Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Myrtill1 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.03. 19:36
Szia Timici,
el is hiszem, hogy nehéz a döntés. Én azt javasolom, amit mi is teszünk (idén is), Flachauban megszállunk, s onnét járjuk be a Ski Amadét.
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2006.10.29. 00:12
Megpróbálok én is pár képet felrakni, ebben mindig kicsit bizonytalan vagyok
2006alpok-216.jpg
2006alpok-219.jpg
2006alpok-215.jpg
2006alpok-217.jpg
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2006.09.27. 01:27
Két szép fotót én is felteszek, valahol van Kitzsteinhornról is (majd előbányászom), elég jó volt a síelés (szept.2-9.)
Üdv. mindenkinek
2006alpok-219.jpg
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2006.04.28. 14:56
Sajnos nem tudtam elmenni a szezonzáró síbulira, de a nyitón ott leszek! Ha síelők összejönnek, az már eleve nem lehet rossz. Ugyan itt a jó idő, de ha rendezgetitek a fotóitokat, gondoljatok a többiekre is és tegyetek fel minél többet ezekre az oldalakra. Biztosan vagyunk páran, akik a nyári hőségben szívesen hűsölünk és emlékezünk vissza a havas napokra. Nekem pl. kedvenc képeim Andrea 2005. februári planneralm-i képsorozata. Üdv. mindenkinek, ne hagyjuk nyári álomba merülni kedvenc honlapunkat! Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2006.04.08. 22:41
Szia Schuht, örülök, hogy kellemes emlékeket tudtam a képeimmel felidézni. Mi is "deltáztunk" egyszer, mégpedig Mölltalon, pár évvel ezelőtt egy iskolai tavaszi szünetben. Az volt az érdekes, hogy ugyanott január legelső hetében szikrázó napsütés, + 5 fok, csodálatos hóviszonyok voltak. Úgy gondoltam, ez a hely pont jó lesz még egy idényzáró tavaszi síelésre, s erre tessék, lent a faluban (Obervellach) végig szakadt az eső, fent meg süvített a szél és szakadt a hó. Szó szerint úgy közlekedtünk, mint Kudlik Juli műsorának bevezető képsoraiban, ahogy Te is írtad. Ti hol szálltatok meg Flachauban? Szeretek mindig máshova menni síelni, de ez nagyon szuper hely, s oltári mázlim van, mert mindig jó időt fogok ki. Na majd jövőre... A schladmingi terepre még csak épp "beköszöntünk", a Hochkönignél még nem is tettük tiszteletünket. Üdv. Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2006.04.08. 16:41
Szia Schuht! Látom Te is nagy Flachau kedvelő vagy, akárcsak én. Március 18-án jöttem vissza, de már március 19-én elkezdtem szervezni a következő szezont. Mindig úgy indulok neki a márciusi síeléseknek, hogy nem érdekel az időjárás, legfeljebb virágot szedek. Még egy szálat sem sikerült szednem. Ha még mész arrafelé, próbáld meg a Gastein völgy pályáit is, egyazon bérlettel sízhető és tuti jó. Talán már tudok képeket felrakni, biztosan lesz ismerős hely. Üdvözlettel: Myrtill
Sajnos a legszebb képet nem sikerült feltennem, mert ha ennyire letömörítem, elvész a szépsége.Ha valakit nagyon érdekel, jelezze, szívesen elküldöm.
2006alpoksi-009.jpg
2006alpoksi-004.jpg
2006alpoksi-016.jpg
2006alpoksi-018.jpg
2006alpoksi-022.jpg
2006alpoksi-047.jpg
2006alpoksi-059.jpg
2006alpoksi-062.jpg
2006alpoksi-075.jpg
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2006.03.22. 00:03
Sziasztok! Idén is fantasztikusat síeltünk Flachauban és környékén! Akárhogy mazsolázok itt a síelők fórumán, nemigen találkozom ezzel a tereppel. Ami igaz az igaz, nem voltunk túl sokan, mármint magyarok. Hát akkor kezdem:március 11-től 18-ig voltunk az idei szezonban, mint mindenkinek, nekünk is remek hó jutott "osztályrészül". Először néhány szó a szállásról. Interneten keresztül foglaltuk, 326 euro volt a hét fejenként és bérlettel (kettecskén szoktunk menni). Kicsit aggódtunk a szállás miatt, mert nem sok visszajelzést kaptunk, csak annyit, hogy szeretettel várnak bennünket (tavaly is náluk szálltunk meg, de akkor irodán keresztül mentünk), és örülnek, hogy idén is őket választottuk... Mikor megérkeztünk, sajnálattal közölték, hogy a főépületben nincs hely, de egy teljesen új építésű appartmanházban (az is hozzájuk tartozik) egy négyfős appartmannal próbálnak kiengesztelni... Mit mondjak, sikerült... szuper app.-t kaptunk mosógéppel, mosogatógéppel, mikrowellével, hajszárítóval, két TV-vel, kandallóval, hatalmas terasszal, fedett parkolóval, fűtött sícipőszárítóval, reggeli zsemleszervízzel...ha kell az e-mail cím tudom küldeni (annyira friss az épület, hogy csak tavasszal fog felkerülni a netre, még a ház falának dekorációs festése is hiányzik - a helye már megvan), 8-10 fős appartmanjaik is vannak ebben az épületben (4 hálószobásak). Na de vissza a síterepekre... a bérlet ára mutatja az értékét (170 euro/6 nap) a gasteini völgy legbelső pályájától (Sportgastein) kezdve kifelé haladva a gasteini völgyből keresztül Alpendorfon, Kleinarlon, Dorfgasteinen, Grossarlon, Wagrainon, Flachaun át, kitérve Flachauwinkelbe, Zauchenseebe, át Radstadtba, Filzmoosba, majd a schladmingi pályákon át keresztül-kasul, aztán szemben a Hochkönig alatti pályákra... szóval félelmetes a kínálat. Hat nap alatt nem tudtuk bebarangolni, pedig csak egyszer mentünk kétszer ugyanazon a pályán, amikor eltévedtünk és "rossz" felvonóra ültünk fel. A gasteini völgyben fürdőztünk (Bad Gastein - 2 felnőtt 3 órás jegye 33 euro), s kulinárisan is kiéltük magunkat. Ha ott jártok (főleg a Flachau fölötti pályákon) a Griesenkamm fogadót ki ne hagyjátok, isteni a gombás sültje áfonyamártással, hagyományosan lelógó a bécsije, fantasztikusak a salátái, meg mindene. De fél háromig be kell ülni, mert aztán elfogynak a finomságok... Lent Flachauban pazar a Schusterhaus (átellenben a Sparral), viszont kihagyható a külsőleg pazar, de étlapilag felejthető Hoagasl (ráadásul baromi drága). Még egy ajánlat: Flachau fölött, de az autópálya túloldalán van egy isteni hely a magasban: Sattelbauer. Innen indul a szánkópálya is le a völgybe, néha az volt az érzésünk, hogy a szánkópályán megyünk felfelé a méteres hófalak között... bíztunk benne, hogy senki nem akar lefelé jönni! Csodálatos öreg fogadó, isteni konyhával...Visszatérve Sportgasteinre: nagyon érdekes volt most innen átkukkolni a Mölltalra (mindig viszek magammal egy kis távcsövet), Mölltalról meg a sportgasteini pályákra lehet rálátni. Nagyon ajánlom mindenkinek ezt a régiót (nem nagyon kell autózni, mert a pályák átsíelhetők, de ha mégsem, akkor ott vannak a buszok - 5-10 percenként járnak), képeim még a gépben, majd megpróbálom felrakni, sajnos tavaly sem sikerült, mert tömöríteni kellett volna, az meg nekem nem megy.
Minden jót, még gyertek Kékesre meg a Mátrába...
Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.12.01. 22:03
Kedves Stani, köszi az infót, a photo-free....net-et kell letölteni? Előbb lejövök még akár a Nanga Parbatról is, mint megkűzdök a számítástechnikával. Hálás lennék, ha segítenél pár instrukcióval. Üdv. Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.11.30. 22:35
Kaptam infot a képfelrakásról, újra próbálkozom
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.11.30. 21:45
A tiroli pályák után szerintem a Sportwelt Amadé viszi a prímet. A tavalyi szezonban voltunk ott egy hetet és oltári mázlink volt az idő miatt (március 12-től voltunk). Ha jól emlékszem, már akkor kis szösszenetet írtam, de aztán jött a tavasz, meg a nyár....Szóval mindenkinek tudom ajánlani, kezdők a Flachau fölötti lankás, széles lejtőket, vagy a Flachauwinkel fölötti lejtőket választhatják, de mindenki megtalálja a számítását. Idén is oda tervezzük, de lehet, hogy a gasteini völgyben fogunk megszállni. A lifteknél valóban nem kell várakozni, s apályák is nagyon jól karbantartottak. A wagraini fürdő nem nagy durranás (főleg a gasteiniek és a bad kleinkirchheimiek után), mi idén kihagyjuk. Wagrainban a Flying Mozart felvonó aljában esti koripálya és jó kis apres-ski programok vannak. Ha technikailag meg tudom oldani, akkor teszek fel pár képet. Üdv. mindenkinek Valaki írja meg, hogy hogyan kell képet feltenni (mellékletek hozzáadása, tallózás,kiválasztás, ok gomb, de nem megy. Köszi
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.03.27. 13:22
Hát senki nem volt Flachauban!?
március 12-én indultunk (errefelé még nem jártunk télen), s előtte szerettem volna vmi infót szerezni a területről, de semmit sem találtam (gondolok itt élménybeszámolókra, pályavéleményekre, stb., de sehol semmi - nem volt túl sok időm akkoriban a netezésre, lehet, hogy ez volt a gond -, a hivatalos weboldalt megtaláltam, de azért az egészen más, mint a személyes benyomások). Útra keltünk, s 1 gyönyörű hetet töltöttünk a Sportwelt Amadé körzetben. Csak pozitívumokat mondhatok a helyről, pályákról, szállásról, kajáldákról. Valószínűleg az is közrejátszik ebben, hogy fantasztikusan jó havunk volt, 1. este még ráadásként esett 10 cm friss, aztán másnap elvonult a front, kitisztult az idő, aztán mindent bele! Meglehetősen nagy pályarendszer, Salzburg alatt kb. 40-50 km-nyire, Ratstadtól egészen St. Johann in Pongauig terjed, ez közúton kb. 70-80 km lenne. Nekünk Flachauban volt a pályaszállásunk, onnan indultunk minden nap másfelé. A pályák nagyon jól összekötöttek, meglehetősen hosszúak, s mindenki megtalálja a kedvére és tudásának megfelelőt. Zöme kék és piros pálya, de feketék is vannak szép számmal. Nagyon sok kezdő is itt sajátítja el a síelés tudományát, tehát nekik is megfelelő hely, főleg a Flachau feletti szelíd lankák alkalmasak a kezdőknek. Flachauwinkelben elég komoly félcső is van. Sokan voltunk, de a hatalmas területen eloszlott a tömeg, még a reggeli induláskor sem kellett 1 percnél többet "pingvinezni", napközben meg egyáltalán nem kellett várakozni. Ha kicsit több időm lesz, képeket is rakok fel, az időjárás szépsége miatt nagyon jókat lehetett fotózni.
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.12.18. 21:16
Még soha nem voltam Fro.-ban síelni! Az idei szezonban csak egyszer tudok menni, talán március környékén, s ezért szeretnék tutira menni. Mit ajánlotok? A 3 völgyről már hallottam, valóban olyan jó?
Myrtiil
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.12.18. 20:56
Kedves drkrisz, irigyellek! Nagyon szép és jó helyre mész. Péterrel vitatkoznék, hogy tkp. a Grossglocknerre, oda ui. csak hegymászók merészkednek fel. Először a parkolásról. Mi végigmegyünk a falun a lift alsó megállójáig, ott kicuccolunk, majd egy önfeláldozó (általában a kocsi tulaja) visszaviszi az autót a parkolóházba (gratis, de ne menjetek nagyon be, s visszafelé bátran induljatok el az egyiránnyal szemben). Másik megoldás Péter által is javasolt felső megállás (hamar megtelik, elég kevés a hely). Jegyváltásnál fogjatok egy térképet, aztán irány felfelé. Ha továbbmentek a tojással, a 2600 m magas Schareken köttök ki, élvezhetitek a már említett csodálatos panorámát és jókat síelhettek. Minden pályát próbáljatok ki, menjetek "hátra", a hegy mögé is. Ott van egy kezeletlen, hóviszonyoktól függően szűzhavas vagy buckás fekete pálya, majd le a völgybe, aztán át a csákányossal. Az már egy szolíd kék pálya. Azután a középső állomástól mehettek jobbra, át a hegy gyomrában, az is nagyon klassz. Ha silver bérletet váltotok és mobilok vagytok, ne hagyjátok ki a liezeni (remélem jól írtam) és a mölltali pályákat sem. Üdvözlet és nagyon jó síelést kívánok. Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.08. 21:16
Kedves Alcatraz!
Január 10-17 között voltunk Schnalstalban/Val Senalesben, szuper volt! Csodálatos időnk volt, egy nap volt gyengébb, de az is csak délelőtt. Délben már fel tudtunk menni a kabinossal. A szállások is jók, mi a Top Residence-ben voltunk, ez egy apartmanszálloda, de félpanzióra is be lehet fizetni. A szállás mellett isteni pizzeria van, nagyon finom calzoneval. Az apartmanszállodának saját uszodája van, ez sem utolsó. S az ár is nagyok kedevező, 5 fős apartmanban voltunk négyen, s fejenként 250 eurót fizettünk a 6 napos bérlettel együtt. Az idei szezonban is akcióznak, decemberben, karácsony előtt, s január 8-tól. Idén is akarunk menni. Van magyar oktató is, Vida Gábor. Azt nem tudom, hogy milyen színvonalon oktat, de dícsérik. Néhány szó a pályákról: teljesen kezdők is bátran mehetnek, aztán ha már megvannak az alapok, lehet felmenni a gleccserre. Lejövetelre akkor még a drótköteles felvonót ajánlom, ha még jobban megy a sízés, már léceken is le lehet jönni. Csak a vége rázósabb egy kicsit (szűk, egyenes, mérsékelt lejtő vagy széles, egyenes, meredek lejtő)de nem vészes. Ezzel a tudással már bátran lehet menni a másik oldalra is, s kicsit oldalirányban a 4 ülésessel. Aztán persze a gleccser aljából induló (januárban még) 2 ülésessel, fel 3000 méterre. Ott hiányoltam az "előtetőt", szétfagytunk, mire felértünk. Összességében nagyon jó volt. Hozzá kell tennem, Fro.-ban még nem voltam síelni. Üdv. Myrtill ( a Top Residence-nek, Berghotel Grawandnak van honlapja, ott lehet szállást keresgélni.
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.08. 20:53
Bőséges a pályakínálat, jók a hütték, jók a fürdők. Ahogy mentek beljebb a Gasteinertalba, úgy nehezednek a pályák. Jó síelést. Üdv. Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.06. 11:19
Ha Innsbruckban vagytok, akkor a Patscherkofelt is ajánlom, nagyon jó. Közelebb van, mint Axam és Glungezer. Mi Axamer Lizumban voltunk az Olimpia Hotelben. Az Állatkertet ki ne hagyjátok!
Üdv. Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.04. 21:29
Üdv. mindenkinek! Nekem egy Libriben sikerült átlapoznom, családommal közöltem is, hogy ezt hozhatja a Jézuska. Csodálatosan fotografált, de már csak a mérete miatt sem kézikönyv. Inkább egy pattogó tűzű kandalló mellett ülve tudom elképzelni. Ha kézikönyvet kerestek, nekem bevált Az Alpok legjobb síterepei, ill. Ausztria legjobb síterepei című kiadványok. Ha jól emlékszem, térképek is vannak benne mellékletként. Jó síelést!
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.04. 20:59
Nagyon köszönöm mindenki segítőkészségét! Mi is már elég régóta töltjük a márciust B.Kleinkirchheimben, így nem ismeretlenek a viszonyok. Nekünk is akkor már nem kifejezetten a síelés áll a középpontban, inkább a közösségi lét (4-5 család, nagy kártyacsaták, szerda délutáni kirándulások, stb.) A mostani ajánlatokat átnézve elborzadva olvastam a fürdőbelépő 50%-os térítéséről. Mikor "bedobták a horgot", még kötelező végtakarítás sem volt (mindig kitakarítva hagytuk az apartmanokat). Rendszeresen a St. Kathrein fürdővel szemben lévő Thermenblick/Alpenblick/Donner apartmanokban voltunk. Próbálkoztam a tiscover.comon is, de elutasítottak. Bocsánat a Muraufanoktól, hogy elvittem a témát. Mindjárt Hóshow! Üdv. mindenkinek
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.02. 22:15
A fenti szállásokkal az a baj, ha nem lehet fel-
menni, fentragadunk. A turistaszállást felújították a házzal együtt.A Weisseehaushoz is nehézkes a feljutás. Decembertől áprilisig minden alaklommal voltam; volt, hogy január 1. hetében végig szikrázó napsütés +5 fok, április 1. hetében szakadó hóesésben, üvöltőszélben "del-
táztunk". Csapattal jó Obervellachban a Síszöv. háza, félpanzióval. Szuperjó még Heiligenblut, Lienzi Dolomitok (1 bérlettel) Anlogel maga a totálbrutál. Üdv. Myrtill
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2004.11.02. 21:56
Üdv! Én voltam ott. Elég nagy kitolás a két síterepre közös bérletet adni, ui. két, egymástól legtávolabbi pályarendszer. Mi nem mentünk át, Axamban voltunk végig. Nagyon jó, de inkább közepesnél jobb tudású síelőknek való, a tanpályák nagyon zsúfoltak, délután 2-kor már elmegy a Nap, az északi fekvés miatt. De egyszer érdemes. Lehet, hogy már meg is jöttetek?
Üdv.Myrtill
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.