk.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2024.01.04. 19:27
Végülis átutaltam a pénzt a szezonbérletre és át is tudtam venni a kártyát a pénztárban. Fura, de olcsóbb így mint egy-egy 5 és 7 napos felnőtt bérlet.
Kedden már meg is kezdtük az itteni szezont.
Még soha nem voltam ilyenkor és meglepett, hogy mekkora a tömeg.
Ok: ilyenkor van az osztrák és a magyar iskolai síszünet.
De a pályák tökéletesek, a sorban állás elviselhető.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.12.29. 09:25
Ki korán kel, jó pályát nyer!
Érdemes az early-bird lehetőséget kihasználni.
6h20-kor indultunk Budafokról és 8h00-kor már kezdtünk beöltözni és jegyet venni. Kár, hogy az online vásárlás early-bird-re nem működik. Így is egyetlen sporttárs volt előttem a pénztárnál.
8h30-kor el is kezdhettük a körözést. A kifagyott ratraknyom pár körig megzizegtette az ízületeinket, de a néhány korán kelő gyorsan leszedte a felső réteget és hamarosan szinte porhóban lehetett körözni.
Volt néhány jeges rész, de ezeket könnyen ki lehetett kerülni vagy ésszel át tudtunk menni rajta.
Mire megjött a tömeg és az erősebb olvadás, mi már be is fejeztük az idei besízést 10h30-kor.
Köszönjük a Sípark üzemeltetőinek.
13h-ra már otthon is voltunk ebédre!
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.12.23. 23:25
Nem kell a 2 hegy között gyalogolni. Át lehet csúszni ill. visszafele van egy köteles felvonó. Általában jó szokott lenni a hóhelyzet. Ha időben érkeztek, nem lesz gond a Kornockbahn aljánál parkolni. Az a legegyszerűbb, de kicsit odébb is van egy pénztár...
Van mindenféle pálya, de a pirosokat és feketéket érdemes előbb egy jó síelőnek tesztelni.
Előzmény: (lordus 219844)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.12.14. 18:01
Tud valaki segíteni, hogy Kreischberg-Lachtal szezonbérletet lehet-e online venni? Az átutalás drága dolog...
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.02.15. 23:41
65 éves feleségem gond nélkül felsétált az Eagle-höz. Csak arra kell vigyázni, hogy most már kocsiút visz fel és néha járnak is rajta autók.

De elég sok séta lehetőség van a 10 személyes felső állomásától.
Körbe lehet járni a víztározót, lesétálni a Rosenkrantz aljában levő hüttéhez, stb.
Aki elég jó kondiban van, akár lemehet az alsó állomáshoz is és közben megállhat a Da Silvano étteremnél a kilátásban gyönyörködni. Ha időben foglal helyet, akkor egy korai vacsora is beleférhet. Kevésbé jó erőnlét mellet pedig le lehet menni a 10 személyes felvonó középállomásához.
Előzmény: (VargaV 218096)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.01.28. 23:50
Gyorsan eltelt ez a hét, már itthon is vagyunk. Tegnap is még kaptunk egy kis napsütést és jó pályákat, különösen a Rozenkrantz-on.
Ott viszont felfigyeltem rá, hogy a csákányos lift nyomvonalában, ahol az ominózus deszkás videó készült, több deszkást és síelőt is láttam, akik szándékosan részben a nyomvonalon kívül (freeride), de időnként a nyomvonalon belül jöttek le, szembe menve a csákányon ülőkkel. Jó lenne, ha több (magyar) sporttárs már nem kísértené a szerencséjét és nem rontaná a hírünket! Tud valaki valamit arról, hogyan végződött a deszkás ütközések története? Érdemes lenne a sztorit több szemszögből megvizsgálni és a tanulságokat széles körben teríteni.
Este szomorúan láttuk a tűzoltó autókat a St Lorenzen vasútállomás előtt, ahol egy szállodai parkolóban gyulladt ki egy szürke autó. Remélem, személyi sérülés nem történt. Tud bárki valami közelebbit?
Ma reggel óriási tömeg volt a parkolóban. Egész Stájerországból jöttek tűzoltók és autóik. Az egyik parkoló rész csak velük volt tele. Életemben nem láttam még egyszerre ennyi tűzoltókocsit!
Fent a pályán jól eloszlott a tömeg. Ma felhős volt az ég és volt némi hószállingózás is. De ma is kiváló pályákon lehetett síelni. Találkoztunk olyanokkal, akik egyetlen napra jöttek ki Bp.ről 4h30-as indulással. Én ezért 1 napra inkább egy hazai pályát vagy Semmeringet javasolnám.
Hosszabb időre viszont mostanában érdemes kimenni. A ránk következő héten is ígérnek pár centi friss havat!
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.01.25. 19:18
Szerencsére mára a Bergfex pontos előrejelzést adott.
Az előző 2 nap küszködéséért kárpótolt a mai napsütés. Egész nap jó pályákon lehetett körözni. A Rozenkrantzra menő felvonók is beindultak,
Meg is nőtt a parkolóban az autók száma már reggel 8h30-ra.
Tegnap este jópofa program volt a Kulisszák mögötti bemutató. 50-60 résztvevő volt, kb. fele osztrák (nagyrészt iskolások a tanáraikkal) és németül többé-kevésbé tudó magyarok.
Minden kedden 19h19-kor kezdődik az alsó állomásnál. Egy kis terep történet után meg lehetett közelről nézni egy ratrakot és be lehetett ülni a vezetőfülkébe. A gyerekek pedig felmásztak az 1-es pálya végére és onnan csúszdáztak.
Ha minden jól megy, holnap is napsütésben körözhetünk.
Előzmény: (Ildikogs 217510)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.01.23. 17:31
A hóesés nem állt le. Mi szombaton érkeztünk és aznap, vasárnap és ma is esett. A mai volt a legbővebb.
A honlap szerint a hegyen 14 centi, a völgyben 7. Egész nap fújt a szél és ködös volt az idő. Lehetett gyakorolni a friss hóban, minimális látással.
11 körül mi voltunk az első vendégek az Eagle hüttében.
A Rozenkrantz liftjeit le is zárták (bár a táblák szerint a pályák nyitva voltak, csak fáradságos lett volna oda gyalog felmászni :)). Viszont alig voltak az 5-ős és 7-es pályán, amiről síúton át lehetett menni a kisebb bubis aljához.
Még holnapra is ígérnek egy kis havat. A hómérséklet is feljebb ment. Délben a hegyen a hütte hőmérője -2,2 fokot mutatott.
Csütörtöktől újabb lehűlés kezdődik, de sok havat már nem ígérnek.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.01.07. 09:18
Tegnap egy jó erős menettel zártam ezt a pár napot. Reggel meglepődtem, mert nem tudtam, hogy Ausztriában a Vízkereszt/Három királyok munkaszüneti nap. Reggel 9h10-kor már nagyon teltek a parkolók...
Viszont a pályák még a péntekinél is jobb állapotban voltak. Zárásig is könnyen és jól lehetett körözni az összes pályán. Nekem a kedvencem a 3-as piros, amit a 17-es kék elejénél nyílik jobb oldalon.
Az idő nagyobb részében 10 perc várakozás volt a Knockalmbahn-nál, kb. 6 perc felvonózás és 5-6 perc síelés volt a menetrend. A sor csak 14-15h között volt kisebb. De legalább így nem fáradtam el a nap végére.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.