Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Sonnhof Rauris - 6 napos tavaszi feltöltődés Raurisban
ÜZENETEK (2352)Időben csökkenő Időben csökkenő
frseatleon
24 élménybeszámolót írt
24
16 éve tag
2008.11.02. 09:07
Hali !

Január közepén megyünk Kaprunba. A párom kezdő síelő, én haladó snowboardozó vagyok. Milyen pályák vannak, illetve én nem szeretem a húzós és a csákányos lifteket, vannak beülősek amik felvisznek a csúcsra és onnan le lehet e jönni? Köszönöm
Future
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2008.10.31. 15:34
Sziasztok!

Itthon, egyben:-) Fantasztikus volt ez a pár nap. A szállás és a kaja kifogástalansága kiegészítette a gyönyörű -lécen töltött- órákat.
Szerdán ugyan a liftesek (no meg az orkán erejű szél) úgy döntött, hogy kevesebbet gyakoroljam a bothasználatot, de azért nem felejtek Stani))

Köszönjük a türelmedet és az idei első léckoptatási lehetőséget!
Gabi és (a víz ezen halmazállapotát még nem kedvelő) párja
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.10.30. 15:58
Sziasztok !

Tegnap este mi (Síelj3000méteren) is megérkeztünk.
Röviden; fantasztikus volt; csodás idő kék éggel, napsütéssel és remek pályákkal. Úgy is mondhatnám, igazi síelő és fotós idő volt mesés kilátásokkal. Alant a smaragzöld rétek és a Zell-i tó mélykék vize, feljebb az örök hó birodalma.
A pályák szinte tökéletesek voltak, szép szélesek, bőven van tér és a hóviszonyokkal sem volt gond (pályasízésre megfelelő). Egyedül az 1-es, Alpincenterig vezető pálya firnesedett, ill. kásásodott délutánra. A hőmérsékletekek fenn napközben 0 fok körül, ill. gyenge mínuszok, lenn az Alpincenternél pluszfokok. Délben jól esett egyet napozni az Alpincenter teraszán.
Csütörtökön és pénteken gyakorlatilag nulla sorbanállás. Hétvégére értelemszerűen többen lettek. De vasárnap is inkább kinézetre voltak riasztóak a sorok. A legtöbbet, amit sorbanálltunk az fél 11 körül hat perc volt. 11 után már jóval 5 perc alatt.
Hétfőn, kedden és szerdán változóan felhős-napos idő volt. Szerdára kb. 10 cm friss hó esett, amit napközben elkezdtek járni a ratrakok.
Szerdán dél fele erősen elkzedett havazni, átmenetileg a Keesliftet lezárták, aztán később újra megnyitották.
Kedvenc pályák:
Keeslift melletti jobbos
Schmiedinger melletti két pálya

Novemberben és decemberben újra meghódítjuk;
https://www.sielj3000meteren.click.hu/situra.html



Néhány képet csatolok
the-sun-is-shining.jpg
Gleccser-felso-resze-sifutopalya-funpark-sipalya.jpg
Kilatas-Sonnenkarbol.jpg
Magnetkopfle-liftek-es-a-funpark.jpg
Keesabfahrt-teteje.jpg
Tukor.jpg
Friss-ho-szerdan.jpg
damber
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2008.10.28. 17:11
Üdv mindekinek!
Jómagam családostol voltam kint Kaprunban a múlt héten 4-napot sielni és egy 10-es skálán 10-pontra értékelem mert igaz hogy hétvégén kellet egypár percet várni a felvonóra de ha tud bárki egy olyan helyet európában ahok hétvégén nem kell várni a felvonóra az kérem segítsen és írja meg hol van!!/Köszönöm/Más:a hó olyan volt mint minenhol hogy havas hol jeges de fehér volt és nagyon jól csúszott,én aki néha-néha azért siel itt-ott elmondhatom,hogy októberhez képes tökéletesnek ítéltem meg!!Sok havat mindenkinek
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2008.10.28. 13:18
Sziasztok!

Minden a lehető legnagyobb rendben volt a hétvégén!

Szép idő volt, jó hó (az előző hozzászólást megerősítve: ha már van hó az csak jó lehet), lehetett a sorban pihenni, nézelődni, beszélgetni, napozni :)...

Aki szeret síelni és élvezi a hozzá tartozó életérzést, annak semmi oka nem lehetett panaszra!
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.10.28. 08:21
Szevasztok!

41 fős csapat (4 oktató) volt együtt a Kanyarsí Klub idei 1. besízésén.

A tavalyi ködös időhöz képest a 3 napsütéses nap szépen lebarnította a "pofácskákat".

A liftek melyek mentek, és melyek alatt - mellett lehetett csúszni:

- Nagykabin
- Grathbahn (4 személyes ülős)
- Magnetköpflift (2 db. tányéros egymás mellett)
- Kitzlift (dupla csákányos)
- Keeslift (csákányos)
- Shmieidinger lift (dupla csákányos)

Pénteken alig voltak a pályán.
Szombaton többen, vasárnap még többen. De a vasárnapi "tömeg" - ben is a leghosszabb sorbanállás 15 perc volt. De csak reggel 2x, utána 10 perces sorok, 11 órakor már 5 perces sorok is voltak.

Ilyenkor azt csináljuk, hogy kevesebb megállással jövünk le, és a liftsorban pihenünk.

Hó.
Számunkra az a legjobb hó, ha van hó. Pontosabban csak jó hó, és még jobb hó létezik. A jó síelő minden havat megsíel. Beleugrasz a firnbe, a jó léc megfelelően hoz ki belőle, így nem lesz gond abból sem, ha keményre érkezel, és ismét, stb... jelenti a síelni tudást.

Természetesen van ideálisabb hó, mint az elmúlt hétvégi.

De azt kell mondjam, hogy mind a 4 csoportnak (3 tudásszint) tudtunk mi (és a pálya) maradandó élményt nyújtani.

Visszamegyünk Nov. 21 - 23 hétvégén.
Itt tudod megnézni:
http://www.kanyarsiklub.hu/2008_Kaprun_2_besizes.html

Síelős üdvözlettel:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2008.10.27. 21:52
Ha nem lettem volna ott, akkor a képek alapján azt hinném, hogy jót lehetett síelni. Pedig szombat-vasárnap hatalmas volt a tömeg, hiszen alig üzemelt néhány pálya a 10 fokos melegben jobb volt napozni, mint a jeges hókásás pályán síelni.
De hát végül is még csak október van. Megjegyzem tavaly november elsején sokkal jobb körülmények voltak... :)
panorama-kaprun.jpg
ifj.szabo
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2008.10.27. 21:03
Akkor, én is egy pár fotót:
PIC-0043.JPG
PIC-0107.JPG
PIC-0102.JPG
PIC-0049.JPG
PIC-0047.JPG
PIC-0026.JPG
PIC-0020.JPG
PIC-0016.JPG
HP
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.10.26. 22:16
Segítségeteket kérném. Dec.13-tól 1 hétig kaprunban leszünk barátainkal. A 4 gyerek mellé keresünk magyar síiskolát vagy oktatót. Ha valakinek van valamilyen infója jelezzétek. fellai@t-online.hu Köszönettel
Pistabácsi
248 élménybeszámolót írt
248
17 éve tag
2008.10.26. 20:05
Ígértem pár fotót.
PIC-0013.JPG
PIC-0054.JPG
PIC-0057.JPG
PIC-0059.JPG
PIC-0065.JPG
PIC-0067.JPG
ifj.szabo
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2008.10.26. 19:48
hát mi is most jöttünk haza.
De nem erre vágytunk.
A pályák nagyon jók voltak, DE a felvonók nem. Utálom a csáklyást. Ráadásul még hosszan is vitt fel. Meg nekünk sok volt a tömeg is.
Viszont azért mentünk, mert itt volt hó.
Pistabácsi
248 élménybeszámolót írt
248
17 éve tag
2008.10.26. 19:32
Üdv mindenkinek! Most jöttünk haza. Nagyon szuper volt! Pénteken szinte semmi sorbanállás felfelé, fent gondozott pályák.Szombaton reggel a parkolóban kisebb tömeg, de nem vészes, fent 10 óra körül 5-10 perces sor a csákányosoknál.Mindkét nap az idő gyönyörű verőfényes, a pályák gondozottak, délutánra csak kissé buckásodtak, inkább az Alpincenterig levivő kék pálya volt délutánra kissé összedúrva.
Most nézem át a készített fotókat, nemsoká töltök fel egy párat.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.10.26. 07:40
Hali!

Aki hazatért attól beszámolót kérünk!!! Hómennyiség, minőség ...stb

cool
bkrisz
44 élménybeszámolót írt
44
19 éve tag
2008.10.25. 22:57
Szia nanina!

Írtam mailt! Ha aktuális még a kapruni túra, akkor érdekelnének a részletek!

Üdv!
Future
40 élménybeszámolót írt
40
17 éve tag
2008.10.21. 22:28
26.-tól is leszünk ám néhányan))) újabb (hon)foglalás?? Jó havat Nektek és remélem nekünk is.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.10.21. 18:49
Jaja mi is holnap du indulunk, es 23an mar csuszunk. Sztem leszunk egy paran.
ifj.szabo
17 élménybeszámolót írt
17
15 éve tag
2008.10.21. 18:09
Akkor holnap elindulunk és az a bizonyos 23.-án már síelhetünk le a lejtőkön. Nagyon várom már, de nagyon gyorsan el is jön. Domizil-be jön valaki? Esetleg voltatok már ott?
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2008.10.20. 21:57
Úgy néz ki hogy hála a Hótündéreknek még jó időtök is lesz friss hóval.
http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/salzburg/kitzsteinhorn-kaprun

Jó csúszást Kívánok nektek!
nnori
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.10.20. 18:19
mi is megyünk 23.ától 1 hétre,mire is jó az őszi szünet?:) sokan leszünk magyarok!:)
Pistabácsi
248 élménybeszámolót írt
248
17 éve tag
2008.10.18. 16:23
Biztos ami biztos, leszünk egy páran a fórum tagjai közül. Hányat is kell még aludni????!!!!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.