Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Krisz101 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.22. 17:10
igen, de jó kérdés h az A7 holnap nyitva lesz-e teljes hosszában, mert a viharos szél miatt le kellett állítani az ülőliftet, és holnapra is erős szelet mondanak.

deszkával mentem volna az ülőlift miatt, csákányossal kinlódni nincs nagy kedvem...

tippek...?
Előzmény: (TZoli 204988)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.20. 19:16
köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek. 10 év kihagyás után hétvégén voltam szentistvánon, de a nem túl ideális, ismerőstől kölcsönzött felszerelés, illetve 12 felé csatakossá váló hó borzalmasan kivette az erőt belőlem. 8x lejöttem, de du 3-ra elég is volt. sérülésveszélyessé vált, és valaki belém is jött, amitől nagyon seggre ültem (ma voltam rtgn szerencsére nincs törés)

egy másik fórumban olvastam hogy a mostani vizes hó az kb olyan amire majd márc közepén lehet számítani az osztrákoknál, akkor ott majd mindenhol oylan lesz. mennyire igaz ez?
mert ha igen, akkor lehet elteszem az osztrák utat jövő télre. 12 fokban vizes hóban menni nagyon nem okozott élvezetet.
vélemény :) ?
Előzmény: (golo 204592)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.20. 18:44
az A7 pályával kapcsolatban lenne kérdésem, hogy annak meredeksége mennyire összehasonlítható a kékestetőivel?

újrakezdőként egy hete voltam mátraszentistvánon és az ottani kék pályát kezdők számára igen nehéznek találtam. az első és utolsó rész gyakorlatilag a piros pályával azonos meredekségű, a középső rész pedig össze vissza kanyarog, szűk, vályús, darabos, a pálya egyik oldala tök más mint a másik stb.

hétvégére hideget mondanak és ezért gondolkodom eplényben mert az A7 képek alapján hasonlónak tűnik a kékesihez, tehát egyenes, egyenletes lejtésű, homogén.

vélemény :) ?
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.08. 01:13
sziasztok! ahol kék és piros pályák számtalan helyen keresztezik egymást, pl Nockalm alatt, azok hogy vannak megoldva, ott kinek van előnye pl?

köszi.

ui bocsánat, kezdő vagyok
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.07. 23:47
köszi, ezeket végigbogarászom!
Előzmény: (golo 204524)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.07. 23:46
szia! régebben elég rosszakat hallottam donovalyról, ezért eleve kizártam, annyit mindenképpen szánok rá, h a valamivel drágább osztrákokhoz menjek. pihenésnek is szánnám magamnak, normális szállásal, ahol van vmi wellness lehetőség helyben, mivel arra számítok, hogy az első napok után durván leharcolt leszek.

ha bármi gond adódik (sérülés, felszerelés, rossz szoba stb) abban se hagyatkoznék szívesen a tótok vendégszeretetére.

vagy az árfekvésen kívül van más előnye donovalynak egy kezdő számára?
Előzmény: (minerel 204508)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.07. 06:44
Köszi :) bocs, h lassan, még nem jöttem rá, hogy kell értesítést beállítani. egyszerűbben is kérdezhettem volna.

Kezdő vagyok, kékestetői kék pályán tudok biztonsággal csúszni.
Az érdekelne hogy pl 700km-en belül hol vannak a leghosszabb egybefüggő kék pályák, de ahol a lift is jó, tehát hatékonyan, kis fordulóidővel lehet csúszni.

Elmúlt napokat a népszerűbb terepek böngészésével töltöttem, (gerlitzen, zillertal, mölltal, heiligenblut, innsbruck), egyelőre azt látom hogy az egybefüggő kék részek rövidek, 2-3km max, de amit gerlitzenen ajánlanak az 1km.
ill több helyen nem ideálisan a körülmények kezdőknek.
mindenhol a piros pályákból van rengeteg.

van tuti hely, konszenzus boardosok között h kezdőknek hová érdemes menni? mondjuk top 3?

létezik olyan, hogy 4-6-8km egybefüggő kék pálya?

ja, és egy osztrák kék pálya az ugyanolyan nehézségűnek mondható mint egy magyar?

köszi a választ előre is és másnak is ha hozzászól :)
Előzmény: (Bélapó 204070)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.07. 03:28
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ez elvileg a kék 2-3-as lenne 2:41-nél?

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
?t=161

ezek hogy lehetnek kék pályák, nekem teljesen olyan meredeknek tűnnek mint a mellette levő piros. nem csapda ez egy kezdőnek?

köszi.
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.05. 20:15
ill a többi tagot is kérdezném, van már valami "konszenzus" hogy melyik a vonattal legkönnyebben, legkényelmesebben elérhető... mondjuk top 3 síterep?

tehát nem a legolcsóbb megoldást keresem, hanem ami a lehető legkevesebb idegeskedéssel, átszállással, keresgéléssel jár.

ahol nagyon közel van a szállás, síterep, akár pályaszállás, lehetőleg nem kell átszállni, kényelmes az utazás (mégha drágább is), nem vagy időhöz kötve, tehát maradhatsz 3-7 napot amit közben dönthetsz el

ha már extra igényeim vannak, az sem árt ha egy nap több járat is indul hazafelé...

köszi a tippeket...
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.05. 20:06
Szia! átolvastam a beszámolód, és amit nem értettem,
-hogy éjszakára miért nem hálókocsiban vagy valamilyen fekvőhelyes megoldással mentetek? ennek van valami spec oka?
- miért mentetek ennyire messze, AU távolabbi részébe?

én azért mennék vonattal mert nincs autóm, tehát annyira nem akarok spórolni, kényelmesen szeretnék utazni.

egy gurulós bőröndöt vagy nagy sporttáskát vinnék, még nem tudom, tehát 1 db csomag+deszka.
-az probléma hogy a deszkát csupaszon viszem, zsák nélkül?
-ha jól értem, azt semmi nem garantálja h ennyi csomag elfér, tehát simán lehet, hogy a deszkát magam mellett, állítva kell tartanom a 6-8 órás út folyamán?
Előzmény: (RM 202616)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.02.01. 20:36
köszi az infót és mindenkinek, aki reagált a busz van/nincs témára :) ezt most sikerült kitárgyalni.
igy sajna nem kérdés h aki kezdő, a síparkkal jobban jár. a Kékesben igazából a hely és a hosszú pálya volt nekem a vonzerő.
Előzmény: (skioutlet 204047)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.01.25. 02:07
sziasztok! Magyarországon melyik a legjobb snowboardos fórum, ahol utakról olvashatok és sokan vannak fent, tehát pörögnek a topicok?

köszi, K.
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.01.24. 17:02
köszi az infókat, én is így emlékszem. bár a kolléga felvetése jogos, h akkor ezek valóban külső üzemeltetésű bérelt buszok lehettek.

így viszont annál cikibb az üzemeltető hozzáállása, hogy a buszokat nem neki kéne üzemeltetni, rendben tartani stb és mégse képes megszervezni. ma már sokaknak megérne kicsit ráfizetni is szerintem, változtak az idők ugyebár.

nekem pl ettől függ h érdemes e odamennem mert gyenge deszkásnak nagyon rossz a tárcsás, össze vissza csúszkál sinyomokban plusz a sízők is utálják h összecseszi azt, nem jó na.
Előzmény: (kócos 203966)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.01.24. 16:42
szia szerintem itt már keveredhetnek a dolgok, mert én 2006 telén voltam ott és azok iszonyat legyakott ikarus 260-asok voltak amiken látszott h kegyelemmel mentek át a vizsgán, ill. a difijük is tuti le volt hegesztve mert simán felment amikor autók nem tudtak. (k..va jó hó volt azon a télen)

bár ki tudja, lehet h én vagyok naiv, de el nem tudom képzelni hogy volán ilyen rossz állapotú buszokat üzemeltessen, nekem teljesen úgy jött le hogy a tulaj vett 2-3 kiszuperált ikaruszt gombokért amiken még van pár hónap forgalmi és azokat járatja.

de a kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy az elmúlt 3-4 évben volt e egyáltalán példa síbusz üzemeltetésre, tehát hogy szabályosan üzemszerűen használható volt a pálya teljes hosszban.

mert ha nem akkor nyilván nem is lesz már ilyen. azért kérdezem, mert nekem kocadeszkásként nem játszik a tárcsás, csákányos, nagyon nehezen boldogulok velük.
Előzmény: (TZoli 203964)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.01.23. 01:55
Sziasztok! én itt tanultam boardozni, jó 10 éve és a Síbusz akkor baromi nagy segítség volt hogy tudtam végígcsúszni egész a Veronika rétig.

Jól értem akkor a hozzászólásokból hogy a síbusz beindítására évek óta nem volt példa?
Ez azért is necces, mert anno legyakott, lehegesztett differenciálos öreg ikarusok voltak és ha évek óta nem használták ezeket, kötve hiszem hogy üzemképesek lennének, szabályok is jelentősen szigorod(hat)tak...

viszont ha ez így van akkor esélytelen hogy a közeljövőben legyen buszos felszállítás... vagy hogy van ez?
és mostanság aki akart végigcsúszni, hogy oldotta meg? egymást felviszik haverok kocsival?

anno a pálya 2. szakasza is elég klassz volt jó hóval, sízők is sokan végigcsúsztak.

köszi a válaszokat :) K.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.