Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

joce29 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2022.02.21. 16:43
Sziasztok!
Ha tud valaki megoldást a problémámra, akkor szeretném, ha segítene nekem.
- 12 éves kisfiamnak 2022 áprilisig érvényes magyar védettségi igazolványa van, oltással MÉG nem rendelkezik.
- Ez alapján elméletileg egy uniós igazolást lehetne nyomtatni az EESZT felületen.
- Kiderül az igazolás igénylése közben, hogy a magyar hatóság csak gyors tesztet alkalmazott a betegség megállapítására, ami nem elégséges, PCR tesztet kellett volna a mentősöknek csinálni, így uniós igazolás nem nyomtatható.
- Szombaton utazni szeretnénk és az egyik gyereknek nem látok reményt az utazásra, de remélem, hogy valaki tud hasznos ötletet adni, hogy mit tegyek!
Köszönet annak, aki segít!
Üdv, J.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2020.03.06. 14:51
Köszönöm!
Előzmény: (bouquetk 208876)
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2020.03.06. 06:15
Sziasztok!
Pályaszállást keresünk, jövő februárra, 12 fő részére, erre a síterepre! Ha valakinek van tapasztalata, közvetlen kontaktja szívesen vennék néhány használható ötletet - akár itt, akár privát üzenet formájában!
Köszönettel, RJ.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.03.10. 11:38
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Ahogy látom, sajnos nem egyedi a probléma! Nekünk idénre véget ért a síszezon, de jövőre ismét lécre állunk és addigra megoldást kell találni a problémára!
A símaszk nélküli síelésnél sajnos ugyanúgy jelentkezett a párásodás.
Megnézem a javaslataitokat, hátha beválik valamelyik! Elsőként kitalálok egy max 5mm vastag "távtartót" a szemüveg és a sisak pereme közé, mert elképzelhető, hogy a szellőzés így megvalósul!
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.03.07. 07:31
Íme! Igaz nincs rajta a szemüveg.
37AC559A-9D99-4164-AFC3-321DA69815B2.jpeg
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.03.06. 17:44
Arra gondoltam, hogy biztosan van valami olyan tuti anyag, amivel a szemüveg lencsét, ha bekenjük, akkor nem tud párásodni! A jelenleginél modernebb síszemüveget nem hiszem, hogy kapnék a gyereknek! Mondjuk a szemüveg felső részén levő szellőző nyílások pontosan a sisak alá esnek! Lehet, hogy emiatt nem tökéletes a szellőzés?
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.03.05. 23:16
Sziasztok! Ha valaki tud, akkor örülnék, ha segítene! S.O.S!!!!
Kisfiam a síszemüvege alatt viseli, a hétköznapokban használt szemüvegét, amely nélkül sajnos már nem látna rendesen! A síszemüveg alatt viszont a hagyományos szemüvege folyamatosan bepárásodik! Nincs valakinek valami ötlete, hogy mivel lehetne megakadályozni a párásodást?
Minden ötletre nyitott vagyok!
Üdv,J.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.02.19. 17:38
Szerintem készüljél egy kis Sedacur Fortéval és akkor nem lesz gond!
Előzmény: (bpaksy 204868)
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.02.19. 17:36
Köszi a válaszokat!!!
Menő a profilképed!
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.02.19. 07:10
Meg voltam róla győződve, hogy a bakancs szárának dőlésszögét lehet vele állítani előre, de akkor ezek szerint ezzel az állítással oldal irányban billentjük a bakancs szárát?
Akkor, ha valaki a befelé vagy kifelé dőlő lábhoz állítja, akkor abban az esetben viszont (ha jól gondolom) csak a bakancs egyik oldalán lévő csavaron kell állítani?
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.02.19. 05:51
Üdv Mindenkinek!

A kérdésem a következő: a képen látható egy csavar a bakancson, amiből a belső oldalon is van még egy. A kérdés, hogy pontosan milyen célt szolgál?
Köszi a válaszokat!
3982-608072-NEXO-LYT-110-G.jpg
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.18. 21:18
Üdv!
Jót nevettem a hozzászólásodon, na meg magamon! Először az fordult meg a fejemben, hogy azt mondom, hogy végül is a hosszú vajúdás után a Dynastar mellett döntöttem, hogy tovább fokozzam a bizonytalanságomat!
Na de komolyra fordítva a szót! Végül egy haverom hoz be egy használt Völkl Code S UVO Németországból. Tudjátok egy német nyugdíjas fogorvos harmadik léce volt, amit egyszer használt, de azt is úgy, hogy két felvonózás közben adott neki két sor waxot, stb... Na de állítólag tényleg újszerű és 350 euro. Úgyhogy minden f.sza!
Előzmény: (Fuxos 203704)
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.17. 06:13
Köszi a segítséget! Ezt témát egy "kicsit" valóban túlkombináltam, de a hozzászólásaitok, tanácsaitok, a saját elképzeléseim alapján sikerül választani.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.16. 17:02
Sziasztok!
Nemrégiben kértem egy kis segítséget tőletek, amit meg is kaptam, de ahogy az lenni szokott, bizonytalanabbá váltam a tanácsaitoktól, hiszen mindenki esküszik valamire.
A témaindítás az volt, hogy 15 év után új lécet vennék a régi helyett és van néhány alternatíva a fejemben, amiről véleményeket kértem.
„Elhatároztam, hogy lecserélem a 15 éves K2 Mach Devil lécemet!
Próbáltam beleásni magam a témába, de minél többet tudok, annál bizonytalanabbá válok az új léc választásával kapcsolatban!
Magamról annyit, hogy 20 éve síelek, 178 cm magas, 75 kg vagyok. Sí tudásomat haladónak nevezném, de a profitól távol állok!
A kiszemelt lécek:
- Völkl Code Speedwall UVO L síléc + rMotion2 12.0 D Code green kötés - 171 cm vagy 178 cm
- Elan Amphibio 16 Ti2 2019
- Elan Amphibio 14 Ti 2019
Egyébként árban is így helyezkednek el egymás után, a Völkl a legdrágább és az Elan Amphibio 14 a „legolcsóbb”.
És akkor összefoglalom, amit megtudtam:
hamoriarpi volt a leggyorsabb a segítségemre sietők közül, Ő korábban Völkl Racetiger SL UVO-val nyomta, de Völkl Code S UVO –ra váltott, mert univerzálisabban használható és talán kevesebb energiát igényel. És mivel Ő kipróbálta a Code S mellett a Code L lécet is, biztos vagyok benne, hogy figyelembe vehető a véleménye: „Code S UVO egy zseniális léc.”
De mivel kicsit drágának találom a Völkl Code S UVO és az L modelljét is, főleg úgy, hogy 2015/16-os modellről beszélünk, más irányba is nézelődtem és így került a képbe az Elan fenti két modellje.
Lackó azt írta a Elan Amphibio 16 Ti2-re, hogy igazi sportos léc, na meg, hogy nagyon drága. Az Elan Amphibio 14 Ti –ről pedig azt tudtam meg, hogy a súlyomhoz és valószínű a tudásomhoz is jobban illő lécről van szó.
Ekkor már majdnem rábeszéltem magam az Elan 14-re, amikor elolvastam vgy73 hozzászólását. Ő egy puha lécről váltott az Elan Amphibio 14-re, de azt írta róla, hogy „beletelt pár évbe!!! mire megint úgy tudtam vele menni, mint az előzővel. Egy kemény (pedig puhább a 16-osnál), de nagyon stabil léc. Nem téríti el egy-egy jégborda, nagyobb hókupac sem, de keményen kell vele dolgozni. Tavaly kipróbáltam Kaprunban tavaszi pályán (és vettem) egy Völkl Racetiger SC-t. Nem első de 3. körre éreztem, hogy ez mennyire jó léc. Kb olyan a két léc mint a csatahajó és a gyorsnaszád. A racetiger nem sokkal lassabb, de rettentően kezes, mintha kg-ok lennének köztük, olyan könnyű forgatni, ha nem is annyira stabil, de könnyebb korrigálni.”
Valóban ekkora különbség lehet a két léc között?? Most ismét a Völkl felé hajlok…
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.14. 21:33
Üdv! Köszi a gyors válaszodat! Igazából van még egy kiszemeltem: http://montagna.hu/termek/elan-amphibio-14-ti-2019-uj/
Miben más ez a léc, mint az előzőleg említett?
Előzmény: (Lackó 203534)
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.14. 20:48
Valakinek van tapasztalata ezzel a léccel kapcsolatban?
Sítudásom: haladó, 178 cm, 75 kg. Hosszban a 166 cm vagy a 172cm?
Elan Amphibio 16 Ti2 2019 (Új)
http://montagna.hu/termek/elan-amphibio-16-ti2-2019-uj/
köszönet, J.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.08. 06:17
Valaki egy helyzetjelentést??????
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.06. 08:21
Azért az mindenképpen érdekes, hogy senki nem állítja azt, hogy a lift nem lassú, hanem mindenki a magyarázatát próbálja megtalálni a jelenségnek:
- volt, aki szerint akkor lassabb, ha többen vannak - azért, hogy a pályán ne legyen tömeg
- van, aki szerint éppen fordítva kell elképzelni a dolgot, azért lassabb, mert kevesen vannak és így gazdaságosabb az üzemeltetés
Ezen az esti sízésen, amelyiken feltűnt a lift, máshol megszokottnál lassabb mozgása nagyon kevesen voltak a pályán, a liftnél nem kellett sorban állni. Talán a -7 fok miatt tűnt olyan végtelen hosszúnak az út...
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.05. 19:55
Pénteken ellátogattunk a Síparkba egy kis esti sízésre! A -7 fok nem esett túl jól, de ezt leszámítva szuper körülmények voltak. Ahol csak lehetett dübörögtek a hóágyúk! Jót fog tenni a síterepnek, ha újabb pályák nyílnak meg! Az egyetlen kritika az új 4 üléses sílifttel kapcsolatban fogalmazódott meg bennünk, mégpedig a sebességével nem tudtunk mit kezdeni! Hihetetlen lassan teszi meg azt a néhány száz métert, amire nem igazán találtam magyarázatot. Két gyerekkel, nem sietve 10 perc volt egy csúszás a felvonózással együtt, amiből legalább 6-7 a felvonón telik el! Bőven van összehasonlítási alapom, ezért nem értem az ülő lift sebességét??? Ha magyarázatot próbálok keresni akkor talán a kiszállásnál jelentene nehézséget, ha gyorsabb lenne?
A gyerekeim (6 és 9 évesek) - akik egyébként nagyon ügyesen felvonóznak velünk Schladming sípályáin - itt minden kiszállásnál paráztak, amit nem igazán értettem és azóta is gondolkodom, hogy miben lehet más ez a kiszálló? Talán ott a kiszállásnál van egy kicsit határozottabb lejtés? Nem tudom... Jó lenne tökéletesíteni!
Ettől függetlenül jó élmény volt!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.