Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Melyik lécet válasszam?

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőző laponként: összesen 2434, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2004.12.17. 23:27
(Üzenetazonosító: 5727)
Stani Hozzászólások: 5214
Regisztrált: 2003.11.03.
94 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

a nagyon haladók, meg már összegumizott lábbal síznek:))
igaz carving bejöttével ez már nem áll, de a hagyományos stílusban, jól sízők között bizony jópárnál megfigyelhető,mintha össze lenne kötve a két láb
Feladó:  SLskier
Dátum: 2004.12.17. 13:39
(Üzenetazonosító: 5708)
SLskier Hozzászólások: 66
Regisztrált: 2004.10.20.

A kemény lécek előnyét a haladó szinttől felfelé lehet igazán kihasználni, de azt tudni kell, hogy minél keményebb a léc, annál jobb erőnlét és (comb)izomzat szükséges. Ezeket a léceket kemény, jeges pályán lehet igazán kihasználni.
Haladó szint: az osztrák (ÖSSV) és a magyar tematikában is a párhuzamos lendülettől kezdődik.
Feladó:  Amrestad
Dátum: 2004.12.17. 13:13
(Üzenetazonosító: 5707)
Amrestad Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2004.11.16.

Ha könnyű bukni a kemény léccel, akkor miért jó? Egyáltalán honnan számít valaki haladónak? Ha magabiztos? Ha gyors? Ha nem esik? Ha megbámulják a felvonóról :)?
h i r d e t é s

Feladó:  áron
Dátum: 2004.11.07. 11:14
(Üzenetazonosító: 4490)
áron Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2004.09.24.

Na igen ! Osztrák kölcsönz?kb?l "leselejtezett" sílécek. Gondoljatok bele, hogy egy pasi reggel kilenckor kikölcsönöz egy top sílécet (kisker ár: 150.000.-Ft., most csak úgy mondtam valamit)két óra múlva vissza viszi. Danke-danke das ist gut.
Azonnal "leszervizelik" a sílécet, kis talpcsiszolás, kis kantnicsiszolás, wax. Délután megint jön egy pasi, véletlen ugyanazta a sílécet kapja. Vissza hozza, danke-danke.......
Szervíz, kis ez kis az. Arra szeretnék kilyukadni, hogy azok a sílécek amik kishazánkba kerülnek (és csak egy szezonosak) eléggé le van harcolva a talpuk, hajszál vékony a kantni(Achtung, achtung egy szezont használt top sílécek eladók Ár: 50.000Ft.-). Kinek éri meg megvenni egy sít, amit az els? szervízelés után, csak nyomokban találja meg a fekete talpanyagot. A többit lecsiszolta a szervizes kollega, teszem hozzá nekik nem érdekük, hogy több szezont fusson a sí.Én azt mondom, hogy síbörzéken, intersportos teszsíket, amiket "bagóért" adnak. Szerintem nem érdemes venni, azt elismerem, hogy kilehet fogni jó vételeket de nem ez a megszokott.
Miután kiokoskodtam magam, szerintem olyan helyeket kell vadászni ahol egy-két szezonos síket árulnak, van saját szervizük. És egyáltalán el lehet beszélgetni, mennyi id?t használták ( lehet, hogy csak 15-20 napot volt hasznáva a sí) milyen szervízgéppel csiszolnak.
Remélem nem lett sok haragosom.
Üdv
Áron
Feladó:  AgentFérfiProfi síelő
Dátum: 2004.11.05. 21:14
(Üzenetazonosító: 4471)
Agent Hozzászólások: 1624
Regisztrált: 2003.10.25.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

nameg sógoréknál már nem kölcsönzik ki az egy szezonnál idősebb lécet, mert már nem trendi:-)))Így bagóért el kell adni.
Dátum: 2004.11.05. 18:40
(Üzenetazonosító: 4467)
94 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

erről a vizsgáztatásról még nem hallottam, de azt tudom, hogy pl a különféle tesztléceket a síbörzéken lenyomott áron lehet megkapni, pl az intersportnak itt-ott mindig vannak sítesztjei, majd ezeket a léceket kidobják a börzékre
Dátum: 2004.11.05. 14:31
(Üzenetazonosító: 4462)
94 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

jah, s vannak kifejezetten ladycarverek is, ezek kb ötvözik azokat a tulajdonságokat amit Misa leírt. esetleg érdemes elnézni november végén az eisenstadti síbőrzére.
lomisok? ha lomis alatt ua.-t értjük, egyre gondolunk, akkor én eltanácsolnálak az ilyenektől, ugyanis az osztrák sem fog kidobni jó lécet
Feladó:  lmeli
Dátum: 2004.11.05. 14:22
(Üzenetazonosító: 4461)
lmeli Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2004.11.04.

Stani...koszi, de a 300euro az egy picit huzos lenne nekem....
Misa... nagyon koszonom az egyszeru es vilagos leirast...:o)
Meg egy kerdesem lenne: mekkora radiustol szamit egy lec carving-nak? Sok a felcarving lec, azoknak kb mekkora a radiusa?
El szeretnek menni Kapuvarra a "lomisokhoz", allitolag ott eleg jo aron lehet leceket venni.
Tudtok errol valamit?
koszi!
melinda

Feladó:  Peter SzekelyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2004.11.05. 09:04
(Üzenetazonosító: 4459)
Peter Szekely Hozzászólások: 106
Regisztrált: 2014.12.15.
18 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Melinda,

Szerintem mindegy milyen márkát választasz, sokkal fontosabb három paraméter:
- léc hossza,
- léc keménysége,
- mennyire "piskóta".

Neked szerintem egy 160-165 centi hosszú léc való. A keménységet tekintve az számít mennyire jól sielsz, ha nagyon jól, akkor kell a keményebb irányba elmenni, ha kevésbé, akkor kell puhább léceket választani. (A puha léc "megbocsájtó", azaz ha netán hibázol, nem feltétlenül buksz. A kemény léc minden apróbb mozdulatot átvesz, ha hibázol sokkal könnyebben elszállsz.) A "piskótaság" meg a stílustól függ, hogy mit szeretsz: a nagyon piskóta léccel lehet rövid, gyors kanyarokat venni, a kevésbé piskóta léccel nagy, hosszú kanyarokat.
Dátum: 2004.11.04. 16:28
(Üzenetazonosító: 4443)
94 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

hát ha nem szereted annyira a sebességet, akkor szerintem a fisher rcx modelleket hanyagolni kéne (rc4 wc-t is). viszont pl a head c130 modellje szerintem neked megfelelne, nemtom itthon mennyi, de ausztriában 300 euró körül mozog, s 15,3 as a radiusa.
Feladó:  lmeli
Dátum: 2004.11.04. 14:58
(Üzenetazonosító: 4439)
lmeli Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2004.11.04.

Sziasztok.

Már 1 éve készülök egy új carving lécet venni, de eddig ahány "szakértöt" kérdeztem meg, annyi féle választ kaptam.
A lényeg az hogy eddig normál léccel síztem.
Kb. közepesen sízek, de félek a nagy sebessegtol, tehát a hosszú léceket annyira nem szeretem.
A tavaj kiprobáltam egy 165. fischer lécet és az teccet de sajna nem írta rajta a radiust (vagy és nem talaltam meg).
Na a másik lényeg hogy 175 magas és 75kg vagyok.

Lécci segissetek... mire kell figyelni ha vásárolok?
köszönöm szépen!!!
melinda
Feladó:  Evelin
Dátum: 2004.02.25. 17:25
(Üzenetazonosító: 3373)
Evelin Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2004.02.25.

Jó!
Feladó:  Peter SzekelyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2004.02.25. 17:17
(Üzenetazonosító: 3371)
Peter Szekely Hozzászólások: 106
Regisztrált: 2014.12.15.
18 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

13 évesen én nem vennék lécet, csak kölcsönöznék. Persze ha egy évben sielsz 2 hónapot, az más... :)

Bérelni meg a tudás/testmagasság/testsúly alapján megmondják ott, hogy mi való neked. Manapság szinte már csak carving lécet adnak bérbe.
Feladó:  Evelin
Dátum: 2004.02.25. 17:08
(Üzenetazonosító: 3370)
Evelin Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2004.02.25.

A segítségeteket kérem!13 éves vagyok 3 éve síelek.Milyen lécet válasszak?

elsőelőző laponként: összesen 2434, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 5 vendég és 1 regisztrált felhasználó látogatja.