Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

hkapeszi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2015.03.03. 21:50
Sziasztok !

Meg tudná valaki adni a gleccser vasút menetrendjét ?

Köszönettel !
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2015.01.11. 09:44
Köszi Csabor, szétnézünk !
Előzmény: (csabor 177013)
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2015.01.04. 13:17
Sziasztok !

Turrachbahn aljánál ( 20-as pálya alja) van parkoló? Be lehet ott csatlakozni a pálya rendszerre ?

Köszönettel !
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2014.10.19. 19:49
Itt voltunk, rendes, csendes, korrekt, kicsit távol van:
http://schieferbauer.at/
Többi helyen nem voltunk, de mikor keresgéltem,akkor ezek tűntek szimpatikusnak, illetve StMichael honlapja, ott is keresgélhetsz, sok sikert !
http://members.aon.at/gensergut/
http://members.aon.at/familie-graggaber/danke.html
http://www.pension-waldhauser.at/
Illetve Grosseck, és Fanninberg honlapja, itt is találsz szállást
http://www.bergbahnen-lungau.at/index.php/home-437.php
http://www.fanningberg.info/ung/index.html
Ha találkozunk a hegyen jössz egy sörrel ! ( én meg visszahívlak !!!)
Előzmény: (lordus 173449)
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2013.03.16. 16:42
Sziasztok !

03,21-24 -ig keresek olcsó szállást 3 fő részére. Ha tudtok, légyszíves segítsetek !
Köszönettel !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2012.02.01. 22:37
Nyugiba, Öt szolnoki !

Köszönöm a tanácsokat !
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2012.01.31. 21:03
Sziasztok !

Február 10-11 re keresnék valami civilizált árú szállást 4 fő részére, a környéken !
Ha valakinek van javaslata örömmel veszem !
Köszönettel !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2012.01.29. 20:08
Sziasztok !

Schladming 10-20 km-es körzetében keresek szállást 15 Eu/fő/éj árig két főre, febr. vége -márc. eleje időpontra.
Összes elvárásom fűtés, és meleg víz.
Ha van valakinek "tuti" ajánlata köszönettel venném !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.02.16. 08:24
Köszönöm !
Bár most épp 38,3 a láza a kis csajomnak, így valószínűleg nem csak a kora reggeli csúszás, hanem az egész síelés ugrik...
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.02.14. 21:06
Sziasztok !

Tudja valaki, hogy gyakorlatilag mikor indulnak a felvonók ? (mármint a hivatalos 9 előtt kb. mikor )
koszi !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.03.15. 20:48
Idáig azt hittem, hogy az autópályán szembe jövők, csak valami "tréfa", vagy média kitaláció. De nem !!! Tegnap 14 körül Villach környékén belső sávban szembe jött egy piros kocsi igen jó tempóban, kb.120-130 ! Szerencsére mi a külsőben mentünk, de mire felfogtam, hogy mi történik, már rég elmentünk egymás mellett. Ha szembe jön... otthon végig gondolva, elég cudar éjszakám volt.
Előtte viszont kiváló 3,5 napot síeltünk, pályák kiválóak, ember kevés. Aki még oly szerencsés, hogy megy még, hát irigykedve, de jó csúszást !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.02.13. 19:13
Sziasztok !

Most érkeztünk haza. Hétfő, kedd csodálatos idő, kiváló pályák, viselhető tömeg. Szerdán havazás, de még mindig jó csúszkálás. Csütörtök a havazás miatt rettenetesen mély, buckás pályák, gyerekek élvezték, nekem a hátam közepére...
(felfelé az út félig volt eltolva, így a hólánc nem tudott mibe kapaszkodni, addig pörgettem amíg elszakadt, visszamentünk új hólánc, de előttünk egy elakadt autó miatt meg kellett állni. most már rutinosabb voltam, visszatolattam, és "nekifutásból" felkepesztettem. Tanuljatok a hibámból (balf...ságomból), ha nem tud hóban/jégben kapaszkodni a hólánc, és aszfalton elpörög, ne erőltesd, menj vissza lendületért, vagy sí busz! új lánc 80 eu+ kaszni javítás amit a szakadt szétvert kb.2-300 eu )
Péntekre tiszta út, eldolgozott pályák, néha a nap is kisütött. Szombat, ragyogó napsütés, mi meg utazunk haza...
OKTATÁS !!! Az oldalon STANI néven szereplő Balázsnál okultak kölkeink -2 nagy együtt, 1 kicsi külön - nagyon tsztességes volt az oktatás, gyerkőcök szerették, és szerintem sokat fejlődtek, Balázs minden tekintetben nagyon korrekt volt ! Jó szívvel ajánlom mindenkinek!
Fájó szívvel, és főleg irigykedve, de mindenkinek jó utat, időt, pályát, és síelést !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.02.02. 15:33
Szerintem síeljünk jó sokat, de néha-néha üljünk be a hüttékbe szusszanni, és inni egy-egy sört ! Ehhez mit szóltok, mint arany közép út ?
Mi 3 kölyökkel csúszunk, így nincs dőzsi hütte, de attól elég nyűgös lennék - illetve nem mennék el ! - ha a kölykök nem ihatnának ott és akkor egy-egy forró csokit, vagy mi egy sört ! Mondjuk a síruhám 5 éve ugyan az 3000-ért turkált cucc, így a ruhán megspóroltam a hüttézést .
De inkább síeljünk már végre !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.01.31. 18:51
Lehet, hogy csak nekem sikerült találkoznom nem túl civilizált honfitársaimmal a sípályákon -vagy csak érzékenyebb vagyok erre - de síeléstől függetlenül véleményem szerint tőlünk még fényévnyire van Europa !
No, de inkább síeljünk !!!
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.01.30. 22:16
Kedves ügyvéd barátomat kell idézzem: " jog, és igazságosság "
Ők feltételeket, és ehhez árakat kínálnak -ez a jog. Lehet, hogy ezt Te drágának, felháborítónak, elfogadhatatlannak, sőt vérlázítónak érzed - ez a saját igazságod!
Viszont senki nem kényszerít arra, hogy síeljél !!! De ha elmész adott feltételek mellett akkor tartsd magad a szabályokhoz !
Nem szeretném bántani, ahol délben anyuka egyet csúszik, de ha ezt legalizálnák, ismerve a kiváló magyar mentalitást, előbb utóbb 2,3,5,10, csúszás lenne, aztán anya helyett mama, nagynéni szomszéd ismerős, stb... is csúszna. Azt hiszem még elég hosszú, és rögös az utunk Európába !
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.01.23. 18:15
Most érkeztünk meg Katschbergről, és gyarapítanám az ismereteket... ERŐSEN SZUBJEKTÍVEN !!!
Előre bocsátom, hogy utálok mindenkit aki kint van, vagy még most megy ki !!!! Na bocs, csak savanyú a szőlő, inkább nagyon irigylem Őket !
Még nem voltunk itt, nosza kitaláltuk az én Drámámmal (feleség), hogy nézzük meg milyen a terep mielőtt utazunk a kölkökkel. Indulás 18-án 6.00, hogy kényelmesen kiguruljunk, szétnézzünk a pályán, síelés majd 19-től. Kiderült, hogy hétfőn reggel még akad némi tennivaló, sebaj, de hogy 9-kor, 10-kor, 11-kor sem látszott még az indulás, ez kissé zaklatottá tett !! 11,30 indulás ! (persze így, a beugrunk Sopronba úgyis ráérünk program kimaradt) Viszont !!! Kölkök otthon maradtak Édesanyámmal, így üdítően hatott, hogy az első 10 percben nem hangzottak el a "nem én ülök ide" "hol a kesztyűm" "éhes vagyok" "pisilnem kell" és az autópályára felhajtáskor elhangzó legbűvösebb mondat: "mikor érünk oda", így ráfeküdtünk a pályára 16-16,15 körül érkezés a pályára !(út végig tökéletes, mondjuk Katschberg felé, a végén kellett visszafelé pakolni a kocsit, és nehezen tudtam elmagyarázni a szerelőmnek, hogy milyen égett gumi szagot érzek a motor térből, előtte átnézettem a kocsit, minden rendbe utasítással indultunk ) Igazán bosszantó érkezés, mert már szürkül, így nem sok mindent tudtunk körbenézni. Szállás megtalálás, sör beszerzés ( mert azért Unicum csak van az embernél, már csak a gyógynövények miatt persze...), így nyugodtan - izgatottan alvás. Reggel legyünk kint kicsit korábban, mert bérlet, pálya keresés stb. 8,30 kor már javában síeltek !!! Tehát érdemes korábban kimenni aki szeret friss pályán menni !( 1x kint voltunk 8,15-re !!! igaz akkor elfelejtettük elvinni a bakancsokat, így nem sokat ért ).
PÁLYÁK: Katschbergi oldal kiváló !!! A fekete nem teljesíthetetlen, de fekete, pirosak nagy kényelmes, nyugis pályák, kiválóan karbantartva !!! 10-ig kb. csak lézengenek, most utána is kevesen voltak. Kevés ember, kevés gyerek, kevés csoport, nem is értem !!! Aineck 11/a nekünk elég combos fekete !!! Lejöttünk, de nekünk keményebb volt, hogy élvezhessük. 11-es piros kellemes, teljesíthető. Többi ainecki pályáról nem tudok beszámolni, mert nem voltunk A1-en lementünk, de számomra nem volt nagy duranás ( se túl meredek, se túl lanka, se túl széles, se túl szép, mondjuk hosszú, de úgí éreztem, csak megyek, és nem történik semmi)
SÍHINTA: hát azért, az nem egészen úgy van... ahhoz, hogy átcsússzál egyik oldalról a másikra bőven kell botozni, halszálkázni, sétálni, stb A legnagyobb csalódás, mikor átcsúszáskor meglátod a futószőnyeget, és elismeréssel adózol az osztrák kiszolgálásnak, majd rádöbbensz, hogy onnan még bőven kell kepesztened !!! így szerintem, az ide-oda ugrálunk kissé gázos, de de. itt du. ott jó választás lehet.
HÜTTÉK: Számunkra a a legkellemesebb Aineck tetején az ADLERHORST, kiváló kilátás, kedves kiszolgálás, a látvány miatt 1x mindenképp érdemes felmenni, piroson közepes tudással le lehet csúszkálni. 4-es pályán ASENHÜTTE. Pálya közepén morcos öreg Úr és neje, nem túl kedves kiszolgálás, de érdekes a ház elé kirakott asztalon prezentált snapsz kínált (málna páleszt ittam, rém gyenge, de szerintem tuti saját gyártás, és nagyon finom !!!) és érdekes, mikor leülsz, kinyitja a kis ablakot, felveszi a rendelést, mjd az ablakon kiadja piát ) étel választék parasztos jellegű ( mondjuk az idei 4. disznóvágás után engem nem nagyon hozott lázba)pályák jók, szusszanni-kakaózni-sörözni kiváló.
3-as fekete közepén SCHNEEFLOCKERL korrekt terasz korrekt kiszolgálás, viszonylag szűk étel választék ( "csússzál fiam, integess minden körnél, majd én itt megvárlak" típusú, de mindenképp kellemes)
6-os közepén GAMSKOGELHÜTTE, nagy terasz korrekt kiszolgélás, le lehet ülni, és figyelni a kölköket amint csúsznak ! FIGYELEM !!! ffi. wc-ben a falon letűnt korok bérhölgyeiről vannak - egyébként rendkívül gusztusos fényképek - kéretik felkészülni gyermekeink érdeklődő kérdéseire !!!
A központban STAMPERL, nagyon korrekt választék, és kiszolgálás, nagy asztalok, be lehet ülni másokhoz, sőt szívesen invitálnak, ha van üres hely.
Árak. kirántotthúsrósejbni 10-10,50, sör 3,50-től, levesek 3,50 körül, pizzák 6,50 -től (Stamperlben igen combos adag !), gőzgombóc 4,50-5
Bocs, kissé hosszú lett, de még nagyon friss az élmény (szívesen mennék holnap is).
Mindenkinek jó, utat, havat, és síelést !!!
Ui.: volt mikor a völgyben köd, pára, felhő, a pályán meg ragyogó napsütés !!! És kevés a magyar !!! (aki volt már magyarokkal zsúfolt sípályán tudja mire gondolok...)
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.01.12. 23:23
Szia klaco !
megtaláltam a síbusz menetrendjét !
http://www.postbus.at/de/Regionen/Kaernten/Freizeitangebote/Schibus/Katschberg.pdf
remélem jövő héten már gyakorlati tapasztalatokat is tudok mondani
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.01.11. 22:18
Szia Ginger !

ha kicsit lejjebb mész az oldalon két oktatót is találsz, az egyik Ede néven (Tamás Ede), a másik pedig Nindzsa néven Hundzsa Attila. Minden paraméterük olvasható ! Attila a kis csajomat vitte csoportban, Ede pedig a 2 két nagyobb kölykömet magán. Nagyon korrekt és szimpatikus mind a 2 srác !!! Keresd Őket nyugodtan !
Más. netán valaha csináltad te is a Ginger szaltót, vagy csak véletlen ?
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.01.06. 16:04
Szia KLACO !

katschi.at, itt mindent megtalálsz
hkapeszi
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.01.03. 17:31
Sziasztok !
Meg tudná valaki mondani, hogy az Aineckről induló 11/a direttissima pálya mennyivel durvább, mint a kreischbergi buborék alatti fekete ? Vagy, egy normál fekete, csak nagyon hosszú ?
köszi
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.