Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Idipolisz által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (62)Időben csökkenő Időben csökkenő
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.02.18. 22:42
Használd csak az új bakidat minél többet! Eleinte a keménysége miatt "érzéketlenebbül" boardozol de ha ezt megszokod akkor baromi jó érzés lesz az amikor végre azt érzed hogy tényleg te irányítod a deszkád. A kötést is érdemes magasabb flexűre cserélni mert ha az is puha mint az előző bakid akkor ott elvész az energia a baki és a lap között. Lehet hogy elsőre nem a DriverX lett volna a legmegfelelőbb hanem egy 6-7-es felxű baki de ha már ez van akkor menj vele minél többet,lehet hogy érdemes lett volna előbb bérelni egy keményebb bakit kipróbálni, esetleg az eladó is segíthetett volna abban hogy ne a legpuhább után a legkeményebbet válaszd, na de ez van, lesz egy jó pár nap mire megszokod de megéri. Egyébként a DriverX és hasonló flexű társai mind a terepre születtek igazán és nem kezelt pályára.
Előzmény: (Petkovics 187668)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.25. 23:22
A The House nem az a shop ahol a szemetet árulják és beszélik rá a vevőre. Ez egy Rider orientált üzlet és elég jó boardosok üzemeltetik, mint az a szakállas ürge is.
Ez nem egy Intersport haver, kicsit más kategória.
Miért bérel 15 éves szart? mert sajnos a magyar Sí kölcsönzők nagy része ilyen régi leselejtezett szemetet ad ki 3000Ft/nap áron és az aki először bérel úgy hogy életében nem boardozott az nem biztos hogy tudja hogy mit kap a pénzéért főleg úgy hogy széles vigyorral sózzák rá szerencsétlenre. Annál a bérelt és rossz emléket hagyott szemétnél nyilván jobbnak tűnik egy új decathlonos gagyi bakancs is, ezért is adnak el azokból sokat (Quechua, Wedze, Limited4you....)
Én nem küldöm be sehová, főleg nem a dekába és interbe...
Én képben vagyok a hazai helyzettel mert találkozom egy szezonban elég sok kezdővel akikre rábeszélték a TUTI felszerelést üzletben és kölcsönzőben egyaránt. Sajnos ezek az emberek nem ismerik még a normális kölcsönzőket és a kinti kölcsönzői árakhoz meg kevés a pénzük (20-30 eu/nap).
Előzmény: (minerel 186676)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.24. 22:16
Nem én ajánlom hanem a szakállas ürge a videóban aki nem mellesleg a The House Snowboard Shopban dolgozik :) Nem hiszem hogy ők ajánlanának egy szar bakit bárkinek is :)
Egyébként pedig a magyar snowboard bakancs vásárlók 90%-a nem próbál fel több bakancsot is mielőtt vásárol. Azt veszi amit rábeszél az eladó a boltban. Legtöbbször ezek belépőszintű túlárazott bakancsok, de istenem ahhoz viszonyít amit előtte a kölcsönzőben kapott (minimum 15 éves szar). Én eleve nem ajánlom a belépőszintű felszerelést senkinek aki komolyan gondolja, aki meg csak kipróbálni akarja az béreljen normális felszerelést előbb és utána vásároljon.
Mindenki a szívére teheti a kezét hogy mennyi vacak van a szekrénye alján amit anno megvett "olcsón" hogy jó lesz ez aztán azóta is ott vannak amiknek az árán már rendes cuccot is vehetett volna :)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.22. 00:12
A Micro Disc passzol a hagyományos lapokra, csak a tárcsa átmérője kisebb ;)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.22. 00:07
Ez a videó mindent elmond erről a bakancsról.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Egyáltalán nem egy rossz baki attól hogy egy belépőszintű model, nyilván nem a Kaiju vagy a Lunarendor komfortját hozza de sokkal jobb mint pár riválisa ebben az árban.
Egyébként a talpbetét ugyanaz mint a felsőbb kategóriás bakikban is...és egyáltalán nem gagyi...sőt!
Én nem venném meg magamnak mert van egy Kaiju-m és egy Lunarendorom is szóval nyilván nincs szükségem egy Vapenre..de sok ridernek ajánlanám akik sokkal gyengébb bakikat vesznek drágábban.
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.20. 21:52
A Mervin deszkái mind hullámos éllel vannak ellátva (MagneTraction). Van egy GNU Pickle lapom, semmi olyat nem tapasztaltam még vele hogy az éle belekapna a hóba..stb...szinte észre sem venni ahogy teszi a dolgát. Jeges részeken viszont sokkal stabilabb a deszka ;)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.13. 00:46
Vityó, melyik alsó árkategóriás Nike volt kifejezetten gagyi? A Vapen? mert annál nincs olcsóbb Nike...mitől gagyi? Hogy nem erőltették bele a gyorsfűzőt mint a sokkal gagyibb bakikba? Decathlonos kamu bakikban is az van még sem érnek két fillért sem..az az alap Nike elég sok bakit ver minőségben és kényelemben.Ja és tegyük hozzá hogy teljesen bőr nem pedig vászon mint pl a Burton 80 ezres Ambush bakija..
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2016.01.01. 18:14
Burton Fish úgy 15 éve a piacon..és még sorolhatnánk a Freeride lapokat sztem..
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.11.17. 00:43
Ha szeretsz ücsörögni akkor a figyelmedbe ajánlom az egyik sielő ismerősöm "találmányát" :)
Polifoamból kivágott egy kb. 40X30 cm-es darabot amit a két hosszanti oldalán középen kilyukasztott és egy gumis madzaggal összekötött. Ezt úgy veszi fel hogy bele lép a gumi és a lap közé és felhúzza a derekáig a kabát alá (elöl van a gumipánt és a derekáig húzza a lapot). Ha vizes a felvonó akkor szokta a derekáról a kabát alól kihúzni és arra ül..mint egy fenékprotektor :)
Persze ilyenkor a hószoknyát a kabátján nem szokta becsatolni mert ezt általában csak akkor használja ha vizesek a felvonók.
Igazából egy láthatatlan védelem, csak ha leülsz akkor húzod le a derekadról a fenekedre, ezért kell a gumis pánt.
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.11.10. 01:20
Facebookon keressetek rá a Snowboard Raktár nevű csoportra. Jelenleg is több teljesen új Nike bakit árulnak nagyon elfogadható áron (40-50). Van egyébként fent sok bakancs, használtak is jó árakon.
https://www.facebook.com/groups/523573984446500/
Előzmény: (totyi69 183973)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
Topik: Snowboard
2015.10.19. 02:05
Az APO gyártotta a Hammert mint olcsóbb alternatívát. Most hogy APO deszkával nyertek Olimpiai aranyat szerintem inkább azt a brandet fogják marketingben előtérbe helyezni hanyagolva a Hammert. De lehet hogy még sem :)
Előzmény: (Bélapó 183615)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
Topik: Snowboard
2015.10.19. 02:02
Ha a piacon kapható normális kötések 95%-ról beszélünk akkor szerintem az már inkább MIND. De nem szeretek ilyen ovis vitákba keveredni.Remélem a véleményemmel tudtam segíteni a kérdezőnek.
Előzmény: (Vityó 183610)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
Topik: Snowboard
2015.10.16. 00:18
Én sem, a Hammernak van egy kötése amiben egy kisebb tárcsa van és a Union contact Pro is 2015 óta kisebb tárcsával jön ki az átlagnál. Kb ennyi amivel nem kompatibilis de ez 2 kötés a több tucat közül, és nem ezekből kell kiindulni. A Hammert már nem nagyon jegyzik sehol, egy 15 éves lapra pedig nem hiszem hogy valaki egy 250 euros Union kötést fog feltenni.
Előzmény: (Vityó 183596)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
Topik: Snowboard
2015.10.14. 21:37
Olyan kötésekre gondoltam amikért érdemes pénzt kiadni. Noname kötésekről nem tudok nyilatkozni, snowboard cégek kötéseivel kompatibilis az biztos. A másik dolog hogy egy lassan 15 éves boardot már kár nyüstölni.
Előzmény: (Vityó 183583)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.10.14. 01:29
Nem kell félni a gyorsfűző rendszertől. Nem fog elszakadni egy hamar és ha igen akkor annyiból kicseréled mint egy sima fűzőt. Mind három baki jó választás lehet.Attól függ mire akarod használni. Én a Nitrót venném ezek közül. Volt már Anthem bakim bár az sima fűzős volt és nagyon strapabíró és kényelmes bakancs.
Előzmény: (totyi69 183463)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
Topik: Snowboard
2015.10.14. 01:15
Szia. Nekem is volt anno Burton Motion lapom. Csak a burton tárcsával tudsz rá más márkájú kötést rögzíteni. Azok viszont kompatibilisek a többi cég 4X4-es tárcsáival szóval nem kell méricskélned. Csupán beszerezned egy olyan tárcsát pl. a Store13-ból.
Előzmény: (cdl 183534)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.03.25. 10:18
Mivel állítólag a Nike kiszáll a snowboard business-ből ezért úgy döntöttem beruházok még egy bakancsra így szezon végén.Nekem tényleg nagyon bevált és inkább betárazok a közel jövőre :) Most egy a Lunarendor-nál kicsit puhább Zoom Kaiju-t választottam, remélem ez is lesz olyan mint a Lunar :)
Kaiju.jpg
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.03.23. 00:13
Az én régi Nitro Anthem bakimban ugyanaz a bokafűző rendszer volt mint a Nike Lunarendorban csak vékonyabb fűzővel de a megoldás és a hatékonyság ugyanaz :) Nagyon szeretem azt a bakit a mai napig, több mint 250 nap van benne és még mindig makulátlan csak már nagyon puha :)
Előzmény: (cannibale 182341)
nitro.jpg
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.03.20. 09:36
Azért milyen érdekes hogy a szezon előtt itt is és más fórumokon is lebecsülték és kifejezetten elavultnak titulálták a hagyományos fűzős bakancsokat. Néhány komoly gyártó mégis kiállt e mellett a rendszer mellett még a csúcskategóriás cipőinél is és láss csodát mindenki meg van vele elégedve míg a gyorsfűzős rendszerekkel hiába magasztalják az átlag felhasználók sokkal több gond van...Egyébként nem csak a külső befűző rendszer a lényeg, sőt a bokánk helyes rögzítésénél sokkal fontosabb szerepet játszik a belső fűzési rendszer ami néhány okosabb gyártónál (Nike-Nitro-Ride)egy külön a külső cipő belsejébe belevarrt bokafűzővel van megoldva. Ennél jobb sztem nem létezik. A felsorolt gyártóknak sem minden bakancsa ilyen és lehet hogy van olyan cég akit kihagytam de mindenképpen ilyen cipőt érdemes venni :)
Előzmény: (dtamas 182239)
Nike-Snowboarding.jpg
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.