Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ski C.U.L.T. információk

ÜZENETEK (1072)Időben csökkenő Időben csökkenő
vizslaci
5 élménybeszámolót írt
5
12 éve tag
2011.12.12. 17:38
Sziasztok !

Szeretném az oktatók véleményét, ill. tapasztalatát kérni.
Részleges halláskárosodással milyen eséllyel lehet nekiindulni felnőtt korban a síelés tanulásnak. Volt-e már hasonló problémával tanulótok?
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.12.05. 09:45
Újabb kérdés, és rá a válasz:


Miért van kevesebb sulykoló gyakorlás és hibajavítás az oktatásaitokon?
Kívülről nézve úgy látszik, hogy kevesebbet álltok gyakorolva a pályán, kevesebb egyéni hibajavítás van, mintha sokszor csak síelgetnétek. Nem lenne jobb többet javítani és alaposabban begyakorolni az elemeket?



Ennek az oka nem a lustaságunkban gyökerezik. Alapvetően két fontos ok miatt alkalmazzuk ezeket a módszereket:

A mozgástanulásnak több fázisa is van. Eleinte keresgetjük a megoldást, sok felesleges, hibás megoldást, izommunkát alkalmazunk. Ebben a fázisban nem szabad túl szigorúan gyakorolni egy-egy mozgásformát, mert jó eséllyel a hibás megoldást fogjuk jó alaposan megtanulni. Sokkal hatékonyabb eleinte sokféle oldalról, változatosan keresgetni a helyes megoldásokat. Így hamarabb összeáll a szükséges, széles körű mozgástapasztalat, és nagyobb eséllyel „érezzük” meg a mozgást.

Később, már bizonyos körülmények között nagy eséllyel meg tudjuk síelni a feladatot, bár időnként elveszítjük a fonalat. Ebben az időszakban már hasznos egyre többet gyakorolni, sulykolni a mozgást, mert most már a helyes mozgás fog rögzülni.

A másik ok tanuláslélektani. A mozgástanulás lényege abban áll, hogy egy tudásunkat meghaladó feladat megoldásához keressük a megoldásokat, és megerősítések alapján eldöntjük, hogy sikeres vagy sikertelen volt-e a próbálkozás. Éppen ezért a mozgástanulás alapvetően kreatív folyamat, és mint ilyennek kifejezetten ellazult, könnyed lelki állapotra van szüksége. A teljesítménykényszer, a túlzott akarat kifejezetten hátrányosan befolyásolja a sikert. Így például az egyenkénti próbálkozás és hibajavítás tipikusan az a helyzet, amely a legtöbb ember számára tökéletesen alkalmatlan a tanulásra. Sokkal inkább a felszabadult, sokféle feladattal, sok síeléssel járó foglalkozásoka jók, ahol a gyakorlás és a szabad feldolgozás ritmusa segíti a kreatív tanulást.

A hibajavítás a tanulás szempontjából a visszacsatolást jelenti. A megerősítések esetében sokkal hatékonyabb, ha a síelő megtanulja maga megérezni és eldönteni a megoldások helyes vagy helytelen voltát. Az oktató szóbeli visszajelzése ebből a szempontból nagyságrendekkel gyengébb hatékonyságú, és egyben sokkal pontatlanabb.
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.12.02. 12:30
Én nem érzem annyira forradalmi módszernek. Nagyon sok olyan kitűnő oktatót ismerek, akik többé-kevésbé hasonló felfogásban oktatnak. A különbség abban van talán, hogy ha egyedül dolgozik az ember, vagy a csapatban ő messze a legjobb, nem megy át a tudása elegendő szűrőn. Nekünk megadatott az a szerencse, hogy sok jól képzett oktatóval dolgozhattunk együtt napi kapcsolatban, így az ötletek, ösztönös megoldások tudatosulhattak, és összeállhattak egy rendszerbe. Ez azért fontos, mert nem szeretnénk ipari titokként magunknak megtartani, hanem jó lenne, ha minél több oktatónak adhatnánk át (ezért is van egy mentor programunk): így aki valahol elkezd így tanulni, egy másik oktatónál törés nélkül folytathatja.

Az tény, hogy képzett - és főleg a módszerrel szívből azonosuló - oktatókat feltételez, és erre mindig is figyelni fogunk. De szerintem senki sem szeretne nem túl képzett és nem túl kreatív oktatótól tanulni, így ez nem egy extra elvárás.

Elég jól ismerve a magyar oktatókat, ez nagyon sokukra igaz, csak esetleg a rendszerszerű támogatás nem elég erős mögöttük!
Előzmény: (SíMan 125682)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2011.11.30. 22:12
Hagyni akartam időt a hozzáértők számára is, de túl nagy tolongás (eddig) nem volt! Pedig kíváncsi lettem volna a véleményekre.
Már nagyon várom az újabb kérdések felmerülését, de leginkább a válaszokat, mert a kérdésekben nincs hiányom most sem!
Amennyire meg tudom ítélni ez egy teljesen új szemlélet a síoktatás területén. Azt gondolom nálam már leesett a tantusz, csak még nem koppant a földön. A rendelkezésemre álló két síoktatós kazetta/dvd alapján eddig azt feltételeztem itt a tanfolyoknak egymásra kellene épülni és akkor lehet csak eljutni egy magasabb sítudáshoz. Az általatok képviselt metódus szerint az oktatóknak nagyon képzetteknek és kreatívoknak kell lenni.
Előzmény: (ozsi 125265)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.28. 13:44
Akkor itt is az első!


Kérdés: Elvégeztem egy kurzust nálatok. Hogyan tovább? Tetszett a tanfolyam, sok érdekes felvetéssel találkoztam. És tetszett, hogy felvetések egy része kérdésként él tovább bennem, és szeretnék válaszokat is kapni. Ha újra elmegyek hozzátok, megkapom majd ezeket? Biztosan olyan csoportba kerülök, ahol fejlődni tudok?

Válasz:
Akkor indulunk el igazán a tanulás útján, amikor felmerülnek az első kérdések. Az oktató segíthet megtalálni a megoldásokat, de mindig maradnak szép számban megválaszolatlanul. És ha nincsenek kérdéseink, érdemes elkezdeni gyanakodni, hogy valami nincs rendben...

A tapasztalat azt mutatja, hogy minél erősebben akarjuk megtalálni a megoldásokat, annál kevésbé sikerül. A gond csak akkor van, ha nem merülnek fel a kérdések, ugyanis a kérdések természete olyan, hogy felmerülésük után több-kevesebb idővel elkezdik megtalálni a saját válaszaikat.

Amikor eljössz egy újabb kurzusra, új kérdések fognak felmerülni, és közben segítünk válaszokat is találni. De nem mindig lesznek meg azonnal, néha csak évek múlva találunk rájuk. És persze újabb kérdések is felmerülnek majd, és a folyamat nem áll meg.

A kurzus témája, anyaga, gyakorlata és feladatai mindig a helyszínen, a körülmények és résztvevők kölcsönhatásából áll össze. Nem az előző kurzus folytatása lesz, nem az számít, hogy ki hányszor és mikor volt már nálunk (vagy egy SKI C.U.L.T. oktatónál bárhol) tanfolyamon. A kiindulópontot a tanfolyamon megjelentek állapota fogja jelenteni, és az oktató képes lesz ebből kialakítani a programot. Ha nem így lenne, valami olyasmit erőltetnénk rátok, amire esetleg nem is vagytok felkészülve vagy éppen nem vagytok fogékonyak.
Előzmény: (SíMan 125258)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2011.11.28. 13:15
Nagyon jó ötlet, hogy ide is bemásolsz a skiculture.hu-ról dolgokat, mert szerintem nagyon hasznos olvasmányok vannak ott, már jelezni is akartam.
Előzmény: (ozsi 125216)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.27. 22:32
Időnként magam is meglepődöm, hogy mekkora munka összerakni, leírni, közzétenni és működtetni egy síoktatási rendszert, és bizony néha elfogy a gázolaj a tankból...

De ha felmegyek a ide a topikba vagy a saját honlapunkon elolvassuk a hozzászólásokat vagy a privátban érkező leveleket, újra elindul az üzemanyagpumpa. Nagy szükségünk van ezekre, hogy folytassuk a munkánkat!

Egyrészt nagyon jólesik nekünk, amiket írtok (írnak), másrészt ki lehet olvasni belőlük, hogy azok a folyamatok indultak el, amelyeket az eredményes, hosszú távú tanulás érdekében el szerettünk volna érni.

És persze felmerül egy csomó nagyon fontos kérdés. Ezekre a honlapunk kérdések/válaszok rovatában válaszolunk, de mivel sokan arrafelé nem szoktak rendszeresen járni, ebbe a topikba is be fogom másolni a lényegesebbeket.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2011.11.25. 19:26
A beszámolóhoz töltök fel néhány képet. Részben idegen tollakkal ékeskedem (de a készítője hozzájárulását bírom!).
Előzmény: (SíMan 123968)
DSCN0540.JPG
DSCN0546.JPG
556.jpg
563.jpg
SANY0680.JPG
SANY0662.JPG
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.25. 09:53
Ide meg elfelejtettem írni, hogy családi programként tervezzük, tehát gyerektől felnőttig, anyukát, apukát is tudunk oktatni!
Előzmény: (ozsi 124728)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.25. 09:51
"Közönségkívánatra" csináltunk szilveszterkor egy kurzust, dec. 28 és jan. 1 között Innerkremsben. Ha valakinek van kedve együtt szilveszterezni, na meg közben tanulni is valamennyit, vannak még helyek! Részletek a honlapunkon meg a facebook-oldalunkon:

http://www.skiculture.hu/szilveszteri-kurzus.html
http://www.facebook.com/event.php?eid=246470682080795
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.11.23. 11:02
Ezt hívják tudás éhségnek.
:)
Előzmény: (ozsi 124727)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.23. 10:59
A következő tanulási lehetőség Murauban lesz, karácsony előtt:

http://www.skiculture.hu/last-minute-season.html
http://www.facebook.com/event.php?eid=107436832705324

Nem viszünk operatőrt, nem tervezünk tévéforgatást, így még én is oktatni fogok kellő számú jelentkező esetén (bár azt nem tudom, ez valóban jó hír-e...)

A terv elsősorban az élváltás kidolgozása a precíz, de egyben sportos, karcolt kanyar érdekében, és ha jól haladunk belemegyünk az élben való forgatásba is. (De persze ez még valamennyire alakulhat a helyszínen).

Aztán pedig készül egy tábor szilveszterre, napokon belül meglesznek a részletei is.
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.23. 10:51
Tudják ők, hogy mindig kopog a szemünk...
Előzmény: (Szab 124724)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.11.23. 10:45
..én büszke vagyok, de "..from Hungry,.." :)
Előzmény: (ozsi 124690)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.22. 21:45
Van egy kis büszkeség bennünk:

http://www.skiclinics.com/pitztal-aut-with-the-ski-factory

Danit kifelejtették a cikkből, pedig nem mindegy: a meghívott vendégek között volt egy kétszeres profi világbajnok Ausztriából, az egyik leghíresebb szaktekintély Németországból, egy svájci síiskola-vezető, aki korábban a Swiss Snowsports vezetőjének a helyettese volt, egy amerikai freerider, aki ott és Európában is folyamatosan kurzusokat tart és a '80-as és a 90-es években a Warner Miller filmek mélyhósztárja volt.

És emellett Magyarországról két oktatót hívtak... Igazából nem csak személy szerint nekünk szól az elismerés, hanem a magyar síoktatás nívójának, ugyanis valószínűleg sikeresen ki lehetett volna cserélni minket másik két kollégára.
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.18. 10:23
Többnyire ez jut eszembe! Vagy az ftp.magyar.posta.hu-ra gondoltál? ;-)
Előzmény: (huligan 124327)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.18. 09:35
Erre sohasem gondolok a számítógép mellett ülve. De jó ötlet!
Előzmény: (SíMan 124323)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2011.11.18. 09:06
Akkor majd kiírom dvd-re és elküldöm postán, végül is a posta is működik még a XXI. században is! :)
Előzmény: (ozsi 124321)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.11.18. 08:34
Elvileg van egy szerverünk, ahol elfér, csak kérdés, hogy neten mennyi idő alatt megy fel...
Előzmény: (SíMan 124302)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.