Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar TOP 10

ÜZENETEK (104)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.06.06. 15:09
És Kaposvár bent sincs a listában... :-)
Előzmény: (huligan 139344)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.06.06. 15:05
Most például újra értékeltem Visegrádot, és egy csillaggal többet adtam...:)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.06.06. 15:00
Szia András!

A belinkelés nem neked szólt, hanem általában a fórumozóknak, hogy milyen jó kis listákra lehet szűrni...

Szerintem sokkal kisebb figyelmet és energiát kellene erre a síterep értékelés témakörre fordítani.

Nincs tökéletes szavazás és értékelési rendszer, főleg nem úgy, hogy azt felhasználók teszik.

Én továbbra is azt gondolom, hogy nincs sok jelentősége, mert ezekből egy síelő sem von le következtetést, nem hoz ez alapján döntést. Ha ez így lenne, akkor Magyarországon Dunakömlőd lenne a 3. leglátogatottabb síterep...
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2012.06.06. 09:11
Kedves András!

A szavazatok, ahogy huligan is írta, nem önmagukban érdekesek, hanem akkor, amikor a síterepeket különböző szűrt listákban látjuk. Gondolom Te is egyetértesz azzal, hogy minél több szavazat érkezik be, annál hasznosabbak ezek a listák. Ha a célunk az, hogy minél több síelőt bevonjuk az értékelésbe, akkor nem bonyolíthatjuk a rendszert, egyszerűsíteni pedig már nem tudunk rajta.

A legjobbnak tartott hazai síterepek egyébként messze nem egyes osztályzattal szégyenkeznek a listában, hanem erős hármas vagy ahhoz közeli átlaggal.
https://sielok.hu/sitereplista/orszag/magyarorszag/listadizajn/rendertekelescsokk/
Dunakömlőd még kevés értékelést kapott, ezért lóg ki egy kicsit túlértékelve talán.

A Visegrád infó oldalon:
https://sielok.hu/siterep/visegrad/
ha az értékelő dobozban az "Értékelők listájának megmutatásához katt ide" linket lenyitod, akkor láthatod, milyen sokan (és azt is, hogy kik) értékelték ötössel és négyessel is a kis hazai síterepet.
visegrad-ertekelesek.jpg
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.06.05. 18:41
Kedves Viktor!

Hidd el, hogy "dolgoztam" a megoldáson. :-(
Az általad említett linket pedig ismerem/ismertem, kár volt beidézni megoldásként, talán elkapkodtad a választ.... egyébként a magyar terepeknél is van régiós szűrő!

Kérlek olvasd el figyelmesebben az eredeti hozzászólásomat!

Ha a jelenlegi rendszerben kéne értékelnem (klaci már árnyalta ezt, csak nem gondolkodik mindenki) és az osztrák terepeket veszem viszonyítási pontnak, akkor MSZI/Eplény/Kékestető/Sátoraljaújhely stb., mind jóindulatú egyest kapna és Visegrád pedig nullát! *Ebből a nézőpontból* ez reális. Márpedig nagyon sokan így értékelnek. A mezőny vége így nagyon összecsúszik!

Mit kapjon pl. Dunakömlőd (aki 3. a "rangsorban")???!!
Előzmény: (huligan 139322)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.06.04. 09:04
Semmi baj sincs a terepértékeléssel!

Amit András szeretne, az már nagyon régen megoldott dolog... Csak egy kicsit "dolgozni" kell hozzá:

pl:

https://sielok.hu/sitereplista/listadizajn/orszag/magyarorszag/rendertekelescsokk/

Sőt, több síterepes országnál, még régió szűrő is van:

https://sielok.hu/sitereplista/regio/steiermark/listadizajn/rendertekelescsokk/
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.06.04. 06:10
szerintem meg semmi értelme ennek az értékelősdinek. Arra jó csak, hogy megmutassa az ember mennyi de mennyi terepen járt már...
Az, hogy számomra ismeretlenek milyenre értékelik az adott terepet, nekem semmilyen reális infót nem fog mutatni. Az ismerőst aki járt már ott, felhívom és megkérdezem vagy különböző fórumokon elovasom a szöveges értékelést/beszámolót. Az többet elmond mint ez a csillagozósdi....
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.06.02. 22:45
András, amit a 2.) pontban kérsz, az nálam kicsiben már megvalósult. Nézd meg a profilomban a terep-értékeléseket... én minden általam ismert terepet a maga kategóriájában értékeltem. Szerintem is ennek csak így van értelme. Erről korábban írtam is...
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.06.02. 14:41
Már korábban is jeleztem, hogy a magyar síterepek értékelési rendszerét felül kéne vizsgálni, nem szabad a külföldi - lényegesen jobb adottságokkal rendelkező - terepekkel egy kategóriába tenni bennünket.

Halogattam a javaslatok megtételét, de a mostani szavazási rendszer (bár jó kezdeményezés) - ahogy klaci is jelezte - további buktatókat rejt magában. Talán még nem késő változtatni, hiszen még "csak" 15 szavazat van!

Javaslataim tehát (vagy-vagy):

1) Ne csak egy választási lehetőség legyen! Lehessen rangsort felállítani (első négy :-) terepre vagy látogatott terepekre). Tehát helyezési számokat lehessen adni!

2) Maradjon az 5-ös skála, de ez csak a magyar terepek külön kategóriájában legyen érvényes! A régi szavazatokat az előbbiek miatt ide nem javasolt áthozni, hisz akkor más volt a viszonyítási pont! A rendszer maradhatna a régi (megjelenítés a profillapon és a síterep oldalán, értékelés változtatásának lehetősége, minimális szavazatszám a rangsorban stb.), de élesen elválasztva a külföldi terepektől!

Talán a második könnyebben megvalósítható és a sorrend is reálisabb lenne.
Előzmény: (admin 139293)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.06.01. 11:09
Melyik a kedvenc, vagy melyik a legjobb, az nem ugyanaz...
Én pl. imádom Visegrádot, mert közel van, 4 évszakos, remek a személyzet, és szuper a mindennapos esti sízési lehetőség. De MSZI és Eplény már csak az adottságaik és az infrastruktúrájuk miatt is objektíven nézve jobb terepek. Idén 2x voltam MSZI-n, el voltam ájulva tőle, Eplényben még nem voltam, de tudom, hogy hosszabb a pályája és a Sólyom nagy előny.
Szóval nem könnyű ezt így korrekten megválaszolni...
Előzmény: (admin 139293)
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2012.06.01. 10:55
https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/magyar-top10/
ebben a cikkben valóban az oldalak nézettsége alapján kialakult toplistát tettük közzé.

Ez talán még érdekesebb: itt megnézhető az értékelés szerinti toplista állása és az is látható, hogy hányan értékelték az egyes síterepeket:
https://sielok.hu/sitereplista/orszag/magyarorszag/listadizajn/rendertekelescsokk/

Most pedig indítottunk egy szavazást, ahol mindenki (pontosabban minden regisztrált felhasználó) egyszerűen megjelölheti a kedvenc hazai síterepét.
https://sielok.hu/szavazas/legjobb-hazai-siterep/
Majd a következő szezon végén, ha már több ezer szavazat lesz, kialakul egy reális sorrend ami tükrözi a magyar síelők véleményét.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.04.04. 09:19
Mielőtt bárki félreérti, tegyük hozzá: a HONLAPOK látogatottságát...
Előzmény: (huligan 138329)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.04.04. 08:53
Feri! Ez egy toplista, amely a látogatottságot méri. Ez alapján állítja fel a sorrendet. Se több, se kevesebb... Ennyi!

Sok szempont alapján lehetne listákat készíteni, de Andreáék ezt tudják kimutatni.

Természetesen ebből következtetéseket nem lehet levonni.

Nem kell ezt komolyan venni, csak egy adathalmaz, amivel el lehet viccelődni!

A lényeg: jövőre irány a 4. hely...:)))
Előzmény: (WéberF 138322)
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
18 éve tag
2012.04.04. 07:35
Abszolút igaz!
Szinte minden terep első valakinek.
Van nálunk is egy "keménymag", akik szezonban gyakran reggel 6-tól este 10-ig (vagy még tovább) kint vagyunk minden lehetséges napon a pályán a munkát és síelést váltogatva. Ezen kívül egész évben dolgozunk a fejlesztések előkészítésén, végrehajtásán, a pálya kaszálásán, a felvonó és ratrak karbantartásán, általában ingyenes rendezvények és kirándulások szervezésén, Dobogókő népszerűsítésén. Számunkra nem lehet kérdés, hogy nekünk mi az első. :-)
Mindazonáltal hiszem és remélem, hogy minden magyarországi pályának megvannak a hasonló fanatikusai, akiknek az a pálya kell, hogy az első legyen, mert minden pályának szüksége van húzóemberekre, hogy mindenki fejlődhessen, adott esetben megmaradhasson! Mi szurkolunk és sok erőt valamint kitartást kívánunk mindenkinek, aki azért dolgozik, hogy Magyarországon minél jobb körülményeket tudjunk biztosítani az itthon síelni vágyóknak!
A mi felfogásunk, hogy nem a magyarországi pályákkal kívánunk konkurálni, hanem velük összefogva szeretnénk elérni, hogy a magyarországi síelés versenyképesebb legyen a szomszédos országokba való kiszaladgálással szemben! (lásd: "magyarországi síterepek összefogása - közös bérlet" topic)
Előzmény: (WéberF 138322)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2012.04.03. 22:55
Mi mihez képest?
A maga helyén mindenki lehet az első. Ha a látogatottságot nézitek, az ad egy statisztikai adat szerinti sorrendet. Ha a 'népszerűséget'(? milyen mérőszám ez?) - ez is lehet egy összehasonlítási alap.
A következő 'mérőszám' (?) a kedveltség (nem ugyanaz, mint a népszerűség!) - a lokálpatriotozmius már nyerővé tehet egy sokak által szinte megközelíthetetlen pályát.
A filozofálgatásomat nézzétek el nekem, maradok annál, hogy Sátoraljaújhely 1.'.
Mátraszentistván 1. Visegrád 1. Dobogókő 1.
Paks-Dunakömlőd 1. Eplény 1. Nagyhideghegy 1. (volt idén valaki arrafelé?), Bagolyirtás 1. (ismeri valaki a fórumozók küzül egyáltalán?) Pécs-Misinatető 1.
Kőszeg és Sopron pályái ha léteznének még, szintén 1-ső helyet érdemelnének.
És így tovább....
WFeri
Előzmény: (huligan 138320)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.04.03. 21:33
Azert is 4.
Előzmény: (Robin 138315)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2012.04.03. 20:20
Szerintem is reálisabb megcélozni az 5-ik helyet nekik . :)
Előzmény: (klaci 138305)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.04.03. 16:59
Igen, közben én is rájöttem...
De nem is a helyeket kevertem, hanem elgörgettem a listákat és az nem tünt fel.
Végül is mindegy, fontos, hogy sokan keresik az itthoni bázisokat virtuálisan is.

Huli, a ti célotok jövőre az 5. hely! O.K.? :-)
Előzmény: (huligan 138303)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.04.03. 16:54
Szia András!

Az Andrea hsz-ében (Üzenetazonosító: 138276) levő linkben.
De most látom, hogy elnéztem, most csak Saúlyhely lépett előre, Dobogókő visszacserélt Bánkúttal (ők az előző szezoban ugrottak egyett, most meg vissza). De ettől függetlenül Mácsai Tomi is minden dícséretet megérdemel...

Visegrádot nem említettem, nem akartam "haza" beszélni, de most hogy szóba jött: Visegrád folyamatosan, keményen tartja a 4. helyét. Hajrá Visegrád!!!

Amit Hulinak írtam, hogy "biztos voltam benne", az nem azt jelenti, hogy szerintem jövőre elérik a 4. helyet, hanem hogy megcélozzák... :-)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.04.03. 16:47
A szezonban melyik síterepet látogatták legtöbben a fórumon... A tavalyi értékek a bázis.

Szerintem Bánkutat keverte Dobogókővel... Dobogókő 1-et visszalépett!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.