Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Mariann által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2017.01.31. 19:09
Köszönöm a mellémállást, igazából azt hittük, itt jobban lesz hó mint a Dolomitokban, ahova egyébként járni szoktunk. Tudunk síelni, de akkor is az erdei pályák kanyarjaiban alig van hó.
Előzmény: (lordus 193543)
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2017.01.31. 14:15
Amint írtam, a mai napról van szó azon belül a pályákról. 25 éve síelek, nem tudom mit osztod itt az észt, mintha hülye lennék és nem Pályákról beszélnék! Olvasd újra mit írtam!!! Nem értem mit vitázol itt a tényekkel. Jóindularból írtam, hogy aki eszerint dönt, nézzen jól utána, mert a hójelentés téves adatot tartalmaz. De ha nem akarod, akkor ne hidd, gyere és síelj itt.

(...tényleg nem érteni, hogy egyesek mit gondolnak, vajon mi a franckarikáért ragadok tollat ilyesmit firkálni...)
Előzmény: (bouquetk 193531)
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2017.01.31. 12:23
Üdv, mielőtt többen is elhinnék a hójelentést, íme a tények a mai napon Grosseck Speiereck terepről: hegyen 15-20 cm, völgyben 5-10 cm.

Nem értem miért kell 90/50 cm-t lódítani egy független weboldalon!

A pályák több helyen már barnák, foltosak. Semmi gond nincs még, de ez már nem visel el egy kisebb felmelegedést sem hóágyú nélkül. Szó sincs 90 cm-ről, még a felvonók alatt sem!
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2014.02.07. 17:55
Tud valaki valamilyen infót, hogy milyen az út Szlovéniában? Érdemes arra menni vagy inkább Ausztriát válasszuk? Holnap reggel indulunk!!!
Köszi
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2010.01.09. 10:08
Kedves Cortina rajongók!
Megint megyünk jan 24-én, de most tervbe vettük, hogy átmegyünk a Sella Rondát végigsíelni, van valakinek kedve csatlakozni?
Mariann
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2009.02.19. 11:21
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, régen voltunk már a Borca-i appartmanban, nem emlékszem volt-e ott rendes kávéfőző, vagy vinni kell?
Előre is köszi.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2009.02.08. 11:29
Üdv!

Mivel idén mi is Borcán lakunk 02.21-től, akár személyesen is elmondhatjuk a tapasztalatokat :)

Kaja ügyben: Ha nem szállodába megyünk, akkor mi mindig viszünk egy 10 literes fazék könnyű, kímélő csülkös töltött káposztát, Pár-száz darab otthon sütött fasírtot, bolognai szószt (tésztát a helyszínen érdemes venni). A helyi felvágottak különlegesen finomak. A tej kiváló. Kihagyhatatlan, de mégis vigyázni kell a pékséggel...minden forró, friss, elképesztő illatok...hmmmm..szóval csak óvatosan :)

Egyenlőre kb 3 m-es a hó, úgyhogy lesz min síelni.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2009.02.07. 15:40
Sziasztok!
Sajna a síbuszról nem tudok írni, mert mindig kocsival megyünk a pályákhoz, de tény mindig sokan vannak a buszmegállóban...kint szerintem adnak hozzá menetrendet, de nincs róla tapasztalatom. A pályáknál nem kell parkolódíjat fizetni.
A másik kérdés a kék sípálya fentről, nem legfelülről indul hanem a 3 üléses felvonóról lehet átcsúszni egy x kereszteződésben és végig kék, néhol teljesen sima ahol rendesen kell sífutni, gyönyörű erdei pálya a fák közt, mi gyerekekkel járunk és ezt nagyon szeretik, mert jó hosszú a vége az olimpia pályába kapcsolódik bele ami szintén kék.
Még a kórházról, ami a legközelebb van az magánkórház ezért kellett fizetni, de itthon a biztosító szó nélkül utalta át a pénzt 1 héten belül.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2009.02.05. 00:06
Üdv,

mi is feb.21-én megyünk. Szállás Borca di Cadore-ban :)

Aki kérdezte, hogy milyen a hely: A legjobb! Mi már voltunk itt vagy 10-12-szer, bár az utóbbi 5 évben San Vito di Cadoré-ban szálltunk meg, a Fiori hotelben (nem drága, de vigyázni kell a kilókkal, mert egy cukrászda tulajdonosáé (arra épült), így a reggeli és az apré-ski (síelés utáni nass) nagyon durva: meleg fánk, isteni sütik, cappucino).

A pályák rendkívül hóbiztosak, gondozottak. A fiam tavaly kezét törte (sima seggre ülés esete), de a rendőr és a mentőszán 2(!) percen belül ott volt (meglátták, hogy sír). Kórház: mindenképpen kell fizetni, a biztosítás utólag itthon térít a számla ellenében. (Gipsz, röntgen, miegymás: 80€).

Ételek: Valaki írta, hogy drága...én elnézést kérek, hogy írom, de a kaja ára alig 10%-a a teljes utazásnak ezért a szendvicset nem javaslom. Meg kell kóstolni az olasz éttermek kínálatát, mégpedig a hegytetőn...ebben ez a buli! Pl Gnochi (10€)és az erdei gombás tál (7 €)...isteni! (gyereknek krumpli+hús=10-12€) Pizza 12€, de helytől függ. Legfontosabb italok: sör 3-5€, cappucino: 3€. Jégermaister: 2-3€. A San Vito-ban és Borca di Cadore-ban lévő közértek nem sokkal drágábbak, mint itthon...sőt néha lehet kapni márkás cuccokat nagyon olcsón. Az apartmanos bevásárlásokat a Hotel Fiori melletti nagy áruházban szoktuk intézni (San Vitoban)

A pályák környéke: Ha 10 után érsz a parkolóba, akkor már csak nagyon messze lehet megállni, és akkor bizony a sáros, földes parkolón kell átcaflatni hátadon a síléccel, síbakancsban, hegynek felfelé. Egy tipp: mi pár éve rákaptunk a ski-depo használatára, ami nagyon kényelmes (a síléceket és bakancsokat közvetlenül a pálya mellett lehet tárolni, árról a helyszínen érdeklődni).

Pályák: A Lacedel és környéke minden igényt kielégít: az alsó pályák kékek, középsők pirosak, felsők feketék. Mindhárom szint kényelmes felvonókkal érhető el. Max sorban állási idő: 3 perc. Itt rendezik a sívilágkupa egyik futamát is, nagyon király végignézni a profikat! (január végén). A felső szinten megfelelő hó esetén buckapálya is van és 3 fekete, és persze néhány kék is vezet lefelé.

Érdemes felmenni Tofánáig, és onnan balra megtalálni a kék 15 km-es erdei pályát...csodálatos...csak a sí hangja hallatszik, ahogy ropog a havon...és erdő, erdő...néha az ember megáll és csak néz.

Ezen az erdei úton lehet átmenni Socrepesre. (a vége felé, kb 300 méter hosszan kicsit duracelles) Itt található egy pirosas, rövid időmérő pálya is. Kényelmes felvonóval szép, széles kék pályákon lehet síelni, boardozni. Visszatérés Lacedelre egyszerűen a hegy tetejéről a BALRA tarts elve szerint, további liftre már nincs szükség, a pálya egyenesen a parkolóhoz visz. Ebédre ezt a helyet javaslom (a socrepes-i felvonó melletti teraszos étterem).

Ha lent nagyon nincs parkoló, akkor érdemes felmenni Pocol felé, a hotel Argentína parkolójába, az szinte a socrepes-i pályákra épült, tehát nagyon kényelmes.

Egyéb: aki bírja pénzzel, annak Cortina szívében rendelkezésére áll Gucci és hasonló boltok tömkelege (pl női táska 3000 €-ért...pfff).

Azért azt érdemes fejbe vésni, hogy Cortina az Olasz síelés csúcsa (tele TV sztárokkal, milliárdosokkal, politikusokkal). Az árak ennek megfelelőek. Éppen ezért van az, hogy a magyar halandók nagy része San Viton vagy Borca di Cadorén lakik.

Cortinán két lanovka van. Mindkettő végén nagyon jó síterepek találhatók (a síbérletek tartalmazzák a lanovka árát). Érdemes kipróbálni, ha jó az idő. A nyugati lanovka alatt látható az olimpiáról maradt bob pálya, ami nagyon érdekes látvány.

Útvonal: San Vito és Borca di Cadore felől: beérkezvén Cortinára egyből balra az Y elágazásnál, onnan már adja magát a Lacedel, Socrepes, Pocol parkolói.

Bp-Cortina: M7-8as-Gratz-Klagenfurt-Villach-Tobblach/Dobbiaco(balra)-Cortina (700 km=8-10 óra út).

Rendőrök segítőkészek, gyorshajtani nem javasolt, közbiztonság: eddig nem volt gond.
-----------
végezetül: Borca di Cadore: mikor utoljára ott voltunk, tele volt mókusokkal, amik a teraszig is bejöttek...idén viszek nekik mogyorót


Jó havat és balesetmentes síelést mindenkinek!
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2008.03.01. 06:50
Köszi a válaszokat, azt hiszem a protektoros kesztyű mellett döntünk.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2008.02.27. 17:32
Érdeklődni szeretnék, ki tudja hol lehet csuklóprotektort kapni, sajnos a fiam eltörte a kezét, ha lett volna biztos nem lett volna baj.
Előre is köszönöm.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2007.01.23. 09:25
Köszi a válaszokat, és most néztem a webcamerákat SZAKAD A HÓÓÓÓÓÓ!
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2007.01.21. 18:21
Sziasztok, jó régen nem volt használva ez a topik, volt valaki mostanában Cortinán síelni? Mi február 11-én megyünk és kicsit izgulok.
köszi Mariann
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.02.26. 05:30
Köszönöm én is szoktam nézni, de Fanninbergre konkrétan nem találtam webkamerát ezért kérdeztelek meg titeket. De azért köszi.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.02.25. 20:14
Most megyünk hétvégén egy hétre Fanninberg-be 1 hétre. Volt ott valaki mostanában? Milyen az idő? Ugye már nem esik a hó.
Előre is köszi mindenkinek. Egy hét mulva én tudok majd referálni milyen volt.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.02.13. 22:38
Sziasztok!
Mi is hazajöttünk, sajnos, életem legjobb nyaralása volt pláne mivel két hete Prabichlban nem tudtunk síelni a szakadó hó miatt. Csodálatos napsütés egész héten, jó pályák, csak jót lehet mondani az olaszokról, megéri elautózni oda (10 óra).
Hát aki még gondolkodik hova menjen ezt a helyet csak ajánlani lehet.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.01.30. 15:11
Köszi mindenkinek. Kipróbáltuk...a pályák nagyon jók...lettek volna de a tömeg az hatalmas volt. 2 óra alatt 3-at tudtam csúszni a többi a felvonóra várás volt. Egyébként gyönyörű volt fenn a havas erdőben sétálni.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.01.25. 19:28
Köszi a felvilágosítást majd megnézzük azt is ...igaz most Mátraszentistvánra vagyok kíváncsi azt elfelejtettem odaírni.
Bár a Kékes topik kicsit elvette a kedvem tőle.
Mariann
19 élménybeszámolót írt
19
21 éve tag
2005.01.25. 06:31
Segítséget kérnék, megnéznénk az új magyar síterepet, de melyik településen keressünk szállást? tud-e valaki "pályaszállást " hogy ne kelljen kocsizni minden nap. De az se baj csak közel legyen... Ja és ha valamelyik Szállásról jó ill. rossz tapasztalat van azt is szívesen venném. ( két gyerekkel mennénk)
Előre is köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.