Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Képek értékelése + Falinaptárunk

ÜZENETEK (123)Időben csökkenő Időben csökkenő
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2009.12.07. 17:32
Nyugodtan lehet értékelni :) Az is rendben van, hogy feltölt valaki információszerzés, eredményközlés céljából képeket, és szerintem mindenki csak nyer vele, de mivel a 100 legjobb kép kerül kiválasztásra, én olyan szempontból értékelem.
Ezért lenne esetleg jó, hogy ha tényleg külön lehetne választani a hirdetést, a magánalbumokat, és fotópályázatra benevezett műveket.
Azt meg, hogy valaki nem dicséri ujjongva, és nem pontozza fel 7-10 közötti szavazatokkal a képeit, tudomásul kell venni.
Mellesleg soha nem néztem, ki töltötte fel a képeket, hol készültek, magát a képet értékeltem. Az igazán jó képeket meg úgyis sokan értékelik, nem az általam (meg mások által adott) rossz osztályzatok buktatják meg.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.12.07. 17:24
Nagyon jó ez a fotópályázat és értékelés, nyilván az, hogy ki melyikre mennyi pontot ad erősen szubjektív, ill. függ, hogy ki milyen szempontokat tart szem előtt.

Jó ez a fotópályázat, mert sok olyan képet találtam, ami már-már művészi, jó kis kreatív kép.
Ugyanakkor én azt nem értem, hogy minek kell 100+ képet feltölteni egy adott síterepről, ráadásul sok közülük kissé "olyan". Nem hiszem, hogy a mennyiségre, inkább a minőségre kellene törekedni. Pályákon én is sokat fotózok, ugyanakkor hazaérve, feltöltve a gépre jó néhányat törlök is. Pontosan ez (is) az óriási előnye a digitális kameráknak.

A homályos, túlexponált, sötét, vagy belelóg ez meg az, emberek "lefejezve" fotók részemről értékelhetetlenek.
Ugyanakkor jó pár eredetinek mondható, ötletes kompozíciót találtam.
Nekem ez a kedvenc képem :)))
https://sielok.hu/afotok/retro/800_retrosi03.jpg

Pontozáshoz még annyit, hogy kicsit végiggörgettem a képeimet, és jó néhány kép 5-ös átlagértéken van (ez kevés), azok a képek, amik közül nem egy hazai és külföldi magazinokban is megjelent, ill. fotós oldalakon meglehetősen poz. értékeléseket kapott.
Itt meg egyesek lehúzzák, most erre mit mondjak ? :)

Inkább síeljünk :D
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2009.12.07. 17:14
Ja , megnéztem a képeidet!

De , nem értékeltem!!!!!!
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2009.12.07. 17:11
SWzerintem ez a weboldal nem úgy indult, hogy fotósokat értékeljünk. Arra sok más oldal szolgál, oda 2x is meggondolja az ember, hogy melyik képét nevezi be!

Ez itt a síelők.hu tele sok sok képpel az elmúlt évekből nálam eredmény hírdetések ( főleg első helyek :) ), csapatképek és fotók távoli síhelyekről!

Szeretek igényes képeket készíteni de itt általában a gyors bemutatás a cél!

Vagy egy cikk mellékleteként néhány kedvcsináló kép!


Szerintem mindenki azt pontozza ami tetszik neki és akkor nem lesz sértődés!

És , ha versenyt akarunk akkor mindenki nevezze be a legjobb képeit mint eddig is tettük!!!!

8000 képhez csak gratulálni tudok!
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2009.12.07. 16:30
Lajos, az ilyen típusú hozzáállással nem igazán lehet mit kezdeni ! :(
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2009.12.07. 16:02
Nem tudom, miből szűrted le, hogy nálam csak 1-es, meg 10-es van, de nem is baj. Mindenki úgy értékel, ahogy akar, én így értékelek.
Azt is tudom, hogy ez nem profi fotópályázat, de bizonyos szintet vagy igényességet amatőröktől is el lehet várni. Én sem tudok fényképezni, de nem is sértődök meg akkor se, ha a néhány illusztrációnak feltöltött képemre mindenki 1-est ad.
Előzmény: (minerel 75693)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.12.07. 15:36
Azért ez nem egy national geographic fotópályázat.
Ezek szerint nálad csak 1-es meg 10-es osztályzat van.
Az itt lévő fotók többsége valóban amatőr pillanat felvételek nem pedig beállított, megtervezett, megszerkesztett profi fotók amit később agyonphotoshoppolnak a katalógusmegjelenéshez.

"... Eddig kb. 8000 képet néztem át, akkor is egyest adok, ha gyakorlatilag ugyanabból a fotóból 100 másik olyan is van. Mint például szélfútta, hófödte fenyő, hütte, a kisfiam/kislányom sível, kabátban, hóban fekszik stb..."

Hát erre inkább nem mondok semmit....vagyis értékelem: 1!
--
https://www.merkaptse.hu
Előzmény: (FGHKLÉJ 75692)
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2009.12.07. 15:20
Én rengeteg egyest adtam, az alábbiak alapján például:
- kép életlen
- semmit sem mond, felvonón ülve csak úgy el lett kattintva, vagy csak minden kompozíció nélkül a vakvilágba fényképezve
- különösen zavar, ha a horizont ferde
- belóg a fényképező keze, sapkája, botja, léce stb.
- diáról szkennelve, mintha TV-ről fényképezték volna
- kisméretű
- zavaróan belelóg egy drót
- egyáltalán nem ragadott meg, a szemem max. egy pillanatot időzött rajta
- sípálya, könyv beszkennelt oldala, lefotózott táblája, ami hasznos információ forrása lehet, de fotó szempontból nem értékelhető

Azért adtam egyest, mert legtöbb talán a házi fotóalbumba elmegy, de kívülálló szemével értékelhetetlenek. Semmilyen szabály sincs, hogy minimum 5-öst kell adni minden képre.

Egyébként meg ha valaki ország-világ elé tárja képeit, fogadja el azt is, hogy nem mindenki csodálja az ő fotós képességeit. Eddig kb. 8000 képet néztem át, akkor is egyest adok, ha gyakorlatilag ugyanabból a fotóból 100 másik olyan is van. Mint például szélfútta, hófödte fenyő, hütte, a kisfiam/kislányom sível, kabátban, hóban fekszik stb.

Számomra az érthetetlen, hogy minősíthetetlen, teljesen életlen fotók hogyan kaphatnak 5-ös, 6-os átlagot.
A versenyt olyannak kell megnyernie szerintem, aki kicsit kreatívabb az átlagtól, vagy olyan szerencsés volt, hogy jó pillanatban kapott el egy különleges helyzetet.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2009.12.07. 14:31
Egy "pár" képet már én is láttam és értékeltem de egyszerűen nem tudom megérteni hogy valakinek miért kell 1-2-el osztályozni egy képet ?? Többek között volt aki az általam feltöltött és valóban szép 9-10 -re osztályzott képnek rögtön adott egy 1-est. Lett belőle 5-ös. Mondhatom szép,de mi értelme ?? Végignézegettem az élenjárók adatait és elég lesújtó osztályozásokat találtam . Van akinek csak minden 8.-ik kép kapott 7.-est vagy jobbat.
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2009.12.07. 10:24
A profi fotók értékelését nem akartuk letiltani, miért is tennénk? Ha valaki idekószál az oldalunkra, ő szívesen nézeget szép képeket, és az értékelés segítségével majd tudunk ilyen szép válogatásokat mutatni.

Az persze jogos felvetés, hogy nem illik összevetni a profi fotókat az amatőrökkel. Lesz külön lista a felhasználók által feltöltött saját képek legjobbjaival, és ezek között fogunk majd valamifajta jutalmakat osztani.

Az, hogy ki miért értékel egy bizonyos képet (és hanyasra) az számomra is misztikum, de nem tudjuk, és nem akarjuk megtiltani, hogy az értékelés szabadon működjön bármely képre.
Előzmény: (MM 75636)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2009.12.07. 10:17
Hát igen, az a link már nem igazán tud képet mutatni, mert szinte minden képet értékelt már a közösség. Őszintén szólva erre nem igazán számítottunk. Azt gondoltuk, a jobb képeket fogjátok értékelni, a rosszakkal pedig nem törődtök. De itt olyan szorgos zsűritagok vannak, hogy csak ámulunk-bámulunk.

Jelenleg kétfelé van osztva a képek halmaza:
1. https://sielok.hu/kepertekelo/
itt láthatók a jobb képek, min 6 átlaggal. Ez az átlag felhasználónak elég is, itt a már jobbra értékelt képek között lehet szemezgetni.

2. https://sielok.hu/kepertekelo/gyengebbek/
itt a 6 átlag alatti képek vannak. Persze lehet igazi kincs ide becsúszva, ha egy igazán jó kép valakinek nem tetszik, és rögtön ad neki egy egyest, az a kép ide kerül.

Az igazán fanatikus zsűritagok tehát még találhatnak képeket a két halmazban.
Előzmény: (totti 75632)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.12.06. 23:23
Sziasztok,

Pár kérdésem volna a képértékelés témájában:

- Többször láttam, hogy egyértelműen profi reklámfotókat értékeltek egyesek. Ennek sincs túl sok értelme szerintem, lehet, hogy ki kellene venni az értékelés halmazából ezeket a képeket.
- A saját fotóimnál is láttam, hogy valaki értékelte a nem egyértelműen síelős/boardos/szánkózós/téli hangulatos/stb fotókat(pl nálam a sípálya-térképek be-scannelt képeit)...Nem tudom ennek mi értelme van, bár gondolom nem tudjátok kiküszöbölni az értékelésüket.

Üdv
MM
Előzmény: (zadmin 74592)
totti
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2009.12.06. 22:54
Sziasztok!

Mit kap az, aki az utolsó (még nem értékelt) képet is kivégezte?

https://sielok.hu/kepertekelo/nemertekelt/ ezt írja ki:
Nincs több kép ebben a halmazban. Tovább...


És azért a balekságáért, hogy mindezt nem belépve tette?
:)

Totti
Előzmény: (WAndrea 74402)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.12.02. 19:00
Szia! Nem értem miért mentegetőzöl? :)) Nekem nem ciki a kép. Szoktam esni, évente 1-2 alkalommal. Egy nagyon ritka pillanat, amit sikerült elkapni, de tulajdonképpen nem én érdemlem az elismerést, hanem Gábor barátom. Én csak modell voltam. A legjobb síelős fotók topicban már fent volt.

https://sielok.hu/norobot/fotoalbum/forum-69549/kep/1/
https://sielok.hu/forum/index.php?method=range&list=message&rollid=9713&fromlist=message&frommethod=showhtmllist&fromid=9713&offset=100

Nekem ez is nagyon tetszik, Kira lányom élete első versenyén, első lett. Azóta is nagyon büszke rá! https://sielok.hu/fotoalbum/forum-56875/kep/1/
Előzmény: (huligan 75185)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.12.02. 13:17
Szab!

Bízom abban, hogy elolvasod a hozzászólásom!

Nem bántani karlak meg minden,.... de szeretném értékelni a profil képedet a fotó verseny miatt! Szerintem, ha olyan helyre tennéd ahol pontozni lehet, akkor erősen dobogó esélyes!

Mégesgyszer kérlek ne vedd bántásnak...:)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2009.11.26. 11:49
A felhasználó profillapjáról elérhetőek az általa jóra értékelt képek (kedvencei), és az általa feltöltött, mások által jóra értékelt képek.
Így megvalósul egyfajta kedvenc képeim funkció is: ha tetszik egy kép, értékeld jóra (10-9-8-7?), ezzel hozzáadod a kedvenceidhez, melyeket a profillapodból elérhetsz.
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2009.11.24. 16:02
Hogy kedvet csináljunk a képértékeléshez, ezúton felajánlunk az 5 legaktívabb "zsűritagnak" 1-1 síjegy utalványt a stájerországi Romantik sírégióba.

A síjegy a következő 6 síterepen használható fel a 2009/10 szezon bármely napján (értéke kb. 7000 Ft)

- Brunnalm - Hohe Veitsch
- Turnau - Schwabenbergarena
- St. Kathrein - Hauenstein Hauereck
- Lammeralm
- Aflenz - Bürgeralm
- Alpl

Az ajándék síjegyet azoknak küldjük meg, akik a legtöbb képet értékelik és a top5 helyen állnak 2009. dec. 10-én délben pont 12.00 órakor (szerkesztőség tagjait nem számítva, természetesen) ezen a listán:
https://sielok.hu/profil/toplista/kepertekeles/

Az értékelésekne kettős célja:
- egyrészt szeretnénk majd fotópályázatot hirdetni, ahol díjazzuk a legjobb képek szerzőit
- szeretnénk olyan válogatás albumokat létrehozni ahol a sielok.hu-ra feltöltött legszebb fotókban tudnak majd a látogatóink gyönyörködni

Mostantól tehát elkezdjük a képek elő-zsűrizését, és bárki lehet zsűritag, a legaktívabbakat pedig díjazzuk is.
Hajrá!

Ezzel az alkalmazással rövid idő alatt sok képet lehet értékelni:
https://sielok.hu/kepertekelo/nemertekelt/
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2009.11.24. 10:21
Segíteni szeretnénk a képek gyorsabb értékelését egy értékelő minialkalmazással:
https://sielok.hu/kepertekelo/sajat/

Ha nem a saját képeid, hanem a mások által már kiemelteket szeretnéd értékelgetni, azt is megteheted:
https://sielok.hu/kepertekelo/kevesertekelt/

Jó képnézegetést, értékelést!
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2009.11.21. 14:05
Sok ötletünk van a képértékelősdivel kapcsolatban, de várjuk a ti javaslataitokat is, természetesen. Valami ilyesmi biztosan lesz, amit javasolsz.
Előzmény: (vasssy 74114)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.11.20. 15:51
Olyan gyorsmenü van/lesz, ami azt mutatja, hogy a saját képek közül hányat, melyiket, hányasra és mennyien értékelték?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.