Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kutya a pályán

ÜZENETEK (193)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2013.03.02. 23:42
minél több embert ismerek,annál jobban szeretem az állatokat!

Ezt kiírom a falra! :D
Előzmény: (Kamperos 156398)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.03.02. 00:31
Örülök. hogy így látod. Mi akik Brúnót és gazdáját is régóta ismerjük talán kicsit élénkebben reagálunk a reakciókra, de mindenből van kivétel.
Brúnó ilyen, a gazdája pedig jó talpas cimborám. Részemről ennyi!
Előzmény: (Kamperos 156398)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2013.03.01. 19:52
Kedves Vendég! aki erre az egy alkalomra regisztrált. Nem akarok vitába szállni, és nem is akarom jobb belátásra bírni, de az véleményére azért reagálok.

"Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy egy étterembe is beviszi a kutyáját?"

Természetesen! De ez már Magyarországon sem kérdés. A félreértések elkerülésére! Én nem kívántam, hogy vigyázzon a kutyámra! Erről szó sem volt! Mikor a kutya bedugta a feját, fel volt háborodva, hogy összeszőröz mindent. Az első szóra kivittem! Akkor vittem be újra, mikor fogyasztani akartunk, és nincs kitéve, hogy kutyát bevinni tilos!

Az előzmény! Minden évben megyek 2x-3x Eplénybe! Minden alkalommal kutyával.Az eddigi rendszer az volt, hogy a kutyát felvittem a felső pavilonhoz, a pavilonban hátul - ahol nem zavarja a vendégeket - elvolt mint a befőtt míg mi csúsztunk. Időnként betértünk egy sörre. Soha nem volt probléma. (Ausztriában is így csináljuk)

"Nem tudom, hogy feltűnt-e Önnek, hogy az egy vendéglátó egység?" Igen! sört szerettem volna inni! Csak megjegyzem! Már Magyarországon is nagyon sok helyen először a kutyának hoznak vizet és csak azután kérdezik meg, hogy én mit kívánok fogyasztani. Ausztriában, Németországban, Franciaországban ez természetes.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2013.03.01. 19:51
Megerősíthetem . Brúnó tényleg okosabb és szebben viselkedik sok síelőtársunknál !!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2013.03.01. 19:39
Brúnó forevőr!
Különben ha valaki esetleg nem tudná ő az első számú talponsíelő kutya.

Más.

Miért nem való egy kutya az étterembe? Én mindenhova beviszem az enyémet, ha velem van. Itthon néha nem szeretik, de teszek rá. Azért ez szerencsére ugyanúgy változik mint az autóból való kiszemetelés. Ma már az a gyakoribb, hogy a felszolgáló kérés nélkül is hoz vizet a kutyának.
Aki meg kizavarja Brúnót az tényleg némber.
Kamperos
202 élménybeszámolót írt
202
13 éve tag
2013.03.01. 18:31
Nálad a pont!

Én szerdán láttam először Brúnót és a gazdáját és elmondom,hogy meglepődtem.Először is azért mert úgy láttam egyedül kószál a kutya és nem tudtam honnan került oda.Aztán kérdeztem a felvonóst,hogy mi van és elmondta,hogy itt a gazdája és megy utána.Együtt snowboardoznak.Vagyis a gazdi boardozik a Brúnú pedig követi.
Hát majd elolvadtam,amikor megláttam hogyan működik a történet.Gazdi megy a felvonóval Brúnó mellette követi.Lefelé szintúgy és a gazdi bevárja,ha nagyon lemarad.
Láttam a vendéglőben is.Ennél jobban nevelt kutya a világon nem létezik!!!

És most jön a feketeleves:minél több embert ismerek,annál jobban szeretem az állatokat!
Az a kutya a Brúnó és sokkal okosabb néhány fórumozónál...
Előzmény: (minerel 156366)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2013.03.01. 17:58
"A kutya, az kutya.
A sípálya, pedig sípálya."

hmmm......

"Minden legyen az, ami.
A krumplileves legyen krumplileves, elvtársak! ”
Előzmény: (Szkíta1 156365)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2013.03.01. 17:20
Hát Lajos ez tökéletes írás (Manyesz is üzeni),de ez nem csak Eplényre vonatkozik!
A nagyobb baj a "vendég" reg-je és írása?miért nem vállalja fel az arcát az írás készítője?
Lehetne erre reagálni kevésbé támadóbb szellemben válaszolni!

Egyébként a szóban forgó kutya jobban meg van nevelve,mint sok mélyen tisztelt síelő társunk gyereke.
Előzmény: (minerel 156366)
xandrahuga
4 élménybeszámolót írt
4
11 éve tag
2013.03.01. 14:44
Múlt hét szombaton a nővérem első síelése alkalmából a lábát törte a pályán. :(
Reméljük hamar felépül, de addig is síelnénk még egyet. Lehet tudni, hogy ma milyenek voltak a hóviszonyok? Mert ha elfogadható, akkor holnap még lemennénk..
Köszönöm, Andi
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.03.01. 14:12
hát én az Eplényben síelőknek a felét simán baleset veszélyesebbé nyilvánítanám mint Brunó kutyát.
Előzmény: (Szkíta1 156365)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2013.03.01. 14:04
Nektek pedig már megint igazságot kellett tenni...
A kutya, az kutya.
A sípálya, pedig sípálya.
A kérdés, hogy a kutya ment a sípályára (alapvetően helytelen és pont olyan balesetveszélyes, mint a szánkózás, még akkor is, ha egyenesen Brúnóról van szó) vagy esetleg a sípálya ment a kutyára (ez a verzió kifejezetten hallatlan).
Március van. A kutyák ugatnak, a medvék most kezdenek brummogni (bár tudok egyről, aki az egész telet végigbrummogta) és még kb. két hetetek van az önkéntes rendcsinálásra, mert utána (decemberig) síelő álmot kell aludnia még a medvéknek is.
Mi lenne, ha mindenki lenyugodna???
Előzmény: (maci-laci 156353)
svbpetya
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2013.03.01. 13:51
Sziasztok!

Szerintem alapvetően a pultos lány döntését tiszteletben kell tartani, joga van eldönteni, kit küld ki és miért. Kár ezen pörögni, ki kell menni és bemenni egy olyan helyre ahol elfogadják a kutyust.

Alapvetően én is nagy kutyabarát vagyok, viszont nem biztos, hogy nagyon jó ötlet a kutya a pályán. Bélapó képei szerint a kutyus a pályán is megfordul. Én pl. a saját kutyusomat nem merném kivinni. Az, hogy van állatbarát szállás, tök jó, de a szállás és a pálya között van különbség.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.03.01. 13:10
Szeretettel köszöntünk a fórumon. Mindig melengette a szívemet, ha valaki egy dologért képes regisztrálni és köd előtte köd utána, bízom benne Te aktív tagja leszel ennek a közösségnek.
Bizonyára hallottál már bababarát szállásokról, vendéglátóhelyekről. No most képzeld el, hogy már kutyabarát szállások és vendéglátóhelyek is vannak.Keress rá a neten és meglátod hány helyen látják szívesen a négylábúakat. Február elején voltunk közös programon Sátoraljaújhelyen a Hotel Hunorban és egyáltalán nem volt kifogásuk Brúnó ellen és az étterembe is bemehetett. Az említett szálloda azért más kategória mint a körvár műintézménye ( mellesleg most tök jól megcsinálták a terasz részt) és még sem volt problémája sem a vendégeknek,( a gyerekek különösen oda voltak érte) sem a személyzetnek.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.03.01. 08:51
Kedves Vendég!

Nem voltam tanúja az esetnek, de ismerem Bélapót és Brúnót a kutyát is. Tuzdom mi jár a fogadatlan prókátornak, de...
Brúnóra nem kell vigyázni, mert rendkívül fegyelmezett, s több esze van, mint néhány kóbor síelőnek.
Egy hasonló vendéglátó egységben szerintem nem zavaró a kutya, bár én elfogult vagyok, mert szeretem a kutyákat. Már elegáns éttermek is vannak, ahol nagyon örülnek a kutyáknak, mert akkor a gazdájuk is bejön fogyasztani.
Nemrégiben tanúja voltam Olaszországban, hogy egy hasonló helyen nagyon kedvesen bántak a társaságunkhoz tartozó kutyával, ott is lehetett hagyni, míg a gazdája síelt.
Bélapó és Brúnó kapcsolata különlegesnek mondható, Bélapó nem megy olyan síterepre, ahol kutyát nem engednek be.
Ez felveti a kérdést, hogy ha valaki kutyával kíván síelni, boardozni, hogyan lehetne jelezni neki, hogy ezt megteheti-e? Egy ilyen információ hosszú utazástól mentene meg síelőket, illetve nem kellene a síterepen dolgozóknak külön intézkedni.
A dolgok általában nem fehérek és feketék, még egy síterepen sem. Bélapó szerintem is túl keményen fogalmazott a bejegyzésében, de nem tudom pontosan mi válthatta ki ezt a reakciót, tehát még az is elképzelhető, hogy jogos volt.
Nagy szorgalomra utal az Ön részéről egy ilyen ügyért való regisztrálás, hasonló markáns viselkedést várok a továbbiakban, akár arc felvállalásával is.
Jó csúszást a jövőben is mindenkinek!

Csabor aki szereti a kutyákat.
Vendég_Eplény
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2013.03.01. 08:15
Kedves Bélapó!

Tanúja voltam az esetnek. Az említett "némber" mindenkivel nagyon kedves és segítőkész volt!
Az undok viselkedés azt takarja, hogy az Ön kutyájára - hozzáteszem nagyon helyesen - a vendéglátó egységen belül nem vigyázott? Majd mikor ismételten visszament a kutyával együtt, megkérte Önt, hogy a kutyát legyen szíves vigye ki?
Nem tudom, hogy feltűnt-e Önnek, hogy az egy vendéglátó egység?
Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy egy étterembe is beviszi a kutyáját?
Előzmény: (Bélapó 156241)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.01.10. 11:51
Nem. Kutyóznak!
Előzmény: (lorka 150108)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2013.01.10. 03:07
Ezek most szánkóznak???

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.09.30. 09:12
miért?

... (lásd: kutya a pályán videot a profilomnál)
Előzmény: (gajertomi 139732)
Anonymus
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2012.07.21. 21:16
Itt erdélyben, bármerre járunk a sípályákon ott vannak a kutyák :D Gondolom egy részük a "pályaőrző"
De láttam olyat is, hogy a kutya szaladt a síelő gazdája útán, fel a lejtön a felvonó mellett, le a lejtön..:D
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2012.02.08. 21:27
... hogy mit csinál napközben, míg én csúszok? Ezt!
(kanapé-tigris)
IMG-0785.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.