Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

abonyisoma által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.11.10. 16:32
Szia, kicsit késve, de köszönöm szépen az információt!
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.10.30. 16:21
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az alpi se-nek valamilyen elérhetőségét meg tudná nekem valaki adni? Velük mennénk sítáborba, de sajnos 2-3 hete nem elérhető a weboldaluk. Bárhol máshol keresem őket, csak a weboldal van megadva elérhetőségnek, amivel így nem sokat tudok kezdeni.

Köszönöm,
Soma
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.02.02. 11:15
Nekem is ugyan ez az érzésem volt, amikor les2-ről átsíeltünk egy napra. Glacier eleje és auris fekete az egyik legjobb pályák ahol valaha voltam, de már akkor sem tudtam elképzelni, hogy 6 napig mit tudnék ott csinálni. Barátaim persze más véleményen voltak, hogy ez csak a 10% amit besíeltünk, de ha valaki jól megnéz egy szintvonalas térképet és mellé egy pálya térképet, akkor ez azonnal rájön, hogy a lényeg ennyi volt, a többi vetekedni fog a vasárnap esti M7-el. :)
Előzmény: (iszeki 132803)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.01.29. 14:35
A legtöbb pubban van ingyen wifi, csak kérni kell a kódot hozzá. Arra kell figyelni, hogy ha társasággal mentek, mindenki fogyasszon valamit, mert arra nagyon allergiásak. Az egyik helyen ki is van írva, hogy mindenki minimum egyszer rendeljen. Egyébként én az O'Brian's-ből nyomtam, ami egy kicsit hangos(ha 2 vendég van, akkor is maxon megy a zene és a fények), viszont az utazási irodának köszönhetően -50% kedvezményünk volt ott, így elviseltük. Egyébként nagyon hangulatos, csak amikor az ember kicsit nyugiban beszélgetne az otthoniakkal, akkor nem nyerő. De nem muszáj ezt választani, minden sarkon van egy pub, ahol lehet netezni, sőt a főtéren van egy közösségi ház, ahol állítólag 19:30-ig lehet netezni. (én sosem értem oda időben, szóval ezt fenntartással kezeld) Amire szerintem fontos figyelni, hogy érdekesek a nyitvatartások a közértekben. Általában 8:30-tól 19:45-ig vannak nyitva, amit mellékesen NON-STOP-nak neveznek. Ez normál esetben nem is gond, csak amikor az ember a pályán van reggeltől zárásig(5-6) és van még 2-3 órája pihenéssel, átöltözéssel együtt a bevásárlásra, akkor ezt egy turizmusból élő városkában egyáltalán nem értem. Szóval erre figyeljetek, hogy ne punnyadjatok be vásárlás előtt, különben nem lesz reggeli. ;)
Előzmény: (topito 132311)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.01.28. 12:40
Az a nap valoban nem volt a legjobb. A het tobbi napja viszont gyonyoru napsuteses volt. Ma esett egy kis ho, kicsit kodos az ido, de szerintem a kovetkezo het is jo lesz. Eleg enyhe az idojaras.
Előzmény: (Bélapó 131957)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.01.22. 20:12
La Graverol egyelore nincs tapasztalatom, de L2A 1650en olvadozik a ho. Feljebb ilyen problema mar nincsen. Ho az utobbi napokban szerintem nem esett, viszont nagyon szep napos ido van cserebe. A csucson mar -15°C es oriasi szel. De nagyon tuti, erdemes felmenni.
Előzmény: (Szecsi 131011)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.01.17. 16:05
20-29-i turnussal megyek Les 2 Alpesre. Esetleg van akit érdekelne La Grave és hasonló cipőben jár, hogy akikkel megy, azok majdnem biztos, hogy nem vállalkoznának rá? :)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.01.09. 20:28
Sziasztok!

http://www.plandespistes.nl/ Ezen a linken több ország síterepeinek is megtaláljátok a google earth (kmz) térképeit. Ha rákattintotok egy terepre, először webes felületben jelenik meg, de fölötte a open in Google Earth feliratra kattintva letölthetitek a kmz fájlt is. Fontos, hogy itt csak a pályákat találjuk, egyéb infrastruktúráról nem ad információt.

http://snowheads.com/ski-forum/viewtopic.php?t=55428 Itt még pár érdekességet lehet találni, de a lényeg a fenti link.

http://www.2alpes-vtt.com/domaine.htm Ezen link alján meg kifejezetten les2alpes piste térképet találtok, annyi a probléma vele, hogy ez szerintem inkább a bringa pályákra vonatkozik, ellenben a szórakozóhelyek és a fontosabb épületek rajta vannak, ami a http://www.plandespistes.nl/ címen találhatókban nincs.

Remélem a segítségetekre voltam! :)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.11.30. 01:23
Köszönöm a válaszokat, egyébként hátha valakit érdekel: a budapesti allee bevásárlóközpontban a legfelső emeleten nyílt egy intersport outlet. Én eddig sehol nem láttam reklámban, ezért is szólok. Ami ki van írva 70% árengedmény, az valóban igaz, viszont a választék tényleg igazi outlet jellegű. Szóval nem meglepődni, ha nem találsz magadnak semmi hasznosat. :)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.11.28. 00:38
Kedves Slalom sport!

Nem feltétlen, mert én ezt a topicot hosszú távra gondoltam, ahol síelő és snowboardos is választ kaphat ilyen jellegű kérdéseire. Ez az egyetlen fórumtéma aminek a neve is utal rá, hogy bizony itt felszerelésről lesz szó. Ha az én logikám nem csal, akkor először más is itt fog keresgélni ezügyben, ahogy én is tettem. :) Ha tévedek, akkor elnézést, és kérem, hogy egy moderátor helyezze át, amennyiben úgy gondolja.
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.11.27. 21:17
Sziasztok!

Mindig motoszkál a fejemben, vajon igaz-e, hogy nyugati szomszédainknál egy fokkal jobban megéri vásárolni? Mit gondoltok róla? Ha már vásároltatok, akkor miért ott tettétek? Magyarországon nem kapható termék? Valóban olcsóbb ár?

Ez sokaknak segíthet, főleg ha valakinek van ideje kinézni például Bécsbe egy railjettel.

Nekem is van pár dolog, amire még szükségem lenne ehhez a szezonhoz és kapóra jönne egy karácsony előtti adventi utazás.

Tudtok esetleg Bécsben olyan boltot mondani, ami rendelkezik megfelelő weboldallal, és szívesen ajánljátok? Ha angolul beszélne az oldal az még szebb volna. :)

És akkor végezetül a lista amire szükségem van:
- Snowboard sisak és fenékprotektor
- Snowboard nadrág
- Valami univerzális kötés ami alkalmas pályán száguldozásra és egy kis freestyle-ra is. Egyelőre nekem az új APO-k toronymagasan befutók.


Ugye listát azért adtam, mert itthon is úgy vásárolok, hogy pl. ruházat x boltban jó, de az eszközöket már y boltban szeretem beszerezni, így egyszerűbb azért ajánlani.


Remélem mások számára is hasznos lehet a téma. :)
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
Topik: Isola 2000
2011.11.27. 20:54
Köszönöm szépen a választ. Egyébként mennyire naprakészek az információid? Mert akikkel megyek, azok azt állítják h félcsövet meg ugratókat építettek 3 éve. Viszont ennek se a hivatalos oldalon, se youtubeos videó, se semmilyen formában nyomát nem találtam. Olyan videót láttam, ahol volt talán 3 ugrató egymás után, de lehet azzal sokat mondtam és csak 2 van..
abonyisoma
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
Topik: Isola 2000
2011.11.17. 23:58
Sziasztok!

Jelenleg vacillálok, hogy télen mely franciaországi terepet látogassam meg. Sokat segítene, ha tudnám milyen lehetőségei vannak itt egy freestyle-t előtérbe helyező snowboardosnak. Elemek, ilyesmi. Nemzetközi oldalakon sem találtam erre utalást, örülnék, ha valaki tudna nekem segíteni. :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.