Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Atomic Doubledeck D2

ÜZENETEK (220)Időben csökkenő Időben csökkenő
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.11.01. 18:14
Ha hiszed, ha nem az Atomic már október elején küldött a lécekből az osztrák intersportoknak. a boltba két hete tettük ki azóta megvásárolható. Az, hogy "racecarve"-e egy másik tészta az Atomic nem oda sorolta én ezt veszem alapul, de ez manapság már elég nehéz, hisz a határok elég elmosódottak. A Speedwave is hivatalosan Allround léc, mégis inkább a versenylécekkel mutat hasonlóságot.
Ba
16 élménybeszámolót írt
16
15 éve tag
2008.11.01. 16:31
A léc itthon is bérelhető/tesztelhető lesz. Amúgy Ausztriában, aki alaposabban körülnéz, tapasztalhatja hogy a legtöbb helyen csak a kölcsönzős modellek bérelhetőek, ezek alól a tesztcenterek a kivételek!!

Nehéz elhinni, hogy valahol a hivatalos bemutató elött már lehetett kapni, hiszen a D2 eddigi kommunikációja nagyjából AZ időponttról szólt. Az "olcsóbb, nem gumicsíkos" verzió a VF, részletesebb magyarázatot ld lent.

A VF technológiát használni fogják a világkupán is, tehát a "nem racecarver" jelzőre nem szolgált rá!

Azt gondolom hogy azzal segítjük elő a sízést, az információ áramlást, ha olyanok írnak tapsztalatokat, véleményeket le, akik rendelkeznek ilyennel! A félinformációk általában (legalább) torzítanak! Aki kíváncsi rá próbálja ki és utána véleményezze! Sok sikert és jó csúszást!
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.10.27. 22:06
Egyébként az Atomic az mondja a lécre, hogy Allround, azaz aki gyorsan szeret tépni ne vegyen D2-őt, nem egy racecarver.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.27. 21:11
Szerintem itthoni kölcsönzőben nem fogsz találni D2-t legalábbis idén biztosan nem, de Ausztriában biztosan lesz, de lehet, hogy csak a felkapottabb helyeken.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2008.10.27. 19:37
Csak egy kérdés. Nem nagyon szoktam a kinti kölcsönzők kínálatát böngészni ha épp síelni vagyok, tehát nem nagyon vagyok képben. Viszont a lécet szívesen kipróbálnám. Szerintetek lesz a kölcsönzők kínálatában? Arra sajna nincs lehetőségem/időm, hogy csak ilyen célból utazzak, és egy hétre sem kellene, mondjuk itthoni bérlésből.
T.
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.10.26. 12:21
nha ja, kérdés mennyi pénzt kap az atomic ennek a részlege, hogy tovább fejlessze, meg javítsa majd az ezután fellépő hibákat. mert azért az igazi "tesztelés" most jön, hogy megveszi a nép a lécet, aztán, látják, hogy ez ment szét a legtöbb esetben, az nem jó, stb. (autóknál is van, hogy visszahívnak egy egész sorozatot, mert valami nem fáintos) .. aztán ha nem kapnak támogatást, mert nincs, vagy nem bíznak benne, akkor viszont hallásra ..
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.26. 12:05
Az elmúlt években azért számos forradalminak kikiáltott próbálkozás volt:
Puha síbakancs - nemár, nem is értem ki gondolta, hogy ez bejöhet.
Kneissl Glide - hümm, használható ötlet, de senki nem fog inserteket ide-oda csavarozgatni sízés közben, befuccsolt.
Állítható középső merevség a kötés alatt (korai Salomon Prolink verziók, Tyrolia power switch) - ezekről sem hallani már.
Elektronikus síkötés (Atomic neox EBM) - szép, látványos, innovatív, jól példázza egy cég fejlesztések terén tanusított aktivitását, de nem eladható.
Fel és leszerelhető lécmerevítők - Rossignol Mutix, szintén a Kneissl Glide probléma, ki fog szerszámosládával és merevítőkkel vesződni sízés közben? A tulajdonos valszeg felteszi a legjobb merevséget biztosító adaptert, aztán úgy is hagyja.
Trendek jönnek mennek, de a jó öreg famagos szendvicslécek azért uralkodnak, előbb utóbb minden gyártó visszatalál a forráshoz.
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.10.26. 11:00
ott a pont :D "vesznek egy normális sílécet", mondjuk valszeg én sem venék 1000, vagy akár 800 euroért lécet, ha nem tudom, hogy mennyire tartós, stbstb .. bár pár év múlva, meg főleg egy teszt után esetleg ..
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.10.26. 09:03
Nálunk a boltban kb 2 hete kapható már. Van egy olcsóbb verzió is, 799 euróért, de ez nincs ilyen gumisínnel kettééosztva, de állítólag hasonlóképpen működik. Viszont mivel az Atomicnak sincs tapasztalata, hogy 2-3 év múlva hogyan viselkedik a gumirész én ezért elővigyázatos lennék. Nagy sebességnél bármi megtörténhet. Nehezen elképzelhető, de pl valami akár még bele is fúródhat ezen a részen a lécbe pl valami éles dolog és tanyálsz egy hatalmasat.

Egyébként a legtöbben megnézik a lécet, meghallgatják mit kell róla tudni és vesznek egy normál sílécet...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.25. 17:03
Hmm, mostani euro árfolyam mellett ennyiből két csúcskategóriás lécet lehet venni, mondjuk egy SL-t és egy GS-t:)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.24. 19:10
Majd a hó-show-n érdemes megtapogatni a lécet szerintem. + még egy szerintem, a két lécet összekötő rész biztosan nem gumi, hanem valami nagyon strapabíró műanyag (mint amiből pl. a pneumatika csövek készülnek), vaxolni mondjuk biztosan érdekes lehet ezeken a részeken:):):) Illetve a talp "szintbecsiszolása" is megérhet pár gondolatot...
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.10.24. 17:32
Hivatalosan szombattól kapható, a söldeni VK futam színhelyén árulják először.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2008.10.24. 17:28
Most volt nálunk Atomic képviselő és hát a poblémás kérdéseket nem igán tudta megválaszolni. 1. Mi történik ha a léc a gumicsíknál kettészakad? Mi tartozik bele a garancia körébe? A gyár képviselője nem igazán tudott rá mit mondani. Ilyen tapasztaltaik ugyanis nincsernek. Mi történik, ha a léc három év mulva megy tönkre. (Ausztriában csak két év garancia van a sportcuccokra.) De még arra sem igen tudott mit mondani, hogy szervizelésnél mire kell figyelni. Szóval ez jól kezdődik...
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.10.12. 11:47
Szerintem sincs itt szó vitáról. Én pusztán arra voltam kíváncsi, vajon jól értettem-e, hogyan is működik ez az elől/hátul besliccelt duplafedeles megoldás. Úgy érzem, ugyanazt írjátok, mint én, csak persze szakavatottabban.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.10. 21:14
Azért el tudom képzelni a lényeget és nem is képezi vita tárgyát, az eleje és a vége a hosszanti kettéosztás következtében azonos nyomás hatására jobban hajlik ívre, mint egy hagyományos lécnél.
Ba
16 élménybeszámolót írt
16
15 éve tag
2008.10.10. 17:13
Akkor megpróbálom másként:
a te példáddal élve az eddigi r=12m léceket 8-20 m(erőteljes túlzások ezek a számok) között lehetett használni, terheléstől függően. Nos a VC ezeket a határokat tolja ki.
A vége és az eleje a lécnek szét tud nyílni, de csak oldalirányba, függőlegesen nem (tehát "katamarán" nem lehet). Így a rádiusza terhelés közben csökken, egyrészt mert nő a nyomás másrészt meg változik a geometriája.
De szerintem meddő a vita, próbáljátok ki és fogjátok érezni a különbséget!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.10. 14:47
BA írod:
"A VC-nél az alap rádiusz mozog 12 és 18 között, hajlítás nélkül!!!"

Amíg egy lécnek az oldalán egy él fut, addig a rádiusza nem változhat a hajlítás változtatása nélkül, mint az íj, minél jobban kihúzod, hajlítod, annél kisebb a rádiusza.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.10. 14:44
Alapvetően az eddig feltüntetett rádiusz az volt, amit akkor láttál, ha felülről ránéztél a lécról, annak a körívnek a sugara, amit az oldalél ad. Viszont az, hogy gyakorlatban milyen sugáron fordul a léc ettól is függ, mennyire döntöd be használatkor, nagyobb döntés - rövidebb sugár, kisebb döntés, hosszabb sugár. Szóval a most "változó rádiusz"-al árult lécek azért nem térnek el olyan nagyon az eddig megszokott lécektől, csak könnyebben hajlanak hosszirányban ilyen-olyan megoldásoknak köszönhetően, ezért aztán részint marketingből is a gyártók ráírják, hogy a léc gyakorlati rádiusza -tól - ig terjed. Erről lesz szó nemsokára az újdonságokat bemutató cikk második részében. Eddig egyetlen léctípus volt, ahol tényleg több elméleti rádiuszról is beszélhettünk, a Kneissl Glide, hiszen ott a lécnek oldalanként nem csak egy éle volt.

Szóval a gyakorlatban egy adott rádiuszú (elméleti) léccel bizonyos határok közöt bármilyen rádiuszú íven tudsz síelni, tehát egy 12 méteres rádiuszú léccel is lehet 20 méteres sugarú íven csúszni, de akár 8 méteres sugáron is, ha leheséges annyira dönteni a sít.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.10.10. 13:40
Csak egy kérdés: a léc megadott rádiusza nem annak a körnek a sugara, amit mindenfajta terhelés nélkül leír, ha a havon úgy megdöntjük, hogy az él minden pontja leér és simán toljuk előre, mint a gyerekek egy kisautót? Mert ha igen, akkor ez az érték alapvetően a léc piskótásságától (egyenesen) és persze a hosszától (fordítottan) függ, és egy adott lécnél nem változhat. Persze a gyakorlatban a ténylegesen leírt sugár annak függvényében változik, hogy mennyire nyomom meg a közepét, azaz mekkora hajlásra kényszerítem a lécet. Ez van a normál léceknél, és ha jól értem a leírást, akkor a VF-nél erre még rádolgozik az a tény, hogy a felső léc nyomása miatt az alsó léc besliccelt eleje és hátulja szétnyílik, ezáltal piskótásabb lesz, mint alaphelyzetben. De terhelés nélkül neki is csak egy rádiusza lehet. Vagy nem?...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.10.09. 13:08
Sidecut mindig is volt a léceken, enélkül meglehetősen nehéz lenne fordulni egy lécen (kerítésdeszka vs. telemark ív :):)), a kezdetben persze ez nem látszott, hiszen a 2,5 méteres lécek mindössze 4mm-el voltak keskenyebbek a középrészen, mint a csőrnél és a farnál, aztán a könnyebb sí tanulás igénye hozta a rádiusz csökkentését ("ős" lécek, amelyeken közel sem látszik, hogy már ennek jegyében készültek: Head Yahoo, K2 Hammerhead), az áttörést mégiscsak az Elan SCX és a Kneissl Ergo hozta meg, persze ebbe a Kneissl majdnem belebukott, viszont az Elan tervezője aztán világgávitte és befuttatta az ötletet, éppen Bode Miller volt az első olyan akkor még igencsak amatőr versenyző, aki kipróbálta az új technikát és nyert is vele.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.