Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Magyar TOP 10

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 98, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  klaciFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.10.03. 17:56
(Üzenetazonosító: 140672)
klaci Hozzászólások: 2873
Regisztrált: 2007.07.19.
35 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem kár túllihegni a témát, reálisan nézve ugyanis MSZI és Eplény nyilván kiemelkedik a mezőnyből. Az más kérdés, hogy érzelmileg ki melyik terephez kötődik leginkább. Nekem pl. szívem csücske Visegrád (Hajrá Visegrád!!!), de ezzel együtt nem merném azt állítani, hogy jobb terep, mint MSZI. Sok szempontból számomra előnyösebb, de nem jobb. Reális, érzelemmentes értékelés az lenne, ha idejönne mondjuk egy 3 fős osztrák team, azonos körülmények között (persze hogyan biztosítható ez?), előre meghatározott kritériumok alapján végigtesztelné a sípályáinkat, és meghatározna egy sorrendet.
Így ez csak egy játék, amiben nagy szerepe van a hovatartozásnak, lokálpatriotizmusnak...
És még valami: a szavazók vajon hány terepen síeltek?
Előzmény: (Gyuri271 140669)
Feladó:  Gyuri271FérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.10.03. 17:31
(Üzenetazonosító: 140669)
Gyuri271 Hozzászólások: 10
Regisztrált: 2012.10.02.
4 síterepet értékelt

Na tessék erről beszéltem:
http://siarena.hu/siarena-nyeremeny...jatek-a-facebook-on/

És mégis lemaradnak az első helyről! pffff
Lehet, hogy pont maguk ellen gyűjtik a szavazatokat?

Na mindegy! Hajrá Visegrád! XD
Feladó:  kócosFérfiKezdő síelő
Dátum: 2012.10.03. 14:02
(Üzenetazonosító: 140657)
kócos Hozzászólások: 1208
Regisztrált: 2005.01.04.
29 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Új magyarul is elmondanád?
"bár még nem voltam (télen), de én a fekvése miatt Visegrádra dobnám a listából"
Előzmény: (Stani 140624)
h i r d e t é s

Dátum: 2012.10.03. 09:43
(Üzenetazonosító: 140636)
35 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Komolytalan lista - Kaposvár benne sincs... :-)))
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2012.10.02. 23:53
(Üzenetazonosító: 140624)
Stani Hozzászólások: 5228
Regisztrált: 2003.11.03.
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Daloshegy :)

bár még nem voltam (télen), de én a fekvése miatt Visegrádra dobnám a listából
Feladó:  TGereeFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2012.10.02. 18:47
(Üzenetazonosító: 140601)
TGeree Hozzászólások: 178
Regisztrált: 2008.01.10.
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

@batus
"Ha már megosztjátok, tegyetek egy pöttyöt EPLÉNY mellé! :)"
Ez már csak egy kérés, nem része a nyereményjátéknak. A nyeremény a megosztásért jár nem a szavazatért.

@Gyuri271
"A szavazást egyébként csak azért nem ajándékozzák nyereménnyel, mert azt szerintem nem tudják csekkolni."
A megosztást sem tudják csekkolni, csak azt hiszik hogy tudják. Ha én megosztom és az én megosztásomat valaki megossza, azt már nem látják.

És végül, mi alapján a legjobb?
-szolgáltatások?
-pályák?
-felvonók?
-hóbiztosság?
-a táj szépsége?
-vagy esetleg a jó marketing?

Megvan egyébként a hasonlóság a marketingcommando blogversenye és ez a vita között?

:)
Előzmény: (batus 140595)
Dátum: 2012.10.02. 18:30
(Üzenetazonosító: 140599)
4 síterepet értékelt

Ott a pont huligan! :)
Előzmény: (huligan 140598)
Feladó:  huliganFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2012.10.02. 18:23
(Üzenetazonosító: 140598)
huligan Hozzászólások: 3490
Regisztrált: 2006.12.29.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Teljesen mindegy, mivel ez egy szimpátia szavazás, nem pedig tapasztalaton és tényeken alapszik. Ha valakinek az szimpatikus, hogy a rajongóit nyereménnyel kecsegteti a szavazatáért egy síterep, és ezért rá szavaz, akkor az a rendszer meg is érdemli, hogy első legyen...

Ez egy játék, és igen is fontos, hogy a síterepek egy-egy ilyen alkalommal megszólítsák a síelőket! Induljon a verseny!!!

Egyébként, természetesen a saújhelyi sípályák a legjobbak, és ezen semmilyen szavazás és nyeremény nem változtat...

:)))
Előzmény: (Gyuri271 140588)
Dátum: 2012.10.02. 18:12
(Üzenetazonosító: 140596)
4 síterepet értékelt

Ez így van! A jó marketing is hozzátartozik a jó síterephez. De az etikus magatartás méginkább! A szavazást egyébként csak azért nem ajándékozzák nyereménnyel, mert azt szerintem nem tudják csekkolni. Ezért osztogatnak síbérletet azoknak akik megosztják a szavazás linkjét. Az országos népszavazásoknál aki kenyeret osztogat a szavazóknak, az sem tudja ellenőrizni, hogy kire húzták az ikszet, mégis mindenki tudja, hogy ez a szavazás állásának a befolyásolása, szavazat vásárlás és etikátlan dolog.

Ne azért legyen sok szavazó, mert nyeremény van! Inkább legyen kevesebb szavazat, cserébe egy objektívebb képért! Én csak erre akartam felhívni a figyelmet!
Előzmény: (TGeree 140592)
Feladó:  batusFérfiHaladó síelő
Dátum: 2012.10.02. 18:08
(Üzenetazonosító: 140595)
batus Hozzászólások: 1937
Regisztrált: 2007.02.14.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

" A nyereménysorsolás egyébként a bejegyzés megosztásáról szól (természetesen ezt a facebook szabályai nem engednék) nem a szavazásról.
Az nem etikátlan szerintem, hogy felszólítja a rajongóit, hogy rá szavazzanak, egyszerűen csak értesíti őket, hogy van ez a szavazás!"

ezt nem így látom a posztjuk alapján:

"Nem leszünk hálátlanok október 16-án kisorsolunk 5 DB NÉGY ÓRÁS JEGYET a 2012/2013-as szezonra azok között, akik megosztják ezt a bejegyzést!
Ha már megosztjátok, tegyetek egy pöttyöt EPLÉNY mellé! :)"
Előzmény: (TGeree 140592)
Feladó:  TGereeFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2012.10.02. 17:57
(Üzenetazonosító: 140592)
TGeree Hozzászólások: 178
Regisztrált: 2008.01.10.
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem a jó síterephez hozzátartozik a jó marketing is :)

Én is szavaztam Eplényre, de ha én egy másikat tartanék a legjobbnak akkor nem Eplényre szavaztam volna. A nyereménysorsolás egyébként a bejegyzés megosztásáról szól (természetesen ezt a facebook szabályai nem engednék) nem a szavazásról.

Az nem etikátlan szerintem, hogy felszólítja a rajongóit, hogy rá szavazzanak, egyszerűen csak értesíti őket, hogy van ez a szavazás!

Szólítsa fel a többi síterep is.
Előzmény: (Gyuri271 140588)
Dátum: 2012.10.02. 17:32
(Üzenetazonosító: 140588)
4 síterepet értékelt

https://sielok.hu/szavazas/legjobb-...hazai-siterep/

Problémák a szavazással:
1. A szavazás állását befolyásolni, nem túl etikus gondolkodásra vall!

2. A Síaréna síterep a facebook oldalán indított egy nyereményjátékot amivel egyértelműen ezt teszik!

3. A szavazatok száma egy nap alatt, 1,5 szeresére nőtt a játéknak köszönhetően. A szavazat vásárlással hiteltelenné fog vállni a szavazás még ha az, befolyásolás nélkül is ezt az eredményt adná.

4. Nemrég a számok még közelítettek egymáshoz, inkább tünt úgy, hogy szoros és izgalmas lesz a verseny.

5. Egy ilyen komoly kérdésről indított független szavazásnak, szabályokkal kellene rendelkezni, hogy az megfelelő értékkel bírjon!

6. Ha nincs szabály akkor legalább a versenyzők viselkedjenek és játszanak etikusan!
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2012.06.06. 22:44
(Üzenetazonosító: 139348)
maci-laci Hozzászólások: 3542
Regisztrált: 2005.11.27.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Rezső !
Szerintem kár túlboncolgatni a témát, mert a "síelők" jelentős része úgy értékel ahogyan akar. A "síelők" alatt értem a síelni eljáró embereket és vannak a többiek akik valóban a síelés élményéért járnak el és eltudják a terepeket helyezni a megfelelő helyen. Magam részéről a hazai terepeknél a lehetőség adta kihasználtságot és a lelkesedést és a korrekt tájékoztatást szoktam pontosítani. Azt gondolom, hogy Ti emelt fővel közlekedhettek e téren. Dunakömlőd pedig igenis megérdemli az elismerést mert aki megálmodta az egy "őrült" és én elfogult vagyok mert ott születtem ;)
Feladó:  Gutbrod András
Dátum: 2012.06.06. 17:00
(Üzenetazonosító: 139347)
Gutbrod András Hozzászólások: 120
Regisztrált: 2002.12.29.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Andrea!

Írtad:
"Ha a célunk az, hogy minél több síelőt bevonjuk az értékelésbe, akkor nem bonyolíthatjuk a rendszert"

Elfogadtam az érveiteket, részemről lezártam a témát.
Előzmény: (WAndrea 139340)
Dátum: 2012.06.06. 15:09
(Üzenetazonosító: 139346)
35 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

És Kaposvár bent sincs a listában... :-)
Előzmény: (huligan 139344)
Dátum: 2012.06.06. 15:05
(Üzenetazonosító: 139345)
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Most például újra értékeltem Visegrádot, és egy csillaggal többet adtam...:)
Dátum: 2012.06.06. 15:00
(Üzenetazonosító: 139344)
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia András!

A belinkelés nem neked szólt, hanem általában a fórumozóknak, hogy milyen jó kis listákra lehet szűrni...

Szerintem sokkal kisebb figyelmet és energiát kellene erre a síterep értékelés témakörre fordítani.

Nincs tökéletes szavazás és értékelési rendszer, főleg nem úgy, hogy azt felhasználók teszik.

Én továbbra is azt gondolom, hogy nincs sok jelentősége, mert ezekből egy síelő sem von le következtetést, nem hoz ez alapján döntést. Ha ez így lenne, akkor Magyarországon Dunakömlőd lenne a 3. leglátogatottabb síterep...
Feladó:  WAndreaNőHaladó síelő
Dátum: 2012.06.06. 09:11
(Üzenetazonosító: 139340)
WAndrea Hozzászólások: 987
Regisztrált: 2001.12.13.
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves András!

A szavazatok, ahogy huligan is írta, nem önmagukban érdekesek, hanem akkor, amikor a síterepeket különböző szűrt listákban látjuk. Gondolom Te is egyetértesz azzal, hogy minél több szavazat érkezik be, annál hasznosabbak ezek a listák. Ha a célunk az, hogy minél több síelőt bevonjuk az értékelésbe, akkor nem bonyolíthatjuk a rendszert, egyszerűsíteni pedig már nem tudunk rajta.

A legjobbnak tartott hazai síterepek egyébként messze nem egyes osztályzattal szégyenkeznek a listában, hanem erős hármas vagy ahhoz közeli átlaggal.
https://sielok.hu/sitereplista/orsz...ag/magyarorszag/listadizajn/rendertekelescsok...
Dunakömlőd még kevés értékelést kapott, ezért lóg ki egy kicsit túlértékelve talán.

A Visegrád infó oldalon:
https://sielok.hu/siterep/visegrad/
ha az értékelő dobozban az "Értékelők listájának megmutatásához katt ide" linket lenyitod, akkor láthatod, milyen sokan (és azt is, hogy kik) értékelték ötössel és négyessel is a kis hazai síterepet.
visegrad-ertekelesek.jpg
Feladó:  Gutbrod András
Dátum: 2012.06.05. 18:41
(Üzenetazonosító: 139339)
Gutbrod András Hozzászólások: 120
Regisztrált: 2002.12.29.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Viktor!

Hidd el, hogy "dolgoztam" a megoldáson. :-(
Az általad említett linket pedig ismerem/ismertem, kár volt beidézni megoldásként, talán elkapkodtad a választ.... egyébként a magyar terepeknél is van régiós szűrő!

Kérlek olvasd el figyelmesebben az eredeti hozzászólásomat!

Ha a jelenlegi rendszerben kéne értékelnem (klaci már árnyalta ezt, csak nem gondolkodik mindenki) és az osztrák terepeket veszem viszonyítási pontnak, akkor MSZI/Eplény/Kékestető/Sátoraljaújhely stb., mind jóindulatú egyest kapna és Visegrád pedig nullát! *Ebből a nézőpontból* ez reális. Márpedig nagyon sokan így értékelnek. A mezőny vége így nagyon összecsúszik!

Mit kapjon pl. Dunakömlőd (aki 3. a "rangsorban")???!!
Előzmény: (huligan 139322)
Dátum: 2012.06.04. 09:04
(Üzenetazonosító: 139322)
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Semmi baj sincs a terepértékeléssel!

Amit András szeretne, az már nagyon régen megoldott dolog... Csak egy kicsit "dolgozni" kell hozzá:

pl:

https://sielok.hu/sitereplista/list...adizajn/orszag/magyarorszag/rendertekelescsok...

Sőt, több síterepes országnál, még régió szűrő is van:

https://sielok.hu/sitereplista/regi...o/steiermark/listadizajn/rendertekelescsokk/

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 98, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » UTASBIZTOSÍTÁS -10% » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 79 vendég és 12 regisztrált felhasználó látogatja.