Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

hópapa által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (52)Időben csökkenő Időben csökkenő
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
Topik: Donovaly
2012.01.19. 14:29
Sziasztok!
Keresnék fuvart egy személy(em)re Donovalyból Bp.-re vasárnap(01.22.) estére (kb. d.u. 5-től).
Benyába pótolnék természetesen.
Síléc, bakancs, kevés csomag + én.
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
Topik: Donovaly
2011.02.17. 15:10
A szikrázó napsütés hatalmas szélvihar próbálta elfújni, de azért jót csúsztunk:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.15. 15:00
Sziasztok!
Látom nagy szurkolásban van itt mindenki, de ha van egy kis időtök, azért majd érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek a rengeteg verseny-balesetről, ami a pályákon zajlik mostanában, edzésen, versenyen.
Írtam erről egy posztot, és kíváncsi lennék, hogy van-e valaki még itt a szakértők között, aki osztja valamelyest az aggályaimat.
A témáról itt olvashattok:

http://siorultek.blog.hu/2011/02/15/53_citius_altius_fortius_de_meddig
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
Topik: Donovaly
2011.02.11. 14:40
A káposztaleves szinte mindegyik vendéglőben jó Donovalyban.
Szerintem holnap ki is próbálom valamelyikben. :o)
Előzmény: (Reberbere 108477)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.10. 21:45
Nagyon megdobták a pályán sízők létszámát, az már fix! :o)
Előzmény: (vasssy 109322)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.10. 16:07
Sajnos a családban most pont egy metron lenne az utolsó helyen a prioritási listán (no nem nálam), az autójavítás és vizsgáztatás sajnos viszi a zsét rendesen, úgy hogy ne aggódj. :o)
Előzmény: (klaci 109200)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.10. 14:11
Tegnap a tesóm egyedül nyomta egész délután, szerintem jó lesz az még mára is.
Sajnos nekem szakad ki a tüdőm a helyéről, ezért nem tudok menni, pedig nagyon szerettem volna ma ott lenni. :o(
Sebaj, majd videóelemzek a webkamerákon keresztül. :o)
Jó csúszást!
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.07. 16:11
Azért ne adjátok fel a mai sízést! Mindig van lehetőség egy kis csúszásra:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


:o)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.03. 15:57
Az a helyzet, hogy a Havazin többszörösen is a bögyömben van.
A legnagyobb bajom az, hogy az összes celebet bukó nélkül tanítják sízni, boardozni.
Ezt a múltkor személyesen meg is említettem nekik, amikor éppen szegény Takács Nikolasszal bénáztak a kamerák előtt.
Azt mondták, hogy az új producer nem ad az ilyesmikre.
Mondtam nekik, hogy ez elég nagy baj, mert a gyerekek pont ezekről a celebekről veszik a mintát.
Aztán a múltkori adásban a kislány 4db(!) kinyitott csattal a a bakancsán sízett úgy, hogy a kamera azt szépen meg is mutatta.
Aztán voltak még celebek, akik rendesen a bakancs hátán ülve téptek le ezerrel, miután részt vettek egy oktatáson.
Gratulálok!

Annak idején írtam is erről pár sort, el lehet olvasni:

http://siorultek.blog.hu/2010/11/21/14_matol_ismet_havazin_jo_ez_nekunk
Előzmény: (klaci 82621)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.03. 11:12
Igen, az ilyen mondatokért érdemes a világ pénzét is rájuk "herdálni". :o)
Előzmény: (szendre 107807)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.03. 11:10
Nincs túl sok rutinja még, nincs kellő veszélyérzete, és a rövid lécét a legkisebb jéggolyó is elviszi.
Ezt el is mondtam neki, ennek ellenére tépett, mint állat.
Aztán jött az az ominózus mély sílécnyom (túrt hó?) ami el is vitte a lábát, és lett is belőle taknyolás.
Na, ott talán megértett valamit abból, amit pár perccel azelőtt mondtam neki. :o)
Előzmény: (klaci 107798)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.03. 08:46
Néhány év?
Már most alig bírom biztonságos tempóra kényszeríteni.
Be kell vágjak elé a pályán, és végig ott kell menjek előtte, hogy ne engedje el ezerrel magát golyóba! :o)
Előzmény: (csabor 107747)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.02. 18:16
Ez az! Mindjárt sejtettem, hogy nem te vagy az én lúzerem, de azért próbálkozik az ember. :o)
Előzmény: (klaci 107672)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.02. 13:02
Egy kis OFF:

Vasárnap átesett a kölköm élete síversenyén. :o)
Nagy élmény ez szerintem minden síző gyerek és szülő életében, de ennek kapcsán még egy kicsit agyalunk azon, hogy helyesen cselekedtünk-e.
Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.
Az agymenés itt olvasható:

http://siorultek.blog.hu/2011/02/02/51_eletunk_elso_gyerek_siversenye

ON.
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.02. 12:02
Minek neked két léc?
Azt a másodikat, a mellőzöttet, a sorban hátul állót igazán nekem adhatnád! :o)))
Több éve vágyom rá, csak még nem találtam meg a magam lúzer eladóját a spehrmühlös világból :o(

Egyébként meg tényleg így van, csak nagyon lassan állnak át a dióverőt váltó sízők az élen futtatásra.
De van, aki nem is igényli.
Előzmény: (klaci 107649)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.02. 09:56
Ez nagyon szépen hangzik, de az öregúr csak addig sízik így, amíg nem kap mondjuk egy jó kis ETL-lécet, és meg nem világosodik kb. 20 m alatt. Főleg, ha még szakszerű segítséget is kap.
Vagy mondjuk addig, amíg a szép hosszú síléce egyszer el nem rángatja a rendesen megöregedett térdszalagját.
Bevallom, én is tisztelem azokat, akik inkább a sízésre költenek, semmint a puccos felszerelésre, de úgy érzem, hogy egy 30-50 éves sí-ciklusba egyszer még belefér egy olcsó, használt carving léc.
Előzmény: (Krechl 107582)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.01. 13:52
"Most már nem várom a kövezést... :-) "

Pedig egy pár kavicsot még azért odébb dobunk ebben a témában most. :o)

"a segítségetekkel nyilván egyszerűbb, gyorsabb és csakis így lehet TÖKÉLETES a folyamat. De ha valaki nem törekszik a tökéletesre, tizedek/századok versenypályában való lefaragására, annak engedtessék meg az autodidakta tanulás."

Tökéletes folyamat nincs! Törekedni lehet rá, de nem létezik.
A versenypályás tizedek csak egy szűk réteget érintenek.
Az autodidakta tanulás a sízésben pont azért nehéz, mert hiányzik a megfelelő kontroll, nincs visszajelzés.
Előzmény: (klaci 107473)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.01. 10:12
Én már a 4,5 éves kölköm lendületével és csúszni-akarásával is alig tudom tartani a lépést.
Előre rettegek a következő évektől. :o)))
Előzmény: (Krechl 107443)
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.02.01. 08:48
"- Barátság keresése a fákkal, bokrokkal, a
behavazott téli természettel. Állj meg néha, s
hallgasd meg a csendet. "

Na ez az, amit mostanában nagyon ritkán látok sízőknél.
Tudom, hogy minden sí-perc nagyon drága manapság, de az szerintem nem biztos, hogy jó, hogy mostanában mindenki azon van, hogy estére ő döntse meg a rekordot a sícentrum weblapján a legtöbb megtett kilométerrel (merthogy vissza tudja már nézni a síbérlet számával a napi adagját).

Ilyenkor mindig azt szoktam kérdezni, hogy láttál te már aerobikost, testépítőt, úszót, bárkit, aki napi 6 órát edz folyamatosan egy félórás megszakítással?
Mert ha speciel tányéros vagy csákányos lifttel utazol, még az sem nevezhető igazi pihenésnek, mert azért ott is elég nagy az izom-kontrakció, és ez így olyan, mintha reggeltől késő délutánig gyúrnál, vagy futnál, vagy bármi, napi több száz guggolást elvégezve.
Nem tudom ki hogy van vele, de én elég gyakran szoktam megállásra kérni a tanítványokat.
Nézzenek csak szét, figyeljenek meg másokat, lazítsanak, fújjanak kettőt, aztán mehetnek tovább.
Ugyanis biztosra veszem (és ezt talán tapasztaltabb kollégák még megerősíthetik, ha gondolják), hogy egy síző, bármilyen jó kondiban is van, az 5. vagy 6. óra környékén már biztosan nem ugyanolyan biztonsággal uralja a lécét egy túrt, buckás pályán, mint mondjuk reggel 9-kor a csíkozott kokain-szőnyegen.
Nektek mi erről a véleményetek?
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.01.31. 16:14
"átlagos vagy afölötti mozgáskultúrával és bátorsággal rendelkezők oktató nélkül is képesek egy jó, biztonságos szintre eljutni."

Maradjunk annyiban, hogy ez nagyjából szerencse, és különleges affinitás kérdése.
A bátorság nem téma, mert az vagy van, vagy nincs.
Viszont az a technika, ami ahhoz kell, hogy a bátorságod határait egy picit kitold, vagy csak egyszerűen nyugodtabb légy a meglévő határaidon belül, na az már nem igazán szerezhető be a haveroktól. Sajnos.
Ha csak arra gondolok, hogy most azt mondanám egy laikusnak, hogy soroljon fel 5 olyan gyakorlatot, amivel a rövid-lendületet lehet stilizálni, akkor már el is hasalt a 100 Ft.-os kérdésnél.
Ha pedig valakinek az átlag feletti mozgáskultúrája van, akkor meg pláne menjen el oktatóhoz, mert pl. a buckasízést sem fogják a haverok megtanítani, az százaskörte, miközben az meg egy nagyon klassz dolog! Ha jól csinálod!
Ha nem, akkor 5 bucka után meghaltál.

És ne felejts el még egy dolgot:
"az ügyesek egymástól is képesek "jót s jól" elsajátítani."

Az amit az egyik ügyes jónak gondol és átad a másik ügyesnek, még nem biztos, hogy helyes.
Egyszerűen az a rengeteg hibajavító gyakorlat, videóelemzés, és megbeszélés fog hiányozni az "ügyesből", amit még a könyvek sem írnak le, csak a jól képzett oktatók lelkiismeretességéből és tanítani-akarásából lehet "összeharácsolni" egy-egy koordinációs-, carving-, előkészítő-, vagy vizsgatáborban.
Hidd el, ilyenkor sok évtizedes evidenciák is új értelmezést kaphatnak.
Ha nem hiszed, kérdezz meg egy-két oktatót. :o)
Ja, és nem hiába a hóeke bemutatásától szoktak félni a legjobban az aspiránsok.
Ha láttál volna már 200 darab bepelenkázott, remegő gyomrú síoktató-palántát egy hegyen egyszerre hóekézni, akkor megértenéd. :o)
A felelősség kérdéséről már nem is beszélve.
Ha kimegy a térded egy rosszul kivitelezett gyakorlat során, akkor hogy vonod felelősségre a havert?
Simán magadra vállalod az ő hibáját is, mondván, hogy te akartál tőle tanulni?
Komolyabb balesetről már nem is beszélve.
Előzmény: (klaci 107225)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.