Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Janóbátyó által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
Topik: Donovaly
2010.03.11. 08:49
Tisztelt Síbarátok!
Lenne egy kérdésem mindazokhoz, akik mostanában használták a Zólyom-Besztercebánya gyorsforgalmi utat.... Kell-e erre a kb. 25-30 km-re valamilyen pályadíjat fizetni a személyautóknak? Köszönettel: Janóbátyó
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2010.01.01. 18:16
Visszakereshető..... , úgy 2005-ben írtam a következőket, azóta sajnos semmi nem változott ezen a helyen csak a tömeg és a tülekedés emelkedett, no és a szemét... és a parkolók hiánya... Hóágyú... majd, ha fagy, csak nem ezen a helyen...Az akkori hozzászólásomban a pénzügyekben annyi a változás, hogy mások az értékek, új a ROL. és a benzinárak is változtak... a mentalitás és a pályakarbantartás nem... Az arányok sem változtak, ma is a világ legdrágább felvonója működik itt... Amúgy, azért "nem drága" a hely, mert a sorbaállás miatt nem lehet "sokat" költeni a felvonóra... Igaz azóta van egy gyerekpálya is...

Néhány évvel ezelőtt voltam itt egy napra síelni.../síelni???/ Így aztán, azt mondhatom kétszer voltam, először és utoljára... /Akkor megyek majd megegyszer, ha visznek.../ Az egyetlen pálya nem lenne rossz, kb. 1,5 km hosszú, az utóbbi időben kezelik is... Egy közepes tudású síelő kb. kis megállókkal úgy 1 perc alatt ér vissza a felvonóhoz, ahol jobb esetben 30-40-en állnak már, rosszabb esetben 70-80 ember... Ez embertelen, a régi szlovák tülekedés megszokott állapot... Na de hagyjuk ezt, nézzük az árakat...: Bérlet nincs...!!! 1 felhúzás ára jelenleg 2005-ös idényben 50000 azaz ötven-ezer lei, ami a mostani átszámítással kb.330 Ft. Ez jelenleg Európa, de talán a világ legdrágább felvonójegye... Ha nem lenne sorbanállás egy jól síelő, kis pihenőkkel naponta úgy 40-50-szer felhúzathatná magát... Most tessék számolni! Ha csak 40-szer az egy napra 13200 Ft. Egy gyengébben síelő is 20-25-ször biztosan feljut, ez is mintegy kb. 8000 Ft. Gondolom egy négytagú családnak még az útiköltséget nem is számolva naponta kb. csak a felvonó, minimum 20000-25000 Ft. A romániai benzinárakat számolva 200 Ft/l. az útiköltség is autónként, csak a határtól számolva is kb. 2-3000 Ft. Valamit még eszel-iszol a családdal és könnyedén 30000 Ft. lehet egy napi sí... Egy kicsit soknak találom, főleg úgy, hogy Békés megyéből indulva is oda-vissza 300-400 km. Már az sem kecsegtető, hogy visszafelé jól feltankolok az "olcsó" üzemanyagból /200 Ft/l./...
Ezeket a sorokat úgy írom, hogy nem vagyok egyértelműen csak nyugaton síelő, ma is szívesen megyek Szlovákiába, Legyelországba is... Lassan ott is megszűnik a sorbanállás és egyre jobban kezelik a pályákat... Egy jobb szlovákiai pályarendszeren /Chopok/ is, a napi bérlet!/korlátlan felvonó használat/ nem haladja meg 3-4000 Ft-ot, a 6 napos bérlet is max. 14000-19000 Ft.... és micsoda különbség ahol 10-15 pálya és felvonó között választhatsz átlagosan 2-7 km pályahosszúságban... Az ország déli részéből is indulva 380-450 km-re a legkiválóbb pályákat is eléred...
Szóval Romániának még "fejlődnie" kell ami az árakat illeti... Szoktam mondani, Aranyoson azért tudják ilyen drágán adni a felvonójegyet, mert ahol disznókaki van ott a veréb is megjelenik... Ettől függetlenül az idei hátralévő idényben mindenkinek balesetmentes síelést kívánok!!!
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2009.02.26. 11:54
"Melinda78"-nak és mindazoknak akik szeretik a barátságos lengyel mentalitást, vendégszeretetet, szívesen ajánlom Korbielowot. A "régi" lengyel időkben is, valamint egy éve karácsonykor is síztem e helyen. Elég hóbiztos, nem túl nagy terep, de tágas fennsíkjai, ill. erdei pályái sok örömet okozhatnak... Néhány fotót is mellékelek, üdvözlettel Janóbátyó
112-1203.JPG
112-1206.JPG
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2009.01.28. 12:16
Tisztelt Domag!
Abban valóban egyetértek, hogy a szálláshelyek sokat változtak, de maga, amiért mennénk Aranyosra (sízni!!!) az sajnos továbbra is azt mondatja velem, hogy addig amíg ilyenek a parkolási feltételek, aránytalanul DRÁGA! felvonóárak, sorbanállás, balkáni tülekedés...szemét... Tehát, már "csak" a "valakinek majd eszébe jut egy korszerű sicentrumot építeni" ez hiányzik...
Valóban szép álom az, ha majd a sízés feltételei is változnak, akkor érdemes lesz menni...(addig nem!!!) , hiszen a Békés-megyeieknek 150-200 km-re van a hely. Nem vagyok optimista, hogy ebben a gazdasági válságos időben, hamarosan lesz itt változás... A remény hal meg utoljára...
Azt is tudom, hogy nincs mindenkinek arra elég pénze, hogy akár egy hétre is elmenjen és 60-80-100 ezerért sízni, ide 1 napra is érdemes lenne kimenni, de relatíve (útiköltség, "síbérlet" (ami nincs), esetleg étkezés...), az előzőek 1 napra lebontva eléri a 100 ezres heti költséget... vagy, ha nem akkor csak sorbanállt a felvonónál és bosszankodott a balkáni tülekedés miatt, arról nem is beszélve, hogy néhány perc (3-4 perc)sízés után kezdődik minden előlröl...
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2009.01.27. 20:41
Tisztelt Fórumozók!
Rettenetes sok rosszat olvasok manapság is az aranyosi sízéssel kapcsolatban... Nekem ez olyan boldogság, mint amikor a macskának elengedig a farkát....(tehát, mint síző, sajnos nem öröm...)Valamikor még 2005-ben "megírtam levelem...." /olvashatjátok visszamenőleg a fórumon.../ , ahogy most látom semmi nem változott a "balkánon...." ha rám halgattok nem is fog..., mindaddig amíg a 2005-ben leírtakat nem akarjátok érteni... a "disznókaki és a veréb..." gondolatot...
Most bemásolom az akkor írottakat... jó lenne értenétek belőle..., hiszen csak akkor lesz változás, amikor nem lesz "veréb..." én továbbra is azt tartom, NEM normálisak az állapotok....
Íme a lassan 4 éve leírtak... azóta csak rosszabbak az állapotok....


Feladó: Janóbátyó
Dátum: 2005.02.23. 18:40
Tárgy: Re: ARIESENI...Aranyos...


Néhány évvel ezelőtt voltam itt egy napra síelni.../síelni???/ Így aztán, azt mondhatom kétszer voltam, először és utoljára... /Akkor megyek majd megegyszer, ha visznek.../ Az egyetlen pálya nem lenne rossz, kb. 1,5 km hosszú, az utóbbi időben kezelik is... Egy közepes tudású síelő kb. kis megállókkal úgy 1 perc alatt ér vissza a felvonóhoz, ahol jobb esetben 30-40-en állnak már, rosszabb esetben 70-80 ember... Ez embertelen, a régi szlovák tülekedés megszokott állapot... Na de hagyjuk ezt, nézzük az árakat...: Bérlet nincs...!!! 1 felhúzás ára jelenleg 2005-ös idényben 50000 azaz ötven-ezer lei, ami a mostani átszámítással kb.330 Ft. Ez jelenleg Európa, de talán a világ legdrágább felvonójegye... Ha nem lenne sorbanállás egy jól síelő, kis pihenőkkel naponta úgy 40-50-szer felhúzathatná magát... Most tessék számolni! Ha csak 40-szer az egy napra 13200 Ft. Egy gyengébben síelő is 20-25-ször biztosan feljut, ez is mintegy kb. 8000 Ft. Gondolom egy négytagú családnak még az útiköltséget nem is számolva naponta kb. csak a felvonó, minimum 20000-25000 Ft. A romániai benzinárakat számolva 200 Ft/l. az útiköltség is autónként, csak a határtól számolva is kb. 2-3000 Ft. Valamit még eszel-iszol a családdal és könnyedén 30000 Ft. lehet egy napi sí... Egy kicsit soknak találom, főleg úgy, hogy Békés megyéből indulva is oda-vissza 300-400 km. Már az sem kecsegtető, hogy visszafelé jól feltankolok az "olcsó" üzemanyagból /200 Ft/l./...
Ezeket a sorokat úgy írom, hogy nem vagyok egyértelműen csak nyugaton síelő, ma is szívesen megyek Szlovákiába, Legyelországba is... Lassan ott is megszűnik a sorbanállás és egyre jobban kezelik a pályákat... Egy jobb szlovákiai pályarendszeren /Chopok/ is, a napi bérlet!/korlátlan felvonó használat/ nem haladja meg 3-4000 Ft-ot, a 6 napos bérlet is max. 14000-19000 Ft.... és micsoda különbség ahol 10-15 pálya és felvonó között választhatsz átlagosan 2-7 km pályahosszúságban... Az ország déli részéből is indulva 380-450 km-re a legkiválóbb pályákat is eléred...
Szóval Romániának még "fejlődnie" kell ami az árakat illeti... Szoktam mondani, Aranyoson azért tudják ilyen drágán adni a felvonójegyet, mert ahol disznókaki van ott a veréb is megjelenik... Ettől függetlenül az idei hátralévő idényben mindenkinek balesetmentes síelést kívánok!!!"

Remélem egyre kevesebb a "veréb..." Te se legyél veréb..., akkor talán változás is lehet, akár az árakban, akár a szolgáltatásokban is...!!!!
Okos ember a másén..., a buta, a sajátján tanul...
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.11.22. 20:21
Mint, ahogy láthatod, egy másik fórumcímben nem véletlenül, Szczyrkről és Korbielowról érdeklődöm... Szerintem Lengyelország legjobb síhelye Szczyrk!!! /nem kissebítve Zakopánét, de ott túl sokan vannak, és csak a Kasprowy pályái nyújtanak igazi síélményt.../ Kelet-Közép-Európa legjobbika lehetne, csak a Chopok fogja megelőzni amennyiben összekötik újra az északot és délt... Én, vagyok annyira öreg síelő, hogy még nem egyszer jöttem mentem az észak és dél között, és nem gyalog, mint az elmúlt években, hanem a kétüléses /oldalülős kistetős/ felvonóval... Visszatérve Szczyrkhez, nagyon kitűnő adottságokkal megáldott síhely, ahol egy hármas pályarendszert lehet síelni, természetesen jó helyismerettel rendelkezőknek... Először irány a kétüléses francia felvonó, átszállással a Skrzyczne-re, /jó FIS pályán vissza.../majd újra a csúcs, ahonnan a zöld 3-on át a Male Skrzyczne-re... ahonnan vagy Czyrna, vagy Soliskoba vezet az út...ahonnan a harmadik rendszerre Salmopolba indulnak a felvonók... itt a piros 11-es pálya a legjobb... Kedvencem volt még a símentőháztól /Hala Skrzyczenska/ piros 7-es hullámos pályája Salmopol-ba, ill. Czyrna-ba a fekete pálya Bienkula felé...
Nosztalgiámnak vége..., balesetmentes, jó síelést az idényre mindenkinek!
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
Topik: Szczyrk
2005.11.21. 18:18
Kedves Fórumozók!
Több mint 20 évig jártam még a 70-es évek közepétől minden évben többször is Szczyrkbe síelni... Nagyon kitünő adottságokkal rendelkező hármas pályarendszer... /Bialsko-Bialától 16 km-re/ Sajnos a 90-es évek vége felé nagyon megdrágultak a felvonóárak és a szállás is, megközelítőleg annyiba került egy hét mint Olaszországban, vagy Fr-o-ban... Azóta sajnos nem voltam arrafelé... Ha valaki mostanában síelt ott, írjon néhány sort! Kíváncsi vagyok minden hírre! Köszönettel Baranyi János Orosházáról, baranyi@tancsics-ohaza.sulinet.hu Néhányszor Korbielowban is volt szerencsém síelni, így, ha valakinek van híre erről a helyről, azt is szívesen venném! Az elkövetkező idényre mindenkinek balesetmentes síelést és kitűnő havat, pályákat, és jó társakat kívánok!!!
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.04.04. 17:41
Chopoh-déli Síbarátaimnak! Az elmúlt hétvégét, ápr.1-2-3-án /pé.szo.vas./ itt töltöttűk... Amolyan idényzáró "kisízést" tartottunk... A hó vastagsága még mindig jónak bizonyult, sőt szerintem még legalább két három hétig még sielhető lesz a felső rész... Most még a krupovai pálya is használható volt, de sajnos mivel nem tartják rendszeresen karban ezért a pálya felső harmadában egyre több helyen jelent meg a fű... Szombaton egy idényzáró versenyre még megcsinálták /ratrakolták/, de vasárnap reggelre már nem készítették elő.../???/ délelőtt 11-ig kicsit kemény /nem jeges, inkább firnes/ utána puhább volt a hó, de még nem latyakos... Szerintem megfelelő karbatartással még két hetet kibírna... Kérdés az, hányan síelnének rajta hétköznap??? Válasz: kevesen.../sajnos/ Még nem igazán a piac, kereslet-kínálat diktál... vannak még régi beidegződések... Másik példa... délután fél 6-ig biztonságosan lehetne síelni ebben az időszakban, és ennek ellenére 4-kor bezárnak a felvonók, sőt fél 4-kor... nevetséges kifogás, hogy a dolgozókért jön a munkásbusz... "Szosta" ez még a javából... A kosadrevinai szálló alatti kis pályán még legalább 1 m hó van, de, ha nem kezelik ezt sem, akkor másfél hét és vége... A fenti részeken legalább másfél méter még a hó, ami alkalmas lenne még kezeletlenül is legalább két három hétig síelésre... Pontos információim nincsenek, de ahogy láttam, nem vagyok biztos abban, hogy a felvonókat járatni fogják az elkövetkező hetekben...ill. hétvégéken... Szlovákiában mikor fognak rájönni arra, hogy a pályák karbatartásával jelentősen meghosszabítható az idény... Tudom nagy kár érte őket ezzel a szélviharral... /itt is jelentős károkat okozott, főleg, ha Certovica felé vezető út mellett/
Szóval visszatérve a hétvégére, csodaszép időben, jó hóban, múlattuk az időt... A fenti részeken a szokásos középső "pályákon" eléggé huplis volt a terep, de oldalra kisíelve csodálatos, szinte szűzhavas területeken lehetett nagyon jó tempóban haladni... Aki ismeri a terepet, annak írom, hogy a legjobb rész, ha szemben állok a csúccsal... attól jobb kézre esve, úgy a kövek alatt elhaladva vízszintesen vagy egy-másfél km-t, és onnan lefelé és majd vissza a szálló fölé... Ezt megtettűk vagy 8-10 alkalommal naponta, nem kissebítve a deresi oldalt sem, ahol szintén többször is megfordultunk... Sajnos szintén nem kezelték a "nagy deresi" felvonó /ami sajnos évek óta nem jár, pedig ahová a sziklák közé felmegy, az nem semmi kilátás...és jó kiinduló hely egy jó hosszú lesikláshoz... / aljától az erdei pályát ami lemegy Krupovára, így ott is több helyen kilátszott a fű, és csak a pályák szélén feltorlódott vastag, de szűk /néhol max. 2m széles/ részeken lehetett elsősorban csak gyakorlott sízőknek leereszkedni...
Mindezek a hiányosságok ellenére, még mindig a legjobb síterep Szlovákiában a Chopok-dél... Nagyon szeretem a vadságát, nehézségeit...Különleges, változatos lehetőséget biztosít, mivel nincs "kijelölt" pálya, így soha ugyanabba a nyomban nem megyek kétszer...
Akik még nem fejezték be az idényt, nagyon jó és balasetmentes sízést kívánok! Szeretettel: Janóbátyó Orosházáról...
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.23. 18:40
Néhány évvel ezelőtt voltam itt egy napra síelni.../síelni???/ Így aztán, azt mondhatom kétszer voltam, először és utoljára... /Akkor megyek majd megegyszer, ha visznek.../ Az egyetlen pálya nem lenne rossz, kb. 1,5 km hosszú, az utóbbi időben kezelik is... Egy közepes tudású síelő kb. kis megállókkal úgy 1 perc alatt ér vissza a felvonóhoz, ahol jobb esetben 30-40-en állnak már, rosszabb esetben 70-80 ember... Ez embertelen, a régi szlovák tülekedés megszokott állapot... Na de hagyjuk ezt, nézzük az árakat...: Bérlet nincs...!!! 1 felhúzás ára jelenleg 2005-ös idényben 50000 azaz ötven-ezer lei, ami a mostani átszámítással kb.330 Ft. Ez jelenleg Európa, de talán a világ legdrágább felvonójegye... Ha nem lenne sorbanállás egy jól síelő, kis pihenőkkel naponta úgy 40-50-szer felhúzathatná magát... Most tessék számolni! Ha csak 40-szer az egy napra 13200 Ft. Egy gyengébben síelő is 20-25-ször biztosan feljut, ez is mintegy kb. 8000 Ft. Gondolom egy négytagú családnak még az útiköltséget nem is számolva naponta kb. csak a felvonó, minimum 20000-25000 Ft. A romániai benzinárakat számolva 200 Ft/l. az útiköltség is autónként, csak a határtól számolva is kb. 2-3000 Ft. Valamit még eszel-iszol a családdal és könnyedén 30000 Ft. lehet egy napi sí... Egy kicsit soknak találom, főleg úgy, hogy Békés megyéből indulva is oda-vissza 300-400 km. Már az sem kecsegtető, hogy visszafelé jól feltankolok az "olcsó" üzemanyagból /200 Ft/l./...
Ezeket a sorokat úgy írom, hogy nem vagyok egyértelműen csak nyugaton síelő, ma is szívesen megyek Szlovákiába, Legyelországba is... Lassan ott is megszűnik a sorbanállás és egyre jobban kezelik a pályákat... Egy jobb szlovákiai pályarendszeren /Chopok/ is, a napi bérlet!/korlátlan felvonó használat/ nem haladja meg 3-4000 Ft-ot, a 6 napos bérlet is max. 14000-19000 Ft.... és micsoda különbség ahol 10-15 pálya és felvonó között választhatsz átlagosan 2-7 km pályahosszúságban... Az ország déli részéből is indulva 380-450 km-re a legkiválóbb pályákat is eléred...
Szóval Romániának még "fejlődnie" kell ami az árakat illeti... Szoktam mondani, Aranyoson azért tudják ilyen drágán adni a felvonójegyet, mert ahol disznókaki van ott a veréb is megjelenik... Ettől függetlenül az idei hátralévő idényben mindenkinek balesetmentes síelést kívánok!!!
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.08. 09:28
A Chopok-dél azoknak a sízőknek ajánlott akik szeretik a kihívást, szeretik a mélyhósízést és a buckázást... Igazából, csak nagyon jól sielőknek ajánlott, igazi freeride terep...Imádom! A világ egyik legjobb siratófala a kosodrevinai szállótól lefelé Srdiecko közvetlen közelében... Itt csak gyakorlott sielők tudnak csak lejönni... Kezdő vagy kevésbé gyakorlott sielők csak az űlőszékes felvonóval ill. "levonóval" tudnak itt közlekedni... ill. elég nagy kerülővel Krupova felöl tudnak csak lejönni a parkolóhoz... Ez egy kezdőnek szinte lehetetlen, gyakorlott sízőknek ajánlott... Mindenkit üdvözlök Janóbátyó Orosházáról...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.