Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.23. 20:31
Hát, ha rápillantasz a T30 hátulján virító Made in Chepelare, BG (Bulgária, gyk) feliratra, akkor tudod, hogy ennél már csak jobb jöhet.
Ha az igazi carving még nem megy, akkor megfelelő társad lehet ebben a fejlődésben, és egy kicsivel később is elég lehet a beépített rezgéscsillapítóknak köszönhetően. Súlyod sem annyira zúzós, tehát nem volt egy rossz választás momentán. Versenyen azért ne indulj vele :)

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (carving 74273)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.23. 20:25
Helló Bukfenc!

Sajna én 90 (vagy inkább 150) napot a szervizben/üzletben vagyok, király is lenne a havon állandóan..... Örülök ha szezon előtt/után ki tudok csusszanni.... Mondjuk most hogy öcsém is nálunk van, remélem egyre többet tudok elsunnyanni melóból egy-egy hosszabb hétvégére....
Az tény, hogy szerencsére Apumtól elég masszív lábakat örököltem, ráedzek előre a síelésekre, brutál bemelegítek reggel, és MINDIG rámelegítek az ülős felvonóból kiszállva, és az első 3 nap végén mégis egyetlen tömbnek érzem a lábam, negyedik nap tudok elmenni bulizni (persze egyetem alatt a whisky segített, és mindennap buli volt).

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Bukfenc 74258)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.23. 20:15
Helló Tomi!

A kötésen és a színen kívül a titanium lap a különbség.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (tomii282 74257)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.23. 19:25
Hát, a tudás fejlődéséhez elengedhetetlen a felszerelés fejlesztése.
Előzmény: (vasssy 74328)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.11.23. 19:15
Sziasztok Lacik, én pont ezt az opciót keresem a leendő lecemben, mert a jelenlegibe sajnos nem rakták bele! ;-) Egy eléggé kezdő cuccom van és nem is gondoltam váltásra, amíg bérlésből kifolyólag nem próbáltam keményebb síket. Addig csak a technikában kerestem a hibát, de jobb léccel már érzem, hogy meglenne az, csak gyakorolni kéne. (sokat)
Előzmény: (Agent 74322)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.23. 18:12
Ezt az alibizést csak magamra szoktam érteni és csak gondolatban, mivel szépen kivitelezett igényes csúszásokat lehet vele végrehajtani anélkül, hogy "odatenném" magamat:)Persze a felfedezésig vezető út és úgy általában a síelés egyáltalán nem az alibizésről szólt.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.11.23. 18:05
Szia AGENT!

Hirtelen nem találok jobb hasonlatot.

Amikor úgy vezetjük a katamaránt, hogy a luv oldal (veled együtt) 45 fokban fent van a levegőban, semmiképpen nem nevezném alibizésnek.

Hasonlóképpen, ha "az állandóan változó helyzetekhez" úgy tudsz alkalmazkodni, hogy a sí mégis átvállalja tőled a munkát, semmiképpen nem nevezhető alibizésnek, még "somolyogva sem".

És ezt nagyon komolyan gondolom. És gratulálok, hogy saját magadtól rátaláltál erre a technikára, ez sem nevezhető mindennap előforduló dolognak.

Síbaráti üdvözlettel:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
Előzmény: (Agent 74285)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.11.23. 16:24
Üdv! Carving!
Mivel vásárlás után kéred a véleményt, eső után köpönyeg!!!
Lehet mindkét irányban (+;-) véleményt mondani róla, bár ez idei modell!!
Tizes skálán a gyártó 3-tól 5-ig jelzi a sítudást ehhez a léchez. Ha ebbe a sávba lövöd be a tudásod 3-as 4-es közé, akkor jó a választásod! Ha már a haladó felső szélére kalibrálod magad, akkor talán kevés és hamar érzed majd a váltás kényszerét! Az első tapasztalataid biztosra veszem, hogy jók lesznek! Mihelyst találkozol a carving feelinggel, amit már ez a léc adni is tud eufórikus érzések kerítenek a hatalmukba!:) Ha maradsz a nyugis tempónál, akkor a léc teljesíteni tudja az elvárásaidat! Ez nem versenygép! Ne várd tőle, hogy úgy teljesítsen! Akkor elégedett leszel vele!
A habos Atomicnál jobb lesz az tuti!!
Hali! Bukfenc
Előzmény: (carving 74273)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.11.23. 11:36
Saját tapasztalat:
Egy kisebb rádiuszó de keményebb léc engem sokkal kevésbé fárasztott mint egy lényegesen nagyobb de puhább léc. Nyilván egy GS geometriás kőkemény léc még jobb lehet, de nem feltétlenül kell küzdeni az SL-el sem folyamatosan.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.23. 09:38
"akár még pihenni is lehet. "

Maximálisan egyetértek, erre a technikára saját kútfőből találtam rá, egy húzós nap végén:) Látványos, szép síelés, de szinte semmi energiabefektetést nem igényel, csak tudást:) Én magamban alibizésnek szoktam nevezni somolyogva:)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.11.23. 09:22
Halihó!

Annyit fűznék hozzá Péterhez, hogy a jó minőségű (keresztben megfelelően kemémy) slalomlécen utazva akár még pihenni is lehet.

Arra figyel az ember, hogy mindíg az erők középpontjában legyen, a többit a sí megcsinálja.

Ez igaz még az élváltáskor is, ha megfelelő precizitással rendelkezel az un. röpítő erők (külső erő) kihasználásában.

Más: Ha a rádiusz 11 méter, akkor a tényleges (teljes) ív még mindíg elég nagy ahhoz, hogy ne kelljen túlságosan kapkodni az élváltások körül.

Pl. Kaprun Kitz v. Kase pályán a 11 m. rádiuszú Mb5 (extra nyomással nem csökkentett) karcolt ívei majdnem faltól - falig érnek.

Az élvezetet (legalább is számomra) pedig nem az egyre gyorsuló tempó, hanem éppen a szabályozott sebességű karcolt ívek jelentik.

Üdv.:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
carving
18 élménybeszámolót írt
18
17 éve tag
2009.11.22. 23:41
Üdv!
Hozzáértőtől kérnék véleményt.4 éve síelek és egy Atomic "habos" T30-as 158cm lécet cseréltem le.Az új léc Fischer Viron 2.2 160cm dynamic grip control 14m rádius.
Én 174cm magas 84kg 51év.Az igazi carving még nem megy.
Piros-kék pályák vegyesen,de nyugisan.A fekete pályán is
lekászálódok,de inkább maradok"helyemen"Januárban
kiderül Warth-ban milyen a léc.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.11.22. 22:26
Péter, gondoltam, hogy nincs összefüggés, csak érdekes, hogy máshol is pont ezek a méretek maradtak raktáron... :-)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.11.22. 21:02
Hali, Péter!
Természetesen igazad van, mint rendesen, de ahhoz, hogy ne bánja + az ember a vételt, ne száradjon le a lába és egy idő után rolózzon csak a meredekebben mert szakad alatta a rongyláb a 2. naptól és úgy érezze a hátralévő napokban hogy elfelejtett síelni, a lába remeg a megállóknál és azok egyre sűrűbbek!!!:-) Mint azt Te is írod rendszeresen és helyesen, tudáshoz, célhoz, kondícióhoz vegyen az ember lécet!
Ami még fontos szempont, hogy kis íveken gyorsan menni csak biztos technikával(kötés, léc...), kiváló kondícióval és biztos tudással lehet biztonságos, mert a váltások közt már nincs idő a korrekcióra, aztán jön a.....+ :(
Kicsit túlzol, hogy csak a fékezéshez kell energia!!:-) A záróizmok szorításához nem kell???:)
Aki persze 90 napot van havon, vagy tudatosan masszívan tartja a kondit más tészta,DE neki több léce is van!!!
Üdv! Bukfenc
tomii282
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2009.11.22. 20:42
Helló Péter!



mi a külömbség az Elan Magfire 78 Red Fusion síléc és az Elan Magfire 78 TI Fusion síléc (orange) között,mert látom hogy más kötés jár hozzájuk,de azon kivül valami?

Üdv Tomi
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.22. 20:00
Helló Vanczi!

Ez is félig frankó, de hidd el, hogy egy szlalom léccel is tudsz folyamatosan gyorsulni akár 60 felé is, csak egyre gyorsabban kell az éleket váltani (de még tudsz ívet húzni közöttük simán, tehát nem kell ugrálni), és folyamatosan gyorsulsz addig, amíg nem fékezel.
Tény, hogy jóval egyszerűbb, ha egy 13-15 közötti lécet választ.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (vanczi 74245)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.22. 19:45
Helló Bukfenc!

Van igazság abban amit mondasz, de vedd figyelembe, hogy 174-es magassághoz pl. egy 155-ös SL léc is jó lehet, és pl. a Rossi 8s-nek ilyen hosszban 10.5-ös rádiusza van, de az allround lécek között is találni ilyen hosszban 12 alattit. És azért egy szlalom sível is lehet repeszteni, én tavaly sokszor mentem pl. 9S-el kis íven folyamatosan olyan gyorsan hogy majdnem besz@rtam, igaz viszont hogy melózni is kell ehhez. Akármilyen carving léc begyorsul egy pillanat alatt, energia csak a fékezéséhez kell.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Bukfenc 74240)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.22. 19:31
Helló Laci!

A Gransport a Nordica allround szériája, azaz csak pályára jó, az allmountain a Hot Rod.
150, 160, 170 és 180 centiben gyártották, de allround síből nem hiszem hogy 180 centis valaha bejött volna, elég rizikós eladni.

Üdv:
Bartus Péter - Slaom Sport
Előzmény: (Bukfenc 74234)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.22. 19:07
Helló Laci!

Az ár tényleg jó, csak sajnos ez volt az utolsó szezonja a Nordicának (2006/7), amikor még voltak gondjaik a kantni melletti talpelengedéssel. Ha vállalnak rá 3 év garanciát, hogy visszaadják a pénzt, ha elenged a talp, akkor jó vétel.
170-178 között kéne választanod lécet, főleg ha a sebességet szereted, akkor ennek a felső vége felé. Sajna nem sok lécet találsz 170 felett, ami nagyobb rádiuszú, kibírja a súlyodból és a sebességből adódó terhelést, és még 80 ropi alatt is van.
Két jóval korszerűbb lécet ajánlhatok tőlünk, de nem feltétlenül a száguldásra vannak hegyezve a hosszuk miatt:
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/atomic-silec/atomic-nomad-highnoon-silec-4tix-310-kotes
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/rossignol-silec/rossignol-zenith-z3-silec-feher--axium-100-tpi2-kotes
A héten valószínűleg felkerül vagy 50 kifutó és idei Stöckli léc is, pl. kifutó Stöckli GS léc lesz 60 rugó környékén (kötés nélkül).
Sílécvásárlásnál ismét elmondom, hogy szerintem ne az ár alapján lőjük be a sílécválasztást, hanem a paraméterek alapján, Gerlitzenen biztos napi 20 ropidba belekerült egy sínap, de ha nem élvezed eléggé a sízést, vagy szenvedsz, akkor kidobtál 20 ropit naponta, beszorozva ezt évi 7-14 nappal, beszorozva 5 évvel, tehát szvsz. felesleges ezen spórolni, úgyis visszaüt.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (laci06 74230)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.22. 18:14
nagy sebesség mellett egy bizonyos rádiusztól lefele már nem jelenti azt hogya akkor rövidebb íven fogsz fordulni.. pl ha 60-nal mész nem fogsz kisebb íven fordulni egy 11r-es léccel mint egy 15-össel mert úgysem tudná az ember azt az ívet tartani, akkor már olyan g erő hatna, ráadásul elcsúszna a él. ha szereted a sebességet akkor 14-15 alá ne menny.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.