Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2005.02.01. 13:29
Sziasztok!

Abszolút kezdő volnék. Nemrégen volt csak a lábamon léc először(bérelt), de miután belejöttem, szuper érzés volt. Nézegettem, hogy pár alakalmi síbérléssel majdnem ugyanoda jutok, mintha vennék egy lécet. És itt jönne a kérdés. Szerintetek mit érdemes venni?
Olyan lécre gondoltam, ami megfelel egy kezdő ill. kezdő-közepes szintnek.
Részemről kinéztem egy adott modellt(HEAD C150), azonban kíváncsi lennék rá, hogy a jobb sítudással rendelkezők mit ajánlanának egy kezdőnek és miért?
A Head C150-esre azt mondták, hogy "keményebb", mert famagos. Itt viszont olvastam, hogy kezdőnek nem feltétlen jobb a "kemény" léc.
Előre is köszi a válaszokat.

Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.01.07. 15:26
A bevásárlóközpontos lécekkel az a gond, hogy általában csak a "low end" kategória található meg, az eladó személyzet pedig nulla szintű szakmai felkészültséggel rendelkezik sísport terén az esetek többségében,(ez már a katalógusok szóhasználatából is kitűnik), valamint a fő probléma, hogy a kötés már a lécre van szerelve, amikor azt megvásároljuk, így vagy találunk olyan lécet, amibe a bakancsunkat becsatolva a síléc súlypont-bakancs közép jelölés megegyezik, vagy nem.
Másik probléma, hogy a fél pár bakancsunkat igencsak bajos egy bevásálóközpontba be, de főleg kivinni (pláne ha új...gondoljuk el, hogyan magyaráznánk meg egy iq light biztonságiőrnek azt, hogy miért kell a saját fél pár bakancsunkat magunkkal vinni a lécvásárláshoz:-)), valamint az eladószemélyzetnek biztosan szemet szúrna, ha megpróbálnánk a síkötést a bakancsunkhoz állítani, nem biztos, hogy megértenék, mit is csinálunk.

tehát, van egy régi mondás, ami szerinte a sífelszerelés vásárlára is igaz "cipőt a cipőboltból".
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.07. 11:57
én spec bev.közp-ba sít még nem vettem, ellenben a mtb-omat a bécsi metróban sikerült beszerezni. S elég jól bírja a gyűrődést, esett le már kocsi tetejéről (fennakadt az aluljáron, szépen kiszabdta az elektromos vezetékeket az aluljáró tetején), volt már vele jónéhány burulás, fának nekimenés, s köszöni szépen megvan, s jól viseli a terheket:) ha a sílécek is ilyenek akkor csak ajánlhatom:)
klacika
6 élménybeszámolót írt
6
19 éve tag
2005.01.07. 11:08
szevasztok.
Én már másik téma alatt leírtam a véleményem a bevásárló központokban kapható lécekről.
Magamnak vettem elöszőr, majd az egy szezon (két hét síelés) tapasztalatai után a nejemnek és a fiamnak is vettem a metro áruházban. Az enyémmel ha nem tévedek az ötödik szezonnak vágok neki. Mind a hármunknak jó a véleménye a lécekről.Az is igaz, hogy tavaly ilyenkor az egyik bev.központban (auchan) láttam olcsó lécet 22000-ért aminek a léc vastagsága szinte egyezett egy rendes kartonpapiréval. Szerintem nyugodtan vehetsz bev.központok valamelyikében, természetesen ott is megkell nézni, hogy melyiket választod.
BBBalázs
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.01.04. 15:09
Sziasztok!

Eddig két alkalommal voltam síelni, de még mindig igencsak kezdő szinten megy a dolog. Eddig mindig hagyományos léccel síeltem, de a második alkalommal kipróbálhattam egy carving lécet, ami eléggé megtetszett (mivel az egyik térdem régebben megsérült, különösen jólesett ezzel menni).
Most arra az elhatározásra jutottam, hogy kellene venni valami kezdő lécet, hogy az esetleg hirtelen adódó alkalmakat is ki lehessen használni. Természetesen carving lécet szeretnék vásárolni. A fórumon kiokosodva kb. tudom, hogy milyen lécet kellene vásárolnom.
Mint kezdőnek nincs igazán szükségem drága lécre ( meg a pénztárcámnak se :-) ).
A kérdésem igaziból az lenne, hogy mivel járok jobban. Vegyek egy márkásabb használt lécet, vagy egy új noname lécet+kötést (valamelyik "hipermarketben" 25e Ft körül már hirdetnek)? Egyáltalán milyen lécek ezek???

Bármilyen segítséget, tanácsot, információt szívesen vennék!

Köszönettel: BBBalázs
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.18. 06:46
Szerencsére én is hagyományos léccel tanultam síelni, és ha nem hosszú íveken akarok repeszteni, hanem mondjuk buckásabb pályán, firnen, vagy pályán kívül, én bizony ugyanúgy összeszorított térddel csóválok lefelé.
Mondjuk szvsz mélyhóban, járatlan terepen, és buckákon egyébként sem lehet máshogy síelni, mint zárt lábbal.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.12.17. 23:27
a nagyon haladók, meg már összegumizott lábbal síznek:))
igaz carving bejöttével ez már nem áll, de a hagyományos stílusban, jól sízők között bizony jópárnál megfigyelhető,mintha össze lenne kötve a két láb
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2004.12.17. 13:39
A kemény lécek előnyét a haladó szinttől felfelé lehet igazán kihasználni, de azt tudni kell, hogy minél keményebb a léc, annál jobb erőnlét és (comb)izomzat szükséges. Ezeket a léceket kemény, jeges pályán lehet igazán kihasználni.
Haladó szint: az osztrák (ÖSSV) és a magyar tematikában is a párhuzamos lendülettől kezdődik.
Amrestad
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2004.12.17. 13:13
Ha könnyű bukni a kemény léccel, akkor miért jó? Egyáltalán honnan számít valaki haladónak? Ha magabiztos? Ha gyors? Ha nem esik? Ha megbámulják a felvonóról :)?
áron
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.11.07. 11:14
Na igen ! Osztrák kölcsönz?kb?l "leselejtezett" sílécek. Gondoljatok bele, hogy egy pasi reggel kilenckor kikölcsönöz egy top sílécet (kisker ár: 150.000.-Ft., most csak úgy mondtam valamit)két óra múlva vissza viszi. Danke-danke das ist gut.
Azonnal "leszervizelik" a sílécet, kis talpcsiszolás, kis kantnicsiszolás, wax. Délután megint jön egy pasi, véletlen ugyanazta a sílécet kapja. Vissza hozza, danke-danke.......
Szervíz, kis ez kis az. Arra szeretnék kilyukadni, hogy azok a sílécek amik kishazánkba kerülnek (és csak egy szezonosak) eléggé le van harcolva a talpuk, hajszál vékony a kantni(Achtung, achtung egy szezont használt top sílécek eladók Ár: 50.000Ft.-). Kinek éri meg megvenni egy sít, amit az els? szervízelés után, csak nyomokban találja meg a fekete talpanyagot. A többit lecsiszolta a szervizes kollega, teszem hozzá nekik nem érdekük, hogy több szezont fusson a sí.Én azt mondom, hogy síbörzéken, intersportos teszsíket, amiket "bagóért" adnak. Szerintem nem érdemes venni, azt elismerem, hogy kilehet fogni jó vételeket de nem ez a megszokott.
Miután kiokoskodtam magam, szerintem olyan helyeket kell vadászni ahol egy-két szezonos síket árulnak, van saját szervizük. És egyáltalán el lehet beszélgetni, mennyi id?t használták ( lehet, hogy csak 15-20 napot volt hasznáva a sí) milyen szervízgéppel csiszolnak.
Remélem nem lett sok haragosom.
Üdv
Áron
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.11.05. 21:14
nameg sógoréknál már nem kölcsönzik ki az egy szezonnál idősebb lécet, mert már nem trendi:-)))Így bagóért el kell adni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.11.05. 18:40
erről a vizsgáztatásról még nem hallottam, de azt tudom, hogy pl a különféle tesztléceket a síbörzéken lenyomott áron lehet megkapni, pl az intersportnak itt-ott mindig vannak sítesztjei, majd ezeket a léceket kidobják a börzékre
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.11.05. 14:31
jah, s vannak kifejezetten ladycarverek is, ezek kb ötvözik azokat a tulajdonságokat amit Misa leírt. esetleg érdemes elnézni november végén az eisenstadti síbőrzére.
lomisok? ha lomis alatt ua.-t értjük, egyre gondolunk, akkor én eltanácsolnálak az ilyenektől, ugyanis az osztrák sem fog kidobni jó lécet
lmeli
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2004.11.05. 14:22
Stani...koszi, de a 300euro az egy picit huzos lenne nekem....
Misa... nagyon koszonom az egyszeru es vilagos leirast...:o)
Meg egy kerdesem lenne: mekkora radiustol szamit egy lec carving-nak? Sok a felcarving lec, azoknak kb mekkora a radiusa?
El szeretnek menni Kapuvarra a "lomisokhoz", allitolag ott eleg jo aron lehet leceket venni.
Tudtok errol valamit?
koszi!
melinda

Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.11.05. 09:04
Melinda,

Szerintem mindegy milyen márkát választasz, sokkal fontosabb három paraméter:
- léc hossza,
- léc keménysége,
- mennyire "piskóta".

Neked szerintem egy 160-165 centi hosszú léc való. A keménységet tekintve az számít mennyire jól sielsz, ha nagyon jól, akkor kell a keményebb irányba elmenni, ha kevésbé, akkor kell puhább léceket választani. (A puha léc "megbocsájtó", azaz ha netán hibázol, nem feltétlenül buksz. A kemény léc minden apróbb mozdulatot átvesz, ha hibázol sokkal könnyebben elszállsz.) A "piskótaság" meg a stílustól függ, hogy mit szeretsz: a nagyon piskóta léccel lehet rövid, gyors kanyarokat venni, a kevésbé piskóta léccel nagy, hosszú kanyarokat.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.11.04. 16:28
hát ha nem szereted annyira a sebességet, akkor szerintem a fisher rcx modelleket hanyagolni kéne (rc4 wc-t is). viszont pl a head c130 modellje szerintem neked megfelelne, nemtom itthon mennyi, de ausztriában 300 euró körül mozog, s 15,3 as a radiusa.
lmeli
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2004.11.04. 14:58
Sziasztok.

Már 1 éve készülök egy új carving lécet venni, de eddig ahány "szakértöt" kérdeztem meg, annyi féle választ kaptam.
A lényeg az hogy eddig normál léccel síztem.
Kb. közepesen sízek, de félek a nagy sebessegtol, tehát a hosszú léceket annyira nem szeretem.
A tavaj kiprobáltam egy 165. fischer lécet és az teccet de sajna nem írta rajta a radiust (vagy és nem talaltam meg).
Na a másik lényeg hogy 175 magas és 75kg vagyok.

Lécci segissetek... mire kell figyelni ha vásárolok?
köszönöm szépen!!!
melinda
Evelin
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.02.25. 17:25
Jó!
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.02.25. 17:17
13 évesen én nem vennék lécet, csak kölcsönöznék. Persze ha egy évben sielsz 2 hónapot, az más... :)

Bérelni meg a tudás/testmagasság/testsúly alapján megmondják ott, hogy mi való neked. Manapság szinte már csak carving lécet adnak bérbe.
Evelin
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.02.25. 17:08
A segítségeteket kérem!13 éves vagyok 3 éve síelek.Milyen lécet válasszak?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.