Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Talponsíelés

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 606, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2012.11.20. 21:59
(Üzenetazonosító: 143940)
maci-laci Hozzászólások: 3544
Regisztrált: 2005.11.27.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Pedró, Robin és jó magam volt az elkövető. Pedró szokásához híven megsíelte amit szokott nekünk meg már nem volt kedvünk azon az egy pályán körözni+baromi sokan voltan december 30.-a lévén.
Előzmény: (Sörapu. 143938)
Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.11.20. 21:52
(Üzenetazonosító: 143938)
Sörapu. Hozzászólások: 1287
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kik lehettek? Milyen versenyszámban? Ezek valami eltévelyedett műkedvelők lehettek, mivel mi arra nem nagyon járunk.
Előzmény: (gaboca 143936)
Dátum: 2012.11.20. 21:48
(Üzenetazonosító: 143937)
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Akkor gondold el a többieket :D
Előzmény: (gaboca 143936)
h i r d e t é s

Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.11.20. 21:36
(Üzenetazonosító: 143936)
gaboca Hozzászólások: 3121
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

Hát tavaly Tálén három talponsíelő is kidőlt mellőlem, pedig sokat megálltak frissíteni... :-D
Előzmény: (maci-laci 143932)
Feladó:  Olasz GergőFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2012.11.20. 21:24
(Üzenetazonosító: 143933)
Olasz Gergő Hozzászólások: 551
Regisztrált: 2007.01.26.
86 síterepet értékelt

Salzburger Super Ski Card, szezonjegy is van belőle. Ha korán elfáradsz többet kell edzeni. Nyitástól zárásig van a hajtás(kiképző, túlélőtábor) :-)
Dátum: 2012.11.20. 21:23
(Üzenetazonosító: 143932)
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Igen bérlet az ide szezonra Salzburg tartomány összes terepére és még egy kicsit többre. A TALPONSÍELŐ nyitástól zárásig nyomja és nem kényeskedik, de a 11-es sör és még egy-két időponthoz kötött sör avagy válaszható alkoholos illetve alkohol mentes italok fogyasztására mindig kerítenek időt. Így aki azt gondolja, hogy a TALPONSÍELŐK csak alibiből járnak a pályára az baromi nagyot téved, mert sok ember attól a megtett kilométertől meghalna.
Feladó:  passionateFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.11.20. 21:07
(Üzenetazonosító: 143930)
passionate Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2012.03.28.
16 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Üdv. mindenkinek.
Mi az , hogy sssc??? talán sí bérlet a 12-13 -as szezonra ? Szerintem az se jó ha túúúl korán kel az ember , mert akkor túl korán fog elfáradni, kifulladni.
Én még csak teremben edzek, de forralt borosteával.
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2012.11.14. 21:55
(Üzenetazonosító: 143506)
csabor Hozzászólások: 3465
Regisztrált: 2009.12.18.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ki korán kel aranyat lel.
Előzmény: (Lackó 143454)
Feladó:  LackóFérfiProfi síelő
Dátum: 2012.11.14. 14:56
(Üzenetazonosító: 143454)
Lackó Hozzászólások: 3067
Regisztrált: 2005.01.08.
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Meg a sört, ahogy látom. :-)
Előzmény: (Sörapu. 143352)
Dátum: 2012.11.13. 19:10
(Üzenetazonosító: 143352)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A korán ébredők már megvették az SSSC-t...
IMG-1186.JPG
Dátum: 2012.04.16. 20:52
(Üzenetazonosító: 138628)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Altenmarkt - Obertauern - Zauchensee 2012 április 12-15.

Az átlag magyar síző már konzerválta síléceit gondosan elcsomagolta sícsizmáját, egyéb felszerelését és lapozgatja az utazási irodák tengerpari nyaralási katalógusait. Néhány megszállott azonban nem hajlandó elfogadni, hogy lassan lassan tényleg vége van a télnek még a magasabb hegyekben is. Ők azok akik kihasználják a még nyitva lévő pályák áprilisi havát is.
Már több mint egy hónapja érkezett a Pálinkaskitours exkluzív hírlevele és egyből lecsaptam a lehetőségre hiszen a nagyszerű társaság garantált volt és a páratlan gasztronómiai élmények is emellett az út mellett szóltak. Kezdetben csak egy apartmant foglalt a szervező, de a talponsíelők közül is érdeklődés mutatkozott, így bővítettük a helyek számát. Szállásunk Eminél volt, ami Norbinak és a talponsíelőknek is régi bevált szállása már évek óta.
Három autóval ékeztünk különböző időpontokban. Mi (Sörapu, Zsófi, Hogwash) már szerdán indultunk és kora este elfoglaltuk az egyik apartmant. Főzni nem volt kedvünk, így egy pizzéria meglátogatását tűztük ki célnak. Nem volt egyszerű, egészen Flachauig kellett autózni, mert szinte minden vendéglátóhely zárva volt már. Az átlagos pizzát a felejthető borokkal hamar el fogjuk felejteni.
Nagyapa, Laca és Gyémánt Miki reggel érkeztek. Bevártuk őket az apartmanban és nem túl talpas időben, de elindultunk Zauchenseebe. Az este gondosan lekezelt pályákra éjjel 20-25 cm hó hullott, így igazi frírájd hangulatunk lett.

Kép

Én a második csúszást követően fókát szereltem és megindultam felfelé. Fecó komplett hülyének nyilvánított mivel szezonbérlettel rendelkezem és mégis gyalog megyek fel a hegyre. 1350-ről 2150-ig mentem, mindezt másfél óra alatt sikerült megcsinálni. A többiek ezalatt rótták a köröket és hüttéket látogattak.

Kép

Egy óra körül csatlakoztam a többiekhez és a nap hátralevő részét a flachauwinkeli oldalon töltöttük kiváló hóviszonyok között. Síelés után Gyémánt síbakancsot keresgélt, de a vevő és az eladó elképzelései közt még volt némi eltérés, így az adásvétel ekkor még nem született meg.
Szállásunkra visszatérve magamhoz ragadtam a szakács teendőit és sült libacombbal rukkoltam elő a megfáradt vándoroknak. A desszert smarni volt de nem az osztrákos, hanem nagymamám receptje szerint, grízzel és sok mazsolával. A harmadik autó már majdnem éjfélkor érkezett Pálinkás Norbival, Karesszel és Cecivel. Ők dévaiak, így lett nemzetközivé a társaság. Az ismerkedési est igen sokáig tartott, így reggel nehezen ment az elindulás.
Második nap OT volt soron, mert ekkorra már jeleztek csapadékot és szerettük volna elkerülni az esőt. Keményre fagyott pályák vártak ránk. A 11 órás sört majdnem elsunnyogtam, de Fecó és Zsófi résen voltak. Kérlelhetetlenül suhantak be az első szembejövő hüttébe. A hó minősége végig jónak volt mondható és a kevés embernek köszönhetően a buckásodás sem volt jellemző. Két órára megéheztünk és megcéloztuk a Lürzeralmot hiszen ott jó a nokedli és Tihanyi Zsolttal is itt beszéltünk meg egy találkozást. A kaja nagyon nehéz volt alig bírtam ismét felvenni a síelős pózt. Azért négyig csúsztunk, bár ekkorra a pályák kezdték megadni magukat, hiába április közepét írjuk.
A vacsorát már Norbi prezentálta, de amíg készült a mediterrán disznótoros

Kép

addig Lacával feltúráztunk az altenmarkti pálya tetejére.

Kép

Kép

890-ről 1570-re mentünk és valamivel több mint egy óra alatt felértünk. Furcsa volt az elhagyatott hüttéket látni, bár ez csak akkor sikerült amikor közel mentünk, mert a csúcson igen sűrű volt a köd.

Kép

Jól időzítettük a visszatérést, hiszen épp tálalták a vacsit. Amikor leszedtük az asztalt Norbi elkezdte gyúrni, nyújtani a tésztát a másnapi estebédhez. Erről mozgókép is készült, talán lesz belőle hamarosan egy jó kis videó.
Szombaton is OT-be mentünk, de Gyémánték előbb felugrottak Zauchenseebe és végre nyélbe üttetett az üzlet és Miki új sícipőben szenvedhetett egész nap. A hó rosszabb volt a péntekinél és erős köd nehezítette a látást, bár bizonyos pályákon egész jól lehetett látni.

Kép

Dél körül beültünk a valamilyen hüttébe, ahol élő koncert szórakoztatta a közönséget.

Kép

Talán az előző napinál is kevesebb ember volt a pályákon, volt amikor percekig nem találkoztunk senkivel a liftkezelőkön kívül.
Az esti koszt ismét parádésra sikerült. Norbi egy tejszínes-medvehagymás pappardellét rittyentett joghurtos csirkemellel.

Kép

Még utolsó estére is maradt a fóti sörökből, bár én inkább a szekszárdi borokat fogyasztottam előszeretettel. Este még jókat beszélgettünk a magyarság helyzetéről Erdélyben, illetve felelevenítettük a 89-es temesvári eseményeket és eltettük magunkat vasárnapra.
Utolsó nap nem síelt mindenki. Reggel kinéztem az ablakon és rögtön láttam, hogy a hegyek mindenhol felhőben voltak, mindehhez szemerkélő eső párosult. Hamar sikerült megszavaztatnom az én utasaimmal, hogy mi Formula 1-et nézünk, majd búcsút mondunk e cudar időnek és erre a napra kihagyjuk a síelést. Nagyapáék felmentek Zauchenseere, megvizsgálták a havat és úgy döntöttek, hogy ők sem vesznek ebben részt. Megvártuk a kockás zászlót és érzékeny búcsút vettünk legkedvesebb szállásunktól.
Ismét együtt volt a csapat aminek nagyon örültem. Még két téli program vár a talponsíelők csapatára azután jön az a fránya 6 hónap várakozás...

Sörapu
Feladó:  klaciFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.02.02. 10:21
(Üzenetazonosító: 132960)
klaci Hozzászólások: 2873
Regisztrált: 2007.07.19.
35 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mestermű!
Előzmény: (Koty 130618)
Dátum: 2012.01.30. 22:18
(Üzenetazonosító: 132608)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Örülök, hogy nem csalódtál bennünk! Remélem hamarosan találkozunk valamelyik talponsíelő túránkon!
Előzmény: (szemi 132604)
Feladó:  szemiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.01.30. 21:56
(Üzenetazonosító: 132604)
szemi Hozzászólások: 17
Regisztrált: 2010.01.26.
12 síterepet értékelt

Tisztelt sporttársak, a megszokottól egy kicsit rendhagyó beszámolót szeretnék tartani három napos Grossarltal-Dorfgastein, St.Johann-Alpendorf-Wagrain, Radstadt-Altenmarkt síterepein, nemcsak a síeléssel kapcsolatos élményeimről.
A saját szervezésü önálló ausztriai síelésem különböző okokból történő meghiúsulása után sikerült becsatlakoznom egy olyan társaságba, mely együttlét alatt részem volt nem mindennapi kulináris élvezetekben, jóindulatú segítő útmutatásban, a pályán egymás figyelemmel kisérésében (gondolom ez általában így működik, de lehetett volna úgy is, hogy „akkor majd lent találkozunk”) elegáns, nagyvonalú a csapat tagjainak igényeit messze figyelembe vevő precíz szervezésben, és egy laza kis aprés ski buliban.
A környezet adta élményeken túl, a fentiekben leírt elbánásért itt mondok köszönetet Sörapu és Pálinkás síelő társaimnak.
A felsorolt pályák közül a magamfajta sí tudással rendelkezőknek csak ajánlani tudom a Radstadt-Altenmarkt pályát a gyalult hegyoldal kiváló pálya-előkészítést tesz lehetővé, amit vasárnap az igazi síelős napsütésben módunk volt megtapasztalni. Nincsenek hepehupás részek, meglepetést okozó hirtelen letörések. Új, gyors felvonórendszer, tágas kabinokkal, méltatlanul szorul a minősítési toplista 58.helyére. A másik síterep, ami nagyon bejött az Wagrain, jó hóviszonyok, szintén kiváló pálya-előkészítés a természetes hó adta siklási élvezettel. St.Johann –Alpendorf terep délutáni buckáival már nem voltam kibékülve, ezt hangoztatva Pálinkás sporttárstól jött a számomra szomorú tényszerű igazság, megfelelő technikai sí tudással egy ilyen terep megsíelése élvezetes kihívás. Ennyit szerettem volna veletek megosztani az első ausztriai sítúrámról.
kantni-032.jpg sieles-ausztria-2.-004.jpg sieles-ausztria-2.-015.jpg
Dátum: 2012.01.24. 09:42
(Üzenetazonosító: 131731)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Még két nap és újra egy talpas hétvége lesz. Az egyik különítmény mittersilli központtal Kitzbühelt és Zillertalt veszi célba, míg mások Großarl felé nyomulnak. Legtapasztaltabb talpas barátunk mindeközben Puyban terjeszti a talpas igét. Az itthon maradottak pedig egynaposokat terveznek.
Aki sehová nem megy az pedig itthon szervezi az év első nagy havas fesztiválját a Snow Show 2012 rendezvényt.
Ha többet akarsz megtudni rólunk esetleg csatlakoznál valamelyik jövőbeli túránkhoz látogass el a talpnsielok.hu oldalra!
Dátum: 2012.01.15. 17:14
(Üzenetazonosító: 130784)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ismét egy nagyszerű videó a mestertől. Ajánlom mindenkinek!
Előzmény: (Koty 130618)
Feladó:  KotyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2012.01.13. 21:38
(Üzenetazonosító: 130618)
Koty Hozzászólások: 862
Regisztrált: 2006.11.02.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Feladó:  klaciFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.01.09. 17:34
(Üzenetazonosító: 129963)
klaci Hozzászólások: 2873
Regisztrált: 2007.07.19.
35 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Lehet, hogy talpasok Prímása, de a lószórt mintha élen vezetné... :-)
Pedró, sok sikert Sziszinek!
Előzmény: (PEDRO 128274)
Dátum: 2011.12.26. 15:29
(Üzenetazonosító: 128392)
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Bélapó! Én fogom javasolni a vezetőségnek, hogy szerződtessünk le. Gitárban már bizonyítottál.
Feladó:  BélapóFérfi
Dátum: 2011.12.26. 14:50
(Üzenetazonosító: 128384)
Bélapó Hozzászólások: 1186
Regisztrált: 2005.11.07.
80 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Én felajánlkoztam, még hegedűm is van, de lehurrogtatok. Hát ... hogy' mindja Maci-Laci, aki másnak ...
Előzmény: (Sörapu. 128318)

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 606, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » UTASBIZTOSÍTÁS -10% » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 26 vendég és 2 regisztrált felhasználó látogatja.