Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

ATTI 78 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2014.02.20. 17:44
Köszi, ezentul ezt is figyelembe veszem :)
Előzmény: (maci-laci 170149)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2014.02.20. 05:36
Meg soha nem szamoltam össze :)
Minden hetvegen sielek a közelben levö kissebb palyakon (Nemetben lakom) es minimum 2-szer szezononkent megyünk Ausztriaba is...
Előzmény: (maci-laci 170062)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2014.02.18. 17:56
Ez egy erdekes tema. Sokan nem tartjak karban a leceket, majd a következö szezonban ugyanugy csusznak vele, semmilyen különbseget erezve.
En elvböl gondosan szervizeltetem, szezononkent akar 2-szer is megeleztetem, ha sok jeges palyat fogtam ki es ez a leceken is lathato. Vaxolni csak 1-szer, szezon utan, hogy azert ne könnyitsem meg a rozsdasodas veszelyet amig a lec
a pinceben pihen.
Lehet ez olyan Monk betegseg, de amikor egy nagyobb sieles elött allok es az elet nem talalom rendben, rögtön megeleztetem, mint a tegnap is, mivel indulunk Stubai-ra holnaputan, es tudom hogy utana megegyszer el viszem leven szezon vege...dehat az elezes 10 euroba kerül, szoval ennyit
nem sajnalok ra :)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.12.20. 18:06
Sziasztok.
A felesegem gyerek kora ota siel. En csak 4 eve vagyok sibolond. Legutobb kifejezetten kemeny, nehez leceket vasaroltunk, amikkel szerintem jobban csiszolni tudjuk a tudasunkat. Elan SLX Race mellett döntöttem. Az elsö randi
a lecekkel kicsit nehezkes volt...nem toleralja a hibakat, es
nagyon igenybe veszi a kondit, de aztan hamar beleszerettem, lendületesen megy a csuszas, esetleg többet kondizom.
A felesegemnek meg vettük a nöi valtozatot.
Egyre nehezebben boldogul vele, panaszkodik hogy nem az Ö kondiciojahoz valo. Legutobb Söldenben mar nagyon el volt keseredve. Kezdtem en is azon gondolkodni, hogy lehet valoban nem volt jo valsztas az ö szamara. Kölcsönzött kicsit könnyebb , puhabb lecet es beismerte, hogy azzal nem annyira dinamikus a csuszas.
Szakertöket kerdeznek: Mi lehet a gond? Csereljük le az Elant, esetleg valaki ha tud ajanlani egy kompromisszumot egy puhabb lecet illetöen, ami azert nem kezdöknek valo.
Köszönöm a valaszokat!
Jo csuszast!
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.11.06. 20:44
Bizony, hogy volt! Ezek az autok a fenti parkolokban alltak,
es ugy a felvonokban mint a palyakon magyar beszedet hallott az ember :)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.11.05. 18:00
Sziasztok.
Epsegben haza ertünk Söldenböl. Mint mindig nem okozott most sem csalodast :) Porho, napsütes remek hangulat. Leszamitva a sorban allast a felvonoknal...Eddig mindig szezon közepen voltam, amikor egeszen a völgyig ho volt, es minden palyat ki lehetett hasznalni, es a tömeget sem lehetett erezni, mivel eloszlott a 140 km-nyi palyakon. Most voltam elöször szezon elött, es kicsit bizony sorba kellett allni, mivel hogy mindenki fent van a gleccseren.
Örültem viszont, hogy rengeteg magyar volt!
Ennyi magyart egy helyen nem igazan lattam meg :)
Szinte annyi H rendszamu autot lattam mint D-t.
Ez igen sracok, csak igy tovabb!
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.10.29. 18:02
Szia kovitomi.
Szamomra nagyon hasznosak ezek az infok, meg persze a fotoid is! Rendszeresen jarunk Söldenbe, es mi is ide indulunk holnaputan azaz november 1-en hajnalban.
En is figyelmesen tanulmanyozom az elörejeözeseket, remenykedem az altalad is emlitett mai es a holnapi lehülesben, valamint havazasban.
Szep szezont!
Üdv.
Előzmény: (kovitomi 161874)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.10.22. 18:43
Köszönöm Stani :)
Előzmény: (Stani 161702)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.10.22. 05:27
Nekünk nem feltetlenül "hosszu" az ut, mert Nemetorszagbol megyünk. Igaz 500 km, de ki lehet birni.
Köszi a fotot Stani :)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.10.21. 17:10
Nekem is van be epitett emberem :)Ott dolgozik egy szallodaban, de az a bökkenö, hogy nem rajong a sielesert, es nem tud erre vonatkozo hasznos informaciokat adni.
Az erdekelne megeri e az ut ha csak a fenti palyak hasznalhatoak...mer'ugye a völgyben nincs jelenleg ho,
valamint milyen allapotban vannak a palyak stb.
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2013.10.20. 19:33
Üdv mindenkinek. November 1-en a hosszu hetveget kihasznalnam, elugranank 3 napra Söldenbe. Tavaly is voltunk es nagy szerencsenk volt eppen azon a hetvegen nagy mennyisegü ho esett, es minden palyat meg is nyitottak. Nem tudom milyen viszonyok varhatoak az iden...Termeszetesen kicsit tanulmanyoztam az elörejelzest, sajnos nem tul biztato.
Erdekelne volt e valaki mostanaban arra, esetleg megbizhato forrasbol tud valamilyen adatokat. Minden infoert halas köszönet! Jo csuszast, szep szezont mindenkinek!
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.12.24. 06:09
Boldog Karacsonyt kivanok mindenkinek!!!

Jo csuszast a következö evre! :)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.12.03. 21:11
Nekem is az a gondom, hogy ujra es ujra a regi profilkep jelenik meg, holott ki irja, hogy profilkep sikeresen feltöltve, es megis a regi jelenik meg...?
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.12.03. 20:17
Voltam ezen a hetvegen en is Söldenen.
Minden adva volt amit csak el lehet kepzelni egy szuper sieleshez. Szikrazo napsütes, friss porho...
Több palyat is megnyitottak, annyira adva voltak a körülmenyek. Nem volt hatalmas tömeg sem fent, valoszinü mert eppen csak kezdödik a szezon.
DSC-0399.JPG
DSC-0415.JPG
DSC-0430.JPG
DSC-0406.JPG
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.28. 21:22
Mar foglaltam hotelszobat Söldenen.
Sajna csak hetvegere...jelenleg több idöm nincs, hetfön munka.
Remelem jo lesz az idö :) Allitolag most ott havazik.
Előzmény: (coolman 144475)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.28. 05:46
Nagyon köszönöm RM!
Autoval megyek. A varhato idöjarast en is gondosan tanulmanyoztam, mivel ugye gleccseren barmi elöfordulhat :)
Igen nalunk is nagy lehülest josoltak es havazast is...
Előzmény: (RM 144428)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.27. 18:30
Köszi huligan :)
Előzmény: (huligan 144415)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.27. 18:06
Üdv!
Hetvegen szeretnek Ausztriaba menni, es a jelenlegi hohelyzet miatt 2 hely között kellene döntenem:
Sölden vagy Hintertux. Ez utobbi kicsit közelebb lenne hozzam (Nemetorszagban lakom),viszont Söldenben van egy jo ismerösöm aki egy ottani szallodaban dolgozik, es ahogy olvasgattam talan nagyobb is a ho mint Hintertuxban.Persze lehet tevedek...
Egyik helyen sem voltam meg, ezert kernem a javaslatokat, ki melyiket ajanlana a jelenlegi hoviszonyokat figyelembe veve.
Elöre is köszönöm mindenkinek :)
Üdv ATTI
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.25. 12:01
Igen, igy ertettem en is :))
Bizony kesö egyesekhez kepest...Plane ha arra gondolok, itt Nemetorszagban ahol elek mekkora tradicioja van minden egyes sportnak...de ami a legfontosabb, hogy en szemely szerint erzem azt, hogy sokat vesztettem a miatt, hogy 30 evesen kezdtem el komolyabban es rendszeresebben sielni. A kora reggeli "feeling" ugye a hegy tetejen...semmi massal össze nem hasonlithato, meg ilyenek...es be kell ismernem azt is, hogy a kondim sem olyan mint 22-23 evesen volt :)ezelött 10-12 eve. Nem kell felre erteni, eleg jo kondiban vagyok, de azert erzem a különbseget, es nem szeretem meghazuttolni önmagam :)
Előzmény: (Stani 144263)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.25. 08:22
Üdv Feri!
Marpedig a sifutasra gondoltam, nem a turazasra...ugyanis a palya szeleröl jol lathato az "elörefektetett" nyom mindket iranyban amely hol ki, hol bemegy az erdöbe, olykor nehany helyen keresztezve a lesiklo palyat.A felvonorol amikor a magasban vagyok, pedig egyertelmüen latszanak a parhuzamos nyomok, illetve a rajtuk eppen sifuto akarkik. Lehet ugy kellett volna fogamaznom, hogy hegynek fel, hegynek le...es akkor nem ertettel volna felre :)Ugy irtam hegynek fel nyomjak, es ebben igazad van...viszont az olyan szakaszokra gondoltam amikor fölfele kell "nyomni"Persze többnyire keresztben futnak vegig ezek a palyak a hegyen...Szerenyen megjegyzem tehat, hogy tudom mi a sifutas :)
Előzmény: (gyf 144216)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.