Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

yecga által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
yecga
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2024.03.21. 10:20
Sziasztok!

A nemzeti ünnepen síeltünk egy csodálatosat ezen a kis pályácskán. Eredetileg Borsán jártunk, de egy verseny miatt esett a választásunk Prislopra. Egy régi 2 üléses egysebességes felvonójuk van, 180 lejért 10-18 között. 15 perces köröket lehetett menni nagyjából. A pálya magasabb fekvése miatt hóbiztos, hóágyúkat nem láttam. Panzió, bár, étterem rendelkezésre áll, nagyon barátságos árakon. Ha Borsán nem jók a körülmények, ez a kis pálya nagyon jó alternatíva lehet.
img-4625.png
img-4628.png
img-4627.png
img-4626.png
yecga
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
Topik: Borsa
2024.03.21. 10:05
Sziasztok!

A március 15-i hosszú hétvége előtt látogattuk meg ezt a síterepet. Budapestről M3-Nyírbátor-Nagykároly-Szatmárnémeti-Avasfelsőfalu-Máramarossziget-Borsa útconalon. A határ kb 2,5 óra, onnan még 4 óra. Sajnos Avasfelsőfalu után lényegében egy egyutcás település az egész völgy. Pozitívum, hogy rendőrrel nem találkoztunk, így egész jó tempóval tudtunk haladni.

Borsa és környéke: nagyon szép, festői vidék, körbe magas hegycsúcsok mindenhol. Egymás mellett 2 pálya van: az új, kabinos “Olimpica Borsa” és a régi ülőszékes, ami szerintem már nem működik. 20 percnyire van még egy Prislop nevű terep. Vadonat új, luxus érzetű 2 szintes, 3 szobás, 3 fürdőszobás faház 300 méterre a pályától 10.000 ft/fő/éj. Ebéd 6 főnek + ital/üdítő 20.000-25.000 ft, nagyon jókat főznek.

A pálya: sajnos egy verseny miatt a középállomásnál nem engedtek feljebb minket, de a pályán rajtunk kívül nem is volt senki, a középállomástól lefelé miénk volt. Esett egy kis friss hó is, de sajnos az előző napok enyhe időjárása miatt kásás volt a pálya, az alján pedig nem volt már túl sok hó. Az új kabin 7 perc alatt visz a csúcsra, a pálya vonalvezetése és hossza egyébként kifejezetten izgalmas, hosszú és vannak benne kellemes, erősen piros részek.

Összességében nem bántuk meg, hogy nyugat helyett ezúton újra a keletet választottuk, én bíztatok mindenkit, hogy tegyen így és élvezze a telet fél vagy harmadáron Ausztriához képest.
img-4528.jpeg
img-4500.jpeg
yecga
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2024.01.05. 19:33
Szia! Az elmúlt 5 évben 3x voltunk Jahorinán, idén is tervben van.
BAM szerintem felesleges. Én mindig eurot viszek, és abban fizetek. A váltás lényegében 1/2 ( 1 euró = 1,96 márka ). Eurban fizetsz, BAM-ban adnak vissza.
Előzmény: (feherbt 220053)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.