Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hochkar
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Gasthof-Galerie Staudach - fogadó Hollenstein/Ybbs településen, Hochkar és Lackenhof közelében
ÜZENETEK (1050)Időben csökkenő Időben csökkenő
bpisti
51 élménybeszámolót írt
51
19 éve tag
2006.01.26. 09:26
Szia Zsolt!
Van magyar oktató,igaz a napokban otthon tartózkodik a vizsgái miatt,de amennyire én tudom februártól megint kint lesz!Küldj egy mailt,és megírom az elérhetöségeit,ha valóban érdekel!Mi is nála kezdtük,az egész család, nagyon tudom ajánlani!
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.25. 19:26
@Zsolt: Azt hiszem az előző oldalon olvastam, hogy van magyar oktatás. A http://www.hochkar.com/index.php?id=129&L=2 oldal magyar nyelvű. Ott megvan a síiskola elérhetősége. Esetleg írj nekik. Max fél napon belül válaszolni szoktak.

szerk.

A síoktató suli címe: info(at)schischule-hochkar.at
webcímük: http://www.schischule-hochkar.at/
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2006.01.25. 18:56
Na én tudom, hogy hol van az a bizonyos szánkó pálya. Azért szerintem nem érdemes utazgatni. Egy hegy szerpentines ösvény. Felvonó nincs, tehát lehet felfelé húzni a szánt. (Miközben örült tempóban jönnek le az osztrák helybéli menők) Ja az út szélessége kb 2 méter, a szerpentines kanyarokban masszív fából készült fal, totál szemben a csúszási iránnyal. Ott jártunkkor kicsit olvadt, így a 40 méter magas fenyőkről, focilabda nagyságú hódarabok potyogtak. Igen raj volt. Pontosan egyszer jöttünk le róla. A felfelé út min. 30 perces volt.

Kulacs
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.01.25. 16:29
Sziasztok!

van Hochkaron magyar sí, esetleg boardoktató???
köszi előre is.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.01.25. 10:34
"Sziasztok!

Mint írtam, a sielok.hu web oldalon találtam ezt az infót (mármint hogy itt van szánkópálya).

Itt:
https://sielok.hu/Hochkar.htm

Tehát NEM külföldi web oldalon!

Üdv: Szabi"

LOLLLLLLLLLLLER :DDDDDD

Nem tudom feltünt-e, de egy magyar honlap az osztrák anyahonlaphoz viszonyítva külföldinek számít. Mivel nem a sielok.hu az etalon a Hochkar.at-nek, így helytelen az osztrákokat hibáztatnod egy magyar oldal szerkesztési hibája miatt. Szvsz erre akart mindenki rávezetni. Ha zavar a dolog, akkor gondolom írtál az oldal szerkesztőinek a hiba kiküszöbölése érdekében, hogy más ne járjon így és nem csak panaszkodsz. Igaz? ;)
Lord76
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2006.01.25. 10:34
Szabikám!

Ha elolvasnád figyelmesen az előtted szólókat, akkor világossá válna számodra is, hogy osztrák szemmel nézve a sielők.hu oldal az bizony külföldi.
Már ne haragudj, hogy ezt mondom, de ezek után nem csodálom, hogy nem találtad meg a szánkópályát.

Üdv: Lord
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.01.24. 12:13
Szabi!

Csatlakoznék Hochkar védelmében. Ez egy nagyon jó hely, ha te oda valamilyen céllal mész akkor érdemes megkérdezni legalább 2-3 ember véleményét. Ha ök azt mondják, hogy ez a szolgáltatás létezik (jelen esetben a szánkózás) akkor nyugodtan elindulhatsz. Ezért ne hibáztass egy pályarendszert, hogy egy külföldi honlap téves informaciót ír a helyről. Ezenkívül ha megnézed a honlapjukat (https://www.hochkar.com) nem ír szánkózási lehetőségről. Sajnálom, hogy ez történt veled de mielőtt elindulsz egy helyre tájákozódj.

Üdv,
Tibi.
bpisti
51 élménybeszámolót írt
51
19 éve tag
2006.01.24. 09:53
Szabi!
Nem feladatom, hogy védjem öket,és valószínüleg nincs is rá szükségük,de egy dolgot feltétlenül meg kell említeni:Direkt a Hochkaron tényleg nincs szánkópálya,csak odalent, Göstling mellett.Arról ök nem tehetnek,ha egy külföldi honlapon tévesen jelent meg az információ!Kár lenne ebböl messzemenö következtetéseket Ausztriával kapcsolatban levonni!Remélem,legközelebb jobban sikerül a kirándulás!
szia
bpisti
51 élménybeszámolót írt
51
19 éve tag
2006.01.18. 18:39
Szia Gyuri!
Ne haragudj,csak kerültem ismét gép elé,így nem tudtam korábban az címeket elküldeni,de úgy látom,megoldódott!Jó sielést!
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2006.01.18. 13:51
Köszi szépen Gábor, sikerült lefoglalni. Ott nem volt náluk már hely, de a szomszédban még tudtak szorítani egy szobát, 17 pénz fejenként. És baromi segítőkészek meg minden. Szóval köszi mégegyszer!
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.01.18. 13:07
Nézd meg a https://www.palfau.at oldalt.Válogathatsz a szállások között.
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2006.01.18. 12:29
Sziasztok,

köszi a segítséget, érdeklődni fogok. Pisti, ha tudsz valami elérhetőséget oda, megköszönném. 6 km az semmi.
bpisti
51 élménybeszámolót írt
51
19 éve tag
2006.01.18. 10:33
Szia gyurif!
Palfau nevü faluban is lannének szállások 15-17 euro-tól reggelivel.Palfau mintegy 6km-re van a fizetökapuktól.Ha érdekel küldj egy mail-t.
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.01.17. 15:04
Hívd fel a következő telefonszámot 0043-7484-7467.Gisela Schrefel a tulaj.Magánház ,szállás bőséges reggelivel 18,-E/fő.Hivatkozz a nevemre /Ritsmann Gábor/,hátha segít a foglalásban .Én rendszeresen járok hozzájuk, immár 9 éve.A ház Lassingban található a tűzoltók mellett, egész közel van a Hochkarra vezető útra.
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2006.01.17. 14:22
Szia, iagzából mi valami olcsóbb helyre gondoltunk, ennyiből már bőven elmegyek Schladmingra is....olyan 20 körül fejenként egy reggelivel. Valami ilyesmit nem tudsz?
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.01.17. 13:16
Mit jelent a nem túl Drága? Én 43 Euróért voltam a fenti helyen, (lassing, falu a hegy lábánál)
3*-os panzió, félpanzióval, szaunával, saját transzferrel a liftekhez. Nekem pont megfelelő volt ennyiért
lassing.jpg
gyurif
17 élménybeszámolót írt
17
19 éve tag
2006.01.17. 13:10
Sziasztok!

Tudna valaki szállást ajánlani február 24-26 közötti hétvégére? Hol érdemes megszállni, ami nem túl drága?

Köszi szépen a segítséget!
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.01.16. 09:55
Szerdától síeltem Hockaron. egyedül vágtam neki egy kis feltöltődés okán. Nem volt kedvem messzebbre menni. Kicsit féltem, hogy unalmas, lesz, és majd szokás szerint állandóan felhőben lesznek a hegyek. No! Bár Hochkar tényleg nem az a hatalmas síközpont, de végül is nem untam halálra magam a 4 nap alatt. Ragyogó napsütés, kiváló hóminőség végig. Jegesedés még a legmeredekebb pályákra se volt elmondható. Hétköznap ráadásul alig voltak. Ennek ellenére feltűnően sokat pörögtek a mentők. Ráadásul pénteken a mentőhelikopter is megérkezett kétszer is. (nem vagyok babonás, de ugyebár péntek 13 ;-)) Szombatra aztán megtelt a hegy, melyre honfitársaink is nagy számmal érkeztek. Ez jelentősen veszélyesebbé tette a pályákat. Láttam is jó néhány ütközést, szerencsére nagyobb baj nélkül!
hochkar2006jan11.jpg
hochkarpanorama.jpg
buckelpiste-hochkar.jpg
maffia
59 élménybeszámolót írt
59
18 éve tag
2006.01.05. 11:37
Ez a hely ahol voltatok ez panzio?És vanake még hasonloak a környéken?
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.01.03. 12:12
Sziasztok! Dec. 27-tol 31-ig sieltunk Hochkaron es kornyken. A szallas Göstlingben volt (kb. 25-30 perc Hochkar), a Krenn csaladnal. Mindenkinek csak ajanlani tudom. 17.50EU reggelivel. Jol felszerelt konyha (1-et hasznal a kb 15-16 lako, de nem volt torlodas) es etkezo egyben TV-vel. A haziak irto rendesek. Szemben (20m) a varosi uszoda + szauna, utobbit gatya nelkul lehet hasznalni, opcionalisan torulkozot tekerhetsz magadra. Hochkaron a ho minosege szuper volt, a palyak mind nyitva voltak azon a 2 napon amikor ott voltunk. A hosszu fekete nyolcast zartak le egyik delutan zaras elott (egy kisebb lavina dolt ra keresztbe). Egyik nap nagyon szarnak nezett ki az ido reggel (delott csak a liftek egy resze ment Hochkaron, delutanra kitisztult), mi szerencsere aznap Lackenhofot (Ötchert) valasztottuk. Mivel lejebb van, nem volt hideg. Sajna delelott meg havaseso is esett. Ezt leszamitva tetszett. Jo széles palyak vannak, kektol-feketeig mindenkinek van megfelelo. Delutanra az ido is csodalatos lett. Ez kb. 30 perc Göstlingtöl. Mi odamenet Praeblichen siztunk (Graz felol mentunk), majd egyik nap atmentunk melyhosizni (szüzhavazni) Praeblichre. Jo hely, szerintem erdemes megnezni. Itt is vannak kezelt, kellemes csaladi palyak. Sportosabbak a masik oldalon es a terep teteje szuzho. Aki ki szeretne probalni a melyhosizest kis kockazattal, az itt megteheti. Praeblich kb. 50-60km Göstlingöl. A Hochkar/Praeblich/Ötcher trio egyutt szerintem minden igenyt kielegit.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.