Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rosberg által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2017.10.26. 08:09
A Lachtali Síiskola magyar síoktatót keres!

- SÍOKTATÓ egész szezonra (főként magyar nyelven, de nem árt ha esetleg angolul vagy németül tudsz)

Amit kínálunk:
- bejelentett osztrák munka (1400 EUR)
- osztrák betegbiztosítás
- szállás
- síruha
- síbérletet

Amennyiben nincs osztrák síoktatói végzettséged (Skilehrer Anwärter) lehetőséged van december elején megszerezni a Kreischbergen! (Angol vagy német nyelvtudás feltétel)

Skischule Norbert Brunner

Norbert Brunner
Tel.: +43 664 135 40 70
brunner@ski-lachtal.at

(A kapcsolatot magyar nyelven is fel tudod venni a síiskola egyik magyar síoktatójával 06302587799-es számon)
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2016.07.07. 23:24
A Stilfers Joch sajnos kilog mar nagyon Tirolbol es erzodik rajta az olaszok hozzaallasa. Egy deltiroli osztrak ismerősőm csak azt szokta mondani Afrika Trentonal kezdodik..
Előzmény: (beee 189273)
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2015.01.19. 20:57
Sajnos a kép éppen most is készülhetett volna. Ma egész nap plusz fokok voltak és napsütés. A hétvégi eső szépen feláztatta a pályát. Hó csak 1700 méter felett volt, alatta eső és a pálya ennek megfelelően jó jeges. Remélhetőleg idén télen lesz még egy kis hó a Kreischbergen is...
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2015.01.18. 11:51
A regi kabinos tetejeig esett a ho alatta eso de ejjel hideg volt igy visszafagyott. A legjobb a Rosenkranz ott tuti porho van kb.15 cm. A regi kabinos alatt erezhetoen jeges de eleg jol lehet rajta sielni. Ha igy folytatodik a klimavaltozas elkezdhetenek a murauiak egy termalfurdo epitesen gondolkodni. Nemsokara a 2000 meter alatti sipalyak gondban lesznek temeszetes ho tekinteteben.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2015.01.18. 10:05
Kerest a Snowlove sisulit az Intersport mellett az Übungswiese liftnel. Tobb magyar oktatojuk is van tudtommal.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2015.01.17. 19:31
Elméletileg a kapukat minden nap kitűzik, normál esetben RTL kapukat, de pl. pénteken a lengyel pékszövetség (!) rendezett versenyt, akkor volt szlalompálya is. Hétközben ha nincs valakinek tréningje, elméletileg nem szólnak ha egyszer-kétszer csúszol a versenypályán. (Igazából erről nincsenek pontos infóim...Én egyszer mentem csak rá.) Necces csak olyan ha valaki lefoglalta, akkor nem illik rámenni. A közelben bázissal rendelkező Snowline-osok pl. rendszeresen tréningeznek itt a gyerkőcökkel.

Grebenzen halála, hogy elavult az egész és nincs szálláshely se. A Lambrechterhof is becsődölt ráadásul egy elavult pályarendszerhez nem illik egy 4 csillagos szálloda, nagyon mellé lőttek.
Előzmény: (Kis Kovi 178113)
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2015.01.17. 18:26
Egész héten Lambrechtben oktattam helyi óvodásokat, a pályák jók voltak, de már nagyon nagyon kevesen jönnek ide síelni. A hírek szerintem elriasztották az embereket. A gyerekpályákon kívül csak a négyes ülőlift van nyitva. Sajnos havat alig gyártanak... A versenypályát mondjuk elég jól rendben tartják.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2015.01.17. 18:03
Ma a Kreischbergen zuhogott az eső fent és lent is, este kezdett normális hó esni fent, de lent továbbra is csak eső. Talán az éjjel változik valami. A vb miatt egy lélek sincs a pályákon. Mivel a Kreischberg kis síterep nincs elég szállás szinte csak a résztvevőkt tudjál elhelyezni és a pályák konganak az ürességtől!!!
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.12.08. 07:16
Némi jó hír ebben a hóhiányos időszakban. Ma kinyit a Turrach. Valószínűleg egyenlőre csak a Wildkopf, de a helyzet a héten folyamatosan javul. Esett valamicskét és dörögnek a hóágyúk.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.12.05. 18:06
A környékbeli önkormányzatok most éppen pénzért kalapoznak a tartománynál, hogy megmaradjon a síterep. Nem elképezelhetetlen, hogy önkormányzati tulajdon lesz a síterep. A legtöbb környékbeli óvodás iskolás itt tanul síelni... Januárban környékbeli óvodásokkal van teli a sípálya alja.

A legvadabb (nem elképzelhetetlen) pletykák szerint az oroszok már a spájzban vannak és nemcsak megvennék a síterepet szőröstől-bőröstől, hanem üdülőfalut is építetnének a sípálya aljába.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.11.20. 18:54
Én tavaly cseréltettem szélvédőt és a szélvédős (egy soproni cég) simán áttette az éves matricámat az új szélvédőre.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.11.20. 18:51
A Hotel Haus Semmering bezárt és menekülttábor lesz belőle. Mondjuk tény, hogy a Stuhleck és a Hirschenkogel is a napi vendégekből él, de azért azt nem gondoltam volna, hogy egy szebb napokat is megért szállodából menekülttábor lesz...
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.05.11. 08:29
Alapvetően lehet vendéglátósként jól keresni. Ha 1200 eurót keresel és esetleg van borravalód (egy jobb helyen az havi 700-800 Euro!) és mellette van kajád és szállásod, szinte az egész pénzed megmarad. Heti hat napot dolgozol ergo nincs lehetőséged elkölteni. Egy négy hónapos szezonban 5-6000 eurót félre lehet tenni simán úgy hogy mellette valamennyit még el is költesz. Egy haverom két katschbergi szezon alatt hazahozott 10 ezret.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.04.11. 14:37
Hát lehet, hogy most egy termálfürdővel jobban járna a környék...

Szerintem Aflenzzel az volt a baj, hogy csak a környékbeliek jártak fel ide síelni és azok is csak akkor, ha jó hó volt. A kis síterepen a szünetet kivéve hét közben kevesen vannak és a szezon március elejével véget ér. Két hónap bevételéből kell megélniük, miközben nyugaton jóval hosszabb a szezon. Hiába tartják magukat sínemzetnek a legtöbb osztrák március közepén nem sílécet csatol, hanem bringára pattan, mert az ingyen van....
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.03.26. 16:39
A Kreischberg egy közepes siterep. Marc 15-ig mennek a magyarok utana alig vannak. Nem eri meg kinyitni. A szallodakba Marc 15 utan alig van foglalas. Pangas van. Meg a helyiek se mennek ki sielni, mert a völgyben altalaban mar jo idö van es kerteszkednek. Ha meg sielni akarnak felugranak a Turrachra mert az sokkal hibiztosabb, meg jobb siterep.

Amugy meg attol meg hogy ho van a palyakon a föld a gyep regeneralodik. Szep lassan felenged. Ameddig raktrakoljak, addig a föld is "le van nyomva". Ezert is hagyjak abba elöbb.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
Topik: Flattnitz
2014.03.06. 21:08
Találtam egy penge videót a flattnitzi síterepről. Ezen is jól látszik, milyen sokan vannak egy hétköznap... Szerintem sokkal többet érdemel ez a kis síterep. Főleg, hogy a Kreischberghez baromi közel van. Ár-érték arányban szerintem rendben van nagyon!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
Topik: Flattnitz
2014.03.04. 13:40
A helyeiktöl annyit sikerült megtudni, hogy a siterepet a hetvenes evekben almodtak meg es a tervek szerint össze lett volna kötve a Turracher Höhevel. (Ott is a hetvenes evek közepen kezdtek nagyobb fejlesztesbe.) A karintiai tartomany egeszen ideig akarta elhozni a Nockalmstrasset es a Turrach es Flattnitz összekötesevel pedig egy nagy siterepröl almodtak. Aztan az adofizetök leszavaztak a projektet. Mivel a Turrachon mar volt szamottevö szallashely az tovabbfejlödött, Flattnitzon viszont megallt az idö. Mivel viszonylag keves a szallashely keves turista jön, azok is inkabb nyaron, mert akkor igazan szep a környek.

A falusiak nem is annyira a lesiklopalyakban remenykednek. Sokkal inkabb azt szeretnek, hogy a 15 km-nyi sifutopalyajukat sikerül majd fejleszteni, es egy sifutocentrumot letrehozni, mint Ramsau am Dachstein-en, kerdes persze, hogy talalnak-e hozza befektetöt. Ha valaki Murauban siel egy napra mindekeppen menjen fel Flattnitzra. Itt teljsen maskepp ver az ora. Akkora nyugi van, hogy az mar faj!
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.03.04. 13:28
Alapvetöen az osztrak jo hazigazda. Nem teszi ki a lelket mint pl. a magyar, es hozza le a csillgokat, de megadja az az illuziot (es ez szerintem eleg), hogy Te fontos vagy a szamara. Ugyanakkor a helyeieket elhallgatva ök lenezik pl. a nemeteket - pifkis:-) es a masokat is ugyanugy. Talan egyetlen olyan orszag van a környekben, amit az osztrakok kicsit irigyelnek, es ez Svajc. Az oroszok hiaba hordjak pl. talicskaval hozzajuk a penzt. Lattam en olyat Kitzbühelben, hogy az orosz 4000 ezer euroert vett marhabör kabatot, mert az volt a legdragabb az üzletben! De ettöl meg az osztrak szemeben ugyanugy keletröl jött, "müveletlen" orosz maradt, pedig lehet a Lomoloszovon vegzett es a hatorszagban a privatizacio soran acelmüveket vagy szenbanyat osztottak neki. Vannak persze regiok - lasd Murau környeke - ahol joreszt a magyarokbol elnek es ott tenyleg megbecsülnek bennünket. Tisztaba vannak vele, hogy ha nem lennenek a magyarok, a hegyen meg mindig elsösorban csak a tehenek legelesznenek.
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
Topik: Flattnitz
2014.03.04. 12:44
A terkepen mar evekkel ezelött kineztem magamnak a Flattnitz nevü kis siterepet, de eddig soha nem jutottam el ide. Mekkora hiba volt! A Turracher Höhe es a Kreischberg mellett szinte eszrevetlenül bujik meg. Stadl an der Murbol kanyarodik fel az ut. Nem nagy, viszont nyugis sieleshez tökeletes, a tömegturizmusnak ugyanis nyoma sincs. Az egesz tulajdonkeppen egy hegyoldal, 12 km palya egy korosodo francialifttel es harom csakanyossal, ezert cserebe viszont gyönyörü taj, üres palyak es nem utolso sorban nagyon olcso siberlet! (A napijegy 26 EUR, ha gyerekkel mesz 22,50 a felnött es 12,50 a gyerek jegy.) Lehet ez csak a hetközben volt igy, de a palyak szinte csont üressek. Gondolom a hetvegen a helyiek jönnek csak jobbara. A siterep valoszinüleg szebb napokat is latott, mert egy elhagyott hotel is van a palya oldalaban. Gyerekkel tökeletes valasztas amugy, a Kreischbergröl alig 20 egynehany kilometer!

A feketenek jelölt palya inkabb erös piros, a piros pedig "sötetkek", szoval nem kell tölük felni!
img3657xb.jpg
img3671.jpg
img3676m.jpg
img3661m.jpg
img3652v.jpg
img3658i.jpg
img3664m.jpg
Rosberg
23 élménybeszámolót írt
23
10 éve tag
2014.02.28. 13:08
Nekem a szivem jobban sirt Afritz-ert, pedig ott sokkal jobb körülmenyek voltak. Egyreszt sokkal hobiztosabb volt, de hiaba ott is Bad Kleinkircheim meg Gerlitzen elnyomta öket. Ha valami nem gazdasagos nem lehet vele mit csinalni. Ausztriaban egyre dragabb a sieles es egyre kevesebb gyerek is jar sielni. 20-25 evvel ezelöbb meg termeszetes volt, hogy egy iskolai osztalybol mindenki tud sielni. Mara annyira felhigultak (törökök, jugok), hogy mar az osztrak gyerekek se nagyon mennek el sitaborba, a külföldi gyökerekkel rendelkezök meg plane. Es hat valljuk be ez a keleti dimbes-dombos videk mint Sankt Corona környeke nem nagyon vonzotta a turistakat. Egy napos vendegeik voltak fökent, meg a helyiek is siszünetbe Tirolba vagy Salzburgba jartak el sielni.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.